Jaanika Paanika in da action

Ma olen ikka paras närvitseja! Ma olen homse E adenoidi eemaldamise pärast natuke pabinas, kuigi kaine mõistus kinnitab kogu aeg, et pisemad võetakse esimesena ja operatsioon ise kestab pool tundi või veel vähem. Et mida mul ikka pabistada on, kui nagunii läheb Hendrik temaga kaasa, mitte mina! Eks see otsus sai ka sellepärast tehtud, et Hendrik võtab neid olukordi kõvasti rahulikumalt – kuna lapsed tajuvad lapsevanemate närvilisust, siis on parem, kui on kaasas see, kes suudab kainet mõistust säilitada.

Tegelikult ma kardan kõige rohkem üldse seda, et see operatsioon võib ära jääda. Mõte sellest, et tuleb kunagi uuesti sama kadalipp läbi teha (vereanalüüsid, koroonatest, söömata laps) – see ei anna mulle sugugi rahu… Loodame, et nii siiski ei juhtu.

Ma Tartusse lähen ikka, aga olen selle aja isakodus ning nad pärast võtavad mu Põlvasse minekuks peale.

Homne päev võiks juba läbi olla, sest siis oleks see kõik juba tehtud! Loodetavasti seda siiski edasi ei lükata.

12 kommentaari “Jaanika Paanika in da action

 1. Tahaks öelda, et rahu, ainult rahu! Aga tean, et see pole lihtne.
  Aga tõesti, mul on 2 poega ja kahepeale on neil olnud 12 aasta jooksul 10 lõikust – sh 6-kuusena.
  Adenoidi eemaldamise lõikus oli tõesti üks lihtsamaid! Ja see käis nii kiirelt, et ei saanud arugi. Olin kahe lapsega korraga sees, lõikusele sai tookord peaaegu 2-aastane esimesena ja 4-aastane kolmandana. Minu juurest oli laps eemal maksimaalselt 15 minutit ja ärgates mingeid valusid vms ei olnud.
  Mure on normaalne, olen seda kõik need 10 korda tundnud! Aga pärast seda saad ise ka aru, et tegelikult ei olnud sellel mõtet 🙂
  ahjaa, rinda lubati mul lapsele kohe peale ärkamist anda.
  Kui sul on vaja rääkida või kogemusi lugeda võid mulle kirjutada. Mul on neid kuhjaga nagu näha 🙂

  • Aitäh rahustavate sõnade eest – need aitavad palju 🙂 Üritan ise ka maha rahuneda, et mitte isa juures oodates lolliks minna. Ma mõistusega saan aru, et ilmselt on operatsioon kukepea, aga see kuradi emasüda, eksole.

   • Oi, see ema süda! Käisin ise 2 nädalat tagasi lõikusel, taastun siiani ja see kestab edasi. Ema muretseb minu tervise ja taastumise pärast rohkem kui ma ise. See ei muutu eal, ema süda on ema süda!

 2. Ema süda tõesti ikka tugevam kui ratsionaalne mõtlemine paiguti. 😊 Oleksin ise muidugi ilmselt sama närvis, aitab, kui hoian enda aju tegevuses (loen raamatut, vaatan seriaali jne). Aga loodan, et saate operatsioonile, kõik sujub ning taastumine on kerge.

 3. Minu omal neljapäeval opp. Või kas on..2nädalat oli haige, nädal terve ja nüüd kolmas nädal köha ja nohu. Ainuke lootus, et kui tänane vereproov põletikku ei näita, siis tehakse selle köha ja nohu jäägiga ka ikkagi. See opp ongi veel ainuke võimalus, kuidas ta üldse terveks saaks. Ma olen magamata, ülinärvis ja mida kõike veel, et see kuradima lõikus ära ei jääks. Ma tahan tööle, ma tahan kuskil käia ja lapse aeda viia, ma tahan magada, mitte ööde viisi haiget last lohutada. Ma tahan normaalset elu elada. Ta on kogu aeg haige..nii kopp ees. Analüüsi tulemust ka ei julge vaadata

  • Kiks, kahju kuulda, et lugu on nii hull… Ma loodan, et kõik läheb hästi – ehk siis lõikus toimub ikka. Jõudu ja jaksu sulle! Hoian pöialt, at analüüsitulemused oleksid korras.

   Meil täna adenoidi eemaldamine toimus ja muidu kõik okei, aga E ise on päris rahutu. Midagi suurt süüa ei taha (võib ainult külma süüa pigem, aga seda ka ei soovi). Aga no esimesed päevad võivadki nii olla.

   • Jääb ära kahjuks. Ma olen terve päev endast väljas olnud ja nutnud. Analüüside järgi oleks toimunud, kuid kuna digiloos vastust polnud, siis helistasin ja arst kuulis lapse köhimist. Ja siis sai ta mind lohutada. Kirjutas AB ja ütles, et helistaksin, kui võetud. Õnnestub ehk uuel nädalal. Tore ju eks..mis ma ulun. Ma pole saanud mitu kuud tööl käia normaalselt. Nüüd veel üks nädal juures, kui ei saa. Siis äkki saab opile ja taastumine ja siis juba ju jõul. Veab, siis jaanuaris alles laps aeda….ja ulun taas..

   • Kiks, nii kahju kuulda 😦 Uhh, endal on ka raske ette kujutada, kui niimoodi ära jääks, eriti kui on vaja tööl käia. Saadan virtuaalsed kallistused teele ja järgmisel korral peab ikka õnneks minema!

 4. Mu 3a on järgmisel esmaspäeval op, aga täna muidugi jäi nohusse. Kus te vereproovi teha lasite? Me lähme kõrvakliinikusse, samas eelm kord võeti Lastekliinikus väga hästi. Seal kuvati erinevaid halogramme, mida lapsel oli huvitav jälgida. Head paranemist E-le!

  • Aitäh!

   Vereanalüüsid lasime võtta Põlvas eelmise nädala lõpus. Sobis ka niimoodi, aga operatsioon toimus Tartus. Hendrik tegi koroonatesti ka Põlvas reedel, tema oli E-ga haiglas kaasas (Kuperjanovi 1, Tartu, seal nina-kurgu-kõrvakliinikus). Ainult üks vanem pääseb kaasa ja see, kes läheb, pean enne negatiivse koroonatesti tegema.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s