Niisama üldisest elust / Hooandja, siit ma tulen! Eks näis, kas õnnestub või mitte…

Hei! Kuidas teil kevad edeneb? Meil ikka päris vaikselt – E kasvab iga päevaga aina enam ja on juba nii suur laps. Beebist pole enam midagi järel – väike asjalik põngerjas teine 😀 Ise ka ei usu, et olen väikelapse ema, sest alles eile oleksin nagu sünnitanud.

Muus mõttes on päris tore kõik, kuigi eks väike igatsus on ürituste järgi küll. Samas saab hakkama, sest peab. Minu jaoks on 2021 olnud siiani lugemise mõttes väga produktiivne aasta – olen 33 raamatut sel aastal läbi lugenud. Mu lemmikud on psühholoogilised põnevikud – eriti sellised, kus ollakse kuskil onnis, laevas, majas jne kinni ja midagi hullu hakkab toimuma, aga ei saa mingil põhjusel ära minma. Ja veel võiks olla mängus valetavad tegelased, kes teesklevad invaliidi või rasedat vms. Ning kui lapsed on ka veel raamatus, siis on eriti kõhe kõik – ja see meeldib mulle kohutavalt palju! Mida õudsem, seda parem. Tegelikult tahaks mingit põnevikku lugeda, mille tegevus toimuks lennukis – nii et kes on lugenud, võib mulle soovitada! Ja üldse põnevikke, kus ollakse kuskil niimoodi, et sealt ei saa lahkuda.

Kes mäletab, siis ma kirjutasin sügisel, et mul on raamatu käsikiri olemas. Kahjuks tol ajal kirjastused seda ei soovinud ja jätsin selle asja sinnapaika, sest motivatsioon kadus ära. Nüüd aga on plaan sellega Hooandjasse minna ja iga sent on abiks! Hetkel olen täitnud selle esialgse küsimustiku nende kodulehel ära ja nad peaksid uuel nädalal ühendust võtma, et järgnevad juhised mulle saata. Tean, et pean Hooandja jaoks video tegema ja toetajatele auhinnad välja panema. Üheks auhinnaks ongi mu raamat – tiraaž tuleb 500 – kes teatud summa eest mind toetavad, saavad juba raamatu endale kohe, kui need trükikojast välja tulevad. Ülejäänud lähevad raamatupoodidesse müüki ja mõned ka raamatukogudesse. Õnneks on enne kujundamist vaja vaid triipkood ära tellida ja hiljem valmis teosed raamatupoodide lattu viia, kus nad need siis müüki paiskavad.

Mul on olemas nii toimetaja kui kujundaja – seega projekti õnnestumise korral lähekski käsikiri kõigepealt esimesele ja siis teisele. Pärast neid trükikotta. 500 on sellepärast tiraaž, et siis saan neid jagada juba toetajatele, kes on seda teatud summa eest teinud ja hiljem siis jääb raamatupoodide/raamatukogude jaoks ka. Ega ma kindel pole, et projekt õnnestub, aga ma pean riskima. Kui ei õnnestu, saavad kõik toetajad oma raha tagasi – seega kaotada pole õnneks midagi. Eks see natuke suur ja hirmutav ettevõtmine ole, aga ma tahan proovida.

See raamat ongi siis minu tormilisest suhteelust minevikus ja kuidas ma lõpuks abielunaiseks välja kujunesin. Ehk siis kuidas sai paadunud suhtesõltlasest püsiv abielunaine ja mida kõike ma sel teekonnal õppisin. Nii et kallid lugejad – usun, et aprillis saab see projekt Hooandjasse üles ja siis annan teile kohe teada! Plaanin ka oma teised auhinnad raamatutega seotuks muuta, sest mul on neid kodus nii palju – nii et see nägemus on mul samuti olemas. Oleksin iga euro eest tänulik! Nüüd läheb natuke aega, kui see sinna üles läheb, aga ma annan siis kohe teada.

Ma tegelikult kartsin isegi proovida, sest mõtlesin kogu aeg, et ma ei julge. Aga ma ei saa nii mõelda. Mitte miski ei garanteeri mulle, et ma saan raha kokku, aga veel vähem saan ma seda siis, kui ma pole üldse proovinud.

Vot sellised mõtted siis hetkel 😊 Ja hoidke mulle pöialt ka, sest ma olen juba praegu elevil, aga samas ka ülimalt ärevil. See on pikk ja keeruline protsess ning ei pruugi õnnestuda, aga see sõltub juba palju ka teist. Ja teie toetusest.

P.S: See ei ole nali, kuigi kuupäev on selline. Tegin sel teemal eile mitmeid Instagrami storysid ka – ükski inimene ei hakkaks päev varem juba 1.aprilli tegema. Igaks juhuks mainin.

8 kommentaari “Niisama üldisest elust / Hooandja, siit ma tulen! Eks näis, kas õnnestub või mitte…

 1. Mina soovitan Stieg Larssoni Millenniumi-triloogiat, kui sa seda veel lugenud ei ole. Nii põnev, et ei saa käest ära panna. Veel meeldis mulle väga Elena Ferrante ‘Minu geniaalne sõbranna’ ja selle järjed (eesti keeles on neid 2 ilmunud).
  Olen koroona ajal uuesti lugemise avastanud ja naudin täiega 🙂

  • Eelkõige naisi, kes on kas ise suhtes vigu teinud või siis saavad minu raamatut lugedes neid vältida, sest mina olen neid palju teinud. Kui seda pole, siis saab lihtsalt lugeda, kuidas mõni inimene võib ka kärnkonna printsiks oma peas voolida – kuigi asi on sellest kaugel. Ongi peatükk minu suhtest ja siis hiljem kohe arutlus sel teemal, mida ma aastaid tagasi ei osanud analüüsida, aga nüüd oskan. A la – kas on ikka mõtet teist korda suhtesse minna, kui üks kord see juba ei õnnestunud? Mida toob kaasa suhe alkohoolikuga? Aga mehega, kes tahab, et sa oma olemust täielulikult muudaks? Neid näiteid on palju, aga kirjutan neist rohkem oma Hooandja projektis lähemalt. Ja mehed võivad ka mu raamatut lugeda – sest eks suhtevigu teevad ju nemad samuti (lihtsalt nägemus on naise vaatenurgast, sest mina olen ju naine).

   Mul on kirjalik osa peaaegu valmis, video saan ehk nädala jooksul tehtud. Ja no siis läheb aega veel enne, kui see üles läheb. Ehk siis – see raamat ongi minu kujunemislugu suhtesõltlasest abielunaiseks. Mis mõttemustreid jne ma selleks muutma pidin ja kuidas ma lõpuks õppisin mitte kogu aeg samu vigu tegema. Ning jah – kuigi see on minu lugu, siis kujutan ette, et nii mõnigi võib end seal ära tunda, sest paljud on elus suhtevallas teinud selliseid apsakaid, millele tagantjärele mõeldes tahaks ainult facepalmida.

   Auhinnad on ka! Seotud mu enda tulevase raamatuga, minu raamaturiiulis olevate raamatutega, sest mul on neid ju sadu ja soovi korral hispaania keele tundidega toetajatele 😊 Seda siis isiklikult üks-ühele ja Zoomi vahendusel.

   Kui projekt peaks õnnestuma, siis ilmub raamat sügisel. Kui ei õnnestu, siis saavad toetajad oma raha tagasi.

 2. Täiesti õudne, enamus neid raamatuid, mis ma su soovitustest olen tahtnud võtta, on välja laenutatud. Aga eks ma ootan oma järge siis 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s