Uskumatu – mul on laps, kes magab terve öö! Elistvere loomapark/ Ma olen juba kaheksa raamatut sel aastal lugenud!

See nädalavahetus oli meil päris tegus – käisime laupäeval rongiga Tartus. E polnudki varem rongiga sõitnud ja ta pidas hästi vastu. Lausa nii ideaalselt, et jäi rongis hoopis magama. Arusaadav ka – kell oli kaheksa hommikul, endalgi tuli uni peale. Olime terve päeva mu isa juures ja tulime õhtul rongiga tagasi. E lõunaunest ei tulnud küll midagi välja, sest ta ei maga kuskil peale kodu. Kui rongile jalutama hakkasime õhtul, siis jäi kohe vankris tuttu. E ei saanud ilmselt isegi aru, et rongile läksime, magas kogu sõidu maha ja ärkas alles Põlvas üles.

Eks kogu päev oli tema jaoks mürgeldamist täis, selle tõttu ehk ei tahtnudki isakodus magama jääda. Küll aga oli tal laupäeval lausa kaks lõunaund (no tegelikult juba õhtuund ajaliselt) – seega ööuni tuli alles 23.45. Muidu läheb E kuskil 22.00-22.30 magama, mis on paljude jaoks kindlasti ülihilja laste jaoks, aga ta ärkab ka kuskil kell 10.00 -11.00 vahel.

Et mul on tõesti endalgi raske uskuda, et E on laps, kes magab kogu öö ilusti ilma kordagi ärkamata. Tundub lausa sürreaalne, sest veel mõned kuud tagasi tundus see nii kauge ja helesinise unistusena, mida veel niipea ei juhtu. Pärast adenoidi eemaldamist läks E magamine kõvasti paremaks ja kui rinnast sai ka võõrutatud, siis sai ühest-kahest ärkamisest öö jooksul laps, kes ei tõusegi üles kordagi enne hommikut. Kaks ja pool kuud tagasi oli tavaline öö nii, et E ainult rinna otsas rippuski ja magas ainult meie voodis. Nüüd pärast imetamisest võõrutamist magab ta alati ainult enda voodis.

Eile käisime perega Elistvere loomapargis, mis oli tore elamus! Ma vist polnudki seal varem käinud, vähemalt ei mäleta küll, et oleksin. Just selline parajalt suur, et lastega oleks mugav ringi liikuda. Kõige ägedam oli ikka karu nii lähedalt näha – see mõmmik oli nii armas 🙂

E kõndimisega on nüüd ka kõik enam-vähem korras, see tekitas pikalt parajat peavalu, sest ta hakkas ju nii hilja ilma toeta käima. Meil on veel mõned füsioterapeudi külaskäigud tulemas, aga see on nii palju kaasa aidanud. Kui kõik korrad on käidud, siis teen ühe kokkuvõtva postituse sel teemal.

Kuna E magab nüüd väga hästi, olen ise ka palju produktiivsem. Olen sel aastal juba kaheksa raamatut läbi lugenud (alustasin 9.jaanuaril ehk siis lugesin esimese). Ma oma Instagramis kajastan neid, aga panen siia postitusse kolme oma lemmiku Instagrami viite. Fredrik Backmanist olin ma nii palju head kuulnud – ei pidanud pettuma ka. Lugesin esimesena “Britt-Marie oli siin”, mis oli väga hea raamat, aga plaanin teised teosed Backmanilt ka läbi lugeda. Üheks mu uueks lemmikraamatuks on alles sel aastal eesti keeles ilmunud Ashley Audraini “Kahtlus”, mis hoiab kogu raamatu vältel pinget üleval. Nii head lugemiselamust pole ammu olnud. Ma täiega naudin seda, et olen jälle ilukirjanduse maailmas tagasi, sest lugemine on mulle ju alati meeldinud. Vahepeal olin lihtsalt natuke võõrdunud sellest, eriti ilukirjanduse mõttes.

2021 on igal juhul hästi alanud!

10 kommentaari “Uskumatu – mul on laps, kes magab terve öö! Elistvere loomapark/ Ma olen juba kaheksa raamatut sel aastal lugenud!

  1. Tore kuulda, et poeg lõpuks käima on hakanud. Kujutan ette, millist muret ja südamevalu võis seetõttu olla. Uurin, kuidas on arenenud lapse kõne? Kas sellega on kõik kenasti seni?

    • Sellega on siiani okei jah. Ta oskab endiselt nelja sõna, aga saab lihtsatest käsklustest ilusti aru. Arst ütles, et sellepärast muretsema ei pea praegu, areneb nagu keskmine laps oma vanuse kohta.

  2. Kui sa alustasid lugemist 9.jaanuar, siis sa sisuliselt neelad raamatuid 😀 Mul oli kunagi pärast üht lahkuminekut ka selline periood, aga pärast seda ma reaalselt pean end lugema sundima, kuigi üldiselt mulle lugeda meeldib.

    • Ma olen alati küllaltki kiire lugeja olnud. Ja siiani on suht head raamatud ka juhtunud – see on ilmselt kaasa aidanud 🙂 Kogu aasta nagunii selline tempo pole, aga algus on jah kiire olnud 😀

  3. Kõige pealt suur aitäh, sa ajasid ka mulle lugemisisu peale. Käisin ka raamatukogus võtsin kolm raamatut. Ma mõtlesin et teen sellise asja, et üks teos peab olema vähemalt eesti kirjanikult teised võivad olla väljamaa kirjanikelt. Siit tekkis mul üks küsimus. kui ma hakkan lugemispäevikut või blogi kirjutama siis kui ma kirjutan raamatust lühidalt mis toimus, kes on tegelased siis kui see avalikuks läheb kas siis see ei lähe nagu tänapäeva noored ütlevad “Spoilimise alla” Kui nii võtta siis selline leht nagu Annaabi on spiler õpilased raha eest kirjutavad lihtsalt kohustusliku teose kokkuvõtte maha.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s