Unine hommik

Kui E lasteaeda läks, siis eks ma eeldasin, et ilmselt hakkab eluke nii olema, et nädal aias-nädal kodus, sest alguses ollakse ju kogu aeg haige.

Tegelikult on asi siiski tunduvalt parem olnud, sest sügisel käis E kuus nädalat lausa järjest lasteaias. Nüüd on pigem nii, et paar nädalat saab käia ja siis on jälle tõbine. Nagu hetkelgi. Panin lausa hommikuks kella tirisema, et vist ikka saab juba lasteaeda minna, sest öösel ta ei köhinud, aga hommikusöögi ajal hakkas jälle pihta. Ja nii me siis kodus olemegi. E vaatab hetkel multikaid ja mina mõtlen, et krt, oleks saanud kauem magada, kui poleks kella tirisema pannud. Ma võiksin vabalt uuesti voodisse minna, aga E ei arva sellest plaanist kahjuks midagi. Tema on juba piisavalt maganud, aga nagu ikka – läksin mina väga hilja magama. 

Tunnistan ausalt, et vahepeal on nii kõrini ikka. Ma armastan E-d väga, aga mu lemmikpäevad on need, kus ta on lasteaias. Hetkel on mul ainult üks lugu, millega ma tegelen, aga mõnikord on neid korraga päris mitmeid ja siis see aja leidmine nii, et E suudaks rahulikuks jääda, kui mina telefoniga räägin, on päris keeruline. Õnneks on Hendrikul üle nädala võimalik hommikuti kodus olla. Üldse olen ma kohati nii tülpinud ja ainus, mida ma tahaksin, on rahu. Mu süütenoor on lühike, sest paljud asjad ajavad mind närvi. Talvest on ka juba totaalselt kõrini, sest kõik on ühtlaselt hall. Sama hall kui mu meeleolu. 

Vahepeal sain siin endale uued prillid. Mu miinus oli kõvasti suurenenud – üks silm on nüüd – 1.50 (varasema -0.75 asemel) ja teine – 1.75 (varasema -1.25 asemel). All on pilt ka uutest prillidest, aga minu arvates on täitsa kenad ja sobivad mulle päris hästi. Telekat näen ka nüüd selgelt, sest pilt hakkas juba uduseks minema 😀 

Ma siin plaanin maikuus autokooli ikka minna. Praegu ei saa, sest raha on vähe, aga siis on võimalik. Ma üks kord vihastasin end lihtsalt seaks, kui olin E juba lasteaeda viinud kelguga ja siis tuli kõne, et ta on ikka natuke nohune ja tuleb järele minna. Mitte lasteaia peale, ma olin nördinud, et lasteaed nii kaugel on. Üks ots jalutamist on 25 minutit ja bussiajad ei klapi väga hästi. Vähemalt üks kord saan bussiga minna, aga päevas tuleb seda maad siiski 2-3 korda kõndida. Kui Hendrikul on õhtune vahetus tööl, siis ta saab hommikuti ka viia, mis on hea, aga see kelgu vedamine on tüütu. Samas – kui lund poleks, siis ma ei teagi, mis saaks, sest E pole eluilmaski nõus 25 minutit rahulikult järjest kõndima. No näis – tegelikult saame ehk kevadel natuke varem siis minna (siis sobiks bussiaeg ka), sest hetkel sööb E hommikusööki kodus, mitte lasteaias (ta on lasteaias 09.00- 16.00, kui ta terve on). Bussipeatusest lasteaiani on ka natuke kõndida, aga see pole nii hull. 

Tegelikult olen ma alati arvanud, et mina endale juhiluba ei tee, sest ma olen lihtsalt suur paanitseja ega sobi rooli. Aga eks see selgub siis, kui autokooli lähen. Teades ennast, siis ilmselt läheb mul jupp aega enne juhiloa saamist (kui üldse peaks õnnestuma), aga kuna seda võib mulle tulevikus ka tööalaselt vaja minna, siis see ongi mu motivatsioon. Minu jaoks ongi siin elus fookuse paika seadmine kõige olulisem – muidu ma olen laisk nagu lohe, aga kui ma näen, mis see mulle võimaldab, siis ehk see annabki seda lisajõudu, et hakkama saada. Just see visioon, mis ehk kaasa aitab. Aga eks siis aasta teises pooles ole näha, kuidas mul sellega asi edeneb! 

Olgu, peangi hetkel lõpetama, sest… elu. 

11 kommentaari “Unine hommik

 1. Igal juhul tee juhiluba ära, sest igasugused lisaoskused ju ainult laiendavad silmaringi ja võimalusi 🙂 Sõitmine pole midagi üleliia keerulist, kuigi alguses tundub hirmutav. See läheb harjutamisega üle, võid selles kindel olla.

  Ma ise lapsi just sel põhjusel ei taha, et ma ei viitsi 😀 Ei viitsi kellegi pärast niimoodi ärgata, kellelegi süüa teha ega kedagi kuhugi kelgutada. AGA! Olen kuulnud, et ka lapsed kasvavad ükskord suureks ja füüsilist vaeva jääb nendega aina vähemaks, nii et pea vastu ja murra läbi sellest ajast.

  • Jaa, juhiluba annaks palju vabadust. Hetkel Hendriku auto lihtsalt seisab, kui ta tööl on (ta töökoht on viis minutit kõndida ainult) – seega selles mõttes oleks eriti kasulik!

   Tegelikult on emadus ka päris tore, mõnikord lihtsalt… ei jaksa. Aga jah – võrreldes beebieaga on vähemalt see hea, et öösiti saab magada 🙂 Ja kunagi ilmselt hakkan veel E lapsepõlve igatsema.

 2. Ma arvan, et Põlvas võib olla täitsa mõnus lube teha võrreldes Tallinnaga, nii et muidugi tee ära 🙂

 3. Jah,
  unine hommik,
  ei lähe ‘käima’…

  Lappates uniseid uudiseid…
  Printsess on avaldanud RAAMATU !?
  Mida fff, mina ju ka sel ajal…

  Pulss tõuseb, mida avaldati?
  Püüan rahuneda, enamust ei avaldatud.
  Isegi varjunimedaga valitud ainult.

 4. Ma ei ole kivi all elanud,
  ma tean Printsessi blogilugu,
  aga ikka hämmastab see elujõulisus.

  Kuidas raamatuni välja jõuda?
  Selles oled sa piire nihutanud 😉

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s