Kõik ajab närvi!

Viimasel ajal ajab kõik mind närvi. Alustades sellest, et meie kortermajal tehakse remonttöid, mis tähendab seda, et kütma ei hakata enne novembrit või alles 15.novembril. Viimased kolm aastat on lumi oktoobri lõpus maha tulnud – peab palvetama, et sel aastal nii ei lähe. Tegelikult peaks jahe olema ainult esimene külg, kus meil on köök ja elutuba, aga millegipärast on seda ka tagumine külg, kus on meie magamistuba. Hetkel pole veel nii hull hundilaut ja elektriradikas aitab, aga varsti läheb ju veel jahedamaks.

Eile avaldasin ma oma pahameelt meie maja Facebooki grupis, et selliseid asju peaks ikka suvel tegema. Sain vastuse ka, mida ma tegelikult juba teadsin, et esialgne plaan oligi seda suvel teha, aga kuna kortermaja võtab selleks laenu ja see vastus viibis ning siis tuli koroona peale juba. Järgmiseks suveks aga ei julgetud asja lükata, sest siis ei pruugi küttesüsteem talve üle elada – siis oleks veel hullem külmas korteris elada. Ja seda, miks maja tagumist poolt veel ei köeta – seda ei osatud öelda…

Igal juhul nõmeduse tipp! Hetkel ongi majal tellingud ja töömehed sebivad kõikjal väljas ringi, varsti vahetatakse aknad ka ära. Mis on iseenesest tore, aga pappi peab nende eest maksma. Õnneks kõike korraga ei pea maksma, saab jupikaupa ka. Tulemus on tore, aga idee elada osaliselt ilma kütteta pea novembri keskpaigani ajab mind nii kettasse, et kui ma sellele mõtlen, siis vererõhk tõuseb lakke!

Lisaks on meil mingi teema elektriga viimasel ajal. Nimelt kui pesumasin, telekas ja elektriradikas on taga, siis lähevad korgid läbi. Hendrik uurib seda asja, aga läksin eile nii närvi, kui kolm korda korgid välja hüppasid. Hendrik käis neid kogu aeg sisse lülitamas ja palus, et ma teleka kinni paneksin, mille peale ma läksin veel rohkem närvi, sest miks ma peaksin nagu koopainimene elama??? Niigi on hundilaut – siis ei saa korralikult elektrit ka tarbida, sest korgid ei pea vastu. Pühapäeva õhtul jah suurt midagi asja paremaks teha ei anna, aga mu sitt kees niimoodi, et ma pole ammu enam nii püha viha täis olnud. Lisaks lendas mu lemmiklõhnaõlilt see kork ka minema ja ma ei saa seda enam kasutada, sest ma ei leia seda üles. Nii “suurepärane” pühapäev oli ikka eile.

Lisaks näen ma viimasel ajal kahtlasi unenägusid. Natuke aega tagasi nägin unes, et sõitsin bussiga tulekoldesse ja sain surma – seda veel eriti koledal kombel ehk põlesin ära. Ärkasin üles nuttes ja higist tilkumas. Reede öösel nägin unes, et tantsisime seltskonnaga voodi peal ja järsku tuli mingi megasuur laine, mis kõik enda alla mattis. Minu ainus mõte oli, et ma pean pääsema, sest pean E nimel ellu jääma. Ma pääsesingi, sest ujusin täiega, unes ma oskasin seda. Ja laupäeval nägin unes, et üks mu juhututtav sai autoavariis surma. Inimene, kellega ma heal juhul kaks korda aastas muidu kokku puutun, oli mu unenäos ja sai surma. Ei hakka vast talle kirjutama, et kle, sa said mu unenäos surma, ole ettevaatlik! Varem ma ei näinud üldse unenägusid või siis ei mäletanud neid, mis oleks hetkel parem variant, sest selliseid asju pole tore unes näha. Minu surm, minu napp pääsemine ja tuttava surm – sellised “toredad” unenäod siis.

Neljapäeval oli õnneks väga tore päev – käisime Võrus sõbranna sünnipäeva tähistamas 🙂 Nädalavahetus ajas nii närvi, et lausa jube. Kuidas teil hetkel eluke veereb? Kas lähete ruttu närvi? Mina küll, eriti sellistes olukordades. Ma lausa tunnen, kuidas mu pea plahvatab sellise jama keskel.

View this post on Instagram

Selfid E-ga 😊

A post shared by Jaanika Elias (@jaanika.elias) on

24 kommentaari “Kõik ajab närvi!

 1. Ma läheks ka megalt kettasse kui külm oleks ja elektrit ka veel ei saa normilt kasutada 😄. Kui ma eelmisel sügisel Eestis olin ja vanematel köögis remont oli, siis pidevalt olid uksed pärani lahti ja temperatuur nagu hundilaudas ja süüa ei saanud ka normaalse inimese kombel teha siis igal hommikul lausa ärkasin vihaselt 😄. Aga no mis teha, sellised asjad tuleb ära kannatada ikka parema tuleviku nimel 🤷‍♀️.

  • Jah, tuleb tõesti ära kannatada! Aga närvi ajab ikka. Vahel ma nii sooviksin, et ma oleksin see naerupall 24/7, kes oskab alati positiivselt mõelda. Aga seda omadust mul kahjuks pole!

 2. Vaatan et oled veits kaalust maha võtnud. Vahepeal olid ikka täitsa pannkook juba. Nüüd on palju parem.

 3. No pannkook olin ma kaalu mõttes siis, kui ma sünnitasin ja natuke peale seda ka veel. Mõni riietus toob rohkem nagunii voldid esile, teine mitte. Kuigi ma ei pidanud siis ka end pannkoogiks, sest see on inetu väljend, mida kasutada. Aga no sinu kommentaaride puhul ei üllata mind nagunii miski enam.

  Ülekaalus olen ma ikka, seda tean ma ise nagunii. Need, kes oma arust selle avastusega ülekaaluliste puhul välja tulevad, ei avasta Ameerikat – nad teavad seda enamasti ise ka.

  • Pannkook olid, aga ennast selleks ei pidanud? Nunuh, äärmiselt loogiline.

   Ma tegelikult mõtlesin sind kiita. Näha on, et oled endaga tegelema hakanud. Pole vaja igast sõnasabast kinni hakata ja solvanguid otsida. Nii on väga raske elada.

 4. Meil oli küttesüsteemi renoveerimine siis, kui esimene laps oli pmst sama vana kui sul E praegu. Oli ka vist septembris ja küte tuli poolest oktoobrist. Ooooooooo kui närvi see ajas! Ma ei taha neid pilte isegi vaadata, sest elamises oli kohe sundremont. Kolad igal pool kuhjas. Toas 14 kraadi, laps nagu kubujuss riides, ise olin ka jopega toas, vatid jalas. Lõpuks viskaski nii üle, et läksin ema juurde, kuni vähemalt kodus kütmagi hakatakse. Ma ei kujutaks küll ette, kui novembrini see asi veniks ja nii kaua kütet poleks :O Ei ole normaalne. Koliks kohe heaga jälle minema niikauaks 😀 Sul pole mingit varianti ajutiselt kuskil mujal olla?
  Muidu närvilised perioodid on ikka igakuised, olenemata sellest, et pole remonte jms. Ilmselt on see lihtsalt üks naiseks olemise vaev…. :/ Ma lähen ainuüksi selle peale närvi, et selline närviajav periood jälle tuleb 😀 Ja kui teadlikult ise ka olla ei püüa, siis kohati nagu võimetu selle vastu. No ajab ju närvi 😀 Aga tegelikult pole muidugi naljakas……… Vaid tüütu. ja väsitav. Ja ebaõiglane kõigi suhtes, kes minuga sel ajal koos peavad elama.

  • No õnneks hakati täna magamistoas kütma ehk siis peame ainult seal elama hakkama 😂 See on siis see tagumine maja osa, mida nad kütta saavad. Köök ja elutuba on meil teisel pool. Praegu on veel õnneks soojemad ilmad ka.

   Mul jah seda varianti pole, et kuhugi mujale minna. Ei tahaks ka, sest Hendrik ju nagunii tööl siin lähedal. Et E ja kogu tavaariga ei viitsi kuhugi kaugele pikemaks ajaks minna.

   Ojaa, nii saan aru sellest närvitsemisest ja ma kujutan ette jah, et ega Hendrikul siis kerge pole, kui mul kõik üle keeb. Ma ei tahaks öelda, et see ainult naiste teema on, kindlasti on selliseid mehi samuti, aga Hendrik on kõvasti rahulikum kui mina, ma võin vahel kärbsest elevandi ka teha 😀

  • Täitsa võimalik jah! Õnneks sain teada, et unes surma nägemine tähendab hoopis uue etapi algust ja heas mõttes edasiliikumist. Või siis ka napilt pääsemine unes tähendab täpselt sama. Midagi head vähemalt😂 Mitte et ma selliseid asju üdini usuksin, kaugel sellest, aga no natuke paremaks tegi tuju ikka 😊

 5. Ohjah, maja renoveerimine on häda ja piin, mis tuleb üle elada, aga hilisem korvab selle täiega. Meil nt lülitati majas see aasta küte sisse 1. oktoobril, aga radiaatorid pole veel kordagi soojaks läinud, kuna renoveeritud maja – toas on niigi +24 ja automaatika ei lase radiaatoritel soojaks minna. Magame lahtise aknaga, sest juba palav on. Meil renoveeriti suvel mõned aastad tagasi – mis tähendas, et aknad kaeti väljast kilega ja õhutamiseks tehti kilesse pisike pilu kõigile. Too suvi oli +30 paar nädalat. Ma eelistaks seda hundilauda varianti kodus aurusauna variandile iga kell 😀 Pidage vastu, talv tuleb teil soe ja mõnus, kui uus küttesüsteem paigas ja maja soojustatud.

  • Jaa, kui valida, siis ma eelistaksin ka pigem hundilauta! Nii et selles mõttes on isegi hästi läinud jah – kuumust ei kannataks ikka üldse. Ja peame ikka vastu jaa – kui see kõik neil lõpuks tehtud saab, siis on ilmselt eriti hea elada siin 🙂 See vahepealne ootamine on muidugi tüütu, aga aeg ju tavaliselt lendab nagunii, kaugel see detsember siis enam on? Detsembri keskpaigaks peaks neil kõik valmis olema.

 6. Unenägudest rääkides mul on ka unenägudega mingi see teema, et ärkan öösel üles. minul on unenäod enamasti seotud kas välguga või elektriga. Ärkan öösel üles võtan juhtme kähku pistikust välja. Hommikul imestan, et õhtul ta oli ju sees. Eks mul on ka imelikud unenäod näiteks mul on olnud selline unenägu kus ma olin mingi laeva pardal ja nägin kuidas vesi tungis laeva. Mõned unenäod lähevad hommikuks meelest, aga teised jäävad päevaks kummitama. Huvitav kust selliseid unenäod tulevad äkki kui mõtled mingile teemale näiteks praegu millest jahutakse see Estonia teema siis aju nagu genereerib sul päeva jooksul saadud mõtted kokku ja teeb sellest mõnusa fantaasia filmi. Soovitan sul mitte vaadata Lõpp- punkt teist osa kus kohe alguses tekib naisel prohvetlik asi, et maanteel juhtub suur õnnetus. 🙂

  • Unenägudega on jah eriti huvitav see asi – vahel ma tahaksin, et oskaks/suudaks lucid dreamingut kogeda, sest siis saaks ise end teekonda unes juhtida, sest alateadvus saab aru, et sa näed tegelikult und. Ma tean paari inimest, kes suudavad seda teha, aga minul seda võimet pole. Ma pole kunagi unes aru saanud, et ma und näen. Ka siis mitte, kui unenägu on meeletult sürreaalne olnud 😀

 7. Peale selle kuidas saab mingi autoavarii su unenägudesse tungida. tavaliselt aju salvestab minngi halva kogemuse kuhugi tagumisse ajusoppi ja siis korjab selle sealt välja. Ma sind nii hästi ei tunne, aga ma arvan, et sa ei ole üle elanud mõnda autoavariid või kuidas see mõte sinu pähe sai. sama ka minuga ma pole laevaõnnetust üle elanud ja loodan et ei ela kah Lennuõnnetus käib kähku, aga laeval olles. Olen vahest mõelnud mida pidid need inimesed tundma kes elasid üle Titanicu õnnetuse, selle põlvkonna inimesi pole vist enam järel on ainult mälestused. Ja kindel see, et see poleks mingi meeldiv tunne keset jääkülma öökülma ulpida. 10-15 min ja ongi kõik.

  • Ei ole õnneks tõesti autoavariid üle elanud, aga unenäod ei peagi seotud olema reaalse eluga ju. Ka surm ei tähenda unenäos seda, et päris elus keegi sureks, see pidi hoopis mingit uut algust tähendama – nagu ma enne selgitasin. Ootame ja vaatame siis 🙂

 8. Just nagu maailma targem rahvas muistsed egiptlased teadsid, et surm, ei ole lõpp, vaid see on liikumine ühelt tasemelt teisele. selline oli nende arusaam surmast, sellepärast pakiti varaaole kaasa hunnik asju, et saaks teispoolsuses oma võimu jätkata. igal maal on surmast eri arusaam. näiteks Aafrikas on ju see kui inimene lahkub siis tuleb suur pidu ja trall. meil on see, et seistakse pisar silmil kirstu juures ja jäetakse hüvati. No nüüd läks teema morbiitseks kätte ära.

 9. Ajan võibolla veel vihasemaks, aga jäi nii silma, et väga palju filtrit viimastel fotodel kasutatud. Nende filtritega on paraku nii, et keegi teine ei usu, et su nahk päriselt selline on, sest inimesed ei näe sellised välja reaalselt. Väike foto kohendamine ok, nii suur filter näitab ainult ebakindlust, milleks sul ju tegelikult pole põhjust.

  • Ei aja vihasemaks, mulle Instagrami filtrid meeldivad 🙂 Vbl sai natuke palju, aga samas on siin postituses ka neid pilte, kus filtrit peal ei ole. Nii et mul on igasuguseid pilte – ilma filtrita ja filtriga.

 10. Mind ajab närvi koroona paanika! Ma ei usu , et see on koroona , kui inimesi muutkui testitakse ja nad on raskelt haiged , keda peab isoleerima. See on tavalise grippi tunnustega haigus.
  Hispaania reis jäi mul ära , kuid asendus reis peaks mul toimuma see pühapäev Küprosele.
  Homme on siis ees mul reisiks vajalik koroona test teha , loodetavasti on see negatiivne.
  Suvel sai esimest korda see koroona test tehtud , siis oli see negatiivne. Pärast testi oli nina valus päev otsa .

  • Mina usun koroonasse ja kuigi ammugi enam nii ei paanitse nagu kevadel, siis fakt on see, et koroona tuli, et jääda. Näis, mis aja jooksul üldse saama hakkab…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s