Mina ja pesu*

Mina olen inimene, kelle jaoks pesu ostmine on olnud väga muutuv kogemus – 18aastaselt A-korvi poes taga ajades oli mul vahel kurb meel, et B- ja C-korvile on palju paremad valikud olemas. Siis ma veel ei aimanud, et ühel heal päeval 12 aastat hiljem olen ma kõvasti kohevam – seda nii kaalunumbri kui rinnahoidja korvi suhtes (ja ümbermõõdu muidugi ka).

Umbes 20-aastaselt juhtus see, et sain A-korviga hüvasti jätta ning asemele tuli B! Ma olin nii õnnelik, sest valik oli B-korvile poodides kõvasti parem ja muidugi oli mul hea meel ka selle üle, et nüüd oli mul lõpuks mingigi büst. Väike, aga mitte siiski päris olematu (siinkohal on rääkida ka veider lugu sellest, kuidas mu tuttav kunagi poes endale rinnahoidjat valimas käis – tal oli AA-korv ja müüja vastas sellepeale, et mis nendele viinamarjadele üldse rinnahoidjat osta vaja on – piinlik, et keegi üldse niimoodi kommenteerida suvatses – liiati veel teenindaja).

B-korv jäi minuga aastateks – kuni selle ajani, mil ma E-d ootama jäin. Järsku turritasid rinnad kõikjalt välja ja juhtus see, mida ma iialgi ei arvanud juhtuvat – minust sai C-korvi omanik! Kui rasedusega lisanduvad lisakilod polnud vist päris see, mida ma tahtnud oleksin, siis oma partii üle olin ma küll väga õnnelik 😀

Natuke rohkem kui aasta tagasi hakkasin ma esimest korda internetis poodlema ja juba siis jäi mulle silma kena.ee pesu, kus hinnad olid väga soodsad. Olin neist juba varemgi kuulnud, sest mõned blogijaid olid seda lehekülge varem maininud, aga kuna siis ma internetist poodleja veel ei olnud, siis lasin selle info tol korral kõrvust mööda.

Oma esimese pesu tellimuse tegin ma kena.ee lehel ilmselt eelmisel suvel – mulle meeldis juba siis, et seal oli aluspükste puhul mõeldud ka neile, kes tõesti ongi XL või isegi XLL suuruses – paljude netipoodide jaoks lõpevad suurused L juures ära. Siis tellisin ma veel C-korvi rinnahoidjaid, mis mulle sobisid ja mida ma hoolega kandsin, aga millalgi pärast sünnitust sain aru, et krt – tuleb D-korvile üle minna. Kohati oli hea meel, kohati ka kurb, sest C-korvi kopsukatega tuli hüvasti jätta.

Kuna ma olin kena.ee pesuga juba rahule jäänud, siis tellisin sealt uuesti ja olengi nüüd neid rinnahoidjaid kandnud (aluspesu ka). Sellega on ka see naljakas lugu, et mu sõbranna oli mul hiljuti külas, hakkasin imetama ja ta kohe uuris, et kust nii ilusa rinnahoidja sain – ütlesingi, et kena.eest tellisin, millepeale ta mainis, et peaks ise ka tellima 😀 Olen sealt endale aluspesu tellinud ja Hendrikule isegi boksereid varunud.

Seega – kui nüüd kena.ee mulle kirjutas ja koostööd pakkus, olin kohe nõus, sest olen sealt juba kolm korda tellinud ja alati rahule jäänud! Hinnad on tõesti väga soodsad (vahemikus 1.20-20 eurot, rinnahoidja jääb sinna 4-6 euro kanti ja püksikud 1.20-3.50 umbes). Mul on kusjuures pesukapis ka palju kallima hinnaga rinnahoidjaid, aga ometi on mu lemmikud just kena.ee omad.

Kui ma nüüd sain endale koostöö raames pesu valida, siis üllatasin veel rohkem positiivselt – kui varem oli D-korvi ja suuremate korvide valik pigem väiksemapoolsem, siis nüüd oli see kõvasti rohkem laienenud – seega ka lopsakamate rindade omanikud leiavad sealt endale kindlasti midagi meelepärast 🙂

Kena.ee on hea ka sellepärast, et suure tõenäosusega pean ma oma D-korvist pärast imetamist suu puhtaks pühkima (nuuks – kui kaal ka nii kergelt langeks!), mis tähendab seda, et ma pean jälle uue pesu ostma, aga kuna seal on nii soodsad hinnad, siis ei ole ma sellepärast üldse muserdatud. Või siis saan jälle neid varem varutud C-korvi rinnahoidjaid kandma hakata! (kuid tõde on ilmselt selles, et mul tuleb jälle B-korv…).

Nii et mina küll soovitan sinna kaema minna – koodiga printsess15 saab lausa 20.juunini 15 protsenti soodustust. Mis on ju eriti hea – hinnad on niigi soodsad, aga koodi kasutades on need natuke veel soodsamad! 🙂

Ja minu uus pesu siis! 🙂

*Postitus sündis koostöös kena.ee-ga. 

 

18 kommentaari “Mina ja pesu*

 1. Minul on ka probleem, et sobivat pesu raske leida, ainult vastupidine. Rinnad liiga suured, ma ei ole 30a jooksul leidnudki head pesu, mis hoiaks ka. Korvi suurus on olenevalt firmast G-K (Change pesupoes on vist veidi teistmoodi, et seal lausa K). Aga igaljuhul kui ka alguses hoiab ilusti, siis kummardades vajub ikka rind välja. Nii närvi ajab, üldse midagi teha ei saa. Veidike vanem rinnahoidja ei püsi üldse, natuke ettepoole kummardudes, on rinnad väljas. Kena poest olen tellinud, et saab odavamalt ja pole nii kahju koguaeg välja vahetada. Change pesu püsib kauem, aga seal kallis ja no ei raatsi iga kuu jälle 100€ pesule kukutada.
  Seega ma niii loodan, et pärast imetamist natukene rohkem väiksemaks läheks nad, ega nad enne ka kõige väiksemad olnud. Ideaalis tahaks ka max C.
  Aga igatahes tore, et sa sooduskoodi pakud, saan kohe juurde tellida. 😅

  • Jaa, telli mõnuga juurde nüüd 🙂 Pesuga oli siis mul raskem, kui ma netist seda ei tellinud – see proovimine oli täiega tüütu poes 😀

 2. See on müüt, et on olemas mingi universaalne A-korv, B-korv jne. See tähendaks ju siis, et 70C ja 100C korv oleksid ühesuurused. Oled sa vaadanud kui väike on 70C rinnahoidja korv? Ja kui suur on 100C?
  Korvisuurus on suhtline rinnalausest ümbermöödust. Ehk mida suurem on rinnaalune ümbermõõt seda suurem on A, B, C jne korv. Seda saab võrrelda sellega, et näiteks 1/6 1kg-st tordist on tunduvalt väiksem tükk kui 1/6 3 kg-st tordist.

  Soovitan sul teada saada, mis on su tegelik rinnahoidjasuurus. Seda saad arvutada siin: https://www.abrathatfits.org/calculator.php
  Mina olin näiteks enne lapsi ja kaalutõusu 65H või 70G (mis ei ole üldse eriti suur tegelikult, kui rinnahoidja korralikult seljas istub) ja nüüd olen 80FF.

  • Ma tean seda jah 🙂 Ma olin kunagi 18-aastaselt A70, siis hiljem B85 ja nüüd olen D95/100 😀 Seega jah – loogiline, et ümbermõõdu järgi peab ka vaatama – ma olen seda alati teinud 🙂 Kena.ee lehel on D100 suhtes ka päris hea valik olemas.

  • Vot see ongi minu eluaegne probleem, et ümbermõõdu suurenedes kasvab ka korvi suurus automaatselt – mina olen kahjuks õnnistatud laia rinnakorviga (85) ja À korviga… Olen sale, aga see koht lai. Ribid noh. Aga on tõeliselt A korv, mitte nö 85 suuruse A korv… Ja ongi metsas. Valida on liiga suure korvi või pigistava rinnahoidja vahel. Tootjate arust pole mind olemas. Ilmselt selle loogika järgi oleks mul vaja 85 AA korvi – mida ka ei ole, sest niisuguseid inimesi ju ometi ei eksisteeri, kõik 85 ümbermõõduga inimesed on ju automaatselt rinnakamad ka… Mis üle jääb, ribid kokkupoole opereerida, et ümbermõõdu vähendada ?😂😂

   • Sama probleem. Ainsad, mis sobivad, on imetamisrinnahoidjad. Aga peAle 5a imetamisrinnakaid on kergelt kopp ees. tahaks taas midagi ilusat ja kena. Vairant on selle nö pikenduslüliga osta midagi.. Aga ikkagi mõjub kuidagi nagu mingi ajutine hädapärane variant. Midagi tõeliselt hästi istuvat ikka pigem keeruline leida.

   • See on tõesti nõme! Ma ise pole selle murega kunagi kokku puutunud, sest kui mul A-B korv oli, siis mul oli palju väiksem ümbermõõt ka. Aga samas – see võib pärast imetamist juhtuda, sest ma kahtlen, et ümbermõõt väiksemaks läheb, aga korv võib minna küll…

  • See on väga huvitav kalkulaator. Olen suht rinnakas ja siiamaani kandnud peamiselt 80 EE/F või 36 E/F. Selle järgi saan 34 GG või 75H. Ma ei tea, kaS teda uskuda või mitte, aga kavatsen vähemalt ühe pesutükiga katsetada.

 3. Aitäh soovituse eest, tellimus tehtud! 🙂 Siiani olen ostnud H&M, New Yorkerist, Reservedist pesu ja ka suhteliselt rahul olnud ehk olen saanud kõiki ikka mingi aasta kanda, aga hinnad on kallimad ja pesus lähevad koledaks. Kuidas sa rinnahoidjaid pesed, kas paned spets kotti või viskad lihtsalt masinasse?

  • Tegelikult peaks jah pesu eraldi kotti panema pesumasinas, aga ma seda ei tee… Siiani ei ole mul midagi õnneks juhtunud, aga soovitatakse pesukotti panna küll 🙂

 4. Olen selle e-poe kaupa ostnud ja ütlen, et hind ning kvaliteet on vastavuses….
  Ise kasutan viimased aastad Rosme e-poe pakutavat, meeldib et pesu on pildistatud modellidel seljas, saab kohe aimu, kuidas istub, kuivõrd push-up lõige on jne.

  • Jah – loogiline, et ei saa eeldada, et nii soodne pesu aastaid vastu ehk peab, aga mul on mõni asi peaaegu aasta vastu pidanud – ja selle hinna eest on see minu meelest okei 🙂

   Mul on Change pesu ka – kolm kuud pidas vastu näiteks (ning ma ei pese ühtki pesu kotis – nii et minu viga jah, aga kena.ee on kauem vastu pidanud). Teine, mis on tõesti kallis, aga oma hinda täiesti väärt – Marc&André. Sealset rinnahoidjat ma pole väga kandnud, aga püksikud on ka ühed lemmikud. Ma kunagi tegin sealt 150 eurose tellimuse, mis oli seda väärt – ka ligi aasta vastu pidanud. Selle pesu puhul ma muidugi eeldasin seda, aga kena.ee üllatas meeldivalt – olin ka valmis palju alguses minema viskama (sest olin skeptiline!), aga ei pidanud seda tegema 🙂

 5. Tegin sealt kunagi ühe teise blogija postituse tõttu ca 200eur tellimuse ja reaalselt viskasin asju ära sealt. Kvaliteet on olematu! Muidugi oleksin võinud ise selle peale tulla, et tasuta lõunaid pole olemas, aga usaldasin blogijaid. Arvasin, et sa ei tõmba oma lugejaid niimoodi tillist, kuna inimest, kes selle e-poe pesu päriselt kvaliteetseks peab, ei saa olemas olla. Igasugune turukaup on ka parem, kuna neil on vähemalt ostes traadid sees ja paigal.

  • Mina pean kvaliteetseks (just hinna ja kvaliteedi taset siis – kohe selgitan). Ma olen ise sealt kolm korda tellinud – kui ma seda ei arvaks, siis ma pärast esimest korda poleks ju rohkem ise tellinud? Mul on need rinnahoidjad pikalt vastu pidanud ja aluspesu ka – nii et ma ei tea, millest sa räägid 🙂 Samas mul on mõni tururinnahoidja samuti lausa aastaid vastu pidanud – seega ilmselt oleneb ka?

   Jah, selle hinna eest ei saagi eeldada, et see päris aastaid ehk vastu peab, aga aasta aega on ju ka hea tulemus – mul mõnede asjade puhul sealt ongi niimoodi. Mitte kõigi loomulikult, aga ma ei eelda ka seda selliste hindade puhul 🙂 Et see peaks ju loogiline olema, et selle hinna eest Victoria Secreti tasemel pesu ei saa, aga kui ikka on rahaga kitsam käes ja on kohe vaja, siis ma arvan, et aasta vastupidavust mõne nii soodsa asja puhul ei ole ju halb tulemus?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s