E kasvamisest/ Olen vaktsiiniusku, aga selgeltnägijatesse ei usu!

Käisime täna perearstil ja saime teada, palju E nüüd kaalub. Kuna üks lugeja tahtis teada, kuidas see kaal on selle aja jooksul muutunud, siis toongi võrdluse ära – E kaalus sündides 4918 grammi ja oli 55 cm pikk, kahenädalaselt kaalus ta 4602 grammi (pikkust siis ei mõõdetud ja pärast sündi lapsed kaotavadki oma esialgset kaalu). Ühekuuselt kaalus ta 5580 grammi ja oli 56 cm pikk. Kahekuuselt kaalus ta 6780 grammi ja oli 61 cm pikk. Ja nüüd kolmekuuselt (tegelikult juba 3.5kuuselt) kaalub ta 7580 grammi ja on 65.5 cm pikk. Tõeline mehemürakas! Just pikkust on tal ka viimased kuud eriti juurde tulnud, aga ta vanemad on samuti pikad – seega ei imesta 😀

Täna arst vaatas, kas E hoiab pead nii nagu vaja, sest eelmisel kuul ta veel seda nii palju ei teinud. Nüüd oli E sooritus eeskujulik – ehk siis kõik oli super! Seda peahoidmist vaadatakse selle järgi, kuidas laps kõhuli olles pead tõstma hakkab.

Täna sai ta ka uue vaktsiini rotaviiruse vastu ja lisaks tehti talle kompleksvaktsiin, mis on kuue erineva asja vastu (läkaköha, difteeria näiteks, ülejäänud nelja ei mäleta hetkel, ei viitsi praegu googeldada ka). Rotaviiruse vaktsiin on suukaudne ja sellega oli ta tuttav juba eelmisest korrast. See komplekvaktsiini süst tehti reide. Ma ise vaatasin eemale, kui talle see süst tehti. E oli supertubli, korraks hakkas nutma pärast süsti, aga rahunes kohe maha ka. Ja rotaviiruse suukaudse vaktsiini ajal ta lagistas alguses pereõele niimoodi naerda, et too ei saanudki kohe talle seda suhu panna 😀 E-le lihtsalt meeldib, kui inimesed talle otsa vaatavad ja kui ta just virilas meeleolus ei ole, siis kas või natuke talle naeratades ta vastab sulle samaga. Ja kui ma ise laginal naeran, siis ta teeb ka oma nii armsat beebinaeru 😀

Arst ütles, et vanasti oli see vaktsiinisüsteem teistsugune – ehk siis tehti mitu erinevat süsti kuue haiguse vastu, aga paljudel beebidel tõusis palavik. Nüüd selle uue süsteemiga ei ole see enam niimoodi, väga harva tekib palavik. Eks lapsed ole muidugi erinevad ka. Mina olen alati vaktsiiniusku olnud. Jah, vaktsiinidel võivad olla tüsistused, aga neid on palju vähem kui neid lapsi, kes võivad jääda tõsiselt haigeks, kui vaktsiinid on tegemata. Vaktsineeritud lapsed põeksid need haigused oksendamisega läbi, aga vaktsineerimata laps võib sattuda haiglasse ja rippuda elu ning surma piirimail – õnneks suudetakse sellised lapsed ka päästa enamasti lõpuks, aga kas on vaja riskida sellega(tean tuttava tuttava pealt, et just nii oligi)? Muidugi ei pruugi seda juhtuda ja suure tõenäosusega ei juhtugi, aga mind teeb väga kurvaks see vaktsineerimisvastaste aktsioon, millega paljud internetis kaasa lähevad. Mina igal juhul taunin seda väga ja loodan, et inimesed vaktsineerivad oma lapsi. Mina ei hakka küll E tervisega riskima.

Minu jaoks on paljud vaktsineerimisvastased inimesed võrdsel pulgal nendega, kes on lambist kristalliusku pöördunud ja arvavad, et see on mingi imeasi. Neid viimaseid võib kanda jne, need võivad isegi mingil määral tuju paremaks teha, kui sa nende võimesse usud, aga ükski kuradi kristall ei too sulle ei armastust, raha ega õnne. Ma tean seda väga hästi, mis esoteerika vallas tegelikult toimub, sest ma olen igasuguste selgeltnägijate/ nõidade/tervendajatega jne tööalases elus 3.5 aastat kokku puutunud. Kõik, mis telekast paistab kuld, ei ole seda sugugi – veel vähem hiilgab. Ühel ennustajal ehk tõesti olid mingid erilised psühholoogilised oskused, mis võis panna uskuma, et ta tegelikult näeb midagi, aga see oli ka kõik. Teised räägivad seda, mida inimesed kuulda tahavad. Ja kui sa telekast näed, et mingi ennustaja räägib tervislikust eluviisist, mida ta ise 24/7 elab, siis sa võid üpris kindel olla, et kui eeter kinni pannakse, siis ta matsutab burgereid ja krõpse mõlema suupoolega ning joob alkoholi peale. Mis polegi ju keelatud asi tegelikult, aga see valetamine selle juures on suht nõme. Et jah – minust ei saa iial selgeltnägijaid uskuv inimene. Mul on lihtsalt see kogemus nendega olemas ja kuigi nad on inimestena üpris toredad, siis ennustamine on siiski nende jaoks lihtsalt hea viis pappi teenida. Ja seda pappi tuleb päris heades kogustes, sest eestlased on kristalliusku. Mõnele tervendajale pärandavad vanad inimesed lausa oma kortereid, sest nad on üksikud ja pole kellelegi teisele neid anda. Et see on tõesti tulus äri, ma ütlen. Peab väga hea demagoog olema!

Hetkel ma lõpetan ja lisan siia mõned pildid, mida ma veel avaldanud pole. Hendrik on sellel pildil nii tõsine, kus me kahekesi oleme 😀

Jaanika_-50.JPG.jpgJaanika_-95.JPG.jpgJaanika_-53.JPG.jpg

40 kommentaari “E kasvamisest/ Olen vaktsiiniusku, aga selgeltnägijatesse ei usu!

 1. Oled valmis, et nüüd tuleb uksest ja aknast neid, kes vaktsineerimist sama heaks kui lapse auto alla lükkamist peavad? 😀 Mis sul muidu sugulased, mees ja sõbrad sellest arvavad, nendega vähemalt madistama ei pea?

  • Ei pea muidugi, nad on samal arvamusel, pole küsimustki. Mu ämm lausa mainis enne, et ega ma jumala eest vaktsiinivastane pole, kui E oli just ära sündinud. Ja kui ütlesin, et pole ja lasen kõik vaktsiinid lapsele teha, siis ohkas kergendatult 😀 Ja Hendrik ka pooldab ja on alati pooldanud, mu teised pereliikmed samuti.

 2. Kurb, et seda tänapäeval üldse mainima peab, aga mul on niiiii hea meel, et sa oled üks neist normaalsetest, kes hoolib oma lapsest ja teistest inimestest piisavalt, et vaktsineerida oma last. Lõpuks ometi keegigi normaalne! ❤️

  • Aitäh, Piia! 🙂 Mul on ka tunne, et inimesed on nii ajupestud ja sellepärast meil neid vaktsineerimisvastaseid väga palju ongi 😦

 3. Kavatsen ka oma lapsele kõik vaktsiinid teha. Käisin hiljuti vaktsineerimise teemalisel loengul ja seal ka näidati, kuidas protsendid on langenud vaktsineerimisel, kuna inimesed pööravad mitte-vaktsineerimise usku, mis on väga kurb. Kuna meil sisserännet päris palju viimasel ajal Eestisse, siis pigem hoida oma tervist, kui riskida.
  Beebigruppides need teemad ikka päris kuumad kogu aeg. Aga samas on huvitav lugeda nende inimeste arvamust, kes ei taha vaktsineerida. Isegi siis, kui ma nendega ei nõustu. 😀

  • Tubli, et oma lapsi vaktsineerid! Nende arvamust võib lugeda küll, aga kahju jah, et nad niimoodi riskivad. Selles mõttes see kristalliusku minemine ei olegi nii hull, siis vähemalt ei riskita tervisega, ainult rahaga (kui neid kahte asja võrrelda). Vaktsineerimata jätmine võiks olla seadusega karistatav lausa (mingi suur rahatrahv näiteks) – või siis vähemalt võiks nendele lastele lasteaias käimise ära keelata (kui just tõesti pole meditsiiniline põhjus, et reaalselt ei saagi vaktsineerida, siis on teine asi). Sest vaktsineerimata lapsed püsivad terved üldse täna vaktsineeritud lastele, sest haigused ei hakka neile külge. Kui kõik oleks vaktsineerimata, siis see oleks kaos. Väga ohtlik kaos.

 4. Ah et vaktsineerimisest. Ma ei taha olla mingi VNT panin siis sellele lühendi ei taha pikal kirjutada sõna VNT on siis minu keeles vandenõuteoreetik. Ma ühe inimesega ka arutlesin sel teemal. Jah on vaksiinid mis on vajalikud. Aga kes meid peaks huvitama või ka me saame seda arstilt küsida millest see vaktsin üleüldse koosneb. Inimese kehad on erinevad kas üks vaktsin toimub kõikidele kehadele ühe moodi?
  Kas me üldse peame teadma mis süstla sees on või lihtsalt anname nõusoleku ja usaldame meditsiini.
  Ma ei tea ka kust kohast see antivaktsineermimis hullus lahti pääses. Eks ravimitööstusel on ka omad mured kuna vana vaktsiin on vaja ära kasutada, seda ei saa niisama ära visata, teadlased on liialt palju vaeva pikki öötunde tööd teinud ja siis need miljardid lihtsalt ära visata. Mina olen selle poolt, et vaktsineerima peab, et vältida üllatusi. ega on ka öeldud, et tegelikutl see vaktsiin et anna 100% kaitset, aga kui peaks haigestuma siis tüsistused ei ole nii karmid, kuna mingi müür on justkui olemas mis keha kaitseb. Kusjuures ma ei ole kunagi teinud puugi vastu vaktsiini ühele on kaitsesüst olemas kuid teine tüvi sõltub sellest kui tugev müür keha ümber on.

  • Mõned vaktsineerimisvastased inimesed arvavad näiteks, et autismi ja vaktsineerimise vahel on seos. Seda pole aga kuidagi tõestatud ja kui vaktsineeritud laps muutub autistiks, siis oleks see nagunii juhtunud, ka vaktsineerimata jätmise korral. Autism ei sõltu vaktsineerimisest. Ja teised haigused, mis lapsel tulla võivad, ei ole ka ilmselt vaktsineerimisega seotud – need oleksid nagunii tulnud. Aga no eks me ikka tahame millegi kaela selle ajada ja arusaadav ka mõneti – kui laps jääb haigeks, siis tahaks ju süüdlast otsida. Ja kui vaktsineeriti, siis tuuakse see kohe välja. Samas vaktsineerimata jätmine on hullemaga riskimine, sest on vaja vaid haigust ja last ning tulemus võib olla eluohtlik. Suure tõenäosusega lähebki kõik hästi, aga kui ei lähe? Ja kui autismi ja vaktsineerimise vahel reaalselt olekski seos (mida ei ole), siis las laps olla pigem autist kui viis senti surmale võlgu või üldse surnud.

 5. Pole vaktsineerimisvastane, enamus vaktsiine saab ka minu beebi aga kindlasti mitte kõiki.
  Sest vaktsineerimiskavas on ikka selliseid küsitavaid asju aastatega lisandunud, et oioioi.
  Arvan, et vaget pole kas vaktsiinide poolt või vastu- iga vanem tegelikult tahab oma lapsele parimat ja lähtuvalt oma südame häälele teeb otsused.
  Fakt on see, et inimestel on hirm. Keegi ei taha ju oma tuttuuele beebile halba! Ja mõne beebi organism reageerib vaktsiinidele väga halvasti, seega mina isiklikult oleksin olnud nõus maksma mingi nö uuringu eest, et teha kindlaks kas just minu beebile sobivad antud vaktsiini koostisosad.

  Ei tea kas mu jutt tundub loogiline aga ka minul oli suur hirm ja on siiani saades vaktsiine.. mu beebi sama vana kui E. Jah, ma teen neist osad aga süda on ikka mures. Ja ei mõista ma hukka neid, kes ei tee ühtki ja ka neid kes teevad neid üleliia.

  Porganipüreed hakkame harjutama poole teelusika kaupa aga tundmatut vaktsiini vastsündinu organismi süstime südamerahus… see lihtsalt on hirmus veidi.

  • Mina oleks ka nõus sellise uuringu eest maksma. Aga senikaua põhinen statistikal ja faktidel, mis näitavad, et vaktsineerimata jätmise puhul on tõenäosus siiski suurem haigeks jääda kui vastupidi.

 6. Väga tubli, et vaktsineerid, mind lihtsalt ajavad närvi need vaktsiini vastased, nad ei riski ju ainult oma laste elu ja tervisega, vaid ka nende laste/ täiskasvanute, keda mingil põhjusel ei tohi vaktsineerida. Minul endal on üks lastest selline, keda ma med. põhjustel ei tohi vaktsineerida, seda enam see teema puudutab mind väga. Laps sai esimesel eluaastal kõik riiklikud vaktsiinid, aga kui haigus avastati, siis keelati vaktsineerimine. Need vastased võiks mõelda ka veidi laiemalt..kui nende terve laps põeb mõne vaktsineeritava haiguse läbi ja saab terveks ja kõik on hästi, aga kui ta nakatab näiteks last, keda tervislikel põhjustel või, võivad tagajärjed olla väga kurvad.

  • Nad võiks jah sellele mõelda, aga nad ei mõtle kahjuks 😦 Viimasel ajal on neid vaktsineerimisvastaseid aina enam juurde tulnud ja tuleb veel, millest on ülimalt kahju. Ja nad netis teevad propagandat ka, ma olen viimasel ajal ühest väiksemast blogist (tegelikult lausa kahest) mitu korda lugenud, miks tema lapsi ei vaktsineeri 😦 Kuna ma olen selle sama blogijaga juba muul teemal täiega vaielnud ja ikkagi mustaks lambaks jäänud, kuigi mul oli õigus, siis enam ei hakanud midagi ta postituse alla kommenteerima, sest pool ta suguvõsa lendab muidu mulle jälle peale. Pigem siis kirjutangi oma postituses, mis ma asjast arvan.

   • Veerand suguvõsa lendas Sulle ikka peale, aga vähemalt nime ei too välja. Proua R jutustab oma FB-is olevas blogis ilmselgelt Sinust 🙂 Ilmselt süda ei andnud rahu, kuigi igal pool samateemalistes lõimedes jutlustatakse “mõistmisest” või siis ei ole seda mõistmist teps mitte.

    Suguvõsa meespool, kes väga kõrgelt hindab oma väidetavat mõtlemisvõimet ja loogikat, esitas tõsimeeli kusagil vaktsiiniteemas vaieldes küsimuse, et miks just lapsi survestatakse vaktsineerima. Ee… äkki sellepärast, et normaalses ühiskonnas kaitstakse oma nõrgemaid liikmeid ning ei soovita, et üks põlvkond lihtsalt maha sureks või vigaseks jääks? Aga see vist ei ole anti-vaxx’eritele piisav põhjus. Ilmselt on lastel jalgrattakiivrite nõue ka vandenõu, sest täiskasvanutele on see ju vabatahtlik. Või turvatoolid ja turvahällid autos… Milleks? Vanasti ei olnud ükski titt autos turvahällis, midagi ei juhtunud ju.

    Sinu otsuse üle on mul väga-väga hea meel. Minu meelest on äärmiselt küüniline lugeda kodumaiste kõrge vaktsiiniga hõlmatuse paistel peesitavate anti-vaxx’erite “vaktsiinid on mürk, uurige inimesed!” jutte olukorras, kus Samoas on leetrite tõttu surnud laste arv JÄLLE tõusnud. Veel viis last suri viimase päeva jooksul. Kokku haigestunuid 3700, surnuid 53. Neist 23 on alla üheaastased beebid. Süda tõmbub valust kokku seda lugedes, aga üks isa küsib, et miks survestatakse just lapsi vaktsineerima?! Kummalisel kombel ma pole üheski vastavas lõimes näinud nende arutelu sellel teemal. Raske arvata, miks. Kuigi jah, eks sealt hügieeni, nälja ja halva med. süsteemi jutt tuleks. See, et vaktsineerimistase oli Samoas langenud 34%-le, ei pane ühtegi kellukest nende peas helisema.

    Vabandust, sattusin hoogu, aga nii närvi ajab, kuidas internet lubab sellistel inimestel oma lollust väga kaugele pasundada. Vanasti oldi omaette loll.

   • Proua R-l ka veel blogi? Ma ainult I ja T oma lugenud. Ja kui I Ühe isa lugu nimelist blogi jagas (T ilmselt ise ei tahtnud jagada, sest paljud ei tea, et tema selle blogi autor on – ta on ka R-i elukaaslane, lisaks on R ja I omavahel õed), mille autor on T, siis seal postituse all paljud ei nõustunud temaga. Jälle lendasid I ja R ühele blogijale peale ikka samasuguste rumalustega nagu neil kombeks on. Aga jah – tegelikult teiste teemade puhul olgu neil siis ükskõik milline arvamus, aga kahju, et sellistel tõsistel teemadel nad ka sõna võtavad. Ja nii agaralt lausa, et mõned ehk jäävad lausa uskuma ka neid. Peab lootma, et siiski mitte.

    Kunagi T ju kirjutas oma Ühe isa lugu blogis, et ta elukaaslane on suur draamatseja ja nad on lahku minemas. Ei tea, kas see oli R? Ilmselt läksid siis kokku tagasi, aga mees on ise ka aru saanud, mis naine tal tegelikult on 😀 Kui too mingi muu naine just ei olnud, seda ma ei täpselt ei tea.

   • Ma arvan, et ära minu praegust kommentaari üles lase, see ei puutu teemasse ja ajaks need tüübid veel enam kettasse. Sul pole seda stressi vaja. Aga jaa, R-il on ka blogi (eesnimi ja perenime esitäht on blogi nimeks. R…. S blogi). Juba mõnda aega on olnud. Mitte et need suhted praegu teemasse puutuksid, aga minu meelest tagasiulatuvalt lugedes on aru saada, et nii T kui R hakkasid oma blogisid pidama siis, kui lapse pärast kisklesid ja lahus elasid. Millal ja miks tagasi kokku kolisid, ma ei tea. Vaktsineerimisteemas on nad kõik igatahes ühel nõul, naised laigivad kogu aeg T kommentaare igal pool. Nagu valvekoerad. Varem olid I ja R ühisel arvamusel, et T on üks õudne inimene ja püshhopaat.
    Mis puutub R hinnangutesse, milline ema on ok ja milline mitte, siis… Lihtsalt sulle teadmiseks, et R tegi esimesed raseduskuud suitsu edasi. Minuni jõudnud kuulduste põhjal lausa neli kuud. Ja nüüd muretseb, et mürgid jõuavad vaktsiinist imiku ajju. Nende ühisel lapsel oli/on(?) dermatiit ka, aga kuna vaktsineerimata, siis ei saa pasundada, et vaktsiinidest põhjustatud.
    Põhimõtteliselt olen ma aru saanud, et tegu on üsna kreisipööra seltskonnaga, kes omavahelisi suhteid lahendab lastekaitse ja ei tea kelle kaudu. Ära parem isegi mitte vihja neile rohkem 🙂 I mees on veel eriti rammus tüüp, mis puudutab kristalle ja vandenõuteooriaid. Pole meie tsirkus ja pole meie ahvid. Varem või hiljem teevad nad ennast igal pool lolliks. Juba on teinudki tegelikult.

   • Lasin siiski selle üles, sest no… oli huvipakkuv ja eks natuke tuleb see teema välja, et kui ise elad klaasist majas, siis ei maksa teisi kividega loopida (nende kohta). Ja aitäh info eest, see oli kasulik teadmine! Iial ei tea, millal seda võib vaja minna 🙂

   • Mina tean päris täpselt, mis seal peres toimub. Nagu oled ehk aru saanud, siis tean isegi neid detaile, millest nad pole avalikult kirjutanud ega kuskil rääkinud. Samal ajal olen teadlik isegi Samoa leetritejuhtumitest, mida meie meedias pole kajastatud. Olen just huviline detailsetes teemades, mis puudutavad vaktsineerimist, et seda reklaamida ja samal ajal uurin ka nende inimeste tausta, kes isegi põhjendatult vaktsiine ei poolda. Minu huviks on teha nii, et kõik end vaktsineeriksid ja võimalikult vähe küsimusi küsiksid.

    Olen väga tänulik, et sina oma last vaktsineerid ja isegi kui sa täpselt ei tea, mille vastu, siis on see ikkagi väga teretulnud. Oled väga tubli ema, kes ei uuri liigselt, ei küsi ebamugavaid küsimusi ja kenasti lähed teaduspõhiste voogudega kaasa.

    Jätka samas vaimus ja ära lase endale kaikaid kodaratesse loopida. Pea püsti!

   • Ma vastan selle lugeja eest, aga tavaliselt ei tohi siis lapsi vaktsineerida, kui on mingi kaasasündinud haigus, mis avastatakse hiljem, nii et vaevalt see vaktsineerimise teel saadi. A la mingi autoimmuunsüsteemi haigus vms.

 7. Kui laps on vaktsineeritud siis pole vaja muretseda vaktsineerimata laste pärast. Kui saab see vaktsineeritud laps leetrid vms siis SINA oled ju oma lapse vaktsineerinud. Sinu laps on kaitstud ju? Või ei? Isegi siis kui tuleb meeletu epideemia ja vaktsineerimata lapsed leetrites. Minu jaoks on see loogikavastane, et kuidagi need vaktsineerimata lapsed kuidagi vaktsineeritud lapsi ohustaks!? Mingi arstide hirmutamistaktika minu arvates, et survestada neid mittevaktsineerijaid.

  • No on ju ka neid lapsi olemas, keda ei tohi meditsiinilistel põhjustel vaktsineerida (üleval ühes kommentaaris üks naine ka kirjutab sellest). Ja just nimelt need vaktsineeritud lapsed hetkel kaitsevadki seda last, keda ei tohi vaktsineerida, sest nemad ei anna midagi talle edasi. Aga kui see terve ja vaktsineerimata laps põebki haiguse normaalselt läbi ja temaga tõesti midagi ei juhtu (kuigi võib muidugi juhtuda), siis see haige laps võib sellelt vaktsineerimata lapselt saada surmatõve. Ehk siis – mida rohkem vaktsineeritakse, seda rohkem on kaitstud kõik need nõrga või puuduliku immuunsüsteemiga lapsed, keda ei tohi vaktsineerida. Mida väiksem on vaktsineerimise tulemus, seda rohkem on haigeid. Muidugi võivad need vaktsineerimata ja terved lapsed ise ka haigeks jääda ja on jäänud ka, aga kõige rohkem ohustavad nad just neid halva tervisega lapsi, keda ei tohi kahjuks vaktsineerida. Vaktsineeritud lapsed kaitsevad oma vaktsineerimisega ka neid terveid vaktsineerimata lapsi tegelikult, sest kui neile ei hakka haigus külge – järelikult neilt ei levi see ka edasi. Ja kui vaktsineerimata laps ise haigeks ei jää kohe, siis ta võib tänulik olla oma rühmakaaslastele, kes on vaktsineeritud. Kui see terve ja vaktsineerimata laps haigeks jääb, siis on ta selle tõve saanud kelleltki, kes on samuti vaktsineerimata. Ehk siis – mida rohkem vaktsineeritakse, seda parem. Jah, tundub ju suva tõesti, et mingi laps ei ole vaktsineeritud, aga tegelikult mõjutab ta neid lapsi, keda millegipärast ei tohi vaktsineerida. Ja kui rühmas on üks vaktsineerimata laps, siis kui ta otseselt ise haigusekoldega kokku ei puutu, siis ta ei jäägi haigeks, sest teised on vaktsineeritud. Aga kui neid on juba ühes lasteaiarühmas rohkem, siis see süsteem ei kehti enam. Ja mõtle, mis tunne on selle lapse emal, kes peab oma vaktsineerimata lapse, keda ei tohi meditsiiniliste põhjuste pärast vaktsineerida, lasteaeda saatma – teades, et seal on veel paar vabatahtlikult vaktsineerimata last, kes võivad tema lapsele väga ohtliku haiguse edasi anda? Vaktsineerimise puhul kehtib karjasüsteem – mida rohkem on ühes rühmas vaktsineerituid, seda enam on kaitstud ka tegelikult need lapsed, keda nende vanemad on otsustanud kas oma lollusest või keda meditsiinilistel põhjustel ei tohigi kahjuks vaktsineerida. Sellest on palju artikleid ka olnud, mis seda süsteemi selgitavad.

   • Mõnda haigust just vaktsineeritud lapsed levitavadki. Sain täiskasvanuna läkaköha vaktsineeritud lapselt. Muidu poleks seda vb saanudki?Rotavaktsiini saanud lapsed on mingi perioodi haiguse kandjad oma väljaheite kaudu jne. Minu mõte on pigem see, et neid vaktsiine on liiga palju ja antakse ühes doosis (nt 6tk korraga), et võiks üle vaadata ja “ükshaaval” süstida vms. Et saaks keha ühe haigustekitajaga korraga tegeleda. Kas te muidu Hendrikuga olete end regulaarselt revaktsineerinud?
    Ma ei taha üldse paha või kurjana kõlada ega tülli minna lihtsalt jagan mõned mõtted 🙂

   • No millegipärast otsustati jah mitmed vaktsiinid kokku panna, minu perearst mainis, et siis pidi vähem lastel palavikku samal õhtul tekkima. Et enne oli seda rohkem. Ma muidugi ei tea, sest E sai praeguse süsteemi järgi ja tal palavikku ei tekkinud. Aga olime selleks valmis küll – küünlad ja palavikualandaja siirup oli kodus olemas.

    No sinu näite puhul ilmselt saab eeldada, et vaktsineerimine ka 100 protsenti ei ole tõhus, aga milline asi üldse oleks? Kui sa ikka kindlalt said läkaköha sellelt lapselt, kes oli vaktsineeritud. Pigem olgu siis natuke vähem tõhusam, kui et pole üldse selle eest kaitstud.

   • Kas tead, mitu % täiskasvanutest omab vaktsiinide kaitset? Vaktsiinide mõju pole eluaegne, u 5-30 aastat (vaktsiinide infolehtedes kirjas). Lisaks on paljud vanemaealised üldse vaktsineerimata, sest mõned vaktsiinid on kasutusele võetud paarkümmend aastat tagasi. Seega veidi meelevaldne süüdistada vaktsineerimata lapsi, kui paljud vaktsineeritud lapse vanemad pole oma vaktsiine uuendanud. Mitu % Eesti elanikest on tegelikult vaktsiini kaitsega, et toimiks karjainmuunsus? Kindlasti pole see 95%. Ei pea olema arsti haridusega, piisab loogikast, et hakata kahtlema selles, mida vaktsiinidest räägitakse/kirjutatakse.

 8. Jah eks need oma kogemused panevadki uurima ja kaasa mõtlema. Ma usun, et iga vanem teeb kõike selleks, et oma last kaitsta ja parimal viisil toetada. Ma ei mõista hukka vaktsineerijaid ja ka mittevaktsineerijaid.

  • Sellega ma olen nõus, et vbl peaks see vaktsineerimissüsteem olema teistsugune (et poleks kuus vaktsiini korraga nagu praegu), aga mina leian, et vaktsineerida tuleks ikka. Hetkel lihtsalt on see variant, vbl kunagi tuleb siis mingi parem. Seda ma ei arva, et vaktsineerimata jätmine oleks parim variant.

 9. Ma ise ikka üldiselt olen ka meditsiini poolt ja sealhulgas siis ka vaktsineerimise poolt. Küll aga ma saan aru, et see info üleküllus on väga suur ja kui ema, kes oma lapsest hoolib (ma ei usu, et need vaktsineerimisvastased ei hooli lastest, nad ju oma arust kaitsevad) loeb arsti kirjutatud raamatut (paberkujul, seega ju usaldusväärne), kus on toodud erinevaid uuringuid, mis räägivad vaktsineerimise kahjulikkusest, siis see kindlasti võib mõjutada päris tugevalt. Kuigi ma usun, et vaktsiinid teevad kindlasti rohkem kas kui kahju, siis ma mõistan, et kindlasti seal võib olla igasuguseid tagamaid ka, et näiteks mõnel ta tekitab mingi tervisehäda vms. Väga raske on tänapäeval saada adekvaatset infot, sest igaüks teeb oma uuringuid, mis sageli on kallutatud ja info üleküllus on väga suur. Ja samamoodi see ravimitööstus on ju tohutult rahaahne, et mõne asja puhul nad kindlasti ei tee endast parimat, et rahvast ravida, vaid teevad endast parima, et rohkem raha saada.

  • Jah, muidugi tekib küsimus, et keda siis uskuda, kui arvamusi on nii erinevaid. Mina igal juhul olen valinud selle tee, et usun meditsiini ja arste rohkem.

 10. Olin ka 100% meditsiini ja vaktsineerimise usku.. Aga kui su lapsel ikka peale vaktsineerimist mõni tund hiljem hakkab halb, tal hakkavad imelikud krambid igapäevaselt ja ennemalt laisev laps on lihtsalt vait.. Siis see on täielik kokkusattumus?
  Lihtsalt loodan südamest, et Sa ei pea midagi nii hullu kunagi läbi elama ja laps talub neid mürke kenasti.. Aga seda ei saa kunagi ette teada 😉
  Jutu mõte on see, et maailm ei ole nii must ja valge, ning paljud inimesed ei ole puhtast õhust mingiks”vastaseks” hakanud.

 11. Sa kirjutad, et vaktsineerimata inimesed on nakkusohtlikud. Kas nad on nakkusohtlikud kogu elu ainult nende haiguste suhtes, millele on vaktsiinid leiutatud või kõikide haiguste suhtes, mis meie maakeral asuvad?
  Ja kui nad on nakkusohtlikud ainult nende haiguste suhtes, millele on vaktsiinid leiutatud siis see tähendab, et kui leiutatakse uus vaktsiin siis nad muutuvad ka selle haiguse eluaegseks levitajaks aga nad seda ei ole enne uue vaktsiini leiutamist?

  • Ma ei oska sellele vastata, ma ei ole arst. Aga kõigi maailma haiguste suhtes vaktsineeritud lapsed loomulikult kaitstud ju pole. See teema on nagunii tuline ja jääb selleks alati – samamoodi nagu seda on poliitika. Hetkel on sellel teemal kaks leeri ja nii lihtsalt ongi. Mina olen selles vaktsineerijate leeris. Jah, mul ei ole kogemust vaktsiini tagajärgedel juhtunud tüsistustega ja mul on kahju, et osad lapsevanemad sellega oma lapse puhul kokku puutuma peavad.

   • Aga kuidas pneumokoki ja meningokoki ja tuulerõugete vaktsiiniga on? Need unustasid tegemata või?

   • Tead, ükskõik, mis ma sulle vastan, rahul sa nagunii ei ole. Hetkel on tehtud need, mis riiklikus kavas ette on nähtud, mis ei tähenda, et kunagi teisi ei teeks.

 12. Vaktsiinide ajalugu on loetav siin: https://www.vaktsineerimine.ee/ajalugu
  Kuid, kui ise hakkate sügavamalt uurima, siis leiate jahmatavat infot, nii nagu juhtus minuga, kui ise uurima hakkasin ja nüüd ei lase enam mingeid vaktsiine teha.
  Oktoobris 2019 pidasin kirjavahetust nii koolis vaktsineerimist läbiviiva ettevõttega, kui ka ministeeriumiga, sest soovin teada, kuidas tuvastatakse enne vaktsineerimist ajutisi või püsivaid vastunäidustusi, nagu seda näeb ette välja antud määrus :
  Määrus, mida peavad täitma kõik meedikud, aga mida mitte keegi ei täida.
  (https://www.riigiteataja.ee/akt/13349847)
  Samuti soovisin saada viiteid teadusuuringutele MMR (Läkakoha-leetrid, mumps) vaktsiini koostisosade kohta, et kuidas mingi koostisosa organismis mõjunud on ja mis toimet avaldab. Emana on minu kohustus ennast selle infoga kurssi viia, kuigi olen olnud ka ise faasis, kus usaldasin pimesi meditsiini ja seda, et vaktsiinid on head ja turvalised.
  Kui aga mulle peale päringu saatmist vastati, ” Ei ole mõistlik hakata otsima ja analüüsima teadustöid iga koostisosa kohta”
  No ma võtsin siis ise MMR infolehe lahti ja mis ma sealt leidsin.
  Sisaldab:.
  ⁉️Zelatiini – ????, milleks vaktsiini selline koostisosa.
  ⁉️Sorbitooli (E 420) kasutatakse hambapastas ja suuvees kaariesevastase toime tõttu.
  kunstlik magustaja, keemiliselt valmistatud, suhkru alkohol, võimalikult ohtlik lisaaine allergikutele, võib põhjustada iiveldust, oksendamist, seedeprobleeme, puhitusi, kõrvetisi). Seostatud lekkiva soole sündroomiga, närvikahjustustega ja vähiga.
  ⁉️Naatriumfosfaat (E339)
  Kõrvalmõjud:
  Takistab kaltsiumi imendumist toidust. Võivad olla osalised osteporoosi tekkimisel.
  ⁉️ Naatriumglutamaat – E621 – maitsetugevdaja
  ⁉️ Kaaliumfosfaat –
  Kaaliumfosfaati kasutatakse toidulisandiks emulgaatorina ja ka vahustusainena, samuti kasutatakse seda ka väetisena.
  ⁉️ Naatriumhüdroksiid ehk seebikivi – Laia otstarbega tööstuskemikaal
  ⁉️ Naatriumvesinikkarbonaat (ehk söögisooda)
  Ja lisaks sisalab MMR veel
  * neomütsiini, mis on aminoglükosiidide antibiootikum ja on osutunud totoksiliseks, põhjustades vähesel hulgal patsientidel tinnitust, kuulmislangust ja vestibulaarseid probleeme.
  *fenoolpunast – indikaator – teaduslikud artiklid viitavad toksilisele toimele just rakkudes, ja on leitud, et omab mõningast östrogeeni retseptoreid aktiveerivat mõju
  allikas :http://www.ema.europa.eu/docs/et_EE/document_library/EPAR_-_Product_Information/human/000604/WC500030170.pdf
  Seda loetelu võib jätkata.
  Iga lapsevanem saab ise selle töö samuti ära teha ja siis teha otsus, kas soovib ikka veel seda kokteili oma lapse organismi süstida lasta.
  Seega, kõik ongi elus valikute küsimus ja meil kõigil on õigus ja võimalus valida.Mina valisin siiski mitte seda keemiakokteili oma lapsele mitte teha ehk keeldusin.
  Tasub siiski meenutada, et Eesti Vabariigis on vaktsineerimine 100% vabatahtlik ja iga inimese enda vaba valik. Kuid hiljem ei maksa üllatuda, kui ootamatult tekib lapsel dermatiidi mingi vorm või laps röögib pööraselt peale vaktsiini või veelgi hullem x aja möödudes tekib lapsel verevähk, nagu seda korduvalt ja korduvalt juhtunud juba on, kuid meedikud nimetavad seda uhkelt geenirikkeks, sest süsteem ei luba tunnistada vaktsiinikahjustusi.
  Kahju, et tänapäeva noored ei võta niigi palju enda jaoks aega, et korralikult läbi töötada vaktsiinide infolehed , piisaks kasvõi eesti keelsest, sest kui lahti võtta tootja poolne originaal infoleht ehk inglise keelne, siis saab inimene lausa śoki.
  Kui inimene istub autorooli, siis ta saab aru, mis riskid teda ja tema reisikaaslasi ohustab ja ta arvestab nendega.
  Kui me läheme lennukile, siis saame aru, et see võib alla kukkuda, siiski me teeme selle sammu.
  Ehitajatele räägitakse tööohutusest enne, kui nad lubatakse objektile.
  Tuletõrjujaid instureeritakse võimalikest ohtudest enne, kui nad asuvad tulekahju kustutama.
  Inimene, kes paigutab oma raha ärisse, saab aru, et ta võib kaotada kõik.
  Igapäevaselt me teeme erinevaid otsuseid ja teame nende otsuste taga olevaid erinevaid riske ja mõistame neid.
  Kuid miks mitte keegi ei hoiata meid, et ükskõik milline on vaktsiin, siis laps võib selle tagajärjel surra või jääda kogu eluks invaliidiks ?
  Kui iga lapsevanem teab riske, siis teeb juba selle alusel valiku, aga kahjuks meie ühiskonnas ei räägi keegi riskidest.
  #Terviseamet oma FB lehel kustutab ära kõik ametlikud viited vaktsiinide infolehtedele sh ka viite immuniseerimis määrusele, mis on meie enda riigi poolt välja antud ja mis on täitmiseks kõikidele meedikutele, aga mida paraku ilmselt mitte ükski meedik ei täida.
  Hämmastav on siiski aga see, et kui inimesed kasutavad autot, siis nad alati jälgivad mida nad oma autosse sisse panevad – ei vala ju kütusepaaki coca-colat või limonaadi või hoopis elavhõbedat või maitsetugevdajat või zelatiini või söögisoodat jne jne .
  Samuti toiduga – jälgitakse mida endale sisse süüakse või juuakse.
  Aga kui tuleb teemaks ravimid või vaktsiinid, siis on korraga silmaklapid ees ja inimene ei tunne vähimatki huvi, mida talle sisse süstitakse või söödetakse – kummaline kas pole ?

  • Kogu see asi, mida sa jagasid, ei tule mulle uudisena. Vaktsineerimine ei olegi 100 protsenti alati ohutu, ma tean seda. Kuid minu jaoks on see siiski ohutum variant kui mitte vaktsineerida. Siin elus ei olegi miski 100 protsenti tõhus, aga tüsistusi võib neil lastel rohkem tekkida, keda ei vaktsineerita. Ning jah – hetkeseisul mina valin selle poole, et usaldan meditsiini. Erandeid on kahjuks alati, seda ei saa muuta.

  • Kas ikka jälgitakse tegelikult, mida süüakse ja juuakse? Loetakse põhjalikult pakendilt koostisosasid enne söömist /joomist? Ma julgen selles kahelda. Paljudel inimestel pole aimugi, mida igapäevaselt suhu pistetakse.

  • Kas Teil on meditsiini, biokeemia, keemia vms sarnane taust? Kas olete ka muude levinud ravimite infolehti lugenud?
   Üks aine/ühend võib avaldada väga erinevat mõju. See sõltub, millise struktuuriga/konkreetses vormis see aines on, samuti väga oluliselt kogusest. Teatud koguses on aine täiesti ohutu, teatud koguses võib olla kahjulik või surmav. Samamoodi aine struktuurist sõltuvus.
   Googlest võib leida igasugust infot, ka “teadusuuringuid”, mis ei ole just kõige korrektsemad. Seega ravimi, koostisosade ja nende toime hindamiseks on siiski vaja enamat kui lihtsalt googeldamist ja igasuguste allikate tõsiselt võtmist.
   Kõige kurvem ongi see, et vastava hariduse ja teadmisteta inimesed teevad suurt “uurimustööd” ja leiavad internetist väga põnevaid materjale, mille põhjal suuri otsuseid teevad.
   Kui huvi on suur, aga oma arsti ei usalda, ehk siis pöördute mõni sõltumatu teadlase poole meie Eesti teadusasutustest, et konsulteerida toksikoloogia, keemilise koostis ja mõjude osade.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s