Varnja ja Sibulatee Puhvetite Päev

Ei jõua siia blogisse nii tihti, kui ehk tahaksin, aga õnneks on tuju oluliselt parem kui eelmisel korral. Blogimine võtab alati teatud aja, aga kui midagi kiiresti öelda tahan, siis teen seda pigem Instagramis. Nii et jah – olen ka selle lõksu natuke jäänud. Mida ma ilmselt eeldasingi, et juhtub, kui ma lõpuks Instagrami teha otsustasin. Juhtus ka, aga mulle meeldib 🙂

Laupäeval oli Sibulatee Puhvetite Päev, kus me Hendrikuga teist korda käisime. Viimati väisasime seda aastal 2018, mil ma just olin Põlvasse kolinud. Vahepeal on palju vett merre voolanud ja nüüd saime lausa perekonnana seda üritust külastama minna. Kahjuks jõudsime ainult Varnjasse, sest olime liiga hilised ja hakkasime tagasi koju startima enne kella 18.00, mil see üritus juba vaikselt läbi oli saamas. Varnjas olime kuskil enne kella 15.30. Jõudsime selle aja jooksul niisama laadal ringi kolada, lisaks käisime ka söögikohas nimega Lendav Laev kõhtu täitmas.

Selle viimasega oli see huvitav teema, et nool näitas selle restorani juurde, hakkasime siis vaikselt minema, eeldasime, et tuleb suht lühike maa kõndida. Tegelikult oli see ikka oma paar kilomeetrit – enne kui Lendava Laevani jõudsime. Tee peale jäi ka Voronja galerii, mida Eveliis alati kiidab, kui Varnjas on ja ma mõtlesin, et astun tagasi tulles ka sealt läbi, aga see oli üldse sel päeval kinni – nagu ma hiljem teada sain. Siis ma arvasin, et olin lihtsalt kellaajaliselt hiljaks jäänud, aga tegelikult polnud see üldse sel päeval avatudki.

Lendav Laev oli mõnusa atmosfääriga söögikoht, kus oli üpris palju rahvast. Meie sõime angerjat võis, mis maitses ülihästi! Lisaks ostsime laadalt koju veel latikat ja saiakesi ning head leiba.

Peipsi-äärsed külad on alati nii omamoodi olustiku ja ajakulgemisega – nii rahulikud ja superilusad! Aeg kulgeks seal nagu hoopis aeglasemalt kui kuskil mujal – lausa nagu seisaks, võib isegi öelda. Ja see tunne on maagiline! Eriti just need Sibulatee külad on sellised. Olgu selleks siis Varnja, Kolkja, Kasepää, Alatskivi või midagi muud. Sibulatee Puhvetite Päevad Ida-Virumaa küladeni küll ei jõua (ainult Tartu-ja Jõgevamaa omad), aga ka idas asuvad Rannapungerja, Alajõe, Lohusuu ja teised pisikesed külakesed on alati minu lemmikud olnud. Nii et ma täiesti mõistan Eveliisi armastust nende kohtade vastu.

E pidas suht hästi isegi end üleval, mis tegi selle väljasõidu kindlasti meeldivamaks. Tal on viimasel ajal autosõidu ja vankristreigid olema hakanud – seega iial ei tea, mis ees võib oodata, kui kuhugi on minna vaja. Mõnikord veab ka muidugi!

Lõpetuseks veidike pilte ka sellest üritusest!

12 kommentaari “Varnja ja Sibulatee Puhvetite Päev

 1. Kas ma olen ainus, kes teksti ei näe? Mingi asi on tekstil ees. Ei saa ekraanipilti siia lisada. Viimane lause on see “Laupäeval oli Sibulatee Puhvetite Päev, kus me Hendrikuga teist korda käisime. Viimati ” Ja edasi ei näe 😦

  • Misasja? Mina küll näen kõike, instasse panin ka kuvatõmmise sellest (jagan storys oma postitusi). Kas tõesti teistel sama mure? Ma kirjutasin moblast ja ainult moblast vaatangi. Kas arvutis muudmoodi? Keegi teine pole nagu teada andnud… Kas kellelgi veel sama mure olnud?

  • Tegin siin natuke taustauuringut ja osad näevad, osad mitte. Moblast enamasti nähakse… Aga ei tea täpselt ka, mis mure on 😦 Nõme igal juhul.

   • Mhmh, telefonist näen, aga arvutist ikka ei näe. No pole hullu. Loen telefonist.

   • Ei tea jah, milles mure on. Osad nägid arvutist ja telefonist. Osad ainult telefonist. Varem pole sellist asja olnud.

 2. Näen teksti nii mobiilis kui arvutis, aga tahtsin ka Sibulatee puhvetitepäevadest kaasa rääkida. Jalutasime oma seltskonnaga ja mõtlesime, et küll on tore, et kusagil on veel seda lihtsust ja ehedust, kohaliku kultuuri ja toidu au sees hoidmist, muidu igale poole kisub euroremont peale. Jah, eks nendes külades on ka kohati näha euroremonti, kuid õnneks siiski jääb see kas maitsekuse piiridesse, noh et ei riiva vana ja väärika kõrval silma, või on osavalt peidus. See piirkond on nii teistmoodi ja annab nii positiivse laengu.
  Kahju, et sul ei õnnestunud Voronjas käia, see on maailm omaette, aga kuna seal on nii palju, mida külastada ja uudistada, siis lihtsalt tasub uuesti ja uuesti minna. Mul endal veel näiteks Samovarimajaski käimata. Juhan Liivi muuseumi pole ka jõudnud.

  • Jaa, tahaks kunagi kindlasti Voronjas ära käia. Ma millegipärast olen sinna piirkonda rohkem just Sibulatee ajal jõudnud, aga tegelikult võiks suvel ka minna. Näiteks suvel Mesitares endale ööbimise planeerida. Sa oled seda ka nii palju kiitnud ja ma täiesti usun, et see on imeline! 🙂 Peipsi-äärsed külad on üldse superilusad kõik – täpselt nagu sinagi mainisid – need on säilitanud oma eheduse!

   • Mesi Tare on ise imeline, aga selle teevad veel 63489 korda imelisemaks seda pidavad inimesed. Vot need on inimesed, kes panevad heas mõttes kadestama ja on eeskujuks. Imeline!

 3. E on niiiii nunnu, no tõesti on! 🙂 Kuigi tavaliselt jätavad mind teiste lapsed suht ükskõikseks.
  Ma veidike õnnetu, et Sa nii harva oled blogima hakkanud. Iga päev loodan, et uus postitus 😀
  Jätkuvalt mu lemmik blogi.

  • Aitäh – nii armas sinust! ❤ Ma olen jah vähem siia jõudnud, vahepeal oli lihtsalt madalseis elus ja siis nagu ei tahtnud kirjutada ka suurt midagi (kuigi mul on olnud minevikus madalseise, kus ma täiega olen tahtnud kirjutada – nii et see ka nii sõltub). Nüüd on parem ja loodan siia rohkem jõuda ka. Tore on teada, et keegi postitusi ootab! 🙂

 4. Mesi taresse võib tulla igal aastaajal 😉 Koguaeg on tore ja mõnus siin Peipsi ääres. Ja Eveliis, sa oled ise nii armas. Alati rõõm sind meie juurde tagasi oodata!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s