Adenoidist/ Käisime sõbrannaga ooperivõtmes kontserti kuulamas :)

Kes eelmise postituse kommentaare lugesid, said juba ka teada, et E-l ongi adenoid (ja mina sain teada, et adenoid saab ainult ainsuses olla, sain ise ka targemaks). Arst mainis, et kui vahel võib tõesti laps sellest ka välja kasvada, siis E puhul ta seda ei usu, sest tal on see päris pirakas. Ja kuna ta uni on öösiti rahutu, ta on viimasel ajal lausa norskama hakanud, siis on kõige targem see ära lõigata. Aja pidime Tartusse panema, sest nii väikestele Põlvas seda ei tehta. Saime selle aja novembri lõppu, mis on küll natuke ootamist, aga olen kuulnud, et vahel on järjekorrad lausa pool aastat – seega läks meil hästi!

Ühtpidi on muidugi kurb, et nii juhtus, aga teistipidi – nüüd on olemas vähemalt lootus, et pärast adenoidi eemaldamist saab E paremini öösiti magada. Ja selles mõttes on see ka natuke lohutus, et kõigil neil öistel ärkamistel ja rinnasõltuvuses on olemas põhjus – lapsed, kellel on adenoid, tahavadki öösiti palju rohkem rinda, nad on rahutumad, sest neil on raske olla. Selles mõttes on hea, et sellele juba nüüd jälile saime! Ma siinkohal tänan ka seda lugejat, kes E pilte vaadates mainis, et tal võib adenoid olla, sest ta hoiab oma suud tihti lahti. Hakkasin sealt edasi ise ka sellele mõtlema ja mainisin seda eelmisel korral perearstile, kes siis palus veel oodata ja vaadata, aga kuna mure üle ei läinud, siis nüüd saime saatekirja nina-kõrva-kurguarstile, kellelt saimegi diagnoosi kätte. Ma ise poleks osanud sellele kohe nii tulla, sest kuna tal pole nohu ega kõrvapõletikke olnud, siis arvasin, et see suu ongi mõnedel lastel rohkem lahti. Siis ei olnud see öösiti nihelemine ega norskamine veel pihta hakanud, see hakkas hiljuti. Et jah – nüüd tuleb kaks kuud oodata ja siis loodetavasti läheb asi paremaks. Seda nii E enda kui ka minu jaoks, kes ma hetkel öise imetamisest võõrutamise pausile olen pannud. Ma lihtsalt ei suuda seda teha, sest see on ainus, mis E-d natuke lohutab ja tal paremini magada laseb. Ehk siis pean need kaks kuud veel vastu! Kui pärast seda operatsiooni asi mingilgi määral paremaks ei lähe, võib mind kohe hullarisse sisse kirjutada 😂 Aga no ootame, vaatame ja loodame!

Eile käisime sõbrannaga Põlva Kultuuri-ja Huvikeskuses ühte ooperisugemetega kontserti kuulamas!  See oli väga võimas elamus! Prantslased, aga laulsid eelkõige Ladina-Ameerika laule, enamik olid hispaania keeles ka. Rahvast ei olnud väga palju ja noori oli suhteliselt vähe, aga mul on hea meel, et sõbranna selle välja pakkus! Ma polnudki ammu kuskil nii käinud. Ja supertore oli nendest lauludest aru saada, sest enamik olid hispaania keeles, ainult üks oli prantsuse ja üks portugali keeles. Ma alguses arvasin, et see on ehk veits igav minu jaoks, aga üldse ei olnud 🙂 Ma kujutan ette, et kümme aastat tagasi oleksin ma ehk haigutama hakanud, aga nüüd ma olen õppinud selliseid üritusi täiega nautima.

Lõpetuseks veidike viimase aja pilte ka 🙂 Natuke segases järjekorras, mul see uus WordPress paneb näkku viimasel ajal. Instagrami lingid ka ei taha töötada – pean veits uurima seda asja.

6 kommentaari “Adenoidist/ Käisime sõbrannaga ooperivõtmes kontserti kuulamas :)

    • Normsuuruses “adenoidi” üldjuhul meditsiinis adenoidiks ei kutsutagi, siis on ta lihtsalt ninaneelumandel. Kui see aga suureneb lümfoidkoe hüperplaasia tõttu, siis saab temast alles adenoid 🙂 Muidugi internetis ja kõnekeeles on kasutuses üks sama adenoidi termin nii tavalise kui suurenenud ninaneelumandli kohta.

  1. Kuidas nii väiksel tehakse kindlaks, et adenoid on suurenenud? Kui pole saladus, kes lapsel LOR arst oli?

    • Vahur Ristioja oli nina-kurgu-kõrvaarst Põlvas. Kui kabinetti sisse astusime, siis vaatas lahtise suu järgi juba, et ilmselt on adenoid, sest E tõesti hoiab suud väga palju lahti. Siis kui E suu lahti tegi ja ta talle sinna sisse vaatas, siis ütles kohe, et megasuur adenoid. Ja operatsioon toimubki paari nädala pärast Tartus, sest Põlvas nii väikestele seda ei tehta.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s