Instagramiga seotud pigem pseudoprobleem / Rinnast võõrutamise keeruline teekond / “Maskis laulja” hooaeg oli tore!

Ma pole ammu kirjutanud. Alustaksin siis küllaltki pseudoprobleemiga, mis on tegelikult üliväike asi, aga siiski! Nimelt umbes nädal tagasi sain ma aru, et ma jälgin Instagramis liiga palju mõttetuid kontosid. Olen kunagi suure tuhinaga kõike jälgima hakanud, mis viis lõpus selleni, et ma ei saanud üldse aru, mis mu feedis toimub. Otsustasingi siis 4700-st jälgimisest kõvasti väiksema numbri teha ja hakkasin massiliselt unfollowima. Instagram arvas aga, et umbes 400 kontot korraga on maksimum, mille jälgimisest saab loobuda. Ja siis pidin jälle natuke ootama, et uuesti saaks sama teha. Eile olin siis jõudnud enam-vähem selle tulemuseni, mis mind rahuldas (4700-st oli saanud ligi 1100 jälgitavat kontot), aga siis arvas Instagram, et mingi robot on mu insta üle võtnud ja sain igasuguse tegevuse keelu kuni 13.12.2020! No õnneks storyisid saan teha, sest need on nagunii mu lemmikud, aga likeda, kommenteerida midagi ei saa, samuti ei saa enda feedile uusi pilte lisada. Viimasest mul nii hullult kahju polegi, sest ma nagunii lisan feedi umbes kaks pilti nädalas, aga samas natuke on ka, sest eile just sõbranna tegi niisama fotosid ja ma oleks need feedi pannud, aga mida pole, seda pole. Ehk siis lisasin storydesse hoopis! Kahju on aga sellest, et teiste pilte likeda, kommenteerida nii kaua ei saa. Vaadata saan kõike ja ise siis ainult storysid teha.

Et jah – tegelikult see pole mingi suur mure, aga teistele ka õpetuseks – kui te olete samasugune nagu mina olin ja jälgite miljonit kontot (mul oli väga palju välismaa kontosid, mille ma nüüd siis maha võtsin) ning tahate lõpuks neid massiliselt vähemaks võtta, siis võite mingiks ajaks tegutsemise keelu saada. Kuigi Instagrami algoritm oli veider ja veits pekkis omadega – nende arvates see massiline unfollowmine tähendas seda, et tahan jälgijaid juurde saada ja kasutan mingeid kahtlasi programme selleks, mida ma iial teinud pole, sest mind ei koti sellised asjad. Keeld tuli ikka siis, kui olin jälle kontosid vähemaks võtnud. Aga lõpp hea – kõik hea, nüüd on mu feed vähemalt puhtam. Ja loodetavasti saan 13.12 jälle kõike muud ka teha Instagramis.

Mu sõbranna, kes elas muidu Põlvamaal (aga mitte Põlvas sees) kolis pärast lahkuminekut minust umbes 300 meetri kaugusele. Nii et eile käisingi tema juures soolaleivakal, mängisime Aliast eesti-hispaania-inglise keeles ja ajasime niisama juttu 🙂 Mõned pildid ka eilsest (viimane on juba kodus tehtud)!

Kuidas siis E-l ka läinud on? Pärast adenoidi eemaldamist magab ta tõesti öösel oluliselt paremini, mõnikord ei ärka üldse, teine kord 1-2 korda. Et see osa on okei, küll aga on tõeline põrgupiin rinnast võõrutamine. Siiani olen lõpuks ikka alla andnud, sest… elu noh. Ja kuna ta ise on juba nii teadlik, kuidas rinda saada ja tuleb pluusi üles kiskuma, siis ma enamasti annan alla lõpuks. Närvi ajab ka selle teekonna puhul see asi, et kui ma muretsekski nüüd lõpuks elektrilise rinnapumba (plaan iseenesest oli alguses selline), siis tekib see tootlus ikka ju, kui E-le ei anna, aga pumpan piima välja. See soovitus käsitsi pigistada ja masseerida on nii mõttetu, sest siis ma jääksingi seda tegema. Mul seda ohtu vist lähiajal pole, et piim ise ära kaoks, olen imetamist drastiliselt vähendanud, aga rinnad on ikka nii palju piima täis, et jaguks kolmikutele. Ja siis see tükkis tunne on juba nii raske ja kui E piima nuruma tuleb, siis on ka enda elu lihtsustamiseks seda kergem anda.

Ausõna – ma oleksin sillas, kui ühel hommikul ärgates seda piima lihtsalt enam ei oleks! Vahepeal oli mul siin megasuur stress peal, aga piim ei kadunud küll kuhugi, pigem oli seda veel rohkem. Mitte et ma iial oleksin tahtnud, et mul rinnapiima varem poleks olnud, mul on hea meel, et seda muret pole enne olnud, aga nüüd võiks see ise jalga küll lasta 🙂 Pea aasta ja neli kuud olen ju imetanud, plaanitust neli kuud enam.

Täna oli E-l füsioteraapia ja tal läks see üpris hästi. Kui kõik korrad on tehtud, siis võin mingi kokkuvõtva postituse teha, mis meile seal õpetatud on – ehk on kellelegi teisele ka kasuks. Ujumine on tal ka sel nädalal ja sinna läheb temaga Hendrik, füsioteraapias käin mina.

Eile oli “Maskis laulja” finaal, mis suurt üllatust ei toonud. Henessi Schmidt ehk Draakon, Elina Nechayeva ehk Fööniks ja Mikk Saar ehk Polaarhunt – kõik olid teada juba! Minu lemmik oligi viimane ja just Polaarhunt ka võitis. Küll aga oli hooaja vältel mitu üllatajat – Peeter Oja, Sven Mikser ja Tomi Rahula eelkõige, nende peale tõesti poleks tulnud. Kas te vaatasite seda saadet ja kui jah, siis kes lemmik oli? Mulle on see saade alati meeldinud – vinged kostüümid ja lahedad esinejad, eriti need, kelle peale ei tuleks, sest nad suudavad enda häält ja olemust nii hästi peita.

Lõpetuseks veel mõned viimase aja pildid!

Kui E juuksurit mängib 😂

6 kommentaari “Instagramiga seotud pigem pseudoprobleem / Rinnast võõrutamise keeruline teekond / “Maskis laulja” hooaeg oli tore!

 1. hehe, ma ei kujutagi ette, mis tunne on jälgida 4700 kontot, minu jaoks juba üle 100 konto jälgimise on liialt 😀

 2. Võõrutasin niimoodi, et kui tuli rinda otsima, siis viisin tähelepanu mujale ja andsin kohe midagi muud süüa, mõni tuub või muu snäkk.

  Rinnapumpa kasutasin ainult nii palju, et pakitsustunne ära kaoks. Pumpasin paar päeva, siis rinnad juba harjusid uue olukorraga.

  Lähedust muidugi pakkusin rohkem, kaisutamist ja süles hoidmist.

  Edu!

 3. Tere!
  Mul kasvab üks aastane laps kodus ja nii sarnane sinu poisiga. Öised ärkamised olid samamoodi pea iga tunni takka. Mis piimatootmist vähendas, oli öise imetamise ära jätmine. Jupi kaupa, püüdsin järjest vahet suurendada söömiste vahel. Nüüd olen nii kaugel, et öösel laps enam piima ei saa. Praegu oli viimane päevane söömine 1. dets. Algul aga vaatasin nt, et vahe järjest pikeneks. Kui endal juba valus, siis andsin ikka lapsele söömiseks 🙂

  See tundub hetkel meile sobivat. Iga pere on muidugi nii erinev, et tasub erinevaid asju proovida. Samamoodi tähelepanu eemale juhtimine, öösel kiigutamine/süles hoidmine. Kahjuks mina pole veel ööd kuigi pikalt magada saanud vaatamata võõrutamisele. Peaks vist ka laskma adenoidi üle vaadata…

  • Igaks juhuks soovitan üle vaadata jah. See alati ei pruugi nii olla, et magab halvasti adenoidi tõttu, aga kes teab. Et kahju kindlasti ei tee, kui lasta üle vaadata.

   E ka öösel enamasti enam rinda ei saa, täna magas jälle terve öö ilma ärkamiseta, vahel ärkab 1-2 korda, aga siis saab vett. Kui ikka üldse ei rahune, siis saab rinda, aga viimasel ajal pigem harva. Just öösel siis. Päeval on ta seevastu hoopis suurem rinnanõudja… Vahel on tunne, et see öine peaaegu imetamise lõpp oleks justkui sellele kaasa aidanud, et ta päeval rohkem rinda tahtma on hakanud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s