Viimase aja tegemised / Mina olen just see klient, kes on rahulolevana väga tore, aga kui miski on pikalt valesti, siis läheb põrgu lahti!

Ma olen ilmselt veidrik, aga ma olin eile megaõnnelik, kui vihma sadama hakkas! Ja täna tundus hommikul ka jahe ilm olevat, aga nüüd on päike jälle väljas. Õnneks leitsak siiski pole – jumal tänatud selle eest! Mulle just meeldib, kui suvel on jahedam. No nii 20 kraadi, maksimaalselt 25 kraadi. Üle selle on põrgupiin ja on seda kogu mu elu olnud. Pigem olgu 15 kraadi ja vihm kui 30 kraadi ning leitsak.

Mis vahepeal siis toimunud on? Jaanid veetsime Hendriku maakodus, päev pärast seda oli Hendriku perel väike suguvõsa kogunemine. Sel aastal oli see tõesti väike ilmselgetel põhjustel, ma olen seal nüüd kokku kolm korda käinud (2018, 2019, 2020). Tore, et selliseid asju mujal korraldatakse, sest nagu ma ka maininud olen, siis minu suguvõsas ei ole suhted nii head, et me tahaksime kõik niimoodi kokku saada. Pärast vanaema surma ei tea ma oma isapoolsetest sugulastest mitte midagi – ainus lüli, mis meid suhtlemas hoidis, oligi mu vanaema. Õnneks ei tee see mind eriti nukraks, sest vahel on elu lihtsalt selline.

E on vahepeal juba kolm korda järves veega tutvumas käinud! Kuna mina suur veesõber ise pole ega oska ujuda, siis mul on hea meel, et Hendrik seda on. Seega ilmselt õpib E ka millalgi ujumise ära. Esimene kord kisas E nii, et terve Põlvamaa kajas, teine kord nii, et pool Põlvamaad kajas, kolmas kord ei kisanud enam üldse – vaid hoopis kilkas rõõmust, et vees oli! 🙂 Me pigem käimegi veekogudes, mis ei ole Põlvamaal ülerahvastatud – Hatiku, Erastvere järved näiteks. Palojärv ja Kiidjärve on alati paksult rahvast täis ja Põlva enda järv ei ole hea koht, kus käia.

Erastveres oli üks kord üks naljakas situatsioon ka  – mingi 50-ndates naine hakkas lambist Hendriku seljal parme maha lööma, nii ta vähemalt väitis, aga tundus pigem, et tahab niisama näppida ja külge ajada 😀 Hendrik ujus ruttu kaugemale, see naine tahtis veel talle järele ujuda, aga õnneks nii kaugele enam ei tihanud 😀 Hiljem Hendrik mainis ka, et nii kahtlane naine oli see ikka. Oli tõesti! Tuleb igasuguseid asju siin elus ette!

Eile andsin ma La Storiale uue võimaluse. Ma olen Instagramis seda lugu põgusalt kajastanud, aga umbes kuu aega tagasi, kui ma seal sõbrannaga käisin, võeti mul nende vea tõttu kolmekordne summa arvelt maha. Pangasüsteem jooksis kaks korda kokku ja teenindaja väitis, et ju eelmised korrad ei läinud maha. Tegelikult läksid ja ma sain selle raha alles nädal hiljem tagasi (mu arve oli 17 eurot, maha võeti 51 eurot – ehk siis 34 eurot pidin tagasi saama). Ja seal väideti, et pean pangas tühistama, pank väitis, et La Storia peab ise tegelema sellega jne – ehk siis mind suunati sada korda edasi-tagasi ja mul viskas nii kopa ette, et ma ütlesin nende personalijuhile paar krõbedat sõna. Tema vabandas ette ja taha ning lõpuks sain raha tagasi, aga ebameeldiv maik jäi sisse – seega ei tõstnud ma kuu aega enam sinna jalga. Ühes smsis mainis nende personalijuht, et kuna ma olen ikka La Storia püsiklient olnud, siis saan nende kulul kaks magustoitu –  põhjusega, et see raha tagasi maksmine neil nii pikalt venis, lisaks veel see, et nad mind kemplema panid jne.

Ja kuigi sellest sõnumist oli pea kuu aega möödas, otsustasin ma eile, et vaatan, kas see diil endiselt kehtib – ma polnud tahtnud sinna vahepeal minna, aga kuna toidud on seal head, siis andsin uue võimaluse. Ja kui ma eile seda sõnumit näitasin ja oma nime mainisin, siis ütles teenindaja, et ka tema mäletab seda lugu – nii et saingi kaks magustoitu nende kulul! 🙂 Pitsa eest maksin siis ise. Mul poleks muret olnud neid magustoite ise maksta, aga kui nad oleksid keeldunud, siis ma poleks La Storiasse puhtalt põhimõtte pärast enam nägu näidanud, aga kuna ma käin seal keskmiselt kolm-neli korda kuus (välja arvatud siis eelmisel kuul selle vahejuhtumi pärast), siis ma olen püsiklient. Ja iga ettevõte õnneks mõistab, et on targem on püsiklienti hoida! Mu sõbranna ei käinud ka seal enam selle vahejuhtumi pärast, aga nüüd on jälle nõus minema, sest ma jäin rahule sellega, kuidas mind nüüd koheldi. Nii et jah – püsiklienti tuleb hoida 🙂

Keegi blogijatest (vist oli Getter?) just kirjutas, et kui temaga ettevõtted ebaviisakalt käituvad või üle lasevad vms, et siis ta ei julge enda eest seista. Minuga on lugu hoopis vastupidine – mul ei ole mitte mingit hirmu öelda välja, et ma pole sellise suhtumisega rahul ja ma võin vajadusel vabalt kõik perse saata (õnneks selliseid olukordi ei tule väga tihti ette!), kui ma ei saa seda, mida ma tahan. Kui Põlvas saaks toitu koju tellida ja ma saaksin mingi hallitanud asja, siis ma olen üsna kindel, et ma olen see klient, kes saaks järgmisel korral mingid asjad tasuta, sest ma lihtsalt ei jäta enne, kui ma saan selle, mis ma tahan 😀 Ma olen superhea klient, kui ma olen rahul, aga kui keegi mulle jama korraldab, siis läheb põrgu lahti 😀 Hiljuti oli mul veel üks sarnane olukord, kus mu kuri kiri pani asjad niimoodi liikuma, et senimaani mitu nädalat veninud asi oli lahendatud järgmiseks päevaks. Ettevõtted lihtsalt ei taha seda jama enda arvele, et keegi lõpuks nii närvi läheb ja sellest kuskil avalikult teada annab. Nii et jah – mina olen pigem see kuri klient, kui asjad ei toimi nii nagu mina tahan! Aga kui toimivad, siis olen megaustav ja püsiklient pikaks ajaks! La Storia puhul ma teadsin, et hakkan seal millalgi uuesti käima – sest üldiselt mulle see koht meeldib. Õnneks näitasid nad ka ise, et suudavad oma jamasid niimoodi lahendada, et isegi vihane klient on nõus sinna uuesti minema. Ja tõsiasi on ka see, et inimestele jäävad millegipärast meelde rohkem negatiivsed kui positiivsed asjad. Kahjuks.

Eile käisin veel Põlva kirbuturul, sain E-le mõned riided juurde, aga alati on tüdrukutele rohkem kraami! Õnneks leidsin E-le ka midagi, just lühikeste käistega särke oli tal eriti vaja, neid oli vähe. Lisaks sain mõned püksid ka juurde.

Lõpetuseks mõned pildid ikka! 🙂

wp-1592839935389.jpgwp-1592929352163.jpgwp-1592929591735.jpgwp-1593013811855.jpgwp-1593013786717.jpgwp-1593013753517.jpgwp-1593013686228.jpgwp-1593014027886.jpgwp-1593281463230.jpgwp-1593348738936.jpgwp-1593349123464.jpgwp-1593348699561.jpg

View this post on Instagram

Lapsel on maal lõbus! 🤗

A post shared by Jaanika Elias (@jaanika.elias) on

18 kommentaari “Viimase aja tegemised / Mina olen just see klient, kes on rahulolevana väga tore, aga kui miski on pikalt valesti, siis läheb põrgu lahti!

 1. 100% nõustun sinuga seoses meie ilmaga! See kuumalaine, mis just oli, kestis üle mõistuse kaua, ma olin otsi andmas! Praegu on mul puhkus ka, oleks see leitsak töö ajal, siis ei teeks suuremat väljagi, aga puhkuse ajal tahan mina võimalikult palju värskes õhus olla, nüüd jõudsin vaevu päeva jooksul 300 meetrit kõndida rahulikus tempos ja oleks juba hea meelega kuskil augus ülejäänud päeva külitanud. Ma ei ole kunagi aru saanud inimestest, kes aasta läbi soojust ja päikest igatsevad, iga talv tahavad põgeneda soojale maale, et rannas peesitada, ükski Eesti suvi pole piisavalt ilus ja soe. Kas nad tahavad 24/7 olla higised? Või seda sorti inimesed ei higista? Või see ei häiri neid? Kaks-kolm päeva sellist ilma on vahetevahel tore, saab päevas mitu korda ujumas käia ja natuke jumet ka kehale, aga mina väga konkreetselt eelistan suve puhul päikese ja vihma vaheldust, pigem sellist 15 kuni 25 kraadi ilma (viimast juhul kui on tuul). Selliste kuumade ilmadega jääb minul lausa elu seisma, lihtsalt ei jõua midagi õues teha. Seega ei, sa pole ainus imelik.

  • Konkreetselt sama! Mina olen alati suur higistaja olnud – nii et see leitsak on põrgu ka minu jaoks. Aga on vist tõesti inimesi, kes suurt ei higista… Isegi ilma higistamiseta tundub see palavus liiga hull!

 2. Higistamise vastu oled proovinud ökodeodorante? Igast rexonad ja fa jms blokeerivad ajutiselt higinäärmed ja siis kui toime kaob,siis kõmaki tilgud. Ökodega puudub higilõhn (Urtekrami soovitan), mäesoolakristallidega on efektiivsed, enne igat kasutuskorda kraani all märjaks ja hõõrud peale.

 3. “Nii et jah – mina olen pigem see kuri klient, kui asjad ei toimi nii nagu mina tahan.”

  Sellised väljaütlemised on väga äärmuslikud ja jätavad Sinust väga rumala mulje. Klienditeenindaja ei ole kohustatud iga rumalat soovi täitma, küll aga seisma hea selle eest, et asjad toimiksid nii nagu lubatud. Ma saan aru, mida Sa mõtled, aga selline eneseväljendus jätab Sinust rigiidse ja empaatiavõimeta inimese mulje.
  Rohkem paindlikkust ja rahulikku suhtlusmaneeri!

  • Seda kindlasti – ma eelmises olukorras ei süüdistanudki kunagi teenindajat, sest ega tema ju süüdi ei olnud. Küll aga olin pettunud personalijuhis, kes mulle mitu korda valeinfot andis (panga poole ma tegelikult ei pidanudki pöörduma, La Storia pidi selle ise ära lahendama). Aga nüüdseks on see asi ka ära klaaritud ju 🙂

   Üldiselt olen ma suht chill klient, isegi kui E sinised sokid vahetati roosadeks ümber (netipoest tellitud kraam), siis mul jumala kama – E võib roosat ka kanda 😀 Mõned asjad ajavad vahel küll närvi jah 🙂

 4. Kas sa seda artiklit oled lugenud? https://lood.delfi.ee/perejakodu/peresuhted/chris-kala-oige-mees-armastab-oma-naist-ka-siis-kui-suhtes-peaks-olema-tsolibaat?id=90299899 mis sa arvad sellest?
  Natuke jube on lugeda, kuidas “mehel on kiim peal” ja “naised on sellised piprad ja ei anna ennast kätte” pärast lapse sündi. Sa said ju ka lapse.
  Ta kirjutas seal, et: “Ei saa ka välistada seda, et nad ei oleks oma sündinud lapse peale vihased, sest lapse sünd ju seksipuuduse tekitas.”
  Kuidas saavad mehed oma lapse peale sellise asja pärast vihased olla? Kas meestele on tõesti seks tähtsam kui oma laps?

  • Sellised mehed on jobud jah! Pärast lapse sündi on loogiline, et mingi aeg pole seksi üldse ja hiljem on seda vähem. Kui see on põhjus petma minemiseks, siis see mees pole midagi väärt.

   Teine teema on ehk siis jah, kui aastaid pärast lapse sündi intiimsus täielikult puudub. Aga ka sellisel juhul peaks omavahel rääkima, mitte kohe üle aisa lööma minema.

   • Ei lahendagi, aga sellised oma arust alfaisased on jobud. Kui ei suudeta mõista, et pärast lapse sündi võibki mingi aeg seksipaus olla, siis selline isend ei vääri meheks kutsumist, veel vähem isaks. Need on poisikesed.

  • Suht alatu võrdlus.
   Kas sa jätad söömise järgi peale sünnitust?
   Sul on nüüd ju laps, milleks sulle see õgimine?
   Kas söök on sulle tähtsam kui laps?

   • Kle, ära võrdle siga ja kägu. Söögita (eelkõige joogita muidugi) sured sa ära päris kiiresti, aga seksita ei sure. No vbl sina sured jah, kui ainult ühe kohaga mõelda oskad.

 5. Milleks need isiklikud solvangud ja ülbitsemine?
  Ühe poole soovidega mittearvestamine ja koguni üleolev arvustamine viib lõpuks uhke üksinduseni.
  Naine ei viitsi enam mehel pauku lahti lüüa, milleks talle see, tal on nüüd ju laps! Mees ei viitsi enam lilli tuua ja komplimente öelda, milleks talle see, tal on nüüd ju laps!
  Kui teine ei tee nagu mina tahan, siis ta on jobu ja käigu persse.

  Kas see kõlab nagu peresuhete strateegia?

  • Keegi polegi sellisest strateegiast rääkinud. Ma mainisin ka enne, et kui intiimsus on pikalt puudunud pärast lapse sündi, siis peavad kaks inimest sellest rääkima, vbl terapeudi juurde pöörduma jne. Kui kohe petma joostakse, siis pole ka õige asi ju.

   Kui selline olukord kestab pikalt, siis on muidugi asi hapu, aga kui mees ei suuda mõned kuud pärast lapse sündi aru saada, et naine ei pruugigi veel seksida saada (haav paraneb päris kaua, eriti keisrilõike puhul), siis mis mehest me siinkohal räägime? Jah, kui see kestab rohkem, siis tuleks põhjusteni jõuda, miks see nii on. Mina leian, et tihti on põhjus mehes enda, kui naine seksida ei taha (räägime juba ajast, kui haavad on paranenud jne) – kas naine saab ikka piisavalt puhata lapse kõrvalt, kas ta saab oma aega jne? Kui mees eeldab, et naine peaks päev läbi higimull otsa ees last kasvatama, süüa tegema, koristama ja tema viskab töölt koju tulles jalad seinale ning avab õllepudeli, siis pärast seda seksi loota on ilmselgelt idiootsus. Ma jätaksin ka sellise mehe kuivale, aga mul sellised mured puuduvad, sest mul taolist tohlakat pole kodus õnneks.

   • No need tohlakad peaks välja filtreerima ENNE paljunemisprotsessi.
    Antud juhul me räägime hoolikalt valitud kõige kallimast inimesest ja elu lõpuni kestvast vastastikusest suhtest.

    Muide, kiimas mehe rahuldamine ei võta rohkem aega kui 3 minutit ja selleks pole vaja isegi trussikuid ära võtta.

   • Ma olen kuulnud, et paljud mehed tunduvad enne lapsi normaalsed, aga siis muutuvad lollakateks. Ei tea, pole ise sellist asja kogenud. Mul oli enne last hea mees ja on nüüd ka – nüüd on isegi veel parem, võiks öelda. Ja seda siis igas aspektis.

    Aga tore, et sul kõik on teada, palju aega milleks täpselt kulub 😀

 6. Jah, kui sina ei tea, siis pane ennast Epp Kärsini kursustele kirja või midagi. Saad ka targemaks.

  • Sellise asja teadmiseks ei ole vast Epp Kärsinit vaja 😀 Mitte et ma arvaksin, et ta koolitus halb oleks muidugi, mööda külgi maha need teadmised kindlasti ei jookse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s