Värdjad/liiklushuligaanid ei vaja kaitsmist!

Teate, millised inimesed mind täiega närvi ajavad? No veel aastaid tagasi oli see nimekiri ilmselt lehekülgi pikk, aga nüüd olen ma aru saanud, et pole mõtet kõige pärast ka närvi minna.

Küll aga on jäänud üks liik inimesi, kelle sõnavõtud ajavad mind sisemiselt oksele. Need on sellised naised ja mehed, kes tahavad kõiki igas olukorras mõista ja andestada ning otsida vigu sitas lapsepõlves, ümbruses, milles iganes; kes tahavad mõelda, et ju teatud inimesed on ehk sisemiselt katki jne… Mis siis, et need inimesed on näiteks naisepeksjad (D.S näide paar kuud tagasi) ja nüüd Saaremaa õnnetuse valguses pesueht liiklushuligaan, kes on mitmeid kordi täis peaga vahele jäänud ja ka politsei eest jalga lasknud.

Ja kui avad kommentaariumi sellise uudise all, siis enamik inimesi ei tunne sellele mõrvarile kaasa – jumal tänatud! Aga siis on need vähesed, kes hakkavad kommenteerima, et aga äkki oli hoopis nii ja et äkki sellele mehele peaks ka kaasa tundma ja vbl ta ikka ei ületanud nii palju kiirust jne… Nagu mida vittu – kolm inimest on surnuks sõidetud mehe pärast (üks neist kaheksakuune laps!), kes istus täis peaga rooli. Seal ei ole mingeid pehmendavaid asjaolusid – EI OLE! See ei olnud esimene kord, kui täis peaga rooli istuti, see oli lihtsalt esimene kord, kui see nii traagilise lõpu leidis. Ja ikka on mõne jaoks seal mingeid agasid…

Kas mul oleks kahju, kui see liiklushuligaan sureks? Ei! Siis on vähemalt üks idioot liikluses vähem (kuskil juba liikusid kuulujutud, et kärvaski maha, aga need ei vastanud vist kahjuks tõele). No vbl selles mõttes ainult oleks kahju, et see oleks liiga lihtne lahendus tema jaoks – kui Eesti seadused oleksid karmimad, siis oleks vangla talle parim variant, aga seal istub raudselt 5-10 aastat ja siis tuleb välja, vahetab nime ära ja elab nagu mees muiste. Aga kolm inimest ei saa mitte kunagi oma elu tagasi, mitte kunagi – ja neljanda ohvri oma ripub ka juuksekarva otsas. Ja siis on veel need ohmoonid, kes seda idiooti kaitsma kukuvad. Iga kord, kui ma mõne sellise kommentaari leian, läheb mul süda pahaks.

Me elame ikka nii haiges ühiskonnas, ma ütlen! Meil on roolijoodikud, kellele määratakse väiksed karistused ja siis on veel tropid, kes neile kaasa tunnevad, kui nad on mitu inimest surnuks sõitnud. Haige, lausa tülgastav!

20 kommentaari “Värdjad/liiklushuligaanid ei vaja kaitsmist!

 1. Ma saan aru me kõik, terve Eesti oleme suures šokis no ei saa see aasta alata ilmasuguse tragöödiata, noh et mida oleks 2020 Detsember jälle meenutada, aga jah uue aastani on ikka aega maa ja ilm. Kusjuures ka minu sees on selline raev ja viha, et tahaks selle mehe oma kätega ära kägistada jah saan aru tunded keevad üle ja vägivald pole lahendus.
  Jaanika see on alati nii olnud kes tunnevad ka kaasa enamasti on suurenisti religioosed inimesed, kelle mõte et tuleb andeks anda ja mõista mitte hukka mõista ehk siis bla bla bla. Ma olin sel päeval tööl ja telefoni jätsin ka koju ja ma sain sellest kohutavast uudisest teada kui öösel koju tulin.
  Jaanika sul on tõesti õigus ja need seadused on leebekesed ja selles saab süüdistada meie riigiisasid kes ei viitsi lihtsalt oma perset jalgade alt välja võtta ja hakata tööle vaid selle asemel kaklevad teiste erakondadega ja ministrid käivad ainult Brüsseli vahet küpsist ja kohvi joomas, aga seda mis seadustes mäda on seda ei märka nad mitte üks tilk. Oln lugenud kommentaridest ja uudistest mis saaks teha Auto ja juhilubade ära võtmine on mõttetu kuna kui inimene tahab siis ta saab ka sõbra käest. Sellist võluvitsa pole kahjuks olemas mis lahendaks selle. Eelmine aasta oli kah mingi juhtum aga see ei leidnud nii huvi. kus oli ka üks roolijoodik ja sõitis inimesele kes hakkas tööle minema lihtsalt otsa. Et jah maanteemõrvareid võiks hakata karmimalt karistama, aga ma ei oska öelda milles see karmus seisneks.
  NB: Ma ei tea ma vist alles nüüd märkan kui vulgaarne su sõnavara no. Sellist sõna nagu mitda vi…u kasutad vist väga väga harva, aga ehk see võib olla tingitud sellest et emotsioonid on laes.

 2. See on kohutav tragöödia ja olles oma ameti tõttu selles ka otsapidi sees, siis tõesti…see on karm ja väga ebaõiglane, vabandusi sellele ei ole. Samas surnud inimesi see viha kahjuks tagasi ei too. Samuti ei aita see lähedasi ega arste, kes ellujäänuid ravivaid või hukkunud lahkavad.
  Lihtsalt. Austusest hukkunute (eriti beebi) vastu võiks sõnakasutus olla viisakam. See muidugi puhtalt minu arvamus ja nägemus.

  • Olen nõus, et sõnavara läks liiga vulgaarseks, aga selliste asjade puhul keevadki kõik emotsioonid üle. Elu on ikka nii ebaõiglane – on olemas tropid ja nende pärast peavad süütud inimesed surema 😦

 3. Oot sa arvad, et ta saab 5-10 aastat? Kahju sind maapeale tuua aga tõenäolisem on, et ta saab 3 aastat tingimisi 3 aastase katseajaga ja 2 aastat juhilubadeta. Meil on olemas näide kolme hukkunuga kihutajast. Täna saavad 10 aastat reaalset vangistust retsidevistid kes on kellegi tahtlikult tapnud eriti julmal moel

  • Henry: kas 138km tunnis purupurjus olekus teisele autole sisse sõitmine ja üldiselt ei ole sal vahet kas seal on 1 kuune 1 aastane laps pole julm või? Kui istutakse purjus peaga rooli siis see = tahtliku tapmisega. sest on miljon korda räägitud, et rooli ei lähe alkoholi joobes peaga see on keelatud ja karistatav. see loll vabandus peaks ükskord ära lõppema, et “Oh mis see väike tilk teeb, minuga ei juhtu midagi” Alkoholi mõjust kordinatsioonile on räägitud oksendamiseni, aga mõned ei võta kuidagi vedu,kuna nende ülbus on nii suur. Alkoholi joobes rooli istumine = mõrva katsega.

   • Sina mõtled sedasi, mina mõtlen sedasi, reaalsus on aga see, et reaalset vanglat saab see inimene healjuhul eeluurimise ajaks…

   • Kahjuks kardan, et Henryl on õigus. Et kui ta ellu peaks jääma, siis pikalt ta kinni ei istuks 😦 See ajab mind meie riigi puhul väga vihaseks, et meil on karistused nii väiksed, lausa olematud!

 4. Pingback-viide: Saaremaal juhtus – Elu on seiklus … Anna võimalus enda omale !

 5. Ma arvan, et seekord läheb teisiti kuna arvan et prokurör nõuab mehele kas max 15 aastat või eluaegse kuna inimene tappis ühe kuuse inimese ja see on üli raskendav asjaolu.

  • No ma loodan ka, et see mõrvarist huligaan kergelt ei pääse. Surnuid see kahjuks tagasi ei too, aga mida kauem sellised ühiskonnast ja liiklusest eemal on, seda parem. Muidu võib tulevikus jälle sama juhtuda, sest sellised värdjad ei muutu.

  • Kõvad arvajad siin oma reaalsustega. Prokurör ei saa mitte kuidagi nõuda suuremat karistust, kui kehtiv Karistusseadustik ette näeb. Maksimumkaristus antud juhul on 12 aastat reaalset vanglat. Paar näidet varasemast kohtupraktikast: M. Seger, kes joobeseisundis kolm inimest surnuks sõitis, sai 7,5 aastat. J. Piim, kes kaine peaga kolme inimese surma põhjustas, sai 10 aastat.

   • See on jama tõesti, neid seadusi peaks karmimaks muutma juba eos – ehk siis kehtivat Karistusseadustikku peaks muutma.

 6. Vb olen ma imelik aga (olles ise ema) minu jaoks on lisaks väga kurb ka see, et õnnetuse põhjustajal on samuti väike laps.. ka teda môjutab see ilmselt väga palju:( Sellepärast vôiksime siiski sônakasutust pisut valida. Joobed juhtimist ei ôigusta kuidagi ja nôus et karistused on olematud, kuidagi peaks olema vôimalik seda ennetada. Ehk tulevad kunagi autod mis ei käivitu kui juht purjus, ilmselt muidugi siis on nad juba ka isesôitvad.

  • Loodame jah, et tulevikus midagi selle jaoks välja mõeldakse. A la et igal autol on alkomeeter ja enne pead puhuma, muidu masin lihtsalt ei käivitu vms. Muidugi siis peaks selle võimalikult pettekindlaks tegema, sest nagunii hakatakse välja mõtlema viise, kuidas tehnikat ära petta jne. Aga kindlasti mingi selline lahendus võiks olla.

 7. Nüüd kui endal beebi on, võttis selline uudis mul pisarad silma. Selle peale kallistasin oma pisikest ja mõtlesin inimelu hapruse peale.
  Ühtlasi kardan, et kui see roolijoodik peaks terveks saama ja mitte ära surema, siis karistus tal karm ei saa olema, sest on ju ennegi leevendatud karistusi seetõttu, et inimene on vajanud juhilube tööl käimiseks… Rekkamees see joodik ju oli…

  • Nagu eespool olevatest kommentaarist ka näha on, siis minevikus pole need kriminaalid samuti suuri karistusi saanud 😦

   Mulle mõjus ka see uudis eriti palju, just olles ise väikse beebi ema. Enne oleks ka loomulikult mõjunud, aga nüüd kohe kuidagi eriti…

 8. Roolijoodikule ei olegi mingit õigustust, samamoodi sõitmisele sellisel kiirusel. Paraku oli ka teine pool natuke hooletu. Tehes maanteelt vasakpööret, peab ka ise veenduma ohutuses, kuna kiirused on suured. Silmaga ei ole võimalik tuvastada, kas keegi ületab kiirust ja samamoodi pead olema kindel, et ka sind on märgatud. Antud juhul ilmselgelt sellises joobes ja väga kiirelt sõitev juht ei märganud midagi, aga samamoodi oleks pidanud pöördega ootama. Väga kurb õnnetus ja surnuid see ellu ei ärata.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s