Püreemaailm ja väike trikk, kuidas E ilma rinnata uinuma on nõus / Mis on üks vähestest asjadest, mida ma EKRE puhul pooldan?

Nüüdseks olen E-le juba kuus päeva lisatoitu püreede näol andnud. Hommikuti hetkel ainult ja kogust väheke suurendades (esimestel päevadel sai ainult ühe lusika kaupa, nüüd juba väheke rohkem). Eks ta natuke nägusid on teinud, aga täna näiteks tegi juba ise suu lahti, kui beebilusikaga saabuvat “lennukit” nägi 😀 Ja ta tahab ise ka käed mängu panna ja haarab lusikast kinni, kahjuks valest otsast ja saab ise püreega kokku, aga see on tavaline beebide puhul 🙂 Kuigi ta  näoilme on alguses alati hämming, et miks ta maitsvat rinnapiima ei saa, siia pärast esimest püreeamspu läheb see üle. Et seda õnneks pole olnud, et ta oleks protesteerinud või välja sülitanud vms. Siiani vähemalt mitte 🙂

Olen ka ühe väikse triki leidnud, kuidas ta ilma rinnata tuttu panna. Selle triki jama on küll selles, et see toimib ainult siis, kui Hendrik teises toas magab (nagu ta sel nädalal tegi oma ülivarajase ärkamise tõttu) ja seda ka mitte alati. Trikk ise seisneb siis selles, et tuleb tal võimalikult vaikselt lasta suures voodis ringi liikuda ja absoluutselt diagonaalis jne, ise samal ajal kõrval olles (tuli peab põlema, muidu hakkab nutma!), aga oma asju tehes. Näiteks istun vaikselt moblas, aga üldse talle tähelepanu ei pööra – ehk siis mind nagu polekski olemas, aga samas siiski läheduses olen. Ja siis ta liigub ja sahmib ise voodis ringi (kõik ääred on kaetud, et ta maha ei suudaks end sealt kukutada). Lõpuks leiab ta endale võimalikult mugava asendi, mis on kindlasti kõhuli (ta jumaldab kõhuli magamist ja selili magabki ainult pärast tissi, kui kõrval uinub, aga siis ka enamasti keerab end kõhuli ise) ja risti üle voodi. Ehk siis ta jääb magama kuskil voodi keskel, pea diagonaalis ühel pool ja jalad teisel pool. Mis tähendabki seda, et kaks inimest väga sinna kõrvale vist enam ei mahuks 😀 Ma pole seda koos Hendrikuga katsetanud, sest hakkasin seda sel nädalal proovima, esimene öö oli juhuslik avastus ja teistel öödel katsetasin sama, üks kord siiski ei õnnestunud, sest ma tegin temaga korraks juttu. Ja see oli suur viga, sest ta arvas, et uneaeg pole veel käes. Ehk siis asja võlu seisneb selles, et tuli peab põlema, ma pean olemas olema, aga ei tohi talle vähimatki tähelepanu pöörata. Et olen olemas küll, aga nagu taustamürana, kui nii saab öelda. Või siis pigem taustapildina 😀

Mis selle uinumise eelis on? Ta magab niimoodi uinudes vähemalt kuus-kaheksa tundi järjest. Üks öö magas lausa üheksa tundi järjest. Kui ta jääb rinna otsas magama, siis ta ärkab kolme-nelja tunni pärast üles ja annan talle rahustuseks jälle rinda, sest sama trikk öösel kahjuks ei mõju. Ja siis on lihtsam variant ka rind suhu pista ja ise edasi magada. Jama on selles, et tema enda voodis see magama jäämine niimoodi ei toimi, sest ta tahab täiega liikuda enne ja seal pole lihtsalt ruumi. Ehk siis teda ajab närvi, et ta ei saa nii vabalt diagonaalis liikuda vms. Suures voodis läheb selline uinumine tal täiesti ilma nututa, kui kõik tingimused on täidetud. Ehk siis – et sa ise oled voodi ühes ääres lebamas, tuli põleb, sa ei vaata tema poole absoluutselt ega kõneta teda, mingeid mänguasju ei tohi läheduses olla, mis ta tähelepanu uinumisest eemale tiriksid. Ja kui ta lõpuks uinub, siis veel natuke olen ise üleval ja lõpuks lasen tule ära. Et vot selline trikk siis.

Aga nüüd on nädalavahetus käes ja järgmisel nädalal ei pea Hendrik enam nii vara ärkama – ehk siis tahab ka oma voodis magada, aga vot sellega on see probleem, et E hõivab suure osa voodist endale, kui ta niimoodi magama jääb 😀 Sest ta ei uinu tavaliselt, vaid ta tõesti jääb magama väga omapärases ja ruumivõtvas diagonaalses asendis (kõhuli). Ma kunagi peaks pilti sellest asendist tegema, siiani pole teinud veel – et siis on lihtsam aru saada, millest ma räägin 😀 Aga jah – eks saab näha, kas siis õnnestub seda varianti kasutada, kui me kolmekesi suures voodis magada tahame. Kuid väike edusamm siiski – varem oli täiesti lootusetu, et ta ilma rinnata magama jääks. Ja ma olen märganud, et niimoodi risti-rästi uinudes ta magab paremini ja kvaliteetsemalt ka.

Et vot sellised lood siis beebimaailmast. Mu parim sõbranna on oma pikalt reisilt tagasi ja uuel nädalal näen teda juba ka, mil ta Põlvamaal on! Nii äge 🙂

Vaatasin seda vanglasaadet “Kinni” ja see oli täiega jube. Just selles mõttes, et mida kõik need eksvangid on minevikus näinud ja teinud. Tahaks ju öelda, et tore, et nad nüüd 20-25 aastat vangis istununa (enamik olid nii pikalt kinni istunud kokku, mõned lihtsalt erinevate etappide kaupa) tavaelu elavad ja mõned neist isegi perekonna loonud on, aga mina olen selles suhtes üliskeptiline. Ehk siis ma leian seda, et kui sa ehk niisama pisisuli olid, siis selline inimene võib veel muutuda, aga kui oled juba inimesi maha löönud vms, siis seda psüühikat enam korda ei saa. Et sa oled ikkagi sellisel juhul inimene, kes võib vabalt uuesti halvale teele jälle jõuda, vaja on ainult väikest tõuget ja katus hakkab järsku sõitma. Kogu see teema võib küll peidus olla, aga mingil ajal jälle välja lüüa. Ja seda ei tea iial, millal see uuesti võib juhtuda. Mina isiklikult ei suudaks mitte kunagi kellegi sellisega lähedastes suhetes olla ja veel vähem perekonda luua. Juba mõte sellest ajab öökima. Kui oleks mu enda sugulasega tegu, siis suure tõenäosusega kirjutaksin ka oma perekonnast sellise inimese välja.

Mina olengi selles suhtes väga radikaalne inimene. Näiteks muidu ma ei salli silmaotsaski EKRE-t, aga ma olin Mart Helmega ilmselt esimest ja ka viimast korda elus nõus, kui ta rääkis, et roolijoodikutele tuleb palju karmimad karistused määrata. Ja üleüldiselt ma pooldan karmimaid karistusi, eluaegset vanglakaristust ja ka teatud juhtudel surmanuhtlust. Vot see on üks vähestest asjadest, mis mul EKRE mõttemaailmaga kokku läheb.

Vot sellised lood siis hetkel 🙂 Lõpetuseks väike selfikollaaž minust ja E-st 🙂

wp-1580129734325.jpg

9 kommentaari “Püreemaailm ja väike trikk, kuidas E ilma rinnata uinuma on nõus / Mis on üks vähestest asjadest, mida ma EKRE puhul pooldan?

 1. Nad sahmivad jah hullumoodi enne und ja läbi une. Füüsilised arengud ei lase neil rahulikud olla, kui on midagi uut ära õpitud, tahavad nad seda kogu aeg harjutada, vahet pole, kasvõi läbi une. Kõigepealt hakkavad nad jalgadega tekki pealt viskama, seejärel keerlevad ja rullivad ennast voodis, siis nõksutavad ennast põlvtoengus või ajavad end voodiotsa või äärte toel püsti.. Mingi pidev beebi-jooga käib ja oiiii kuidas see võib vahel närvidele käia. Aga eks tulebki seda võtta, kui lapse arenguetappi. Nad on ise ka vahel täitsa hädas, et tegelt tahaks ju magada, aga areng ei lase.
  Tore, et oled mingi toimiva nipi leidnud 🙂 Hea, kui natukenegi seda praktiseerida saad, laps harjutab iseuinumise oskust. Ja vb kui Hendrik rohkem kodusem on, saab ta lihtsalt hiljem voodisse tulla? Ei? Aga mis siis, kui H juba ammu magab ja E siis hiljem voodis ringi sahmides oma unerituaali korraldab? Segab see liialt Hendriku und? Või arvad, et E ei uinu, kui veel üks liikumatu ja mitte välja tegev kuju seal on? Kas kui E risti voodis magama on jäänud, teda siis paremini ei anna sättida? Igatahes tasub proovida 🙂 Kaotada pole nagunii suurt midagi.

  Kunagi oma esimese lapsega, kui teda võrekasse harjutasin (10-11k vanuselt ), tegin nii. Tegime ära kõik une eelsed rutiinid (söömine, potilepanek, väikeraamatu vaatamine, jutustamine, tuba hämaraks…), rääkisin, et nüüd tuleb tuduaeg, ütlesin, et olen siinsamas toas, valvan teda, panin ta võrekasse, ja ise jäin kummuti nurga taha istuma, et ma tal vaateväljas poleks. Loomulikult trallis ta tükk aega voodis ringi, ajas end püsti jne. Kui hakkas virinat kostuma, ma ise end kohe näole ei näidanud, ütlesin ainult, et tuduaeg on, pane pea padjale, jää magama. Ainult siis, kui juba suuremaks nutuks läks, läksin rahustasin maha, panin ta uuesti pikali, ütlesin et olen siinsamas toas, valvan tema und, mingu nüüd pikali ja jäägu tuttu, ise läksin tagasi peitu istuma, vajadusel vahepeal tuletasin jälle meelde, et uneaeg on. Üsna kiirelt hakkas see edu tooma, laps õppis ise uinuma. Teine laps õppis kuidagi juba väga varakult selle iseuinumise asja ära. Ma vist juba eos ei harjutanud seda tissiga uinutamist. Praeguse beebiga on nii ja naa. Pole ka temale seda uni=tiss seost teadlikult ise tekitanud, seega kui eelnevalt kõht ikka juba täis on, siis ta uinumiseks tissi ei vaja. Aga eks see eest ta lihtsalt vajab midagi muud, meil toimivad lutt, unemüra, õueminek. Või öösiti ka lihtsalt kaissu võtmine..

  • Jaa, peab erinevaid variante katsetama, hetkel pole veel jõudnud. Et vast ikka saame kuidagi kolmekesi ka suures voodis magatud 🙂 Meie und iseenesest nii ei sega, aga kui E ise öösel ärkab ja näeb, et tal polegi ruumi oma liigutusteks, siis ta võib küll nutma hakata. Oma voodis ta just seda tegigi viimasel ajal, kui ta üldse õnnestus sinna panna. Et ärkas, täiega üritas ringi liikuda ja kui nägi, et ei õnnestu ja võred vastas, siis see talle ei meeldinud kohe üldse mitte. Nüüd on ta rohkem meie voodis maganud. Ja nüüd viimastel öödel ta ühel korral ise liigutas end hoopis mujale ja magas rahulikult edasi. Aga see mujal oli põhimõtteliselt voodi teises otsas 😀 Võrevoodis tal pole nii palju ruumi manööverdamiseks.

   Et jah – huvitav on see eluke beebiga, iial ei tea, mis tulevik toob 😀 Aga samas see ongi põnev mõnes mõttes. Ja nagu sinu puhulgi näha on, siis võivad lapsed nii erinevad olla. Mina ise astusin sellega ilmselt reha otsa, et muutusin ise inimlutiks. Et tavalutti E ei taha, aga inimlutt ka ilmselt parim valik olla pole 😀

   • Ja paremini ma teda nüüd ei proovinudki sättida, sest terve suur voodi oli meie kahe päralt, aga teades, kuidas see varem on lõppenud, siis ma eriti positiivselt pole selles osas meelestatud 😀 Aga no eks proovida võib muidugi ikka jah 🙂

 2. Hei! Kui kaua enne uinumist sa ei imeta? Meil õhtune magamamineku rutiin näeb välja nii, et mähkmevahetus, tuduriided selga, tiss ja siis voodisse, töötab 99.9% , aga öine söömine on väga tihe(2h vahed, hommiku poole veel lühemad). Olen üritanud teda kogu nädala panna ärkvel voodisse, aga alati see ei toimi, ta on õhtul väga väsinud.

  • Tead, see olenebki. Kui jääb rinna otsas magama, siis saabki vahetult enne seda rinda. Kui nii ei ole, siis maksimaalselt tund enne uinumist olen teda küll imetanud. Kui juba suurem vahe tuleb sisse, siis on liiga viril uinumiseks. Mida ta võib nagunii olla, sest ta ei salli absoluutselt uinumist. Aga nii ei ole küll olnud, et oleks rinda mitu tundi enne saanud ja siis oleks nõus veel rahumeelselt magama jääma.

 3. EKRE poliitikud ütlevad kõik välja mida lihtkodanik , muidugi karmilt sõnastatult. Ma ei ole nõus apteegi reformiga .Olen nõus Isamaa pensioni teise samba vabaks laskmisega.Valitsusele pole mul muud vastu heita , kui sotsiaalministri põhimõtetest ja poisiliku käitumisega.
  Mida arvad sina sotsiaalministri otsustest ja teise samba vabaks laskmisest?

  • Apteegireformi ei poolda, II pensionisamba vabastamist ka kusjuures pooldan. Minu pensionile minemise ajal ei pruugi enam pensionit eksisteeridagi ja see 30-40 euri kuus ei ole mingi summa, mis see sammas juurde annaks. Kui lasevad vabaks, siis ma võtan selle raha välja. Ma pole uurinud, palju mul seda kogutud on, aga ilmselt väga palju ei ole, sest tööstaažigi pole nii palju.

   • Võtad välja, ja ostad klounikostüümi uue? Ja kui pensioniiga käes siis käid nagu narr, käsi pikas, et andke pensionilisa.

   • Absoluutselt! Kloun, siis enam ilmselt pensionit ei eksisteerigi või on vanus tõstetud 90-nda eluaastani – ehk siis enne oled ammu surnud.

    Ma ostan siis ikka mitu klounikostüümi ja tulen sinu ukse taha lolli mängima (ma näen ju su IP-adre järgi enam-vähem piirkonda, kust su kommentaar on tulnud ja mu ümbruses on palju IT-inimesi, kes suudavad poole tunni jooksul välja uurida, kus sa täpsemalt elad). Nii et võid mu külaskäiku varsti oodata, kui mu blogis veel palju kobised 😉 Ja ikka vilede ja klouniriietuses – nagu kord ja kohus tulen kohale!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s