Arutlus “Poissmehe” ja “Vallalise kaunitari” saate kohta

Ma olen siin üle aasta juba “Poissmeest” ja “Vallalist kaunitari” vaadanud. Just neid hooaegasid siis, mida Kanal 11 ja Sony Channel näitavad – ehk siis mõned aastad vanad. Ma hoian end küll natuke kursis sellega, mis USA ja Austraalia praeguste hooaegade puhul toimub, aga seda ainult Instagrami vahendusel. See on küll ainult realityshow ja kui usud veeranditki sellest, mida telekast näed, siis saad ka veel poolega petta, sest monteerimine teeb oma töö.

See on jah huvitav, et kui jõuad lõpule suht lähedale, aga ei võida, siis suure tõenäosusega saab sinust endast uus vallaline kaunitar või poissmees. Ehe näide – 2013.aastal osales Emily hooajas Arie ning jäi kolmandaks (ma pole seda hooaega ise näinud), neli aastat hiljem sai temast endast poissmees (tavaliselt juhtub see kiiremini, aga vbl Arie kohe ei tahtnud). Alguses ta valis tulevaseks naiseks Becca, aga siis otsustas, et teise koha saanud Lauren on see, kellega ta koos tahab olla. Tegigi ilmselt õige valiku, sest ta on hetkel Laureniga abielus ja neil on tütar. Becca süda murdus miljonite televaatajate ees, kui Arie talle teatas, et ta tegi vale valiku ja ta oleks pidanud Laureni valima. Lauren andiski Ariele andeks ja viimane pidi leppima sellega, et kogu USA vihkab teda sellepärast, et ta Beccale nii palju haiget tegi. Beccast sai vallaline kaunitar ja ta valis lõpus Garretti, kellega nad kaks aastat koos olid (hetkel on juba lahku vist läinud – meedia vähemalt midagi sahistab sel teemal). Becca hooajas jäi neljandaks 26-aastane tüüp Colton, kes oli süütu. Ehk siis temast sai uus poissmees, sest sellist asja pole USA hooajas varem juhtunud, et poissmees oleks süütu. Ju sellepärast Colton valitigi, sest tavaliselt võetakse siiski teise või kolmanda koha omanik, aga skandaal ju müüb. Hetkel jooksebki Kanal 11-nes süütu Coltoni hooaeg ja ma pole googeldanud, kes võidab. Kuna see on kaks aastat vana saade, siis ilmselt pole Colton enam ammu süütu – isegi kui suhe läks lörri, siis nagunii on meeletult pikk naiste järjekord ukse taga. Vbl kaotas süütuse juba fantaasisviisidis, kuhu kolm viimast kandidaati pääsevad.

Kui võrrelda USA, Austraalia, Uus-Meremaa ja Kanada hooaegasid (viimast olen ma ainult ühte näinud), siis ilmselgelt on draamat kõige enam Ameerikas. Austraalias pole isegi fantaasiasviite ja kokteilipidudel väga palju ei suudelda, aga USA-s suudeldakse kõikjal. Ja kohe esimesel õhtul ka.

Siis on veel “Poissmees paradiisis”, kuhu mitmete hooaegade osalejad kokku pannakse, kes ei võitnud – mehed/naised segamini ja enam-vähem võrdselt. Neid USA omasid ma pole üldse näinud, aga paari Austraalia oma olen küll. Ehk siis sealt leiavad ka mitmed oma õnne – nii et kui ma Instagramist avastan, et selle hooaja naine ja tolle hooaja mees on koos, siis suure tõenäosusega nad tutvusid just nimelt “Poissmees paradiisis” saate kaudu.

Aga mis mind selle saate puhul alati imestama on pannud – kui otsitakse endale abikaasat (nagu paljud neist väidavad end otsivat, kuigi tänapäeval tahab enamik ehk Instagramis rohkem jälgijaid saada – eriti need, kes poissmehe või vallalise kaunitari pärast võitlema asuvad), siis kõik mainivad nagu ühest suust – see inimene peab neile piisavalt väljakutseid pakkuma! Ma olen alati nagu WTF – kui näiteks poissmehele meeldib langevarjuga hüpata ja naine kardab selliseid ekstreemsusi, siis on kohe see teema, et ta ta peab koos tüübiga oma hirmudest üle saama jne. Kui ma oleksin vallaline kaunitar ja oletame, et isegi meeletult seiklushimuline, siis mul oleks megapohhui, kas mees on selline või mitte. Sest kas sa elus hüppad rohkem langevarjuga, sööd mingeid kahtlasi sitikaid, hüppad kuskilt kõrgelt trossiga alla… või sa pigem vahetad sitaseid mähkmeid, võitled sellega, et laps paremini magaks, oled paljude asjade tõttu stressis jne. Et jah – pigem võiks tulevane abikaasa sulle neis asjades tuge pakkuda, sest need on reaalsed ja elulised väljakutsed… Aga seal saates näeb tihti seda, et kui mingi osaline midagi ekstreemset kardab, siis poissmees/vallaline kaunitar täiega tahavad seda, et nad oma hirmudest võitu saaksid. Jajah – see langevarjuga hüppamine on küll see asi, mis tulevasele elule tugeva vundamendi alla paneb. Ega ikka ei ole küll…

Teine asi, mis mind alati imestama on pannud – jah, alguses on neil ilmselt superhuvitav 25 naise/mehega deitida, aga ma olen üpris kindel, et nii mõnigi peaosaline teab juba poole peal, kelle ta lõpus valiks, aga ta lihtsalt ei tohi seda mainida, sest saade peab huvitav lõpuni välja olema. Et kuidas nad sellega hakkama saavad, sest ma tõesti ei tea, kuidas teistega on, aga kui mina näiteks armunud olen, siis teised mehed kaovad minu jaoks täiesti ära. Inimene on juba niimoodi loodud, et kui ollakse armunud, siis tahetakse ju ainult selle inimesega aega veeta – aga seal pead sa 10-le veel tähelepanu pöörama, kui pool saadet on läbi. Ja oletame, et armudki mitmesse ära ja lõpus oled täiega kahevahel, nutad oma pisarad ära, kui teiseks jäänud osaleja koju saadad, aga samas oled sitaks õnnelik, et oma armastuse leidsid? Tundub ka kahtlane, kui just nägid tulevikku mõlemaga 😀 Jah, ma tean, et see on ainult saade, aga ikkagi. Kui mina Hendrikuga tutvusin, siis ma panin nädal hiljem oma Tinderi kinni ja jätsin oma pooleliolevad suhtlused sinnapaika, sest ma ei tahtnud mitte kellegi teisega kokku saada, kuigi me polnud veel suhteski 😀 Ma saan aru jah, et kui niisama lõbutsetakse, siis võid suudelda kõigiga, aga kui ühe vastu tekivad suuremad tunded, siis teisi nagu ei märkaks enam. Seda ma tegelikult ei usu, et nad seal saates fantaasiasviidis kõigi kolmega magavad (viimased kolm saavad sellised võimalused) – ilmselt ajavad kaameratest eemal niisama juttu. Või siis saab selle au osaliseks see, kelle peaosaline lõpuks valib, kui ta selles siis juba kindel on. Aga samas kes teab muidugi.

Mina olen üldse märganud, et naised teevad selles saates paremini oma valikuid. Ehk siis vallalised kaunitarid, kes endale lõpuks kaaslase valivad, on suurema tõenäosusega selle mehega hiljem koos või lausa abielus. Esimene saade, mida ma vaatasin, oli 2003-ndal aastal ja sealne vallaline kaunitar Trista valis Ryani – ja nad on endiselt abielus ning neil on kaks last! Trista oligi esimene vallaline kaunitar, alguses olid ainult ainult poissmehed. Ma mäletan, kui selle finaali vaatasin, siis ma hakkasin õnnest nutma, kui Charlie korvi sai ja Ryan valituks osutuks, sest kohe oli näha, et Ryan on parem inimene. Samas – ma olen ka kurbusest nutma hakanud, kui Kanada vallaline kaunitar Jasmine Mikheli ei valinud, kes oli kõige parem mees maailmas (saates “Pärast viimast roosi” tuligi välja, et enamik hoidis pöidlaid just talle), vaid otsustas hoopis Kevini kasuks, kellega nad pool aastatki vastu ei pidanud… Mis oli suht etteaimatav tegelikult.

Et jah – ma olen ühest saatest suutnud 1050 sõna kirjutada 😀 Lõpetuseks hoopis pilt nädalavahetusest, kui kolhoosipeol käisime – mul vastavaid riideid ei olnud, aga mu enda omad kärasid ka, lihtsalt rätik tuli pähe siduda 😀 Ja lisaks üks niisama kodune pilt E-st.

wp-1598124129983.jpg

 

View this post on Instagram

Tavaline argipäev 😊

A post shared by Jaanika Elias (@jaanika.elias) on

2 kommentaari “Arutlus “Poissmehe” ja “Vallalise kaunitari” saate kohta

  1. Ma ei tea, kui palju sa spoilereid soovid teada 😀 mul igatahes pärast Coltonit ka veel paar hooaega vastavaid saateid vaadatud 😀 kisub põnevaks, ütleme nii.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s