Raha ei haise… (esialgne arvamus oli makstud postitus, sest sarnanes sellele – vbl oligi taotuslik)

Vahepeal on blogimaailmas murrangulised muutused toimunud… Veel paar päeva tagasi võisime kõik lugeda, et Marimellidel oli koroonast pohhui, tulid reisilt Taist, nähvasid kõigile kommenteerijatele, et koroona on väike nohu või siis lausa viitasid Ühe isa blogile (isalugu.blogspot), kes arvab, et koroona on väljamõeldis. Neid mitte miski ei kottinud, sest koroona olevat ju lebo!

Vahepeal möödus paar päeva ja neile maksti postituse eest raha, kus nad just peavad teisi manitsema, et nemad kodus püsiksid – ja nüüd on koroona ohtlik – keegi ei tohi välja minna!Tule taevas appi, ma ütlen! Nad müüks oma sugulased ka vist maha, kui raha makstakse…

Homme tellib isablogi neilt postituse, kus Marimell peab kirjutama, et koroonat polegi olemas jne, sest arvamus muutub sama kiiresti, kui raha mängus on.

Ma ausalt enne seda koroonateemat pidasin neid veits omapärasteks, aga nad olid siiski tegusad ja kui mõni asi välja jätta, võis nende blogi isegi lugeda. Aga nüüd – totaalne mälukaotus ikka. Ups – selle arvamus võidab, kes rohkem maksab!

Edit : Nad ei saanud postituse eest raha, aga no mulje jäi selline küll, et tellitud postitus. Kui seda ei olnud, siis veider muutus ikka – et rahvale rohkem meelehead teha ja vanad patud lunastada? Turundusgeeniused nagu nad on 😀

Edit 2 : Ka teised, kes sellel teemal kirjutasid, ei saanud postituse eest raha, aga pidid lihtsalt õiget infot levitama. Ma seda ei teadnud enne. Aga point on sama – kahtlane, et nad kahe päevaga nii palju arenesid – ma arvan, et neil on ikka pohhui, aga Marimellidel on vaja end lihtsalt paremast küljest näidata… Nagu teised ei mäletaks… Aga ju koostööde arv hakkas langema ja pidid arvamust avalikult muutma, sest muidu oleks jogurtite ja madratsitega kööga 😀

42 kommentaari “Raha ei haise… (esialgne arvamus oli makstud postitus, sest sarnanes sellele – vbl oligi taotuslik)

 1. PPA võttis ühendust ka Malluka jt kuulsamate influentseritega, et need oma jälgijaid hariksid. Nii et selles mõttes arusaadav – aga naljakas küll, et inimene silmagi pilgutamata kirjutab ühel päeval postituse teemal “miks te muretsete, see on väike nohu ju”, ning järgmisel “püsige ikka kenasti kodus”. Aga no nad on varem ka teisi välimuse pärast mõnitanud ja siis silmagi pilgutamata pidanud kõne teemal “bullying is bad, mkay, children”, nii et ma olen üsna kindel, et mitte ükski nende lugeja ei eelda juba ammu sealt mingit järjepidevust. 😀

  • Ega jah 😀 Ja postitus tundus täiega nagu keegi oleks selle neilt tellinud – okei, ilma rahata, aga siiski. Teised, kellelt see reaalselt telliti, kirjutasid ka sarnaselt. Aga jah – seda ma ei usu, et nad reaalselt arvamust muutsid – ju hakkasid kartma, et äkki ei saadeta enam nänni 😀

  • Kas “Püsige ikka kenasti kodus” kehtib ainult Marimellile või võiks teised ka ikka kenasti kodus püsida? Oma laivis nad ütlesid, et ei ole koroona suhtes oma arvamust muutnud, kuid kui teised ikka ringi liiguvad, siis see ongi nõme. Mis on ju tegelikult tõsi.

   • Jah, ka teised peaksid kodus püsima, ma olen nõus. Aga need, kes reisil ei käinud – nemad võivad poes käia, kui vajadus on, lihtsalt tuleks seda võimalikult harva teha! Ja looduses jalutamas võivad need inimesed ka käia, kes pole reisil hiljuti käinud. Nemad käisid hiljuti reisil ja allkirjastasid paberi, mis nad karantiini jätab – ehk siis sellel ajal on keelatud igasugune liikumine! Ei tohi poodi minna ega jalutama – mitte midagi! Keegi peaks neile ukse taha kontaktivabalt toidu tooma ja kui toidukulleriaegu pole saadaval, siis peaksid nad sõprade abi selleks paluma. Karantiin neile, kes hiljuti reisilt tulid on täielik – ei ole nii, et võib poodi minna. Ei või isegi sinna, rääkimata muust. Ja seda nad hetkel rikuvadki.

   • Ja seda enam – kui nad ei ole tegelikult oma arvamust koroona suhtes muutunud, siis kelle arvamust nad omaenda ISIKLIKUS blogis jagavad? Vanaema oma või? Tahavadki lihtsalt enda tulevikku kindlustada sellega.

 2. Ma arvan, et tahtsid muljet jätta, et nad ka need suured influencerid, kellega ühendust võeti. Sama nende “pressiteadetega” – jääb mulje nagu neid tellitaks, tegelikult lihtsalt ise aktivistid, et äkki jäävad tänu nendele kuskil kellelegi silma ja saavad päris pakkumisi 😁😁

 3. Raudselt jah tekkis mure, et lugejad kaovad. Ja kui pole lugejaid, pole ka koostöösid. Nad on koguaeg suht ebameeldivad tegelased olnud.

  • Mulle on ka vahepeal kahtlased tundunud, aga mõned postitused tundusid isegi normaalsed ja mõtlesin, et kui ise on nii õnnelikud, siis las ollagi. Aga see oli kõik enne nende esimest koroona postitust, kui salaja Tais käisid ja sellega veel uhkeldasid – nüüd arvamus langes täiesti. Ilmselt jah hirm tuleviku ja koostööde kaotamise ees pani neid näiliselt ümber mõtlema, aga ma tegelikult ei usu, et nad seda reaalselt teinud oleksid. Pigem see variant, et nad saavad aru, et peavad nüüd teist vaatenurka jagama…

 4. Sellist üleöö põhimõttemuutust oli tõesti lihtsalt vastik lugeda.. Mis noomijad nemad üldse on, tõesti, nemad on küll viimased kes tohiksid kedagi manitseda või veel vähem hukka mõista sellel teemal! Piinlik oli lugeda lihtsalt, kust tuul, sealt meel. Ok, isegi kui PPA käskis neil selle postituse kirjutada, siis oleks olnud norm ka vähemalt seda tunnistada et nende eelmine käitumine oli vale ja nende tähelepanu juhiti sellele- aga praegu esineda PPA seisukohtadega kui enda omadega?! Nii võlts lihtsalt! Mitte kunagi enam ei usu ühtegi nende soovitust ega reklaami ka nüüd, nad on tõestanud, et on täiesti ebausaldusväärsed.

  • Ega jah. Nemad seda soovitust ei saanud tõesti, tegid omaloomingut. Kui nad enne poleks risti-vastupidist arvamust avaldanud, siis võiks neid isegi praegu uskuda, aga nüüd küll mitte. Ilmselt on hirm lihtsalt koostööde ja lugejate kaotuse pärast – ja see oli nende viis seda vältida püüda. Ei usu ka, et kohe niimoodi arvamust muutsid.

 5. Ma ka ei saa enam Marimellidest aru… tundub lõhestunud isiksuse märk nagu üks teine tuntud blogija M 😀

  • Ma ka Malluka postitustega alati nõus pole, aga tema kaitseks ütlen, et seda olukorda ma hetkel ei mäleta, et ta mõnel sarnasel teemal niimoodi kahe päevaga arvamust oleks muutnud. Et kui ta midagi arvabki, mis üldsusega vastuollu läheb, siis ei kirjuta kahe päeva pärast risti-vastupidist postitust.

 6. Marimellid kukkusid minu silmis ka selle postitusega. Piinlik!
  Olukord on niigi meie riigi jaoks paras väljakutse..aga ei, reisimine on tähtsam ja pohui see koroona!
  Ma istun juba 12-s päev karantiinis, aga näed ei tunne ka vajadust poodigi minna ja elan ka edasi, küll aga on kahju, et ma ei saa apteegis oma kollektiivile abiks olla. Koormus on meeletu, kahjuks! Reisimine on teisejärguline minu elus alati olnud ja nii ka jääb. Ainult pere loeb.
  Paljud ei saa aru koroona tõsidusest, kurb!

  • See on jama tõesti… Just oli lehes uudis mingist mehest, kes juba tuli neljapäeval reisilt ja pidi karantiinis olema, aga täna avastati, et oli vahepeal Saksamaal käinud (lendas nüüd tagasi). No on ikka inimesi 😦

 7. Ei usu muidugi mingit üleöö toimunud meelemuutust. Kui nad päriselt saaksid aru olukorra tõsidusest, peaks neil enda rumaluse ja vastutustundetu käitumise pärast praegu nii piinlik olema, et hoiaksid vähemalt selle teema koha pealt eriti madalat profiili. Mitte sõimama teisi ajuinvaliidideks, kui on ise veel ignorantsemalt suhtunud ja selle levimisele ka kaasa aidanud. Ja kui nad päriselt saaksid aru karantiini ja piirangute mõttest, ei õigustaks mingi ühe leiva pärast poodi minemist. Täitsa hämmastav ikka, mida enda meelest kõvad turundajad/influencerid/koolitajad/sotsmeediaspetsid omaenda mainega suudavad teha.

   • Aga see teeb asja veel hullemaks tegelikult! Sest usaldusväärsuse kadumine on selliste enamuses reklaamist ja koostöödest elatujate jaoks ju suht fataalne juhtumine.

   • Jep, teeb küll. Ma kujutan ette, et mõned firmad ehk juba ongi taganenud… Õigesti teevad ka, sest hetkel ei ole ju teema selles, et kas svingida või mitte (nagu nad oma postitustes sellel teemal kirjutanud on), vaid hoopis tõsisem.

 8. Kirss tordil oleks see, et kui nad Tai vlogi üles paneks.Nende puhul muidugi ei imestaks enam millegi üle.

 9. No alles võtsid hirmkalli saunaga korteri Haabersti ja nüüd langetati naispoolel palk miinimumi. Need 14 tuhandesed säästud… Loll on, kes usub 🙂 pildistamas vast ka keegi eriti hetkel ei käi.
  Ju siis ongi iga sent väga arvel.

  • Jep – seega tegelikult tahavad end selle postitusega tuleviku tarbeks päästa. Et koostööpartnerid alt ära ei hüppaks, aga mõne puhul kindlasti hilja juba. Ja võikski nii olla – ise nad selle jama endale kokku keerasid.

 10. Masendav on see, et endiselt on ettevõtteid, mis marimelle toetavad. Nagu päriselt… KES töötavad Leiburi turunduses? Seset just saatis Leibur neile pakiga leiba, sest Meelis oli ju sunnitud karantiinile vaatamata minema toidupoodi leiva järele, sest obviously oleks pere muidu nälga surnud…
  Kes töötavad Lottemaa turunduses? Valio turundus? Saku läte? jne jne… Ma saan aru, et mingil kiirlaenufirmadel on suva, aga Lottemaa ja Valio ja Leiburi turunduses võiks ju ometi töötada inimesed, kellel ei ole kõigest “pohh”.

  • Leiburi samm on väga hea reklaam Leiburile, hoolimata sellest, kellele ta just selle leiva saatis.

  • Leibur saatis sellega signaali, et pole vaja karantiini rikkuda. Ühtlasi sai pildile, leivatootjaid on ju teisigi. Skandaal on suht suureks paisunud seoses kahe inimese rumala käitumise ja hoolimatu suhtumisega, Leibur haakis end selle külge enda jaoks väga positiivse nurga alt: aitas rõhutada karantiini olulisust ja näidata, et nemad pakuvad lahendusi.

 11. Nad on üldse kummalised. Olid veel uhked, et said lugejaid lollitada ja salaja reisil käia. No andku minna, naeruväärne.

  Sama naeruväärne on ka see, et meesmarimell end liiga heaks peab tööle minekuks. No igal pool pääseb lõppvooru aga siis osutub ülekvalifitseerituks. Nojah. Kui ta nii tubli ja haritud on siis sellisele inimesele peaks ju pakkumisi uksest ja aknast tulema,kasvõi koostööpartneritelt. Tegelikult ongi asi selles, et kloune ei taheta sest suuga teevad suure linna.

  Nad naeruvääristasid tõsist olukorda ja mina nt lõpetasin kõikjal nende jälgimise .

  • Jah. See tööle kandideerimine oli tõesti omaette ooper! Kui ikka nii heal tasemel ollakse, siis peaks töökohtadest järjekord ukse taga olema.

 12. TALUDEVAHE 69 elanikud peaksid olema teadlikud, et see süüdimatu paarike ei järgi karnantiinii, sealsed elanikud on ohus

 13. Keegi küsis marimellilt tänases laivis et kas ta printsessi postitust luges ja ta ütles et luges, tegu mingi paksu põlvakaga ja mõttetu blogi postitus….
  Sõda on vist maailmas lahti ?! =)

  • Haha 😀 Paks võin ma ju olla, aga ajud on vähemalt olemas 🙂 Mitte et Marimell ise just piitspeenike oleks, aga see selleks. Ega neilt muud vastust ilmselt polekski oodanud – tavapärane värk nende puhul kahjuks.

 14. Jeerum, mis siin toimub.
  Arvasin, et see ikka selline meeldiv blogi ja kommentaarium, aga kahjuks väga õel ja negatiivne.
  Olge ometi inimesed.

 15. Oleksime, kui Marimellid suudaksid praeguses olukorras normaalsed olla. Kõik, mis nende elu isiklikult puudutab – tehku, mis heaks arvavad, aga koroona puhul see ei puuduta ainult neid. Ja pole nad midagi nii süütukesed – praeguses olukorras käituvad vastutustundetult. Seega nemad peaksid eelkõige inimesed olema, selline nendepoolne käitumine peabki olema avalikult hukka mõistetud.

  • Arvata võib tõesti. Ma ise pole seda näinud, sest see on nüüdseks vist kustutatud. Aga nad enda arust ongi ise supermodellid valmis ju – ilmselt siiani murravad peavad, miks nad moelavadele tööle pole saanud 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s