Puhas hala…

2020 on alanud sellega, et E-le ei meeldi oma voodi kohe mitte üks teps – tema jaoks on see nagu kunagine Alcatrazi vangla. Vähemalt tunne on küll selline.

Me lihtsalt üritame Hendrikuga teda nüüd järjekindlamalt oma voodisse magama saada, aga see on väga raske ülesanne. Ja samuti tahaks jõuda sinnani, et tiss ei oleks enam ainus asi, millega ta uinuda suudab. Aga ta on sellega nii harjunud juba, et väga raske on seda kõike muuta. Varem me mõlemad vaatasime lõpuks läbi sõrmede, aga ma ausalt öösel olen hakanud vaikselt tundma, et see on nii väsitav, kui E meie voodis magab. Varem see ei andnud nii tunda, aga siis magadki kuidagi rohkem sundasendis, ruumi absoluutselt pole jne. Ja hommikuks olen ma nii väsinud. No E tajub alati ka hästi ära, kui teda suurest voodist ümber tõstetakse – seega samuti sellega on suur jama. Öisest imetamisest ka veel lahti pole saanud. Et need on asjad, mis on tõesti meie jaoks üliraskeks osutunud. E-d ei koti mingi white noise, uinutav muusika jne, ta ei jää selle muusikaga magama – pigem jääd ise enne juba. Ja kussutades tuleb enne homne päev, kui ta magama jääb. Ja nii on ikka see vana ja hea rind lahenduseks, mis iseenesest polekski kõige hullem, aga tal pole tegelikult kõht tühi enam, lihtsalt vajab seda uinumiseks. Lisaks tähendab see seda, et siis ta uinub meie voodis ja peab ta ümber tõstma jne…

Ma siiani kuidagi suutsin vaikselt leppida sellega, et ta meie voodis magab, aga nüüd ma tunnen, et ma magan neil öödel paremini, kui ta seda ei tee. Vähemalt, kui ta seda tervenisti ei tee. Hendrik on tahtnud ammu juba ta oma voodisse saada, aga no ma siis olin leebem selle asjaga. Kuna ma nüüd tunnen, kuidas see mind rohkem väsinuks muudab, siis ma olen tahtnud asja muuta, aga see pole eriti kerge ülesanne. Et sellega me võitleme iga öö – vahel mina, vahel Hendrik. Eks näis – kui teismeliseks saab, siis ehk kolib oma voodisse ümber 😀 Hetkel on küll selline tunne.

Lisaks hakkasid mul nagu kiuste päevad! Jah, ma kahtlustasin päevi juba septembris, aga siis oli see keisrilõike veri veel… Nüüd on aga reaalselt päevad ja lahmab rohkem kui kunagi varem, kuigi mul on alati vererohked ja pikad päevad olnud, siis see ületas isegi minu ootused… Lisaks on nüüd kõhuvalu ka kordi suurem. Muidu on tore vähemuse hulka kuuluda, oled nagu erilisem või nii, aga praegu ma tahaksin küll olla pigem see naine, kellel imetades päevi pole – oleks oma pool aastat veel rahu majas. Mul on tutvusringkonnas naisi, kes on 1.5aastat imetanud ja siis veel oma aasta lisaks päevadest rahu saanud. Ei võinud ma ka siis selliste naiste hulka kuuluda? Ma nii kaua ei plaani küll imetada, aga point on sama. Oleks kas või imetamise lõpuni siis päevadest vabadus…

Vot sellised lood siis hetkel. Vahel lihtsalt ajavad väiksed asjad täiega närvi. Aga see on näiteks hea uudis, et Kanal 11 hakkas Austraalia “Poissmees paradiisis” näitama ja see on megaäge siiani olnud! Kuna ma olen enamike hooaegasid näinud, mis Kanal 11 peal näidatud on, siis on peaaegu kõik mulle tuttavad näod ka. Mu lemmikud on Michael (siiani ei mõista, miks Sam Sasha tema asemel valis!) ja Tara. Ning “Vaprates ja ilusates” saab Hope lõpuks oma lapse tagasi Eesti osades – jumal tänatud 😀 Seitse kuud pidi taluma seda, et ta Bethi surnuks pidas. Et see on ka hea asi 😀

Kogu selle hala lõpetuseks mõned hiljuti tehtud pildid ka.

wp-1577990069216.jpgwp-1578076014624.jpgwp-1578156684391.jpgwp-1578156715759.jpgwp-1578156702802.jpg

39 kommentaari “Puhas hala…

 1. Kuna mul oli kogemus olemas, siis Hertaga sai kohe plaaniks võetud, et laps magab oma voodis. Ja seda esimesest päevast alates. Pole ühtegi ööd meie voodis maganud.

  Muidugi sellel on omamoodi vastulöök… ta ei taha väga mujal magada kui oma voodis. See muidugi on nyyd paranenud lasteaiaga.

  • Henry, kas sa palun jagaksid juhiseid, kuidas see kohe algusest oma voodis magama harjutamine töötas? Meil just esimene laps tulemas ja ka kindel soov kohe algusest saada tegelane oma voodisse. Ise oleme mõelnud, et ei anna talle üldse seda kogemust/ võimalust, et saaks vanemate voodis magada- kui kogemust ei ole, siis ei oska ehk tahta ka.

   • Meil läks asjaga lihtsalt. Kuna Herta võtis kohe alguses kaalus ilusti juurde ja samas magas ideaalselt, siis me pidime esimesed kaks kuid teda öösel üles äratama. 2 kuu ülevaatuse ajal ütles perearst, et kui magab pole vaja äratada. Ja nii me ei äratanudki enam. Esimesed kaks kuud oligi nii, et söötmine syles ja kohe kui ta tissiotsa unelema jäi sai voodisse tõstetud. Kuna igasugused gaasid ja asjad hakkavad ka alles hiljem peale siis sellega väga ei olnudki probleeme. Mõni üksik kord ehk sai temaga mööda tuba jalutatud.

    Kogemus aga seisnes varasem selles, et esimene tydruk sai pidevalt voidisse tõstetud meie vahele, siis pärast oli tykktegemist, et teda oma voodiga harjutada, sellest ka sai nyyd koheselt teisiti tehtud.

    Peale sööki ehk teha kõhupeal ringe jasamuti abiks leida oma lapsele sobiv puuksu/krooksu rohi ja seda pidevalt anda. See aitab tal soolestikul juba varakult paremini areneda. Kui gaasivalud käes, siis see rohu mõjuma hakkamine võtab ikka pool kuni tund aega, parem siis juba ennetada.

    Neid on mitmeid erinevaid ja see milline toimib tuleks varakult kindlaks teha.

    Muidugi öine rinnaga mittetoitmise üks negatiivne külg on see, et siis hakkab ka rinnapiim vähenema. Kuna piima toodab naise keha enamasti öösel ja kui siis ruumi juurde ei teki ja stimulatsiooni ei toimu, muutub rinnapiima tootmine vähemals kuni lõppeb lõpuks.

    Herta sai rinda päevapealt 7 kuuseks saamiseni, siis kasutas ta teistkorda hambaid seal kus ei tohiks ja sellega see trall ka lõppes

   • Ahjaa… lutti pole Herta kunagi tahtnud/osanud imeda. Küllaga on ta meil pöidlaimeja. Ja praegu… aasta ja 8 kuusena paneb pöidla suhu kui tal uni hakkab tulema, seega hea indikaator millal ta oma voodisse tõsta

 2. Mul oli titt imetamise ajal kaisus oma teki sees. Ja selle sama tekiga sai ta peale uinumust oma voodisse tõsta, nii ei ajanud temperatuuri/pinna vahetus teda üles. Voodi on ju jahedam kui süli.
  Lutti ei võta? Imemine kipub uinutavalt mõjuma…

  • Lutti ei võta jah, pole kunagi võtnud. Isegi proovisime nüüd uuesti, et võtku siis pigem lutti, aga samamoodi vihkab seda nagu varem. Seda oma teki varianti sai katsetatud, ikka ärkas üles. Aga samas mingi heli absoluutselt üles ei aja (kahjuks ka magama ei pane), aga kui ümber tõstad, siis on kööga. On ikka väänikud need beebid 😀

  • Muidugi võib. Võib ka siis jääda, kui imetad ja päevi pole. Seega need naised, kes imetavad, kellel päevi pole ja kes kindlasti lapsi ei taha saada, peavad nagunii rasestumisvastast vahendit kasutama. Ja siis veel enam, kui päevad tagasi on. Aga imetamine pole mingi imevahend ja küll neid juhte olnud, kus naised midagi ei kasuta, sest päevi ju pole… Rasedaks võib ikka jääda, kuigi tõenäosus on väiksem jah. Mina kindlasti rasedaks ei plaani ega isegi ei tohi hetkel jääda, seega mina kasutan vahendeid selle ärahoidmiseks. Kasutasin ka siis, kui päevi ei olnud, sest see ehku peale mäng ei ole hea, eriti vahetult pärast keisrit. Jah, 100 protsenti kaitset pakub ainult mitte seksimine, aga no 98-99 on ka juba hea protsent võrreldes sellega, et osad arvavad, et kui päevi pole, siis rasedaks ei või jääda. Võib ikka küll.

 3. Meie alustasime sellega, et beebi magas alati esimese une oma voodis kohe kui sündis. Ma lihtsalt kartsin talle öösel läbi une peale keerata. Tänu sellele on voodi tema jaoks okei koht. Öösel söömise lõpetas ta ise pm üle öö ca 6nda kuu kandis, siis mingi aeg tahtis veel vastu hommikut 1-3 korda ja siis lõppes see hetkeseisuga ära (magama läheb kell 23, ärkame kell 10, vanust 8+ kuud) Me oleme väga järjekindlalt ta oma voodisse iga jorinaga pannud ja õnneks on see meie elu kergemaks teinud.

 4. Eks see ole oma valik, kas tahad olla elav lutt või õpetad lapse lutti kasutama 🙂 Meie noorim ka kisas kui rinna otsas ei olnud ja ma proovisin ikka siis laps käe peal ka hädavajalikke asju teha aga mees arvas, et päris lolliks ei maksa selle luti vihkamisega ka minna. Ostsime erinevaid lutte ja hakkasime proovima, vahepeal kippus välja kukkuma ka , siis toetasime pisikese karu luti vastu. Hoidis paigal.Ja 6 kuuselt kaotasime kõik lutid majapidamisest ära ja mingit teemat mahajätmisega ei olnud.
  Ma saan aru, et esimene laps ja püüad kõike hästi õigesti teha, vanasti öeldi et esimese lapse marlimähkmed keedeti triigiti , teisel lapsel ainult triigiti, kolmandal volditi lihtsalt kuivad mähkmed kokku.
  Tervet talupojamõistust! Terve ja puhanud ema on lapsele rohkem vaja. Ei kirjutanud selleks, et solvata või midagi pahasti öelda, edu teile, olete tore pere 🙂

  • Seda küll jah, me kusjuures polegi lutti ise otseselt vältinud, aga kuna E ise juba algusest peale viskas need suust välja ja teeb seda siiani, siis see asi jäigi niimoodi. Et nüüd ka uuesti proovisime, aga ta ei arva sellest midagi. See inimluti mängimine ka muidugi parim lahendus pole jah.

   Ja aitäh ka! 🙂

 5. Olin ka samade asjadega hädas kunagi. Otsisin välja The Sleep Lady lehe FB-s, hakkasin katsetama tema non-cry-sleep tehnikaid, lugesin raamatuid (nututa uni, päästke meie uni…), guugeldasin, guugeldasin, guugeldasin…, kujundasin päevakava, pidasin unepäevikuid, üritasin täiega vähendada seda assossatsiooni, et uni=tiss jne jne. Esimesed edumärgid ilmutasid end 9.-10. kuu paiku, mil võtsin nõuks öine söötmine ära jätta (kuna päeval ta sõi juba piisavas koguses putrusid ja püreesid ja lisaks muidugi ka rp niipalju kui soovis). Kui öisest söötmisest lõpuks võõrdus, oli edasine põhiõhk sellel, et laps õpiks ilma rinnata uinuma (päeval siis, sest öösiti enam nagunii ei söönud). Ühildasin selle võrevoodisse harjutamisega ka ja mingil imekombel üks paljudest soovitustest isegi toimis ja töötas lõpuks ja aastasena oli juba kindel värk, et laps magas uned oma voodis ja ilma tissita. Ööunesid hakkas tegema omas voodis millalgi 1,5-aastasena vms. Mulle tundus, et 10-11-kuusele on palju lihtsam seda kõike õpetada kui nooremale beebile. Igatahes.. Soovitan täitsa seda Sleep Lady lehte veidi sirvida, vb saad mõne uue idee, mida proovida. https://www.facebook.com/TheSleepLady/ Aga muidu, kõvasti aitab kaasa see, kui on mingi kindel päevarütm või rutiin ja enam-vähem kindlad uneajad. Beebidele meeldib rutiin. Nad ka siis natuke oskavad aimata, mis neid järgmiseks ees ootab ja vahest siis ka ei protesti nii hullusti.
  Kas E võrekat ei anna kuidagi teie enda voodi kõrvale sättida, nii, et võtate ühe võreka külje maha ja magad ise nagu tema kõrval, aga E ikkagi omas voodis? Ehk on teostatav kuidagi..
  Mis puutub öise söötmise ärajätmist, siis…. Niipalju kui ma tean, on see tõenäolisem õnnestuma, kui rp osakaal ööpäevas on nagunii oluliselt vähenenud (st laps sööb juba rohkem ka lisasööki (püreesid jms)). Kas ööseks rpa-d olete proovinud anda? Nii mõnigi laps magab rpa-ga palju pikemini, aga muidugi ei ole see mingi kindel värk, et just nii on. Aga ehk tasub proovida?
  Igatahes. Edu! Ja palju jaksu! Öine söötmine on väsitav, see kaisus magamine ka. Aga aga kui muu ei aita, siis alati aitab oma suhtumise muutmine. Esmakordse emana pole see muidugi ka üldse mitte alati lihtne valik… Aga ei ole ükski laps igavesti ema-isa kaissu jäänud, ei jää sinu oma ka:) Lihtsalt rahu ja kannatlikkust. 4kuud on tegelikult alles ju nii lühike aeg. Vahest ta aastasena ka on nõus juba omaette olema ja magama? Või 1,5a…. Kui natuke ette kujutada, siis 1,5a vanune laps on ka ju tegelikult veel väga pisike. Et mida siis 4k lapselt veel tahta:) Veelkord jaksu ja püüa seda teekonda lihtsalt rohkem nautida. Ükskord on see kõik juba olnud, tagasi enam ei saa 😛

  • RPA-d oleme ka öösel andnud, aga ta ikka ärkab üles siis. Et pigem siis juba rinnapiima anda need paar korda. Et kui see oleks valem sellele, et ta terve öö magaks, siis võiks käiku minna küll.

   See vooditeema oleks muidu super, aga meil need kõrgused ei klapi väga, et meie voodi on palju kõrgemal maapinnast kui lapse oma. Et nihutada teda ilma võredeta ei saaks, peaks ikka tõstma, sest muidu kukuks. See muidu tundub jah päris kaval lüke olevat.

   Kui nii võtta, siis vbl tõesti tuleb mõelda sellele, et aeg annab arutust ja pea viiekuuselt lapselt ei saagi kohe kõike oodata. No vbl siis saaks, kui kohe oleks ise väga järjepidev olnud, aga tundus parem vooluga kaasa minna.

   Selles mõttes E-l isegi on rutiin, et ta läheb alati samal ajal magama ja ärkab ka üpris samamoodi. See on küll hilja, kuskil 23.00-00.00, aga seevastu ta magab ka 11-12.00ni. Selle vahe sees on siis 2-3 toitmist, olenevalt ööst. See graafik on hetkel minu oma järgi loodud ja ma tean juba ette, et tulevikus on see halb, sest lasteaias on muud kellaajad jne. Aga hetkel ma nii naudin seda, et saan hommikuti kauem magada 😀 Kuigi samas – kas ma just alati välja puhkan, see on muidugi omaette küsimus. Siis puhkan, kui E rohkem oma voodis magab. Muidu pole ka nii hull, aga natuke annab tunda siiski. Varem suurt ei andnud.

   Plaanin E-le jaanuari keskpaigast püreesid ka andma hakata, sest siis ta on viiekuuseks saanud. Tasa ja targu muidugi alguses.

   • Hendrik saab sättida võreka põhja samale kõrgusele teie enda voodiga. See vaid nelja augu puurimise vaev. Muidugi kui on uhiuuena ostetud voodi, siis vist ei raatsiks puurida väga mingeid uusi suvalisi auke.. Või on teie enda voodi liiga kõrge, et võreka põhi jääks ka liialt kõrgeks?

   • Enda voodi liiga kõrge ka siis jah 😦 Uus voodi ka lisaks jah. Oleme seda ka mõelnud, aga ei mängiks suurt välja.

  • Öine toitmine 10-11 kuuselt??? Vaene inimene. Meil esimesed 2 kuud sai öösel, kuna kaal kosus ja ta öösel ei ärganud, siis edasi magas terve öö.

   Tavatoidule läks 7 kuuselt kui hakkas hambaid tisside kallal kasutama. Öised ärkamised on pigem haruharvad.

   • Igaühel on erinev kogemus oma lapsega, eks. See, et teie laps nii varakult öisest söötmisest loobus, ei tähenda, et teiste lapsed ja vanemad, kes selleni alles hiljem jõuavad, oleks kuidagi kehvemad, eks.
    Muidugi palju õnne, et teil nii iseseisev ja eduline laps on. Ärge unustage neid pisiasju tema CV-sse üles märkida, sest see kindlasti määrab tema elus palju!

   • Henry, lapsed on erinevad! Vbl mõnel teisel jälle ärkab öösel, aga on nõus muudes voodites ka magama jne…

   • Palju õnne, Henry, Teil on lihtsalt väga hea unega laps. Ma valgustan Teid selles osas, et enamus lapsed eimesel eluaastal siiski öösel ärkavad ja söövad. Kui Teil läks teisiti, siis on suurepärane ja Teil vedas!
    Minu laps ärkas terve esimene eluaasta lugematu arv kordi öösiti ja tänaseks on ta nelja aastane ning ikka veel ei maga terve öö korraga. Kõik imenipid, raamatutarkused ja unekoolid on proovitud, aga oh üllatust, need ei toimi.

   • Ma ei tea, kuidas Pille ja Jaanika aru said Henryst, et kaitsepositsiooni kohe asusid.. Minu arust Henry ei öelnud midagi halvaga, vaid lihtsalt võrdluseks oma kogemuse.

 6. Öise imetamise ära jätmine tundub küll natuke vara veel. Kui ta 2-3 korda sööb, siis võib-olla võiks üritada see 1-2 korra peale viia.
  Oma voodi osas aitab palju see kui laps ei jää magama sinu voodis. Kui imetada nt istudes, siis on see lihtsam – kui ta hakkab magama jääma, siis tõstad ta vaikselt sülest tema voodisse. Ilmselt on see esialgu keeruline, aga siiski kindlasti edukam kui ühest voodist teise tõstmine.
  Kui Hendrik tahab paremini välja puhata, siis soovitaks tal vahepeal teises toas magada. See võib tunduda imelik, samas teinekord siiski väga oluline.
  Päevade osas – mul õnneks oli küll pikk paus. Peale 1.sünnitust 9kuud ja peale 2.sünnitust 2 aastat. Aga valusamaks ja vererohkemaks läksid need mõlema sünnituse järgselt. Ma olen ka kogu aeg valusate ja vererohkete päevadega hädas olnud – lohutuseks arstide sõnad, et sünnitad kunagi ja läheb üle. Novot ei läinud, hoopis tunduvalt hullemaks läksid. Nüüd on juba ammu hormoonspiraal kasutuses ja elu väga mugav. Kuigi tänu sellisele organismi eripärale mul päevad päris ära siiski ei ole jäänud.

  • Hendrik vahepeal magabki elutoas, eriti just töönädala keskel (hetkel on jõulupuhkus, mis esmaspäeval läbi saab).

   Kusjuures nende päevadega pärast sünnitust pidigi olema just kahte moodi – kas lähevad vererohkemaks või just kergemaks. Mul ja sul on siis see esimene variant olnud. Millest see küll sõltuda võiks, seda ei oska öelda. Iga naise eripärad vist.

 7. Kui imetamist vähendada üritad või kordi RPAga asendama hakkad, siis hakkavadki päevad.

 8. Hei! Mul on oma 3,5-kuuse lapsega kasutusel taoline madrats: https://mommipood.ee/topponcino. Tegin selle küll ise, mitte ei ostnud, kuid on meie jaoks vähemalt ära tasunud küll. Laps ei jää küll rinna otsas magama, kuid vajab see-eest füüsilist kontakti, õhtuti lausa pallil hüpitamist, et uni tuleks. See madrats on hästi mõnus just sülest voodisse ümber paigutamiseks (kuigi hetkel magab küll meie voodis) ja ühest kohast teise tõstmiseks. Ehk töötaks teilgi mingi sarnane lahendus? Väga suurt temperatuuri- ja keskkonnamuutust siis poleks ning madratsiga tõstmine häirib last ikka oluliselt vähem, isegi kui see väga kõva pole.

  • See tundub tõesti hea asi olevat! Aga ei tea, kas neil suuremaid suurusi ka on – see, mis seal toodud on, on liiga väike E jaoks. Ta on oma 73 cm pikk juba küll, riideid kannab suuruses 80 juba 😀 Ma täpselt ta pikkust ei tea, jaanuari keskpaigas läheme arstile, aga ma tellisin suuruses 80 bodisid, mis olid suht parajad juba, no natuke suured, aga saab kanda juba. Hea et enam 74 suuruse peale aega ei hakanud eriti raiskama (paar tükki ainult sellised), ta oleks neid kaks nädalat vist kanda saanud 😀 86 ja 92 suurused läksid kappi hetkel, nende kandmiseni läheb natuke aega.

 9. Peale teist last kui päevad hakkasid, sai mul neist totaalselt villand. Hakkasin mooncup’i kasutama ja ausalt… sellega need peaaegu et ununevad. Parim otsus ever. Mis muidugi ei tähenda, et ma nüüd hullult ootaks päevi. Mkmmm! Aga vähemalt ma tean, et kui nad ka hakkavad, siis on üsna lihtne neid enda jaoks võimalikult olematuks muuta. Muidugi muid sümptome (valu, krambid vms) mooncup olematuks ei tee. Aga mulle piisab sellest ka, et ei pea sada korda päevas mõtlema, et jälle peab midagi vahetama. Mooncupiga on mul reaalselt oht, et unustan ära, et peab välja võtma.

  • Mooncup tundub hea lahendus, aga ma olen kuidagi sidemetega nii harjunud 😀 Tampoone näiteks ei salli silmaotsaski, ei kasuta neid üldse. Mõned korrad olen kasutanud, aga mulle meeldivad sidemed rohkem.

  • Kas te pole proovinud lapse voodi asukohta vahetada?Meil näiteks toimis see suurepäraselt.Laps ka ei maganud enda voodis ja ignoreeris seda täiega ja nii kui tõstsime toa ümber ja panime lapse voodi teise kohta magas ta nagu nott oma voodis.Lapse voodi ei tohiks olla liiga lähedal aknale.

 10. Minu laps on 1a3k vana ja öisest söömisest võõrutasime kaks nädalat tagasi (sain aru, et ei vaja enam öösel süüa, kui laps oli 1a1k). 4.5k lapsest on liiga palju oodata, et ta öösel ei sööks. Kas arst soovitas seda? Leebe unekooli inimesed ei soovita sleep trainingut teha enne 6k. Soovitan lugeda mõnda uneteemalist raamatut, nt “Nututa uni” või “Meie lapse uni”.
  PS. Kuigi mu laps enam öösel ei tissita, ärkab ta ikka, sahmib jne.
  Minul samamoodi – päevad veel vererohkemad ja pikemad kui enne rasedust. Not cool.

  • Arst otseselt ei soovitanud, aga ära ka ei keelanud. Sellega pidi nii olema, et kelle laps kuidas harjunud on. Et mõned magavadki juba kolmekuuselt nii, et imetada pole öösel vaja, teised jälle saavad rinnapiima ka öösel veel aastaselt. Kui kaaluiive on korras, siis ei keela keegi nii varakult öiset imetamist ära jätta, lihtsalt võib ta ärkamise korral unne tagasi kiigutada vms. Päevase toidukorra näol võib siis ühe juurde lisada, aga ka see pole tingimata vajalik. E-l otseselt kõht tühi öösiti ei ole, aga rinnapiim ongi rahustuseks hetkel. On lihtsam variant kui unne suigutada. Hetkel sööb enamasti kaks korda, vahel ka üks kord öösel, enne harjutamist oli 2-3 korda. Et niimoodi võiks ka mingiks ajaks jääda ja siis edasi liikuda sellest.

 11. Päris kurb lugeda, et dresseerite 4,5-kuust last ja proovite teda võõrutada millest iganes. Tegelikult on teil mõnus lihtne lapsuke ja kui laseksite sellest mõttest lahti, et laps peaks vastama mingile standardile, siis saaksite nautida tema imelist beebiaega ilma probleemideta. Sa ju ise tead ka väga hästi, et imetamine öösel on kordi lihtsam kui niisama kussutada. Sa võid jäädagi öösiti kussutama ja last dresseerima aastaks ajaks ja millalgi imetamine niikuinii lõpeb. Milleks siis see kõik? Miks sa justkui mõistad ennast hukka, et laps ei magagi oma voodis? Kogu aeg vabandavalt kirjutad siin sellest.
  Muideks, “päevad” hakkasid just täpselt vastuseks jõuluaegsele pidutsemisele, milel tõttu imetamiskorrad jäid vahele, hormonaalne tasakaal muutus ning see omakorda kutsus esile ovulatsiooni. Kõik on looduse poolt ilusti seoses. Muide, kui nüüd jätkad imetamist lapse soovi järgi, ei pruugi uued päevad niipea tulla, tsükkel võib olla ebaregulaarne (rasestumise võimalus muidugi on olemas).
  Ja kui nüüd viite lapse üle rpa-le, siis ongi teil öö läbi magav laps ka varsti olemas. Kui imetamine pole tähtis, siis võite ju seda teha. Kui imetamine on oluline, siis paraku toimib ka imetamise füsioloogia ja kõik raamatud, mis tegelikult kirjutatud rpa laste pealt (“Kooskasvamine”?), ei kehti. Ei teeks paha ka lapse arenguga pisut tutvuda. Praegu ärkab laps teil 2-3x öösel- milline puhkus. Saab ta 6-7-kuuseks, tulevad hambad ja ta võib ärgata öösel 10 korda, olenemata toitmisviisist. Milleks siis eraldi magama praegu harjutada, selleks, et endal raskem oleks?
  Ma ausalt öeldes ei teagi, miks ma siin lugemas käin. Enam vist ei tule ka. Ma olen mingist teisest maailmast, kus lapse vajadustele vastamine on loomulik. Imeliselt mõnus lapsuke teil. Kõik need, kelle lastel on koolikuvalud ja tissistreigid, sooviksid sellist päiksekiirt nagu teil, teie aga soovite mida? Emaks kasvamine tuleb ajaga, aga lapse jaoks on see nüüd ja praegu ja ainus kordumatu aeg tema elus.

  • Mõnes mõttes on sul muidugi õigus, aga eks iga inimene elab niimoodi oma elu, nagu ise oskab. Ja plaan on edasi imetada, mitte rinnapiimaasendajat kasutama hakata, seda tuleb siiski harva ette. Ja päris öisest imetamisest ilmselt nagunii ei loobu, vaid 2-3 korrast saab vaikselt 1-2 korda. Eks see plaan alguses oli jah öine imetamine ära jätta, aga olen aru saanud, et vähendamine sobib ka.

   Mul ei ole mingit nägemust selle kohta, et milline peaks beebiiga olema jne, mul võis see varem olla, aga lapse sünniga on palju muutunud. See, miks me tahame teda oma voodisse magama panna, tuleb siiski sellest, et me kõik magame siis paremini. No E-l tegelikult vahet ei ole, tal on lihtsalt keeruline oma voodis magama jääda, aga kui jääb, siis magab ilusti. Aga meil endil on siis parem ja kui oled rohkem välja puhanud, siis on see terviklikult ka perekonna mõttes parem.

   Aga sina võid vabalt otsustada mu blogi ka enam mitte lugeda – see on sinu vaba valik 🙂 Tore, et siiani lugemas käisid ja head teed sul minna 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s