Tavaline neljapäev – peaaegu…

Täna helistati ja öeldi, et teisipäeval toimuma pidanud lusikapidu jääb ära. Mida võiski arvata, sest üle saja inimesega pidusid hetkel koroonaviiruse tõttu ei peeta – hea seegi. Toimub kunagi siis, kui see asi on maha rahunenud – ehk suveks ikka nii juhtub. Kui just asi hullemaks ei lähe, mis Eesti reageerimiskiirust arvestatades üldse üllatav poleks. Leedus on kolm nakatunut, aga neil juba koolid jne kinni, Poolas 40-nega sama lugu (aga Poola rahvaarv on ka meeletult suur). Meil laiutatakse 17 nakatunuga ainult käsi ja kutsutakse itaallased veel Saaremaale võrkpalli mängima – “autasuks” kaks koroonahaiget ja kes teab, kui palju veel tulemas. Hästi tehtud, terviseamet (kes ei näinud mingit põhjust, miks see mäng ei võiks 6.märtsil toimuda) – mis ma ikka oskan öelda. Lambad kõik koos seal. Paanikaks ei peagi ehk põhjust olema, aga Itaalia reageeris alguses sama aeglaselt – ja tulemus on käes. Meil ehk nii hulluks asi ei lähe, aga samamoodi jätkates see asi paremaks ka ei lähe.

Meie perega igal juhul oleme veits piiranud oma liikumist, no poes ikka käime, aga avalikesse kohtadesse alatest tänasest väga ei roni. Põlvamaale vist pole veel koroona jõudnud, aga Võrumaal juba on kohal. No ja Harjumaal, Tartumaal ning Saaremaal ka. See on vaid aja küsimus, millal mujale jõuab. Aga no mingeid kuivaineid ma juba varusin, sest varsti võivad poed tühjad olla. Mitte küll eriti, aga natuke ikka. Vast ei jõua meil asi sinna, et kogu riik või mingi piirkond karantiinis oleks, aga keegi kunagi arvas, et see ei jõua isegi Eestisse. Nii et jah – las pigem olla ülereageerimine kui see, et üks päev on nälg majas. Ja eks kasutust leiab nagunii 🙂

Vot sellised mõtted siis tänasesse päeva. Lõpetuseks üks pilt E-st, kes põrandal mängides magama jäi ja üks foto minu heledamatest juustest siis, kui need pole sirgendatud. Ja väike video hommikusest vestlustest E-ga 🙂

wp-1583833719416.jpgwp-1584025284875.jpg

33 thoughts on “Tavaline neljapäev – peaaegu…

 1. Siin Soomes ka jäetakse üle 500 inimesega üritused ära ja jõusaali kett kus ma käin, sulgeti ka kaheks nädalaks kuna keegi oli saanud sealt viiruse kusagil mujal keti saalis. Vaikselt siin suletakse kohti jah ja mõned koolid on kinni pandud ka. Ma ise võtan asja nö ilma paanikata, aga siiski saan aru asja tõsidusest ja üritan enda poolt anda panuse, et ennast ja enda lähedasi selle eest kaitsta. Et ega enam küll kusagile rahvarohkesse kohta ei kutsu ja kusagile buffetisse näiteks sööma ka ei taha minna ja noh ma ei saa aru inimestest kes veel reaalselt reisivad. Mu arvates on see puhas lollus. Arutult paanitseda pole mõtet, aga samas mind veidike ärritavad inimesed kes kuidagi võrdlevad seda gripiga ja arvavad, et ah mis see meedia nüüd ainult külvab mõtetu paanikat, aga siiski see viirus pidavat olema üks väga kiiresti levivaid ja samas ka surmavamaid võrreldes nende muude SARS-ide ja taolistega mis ei levinud nii kergesti ja kiiresti. Ja lugesin redditi postitust kus itaallased siis rääkisid oma kogemusest ja mis Itaalias tegelikult toimub ja keegi ütles, et isegi tugeva immuunsusega inimene võiks vältida selle saamist sest selle läbi põdemine pole sugugi kerge.
  Ma ei tea kas peaks ka kuivaineid ostma igaks juhuks 😀

  • Ma varusin WC-paberit ka 😀 Sest kõik varuvad ja ma ei taha, et peaksin seda kunagi kuskilt otsima hakkama. Tartus, Tallinnas ja Saaremaal on poed tühjad paljudest asjadest, Põlvas veel hetkel on okei, vähemalt mu kodupoes. Homme on Tartus enamik asju kinni – koolid, raamatukogud, muuseumid jne. Vähemalt mingigi samm on tehtud.

 2. Totaalne jama selle Corona viirusega , see on ikka väga ahistav viirus.Kes küll oleks võinud seda arvata ,et kõik rahvarohked üritused ära jäetakse ja paljud asutused kinni pannakse.Eriti oleks see masendav kui toidupoed ka kinni pannakse , mis siis küll saaks? Igatahes see võrdub juba vabakäigu vanglaga. Ma ei saa sellest aru , miks sellele viirusele ei mõju ükski ravim?

 3. Teadlased arvavad, et selle viiruse ohtlikkus noortele tervetele inimestele on väga väike. Alla 10 aastastest haigestunutest on KÕIK PARANENUD. Kuni 50 aastastest on surnuid 2-4 tuhande nakatunu kohta ja tõenäoline on, et neil oli kõigil varem mingi raske krooniline haigus all (vähk, astma).
  Tõeliselt ohtlik on see haigus alates pensionieast, ja muide, surnute hulgas on mehi kaks korda rohkem kui naisi.
  Pange asjad perspektiivi ja lugege kontrollitud infot, mitte kuulujutte.

  Mis kempsupaberit puudutab, siis see on sügavalt koomiline.

  • Tegelikult ei ole koomiline, sest vähestel juhtudel põhjustab koroona ka kõhulahtisust. Iial ei või teada, kuidas keegi seda läbi põeb. Ja kui ikka ei saagi lõpuks mitu nädalat välja minna ja kui saabki poodi, siis on see selleks ajaks juba otsas. Nii et mina leian, et pigem olla natuke targem ja mitte naerda selle üle, kui hiljem mõelda, et miks ma ei varunud… See on üldse huvitav fenomen, et mõned arvasid jaanuaris-veebruaris Euroopas, et ah, paar nakatunut tuleb ehk erinevates riikides ja nüüd on Itaalias neid 15 000 ja surnud üle tuhande. Seal läks küll eriti halvasti ja elanikkond on vananev, aga kas nemad ei vääri siis elamist? Jah, noored tervenevad, aga kui nad annavad koroona edasi eakamatele, siis nende olukord ei ole nii roosiline. Seega hetkel sellist käitumist naeruvääristada on lollus. Eesti numbrite kasvu meie rahvaarvu puhul võrreldakse pikemas perspektiivis Taaniga, kus on asjad juba suht pekkis. Loodetavasti läheb meil siiski paremini, aga veel veebruaris ütlesid mõned enda meelest targad inimesed, et Eestisse koroona ei jõua…

   • Koroona EI PÕHJUSTA kõhulahtisust, ära jampsi.
    Ja muide, koroonaviirusest tegelikult ohustatud isikud on nagunii üle poole oma elust pühkinud tagumikku ajalehega, neil pole midagi häda;)

   • Enamasti mitte jah, mingil neljal protsendil ainult – seega pigem ei, aga kui inimesed tahavad WC-paberit kokku osta, siis kes neile seda keelata saab 🙂 Mina varusin juba sellepärast, et pärast pole enam, mida varuda, sest kõik on ära ostetud 😀

  • Samas on ju sellel terve hulk tüsistusi…me võime rääkida jah, et põed läbi ja kõik hästi, aga edasistest tüsistustest tuleks ka rääkida. Need on päris karmid, näiteks kopsupõletik, ARDS jne. Siin ühes kommentaaris ütles blogipidaja, et tekitab ka kõhulahtisust ja see ka õige – mõnel protsendil tekitabki. Sümptomeid on väga erinevaid inimestel. Kroonilised haigused on ka diabeet ja kõrge vererõhk, mille puhul suremus mitmeid protsente suurem…et ka sellised nö tavalisemad kroonilised haigused mõjutavad, kuna keha on nõrgem. Rasedate kohta väga palju infot pole, aga ilmselgelt nad ka riskigrupp. Ühesõnaga tasub kainelt ikka mõelda, mitte ähmi täis minna.

   • Nii on jah 😦 Koroona on meile tundmatu viirus, mille tagajärgi keegi ei tea. Ja muretsevaid inimesi on nõme naeruvääristada!

 4. Ja veel kontrollitud infot. Hiina teadlased arvavad, et tegelik koroona kandjate ja nakatunute arv on kordades suurem, võimalik et kümneid kordi suurem kui täna teada juhtumid. Enamik kandjatest lihtsalt ei haigestu üldse või saavad nii kerge vormi, et ei kahtlusta midagi.
  Kui need juhtumid ka statistikasse sisse arvestada, siis tegelik suremus langeb allapoole hooajalise gripi taset…

  • No ehk ongi niimoodi, aga samas võib ka nii olla, et Hiina teeb tõsisemad numbrid samuti väiksemaks – surmad näiteks. Kõike võib olla. Loodame, et sinul on hetkel õigus.

 5. Sa ikka tead kus piirkonnas inimese kopsud paiknevad? Esita allikas, kes väidab, et koroona põhjustab kõhulahtisust!
  Teada fakt on, et kõva köhimise või naerma purskamise tulemusel võib sitt püksi tulla, aga siis peab ikka enne juba kõht heasti lahti olema;)

 6. Millest mina aru ei saa ja mis tundub tõeliselt ohtlik ja lausa kuritegelik: kuskohast on võetud see 2 nädalat kodusolekut? Kas keegi on seda kuidagi põhjendanud? WHO on tänaseks kinnitanud, et nakkusekandja organismis püsib viirus 4-5 nädalat ja terve selle aja võib nakkuse kandja teisi nakatada ilma ise isegi haigestumata.
  Kaks nädalat karantiini on selgelt liiga vähe.
  Juba keskajal olid inimesed targemad. Sõna “karantiin” tuleb itaalia keelest quaranta giorni, see tähendab “nelikümmend päeva”.

 7. https://tervis.ohtuleht.ee/993976/professor-peep-talving-koroonaviirusest-riskid-voivad-kiiresti-muutuda
  Tsitaat:
  “Koroonaviirus sarnaneb teiste hingamisteede nakkustega nagu gripp ja RSV (respiratoor-süntsütiaalsed) viirused. Koroonat eristab kõhulahtisus, mida pole varem hingamisteede infektsioonide puhul täheldatud. Kui vaadata Hiina avaldatud andmeid, siis 80% haigetest ei vaja intensiivravi ning neid võib isoleerida ka kodus. Juhul kui lisandub organipuudulikkus, valu rinnus, õhupuudus, kõhulahtisusest tekkiv vedelikupuudus, tuleb abi otsida haiglast.”

 8. Väga piinlik vaadata, kuidas tonnide viisi wc-paberit poest koju veetakse. Mingi pasanteeria lahti? 😀 Wc- paberit tarnitakse siiski juurde, calm down people.

  • No koroona võib kõhulahtisust ka põhjustada, aga paaril protsendil haigetest ainult. Aga ilmselt ostetakse sellepärast wc-paberit kokku, et kui peaks juhtuma, et poodi pääseb paari inimese kaupa ja järjekorrad on mitu tundi (nagu Itaalias hetkel), siis ei peaks ise sinna tunglema minema, vaid paljud asjad on kodus olemas.

 9. Pigem ütleks, et need inimesed, kes toitu ja esmatarbekaupu varuvad on targad. On ju soovitatud kodus püsida, kuidas aga pikemat aega kodus püsida kui mingeid varusid pole? Pealegi on juba ammu soovitatud, et inimestel oleks kodus vähemalt 2 nädala toiduvaru, et erakorralistes olukordades toime tulla, nt tormi, elektrikatkestuse vms korral, seega on kaitseväelased pigem rõõmsad, et inimesed viimaks varuvad endale asju. Loomulikult ei tasu üle osta ja osta rohkem kui ka ära tarbitakse, aga sellises ettearvamatus olukorras kus me oleme, ning kus on kindel, et viirus levib inimkontaktis ning parim viis seda vältida on olla kodus ja vältida kontakte – toidu ja esmatarbekaupade varumine on ainuõige. Eestis toit ja wc paber otsa ilmselt ei saa, aga viiruse leviku tingimustes mitu korda nädalas poes käimine pole parem, sest nakkused levivad sellistes kohtades. Terved inimesed muidugi ainult kodus olema ei pea, tuleb ka jalutama minna välja jne, aga mitte kohtuda teiste inimestega. 2 nädalat karantiini on selleks, et kui inimesel on kahtlus, siis ilmuksid sümptomid. Kui tehakse kindlaks, et viirus on inimesel olemas (selleks peavad olema sümptomid), siis muidugi peab nakatunud inimene olema karantiinis nii kaua, kui test on uuesti negatiivne (viirust pole), ehk sõltuvalt inimesest 3-6 nädalat.

  • Mina leian ka, et tuleks pigem ettenägelik olla! Meie nüüd meeletult palju asju ka varunud pole, aga natuke ikka. Hetkel juba 109 nakatunut Eestis – see arv neljakordistus eilse päeva jooksul! Nii et see võib ikka väga meeletud mõõtmed võtta, sest meie rahvaarvu kohta on see arv juba praegu ülisuur.

 10. Keegi siin eelnevas sõnavõtust vist küsis mis juhtub kui ka poed kinni pannakse. juhtuma hakkab see mida näitas kanal 2 dok saates, kui elekter ära läheb. Hakkavad tekkima pättide kambad, kes hakkavad lihtsalt poodidesse sisse murdma sest toitu ja vett on kuidagi vaja, aga loodame, et nii kaugele asjad meid ei vii.

 11. Oh õudust , valitsus pani piirid lukku ja ma ei saanud Soome enam tööle minna!See EKRE plaan sai teoks ,enam riigist välja ei saagi.Isegi nõuka ajal ei olnud asi nii hull , sai vähemalt Venemaal käia ja Lätis . Hea et poode veel kinni ei panda.Nagu sõda on lahti ja komandandi tunnid.Ajakirjandus ja poliitikud on elu teinud täitsa hulluks , mida ei osanud uneski näha. Tavalise grippi haiged on kohe surmava karoona haigeks tunnistatud.Jääb ainult küsida kas sellist maailma me tahtsime?Kas saab veel hullemaks minna olen ma hirmul?Veel kaalutakse ühistransport keelustada ja poed kinni panna ja osta saaks, kas erandjuhul iseteenindus kassast. Selle hirmus ma kavatsen osta täna iseteenistus kassast omale täna kuu aja kuivtoidud ja loota et asi läheb paremaks.Kuu aja pärast on mul broneeritud lõuna Hispaania reis , kuid see võib ka ära jääda.Edaspidi sõidan ma ringi ainult autoga ja rattaga ja töö vaatan Tallinnas , kui see pandeemia lõppeb siis vast lastakse riigist välja .Õudne ja jube ,kuidas rahvast uudistest hirmutatakse!Mis arvata millega veel riigid rahvast veel piirab?Spordi ja kultuuriga on ikka totaalne keeld!Ma olen lausa vihane riikide piirangutest!

  • Su Hispaania reis jääb kindlasti ära, selles pole vaja kaheldagi – seal on 6400 nakatunut. Soomes on 250 ja väga hea, et Eesti lõpuks piirid kinni paneb! Läti ja Leedu reageerisid palju varem ning Lätis 30 nakatunut ja Leedus üheksa. Leedu pani juba kahe haigega piiri kinni ja õigesti tegi. Meie oleme niigi munema jäänud, aga hea, et lõpuks siiski reageeriti (kuigi koroona levib riigisiseselt ka muidugi). Ja Itaalia numbritest ei maksa rääkidagi – 21 000 koroonahaiget ja ligi 1500 surnut. Kui sinu jaoks on see kõik ikka lihtsalt väike palavik, siis sa oled natuke uhhuu. Jah, sa oma vanuse poolest ehk veel riskigrupis ei ole, aga me peaksime siiski mõtlema eakamatele ja endast nõrgematele, kelle immuunsüsteem ei ole nii tugev – nende jaoks on koroona laastav. Seega sinu reisid ja see hala, et sa praegu kuskil käia ei saa, ei koti kedagi – jumal tänatud, et lõpuks selline otsus vastu võeti.

 12. Pildid on kenad, aga loomulikuna oleks neid palju parem vaadata. Praegu vaata nagu tulnukat, nii ära blurritud. Seda pole üldse vaja teha, sa oled ju väga kena naine. Miks sa julged ägedate riietega ringi liikuda, aga oma loomulikult ilusat nägu peidad?

  • Kusjuures ei peida ega blurri, aga Instagrami filtri olen lisanud jah 🙂 Sealt seadete alt olen vbl liiga palju mänginud tõesti – järgmises postituses on juba rohkem tavalised pildid 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s