Aitäh, et sa oled normaalne! / Ja kui sa oled idioot, siis keri heaga perse!

Täna ongi siis piirangud jälle peal! Mina olen igal juhul väga rahul, sest need oleks pidanud juba ammu peale minema. Olles Euroopas number üks koroonariik, peaks asja tõsiselt suhtuma. Et mitte end lolliks vihastada, võtsin Instagramis maha kõik jälgmised nendelt sisuloojatelt, kelle jaoks koroona on naljanumber. Ja mul oli nii hea meel, et TV3 “Duubli” õhtusest vahetusest said kinga need, kes koroonapeol käisid (Ada ja Seidi). Rahvas kaebas ja see oli igati mõjuv! Oleks isegi kaevanud, aga olin selle unustanud, et nad seda saadet juhtima hakkavad. Näidata sellist “eeskuju” nii suure jälgijaskonnaga on nii vale, kui üldse saab. Andrei Zevakin käis ka vist seal koroonapeol, mis tema stuudios toimus, mis oli küll eriti halb üllatus. Eeldasin temast palju enamat – liiati veel sellepärast, et ta oli nagunii lähikontaktne ega saanud Eesti Laululgi osaleda. Aga praegu tulebki välja, et isegi normaalsena tundunud inimesed ei pruugi seda olla.

Iga kord, kui ma näen mõnda suunamudijat, kes võtab asja täie tõsidusega, siis ma kohe kirjutan talle – ja tänan teda selle eest! Sest siis on vähemalt keegigi, kes saab aru, et pandeemia pole mingi naljaasi. Et haiglad on päriselt ülekoormatud ja kui asi nii jätkub, siis pole enam lootust ka muude haigustega abi saada, sest arstidel on resurssi vaid koroonahaigete jaoks. Ja enam ammu pole haiglas vaid 70+ inimesed, vaid 40-50-aastased, kelle olukord on tõsine.

Selle postitusega tahan ma tänada kõiki neid inimesi, kes saavad aru, miks piirangud on vajalikud ja neist ka kinni peavad. Aitäh, et sa oled normaalne inimene! Aitäh, et sa mõistad, et olukord on kriitiline. Aitäh, et sa oma peod ära jätad ja vastutustundlik oled! Aitäh, et sa saad aru, millega arstid praegu võitlevad ja üritad neid aidata sellega, et vähendad oma kontakte ja käid vaid seal, kuhu tõesti vaja minna on. Aitäh, et sa oled mõistlik inimene!

Ja samas – taunin ma kõiki neid inimesi, kes kas ei usu koroonat, peavad seda kergeks nohuks või arvavad, et maskikandmine on suukorvistamine. Ja loomulikult igasuguseid vandenõuteoreetikuid, kes peaksid kohe end hullarisse sisse kirjutama. Sa oled nõme, kas tead? Ja kui sa peaksid kunagi haiglaabi vajama, sest sa oled koroonasse jäänud, siis ma loodan, et sa oled järjekorras viimane, kes seda saab. Sest kui sa ei mõista asja tõsidust, siis ei peagi sind aitama. Las saavad abi need, kes on selle ära teeninud, sina seda ei ole.

Aitäh, kui sa oled eeskujulik kodanik! Ja käi perse, kui sa oled idioot!

8 kommentaari “Aitäh, et sa oled normaalne! / Ja kui sa oled idioot, siis keri heaga perse!

 1. Ma lugesin ükspäev, kuidas üks on teadlik, et WHO-l on dokument, mille alusel planeeritigi kogu seda epideemiat ette, kuidas rahvast suukorvistada ja a’la mikrokiipe vatipulkadega ninna torgata. Ma küsisin täiesti neutraalselt viidet algallikale, sest WHO-l oli küll sama nimega dokument olemas aga selle sisu oli täiesti teine aga selle peale kustutati postitus ära. Või sain bloki. 😀
  Siis üks väitis, et vaktsiinid sisaldavad inimloote abordijäänuste neerutükke. Nagu… kui loll saab veel olla? Ma ei saa aru, kus planeedil need lamemaalased asuvad.
  Mul on hea meel, et sa vähemalt nende normaalsete suunamudijate hulka kuulud. Aitäh sullegi!

  • See on müstika jah… Kuulasin Võhkarite podcasti viimast osa, kus räägitakse sellest Chris Kalast, kes on esivandenõuteoreetik. No see oli hea kuulamine, sest Märt Koik ja Andreas Jääger teevad ta õnneks nii maatasa oma lolluse pärast. Ja Paljast Porgandist on seal ja ka eelnevas podcastis juttu, kes on samuti täiesti segi kamminud. Panin unfollow, sest ma ei saa aru, mis kunagisest normaalsest sisuloojast sai? Varem ajas lihtsalt oma rida, aga nüüd on täiesti meditsiinivastane… Ei saa aru, millal inimesel see klõps käib ja muutubki selliseks. Vahel ma tunnen tõesti, et palun peatage see maailm, ma tahan sellest kõigest minema kõndida, sest nii palju lokkavat lollust on kõikjal meie ümber.

   Ja aitäh sulle ka, et sa normaalne oled! 😊

 2. Niikaua kui meil on sõnavabadus siis võivad inimesed ükskõik mida välja mõelda ja seda kuulutada. Igal ühel on õigus seda oma tõde kuulutada nagu näiteks telegramm. võta sa kinni kas need on valeuudised või vandenõu.
  Maailmas levivad üsna palju vandenõusid nagu:
  9/11
  Diana surm/ mõrv
  Kennedy mõrv jne
  Mina usun et pandeemia on olemas. Miks siis inimesed massiliselt surevad? Jah mingid vennad tõesti arvavad, et kord tuli mingi seltskond ümarlaua taga kokku ja otsustasid: Hmmm kuidas rahvaarvu vähendada. siis tõusis üks laua tagant püsti: “Ma tean, laseme käiku ühe surmava viiruse ja paneme nimeks Koroona. Ja kõigile kes rikuvad isolatsiooni reegleid võiks panna täie rauaga ja ei huvita kust nad selle raha võtavad sest ühest nakatamisest tekib doomino efekt. On juba piisavalt nämmutatud et olge haigena kodus, ärge tehke pidusid jne, aga mõistus ei taha kuidagi vedu võtta. Sama korrutatakse ka joobes inimestele, et ära mine rooli, ära mine rooli, aga raisk nad ikka ronivad rooli. Ei tea kas siis Zevakinile tehakse ka midagi või silitakse pead ja saab väikse noomituse. Aitab kül sellest ninnu- nännutamisest aeg oleks tegutsema hakata.

  • Meedia arvab, et Zevakin oli ka seal peol, aga kindel pole. Ja ei tehta midagi, sest nad otseselt seadust ei rikkunud, küll aga kahjustasid mainet pigem. Pidu oli jah Zevakini stuudios – seda küll.

   Neid vandenõuteooriad on alati olnud ja jääb ka edaspidi ilmselt olema. Kui mõne teema puhul võib neist ehk veel aru saada, siis koroona puhul kindlasti mitte.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s