Otsustasin, et teen ainult pereringis sünnipäeva / Intiimsus ja selle taastumine pärast sünnitust/ Googeldamine, kes võidab saate “Poissmees” või “Vallaline kaunitar”

Otsustasin oma 30-nda sünnipäeva siiski pereringis ainult pidada. Minu ja Hendriku pereringis siis (Hendriku vanemad ja ta vennad ka), koos E-ga 14 inimest kokku, aga 13 täiskasvanut siis. Kirjutasin selleks kuude Põlva söögikohta, et neilt grupimenüüd ja hinnapakkumised saada. Kolm neist ei vastanudki mulle – minu enda esimene valik vastas mulle kõige esimesena, mis liigutaski kaalukausi kohe sinnapoole (restoran La Storia). Kuigi tegemist on üldiselt pitsarestoraniga, siis on seal muid toite ka – lisaks on see Põlva kõige viisakam söögikoht (kui Pesa Hotelli restoran välja jätta). Viimane ka vastas mulle lõpuks, aga osutus siiski liiga kalliks. Üks kohvik vastas veel, mis on küll päris hea, aga siiski üpris väike. Pubid ei vastanud midagi. La Storia on mu enda lemmikrestoran Põlvas – ruumikas, rahvast pole kunagi murdu, tuleviku mõttes on ka hea, sest seal on lastenurk olemas. Ma olen seal väga palju ka käinud.

Otsustasin lõpuks sellise perekeskse variandi kasuks, sest väikse beebiga ikka suurt möllu ei pea. Jah, ma saaks Hendriku lapsega koju kupatada ja ise edasi pidutseda, aga kuna mul on päev varem just firmapidu, siis läheb paljuks ära. Muud kuupäevad lihtsalt ei ole väga mõeldavad, nädalavahetusel peaks see toimuma ja kindlasti enne jõule. Aga õnneks on see ka paigas nüüd! Mu parim sõbranna on nagunii hetkel Mehhikos ja temaga tähistame siis, kui ta jaanuari lõpus tagasi on.

Ma viimasel ajal olen kuidagi väsinum ka. Ilmselt sügisväsimus, aga eks natuke annab see lapsega elu ka tunda. See väsitab rohkem kui töötamine – seega ma alles nüüd mõistan ilmselt seda juttu, mida kodus olevad emad on alati rääkinud. 24/7 töö siiski. Rahalist palka ei saa (no vanemahüvitist tegelikult saab), aga tasu on see, mida tegelikult ei saa rahasse ümber arvutada. Sest see on palju olulisem kui ükskõik mis muu töö tegelikult (no nii nunnu lihtsalt, E magab mu põlvedel ja une pealt lihtsalt naeratab – hindamatu!).

Keegi mõned postitused tagasi küsis minult, et kas pärast sünnitust on meil Hendrikuga mehe-naise suhe taastunud. Ma ei plaaninud sellest pikemalt kirjutada, aga täna mõtlesin, et natuke ikka võiks. Taastunud on ja seda juba oktoobri algusest saati, aga see on küll tõsi, et selleks peab aega lausa varastama 😀 Ja mõnikord oled lihtsalt ise nii väsinud, et seks on küll viimane asi, mis meelde tuleb. See on vist tavapärane asi pärast lapse sündi, et seks mingiks ajaks natuke tagaplaanile jääb. Ja imetavatel naistel pidigi üldse väiksem isu olema. See ilmselt sõltub konkreetselt naisest, eks kõik on erinevad. Kuidas teil selle intiimsusega pärast sünnitust lood olid/on? Kaua läks aega enne, kui see täielikult taastus? Kas kõik oli nagu enne või oli seksiisu väiksemaks/suuremaks läinud? Minul on kindlasti see esimene variant praegu. Tean ka naisi, kellel see isu just suuremaks läks pärast sünnitust 😀 Aga ma enne rasedaks jäämist olin vist naine, kes keskmiselt rohkem tahtis 😀 Et andke teada, kuidas teil selle kõigega lood on 🙂

Eks sellega on muidugi ka see teema (mu parasiitväljend, ma tean!), et see on täiesti loogiline, et mehe-naise vaheline intiimsus/seks lapse esimesel eluaastal jääb natuke tagaplaanile, sest laps on prioriteet number üks ju. Peabki olema alguses. Ja selle tõttu on ka loodus niimoodi paljude naiste puhul seadnud, et libiido ongi neil siis madalam kui varem. No mehi ilmselt see nii palju ei mõjuta, neil on vast ikka asjad samamoodi kui enne. Ilmselt on siin lihtsalt see oluline ohumärk, et see intiimsus/seks üldse ära ei kaoks – siis on natuke halvasti need lood. Mul endal on lihtsalt natuke harjumatu see olukord, sest ma olen üldiselt päris suure tahtmisega naine alati olnud. Ja kui nüüd enam pole, siis on endalgi natuke imelik 😀 Aga eks see on elu tavaline osa sellisel juhul. Ma aimasin, et see võib nii minna ja nii ka läks. Mingeid arusaamatusi see meil Hendrikuga toonud pole, oleme sellest rääkinud ja ta täiesti mõistab, miks me praegu nii palju vooditangot ei tee kui varem 😀 Aega on vähem nagunii vähem selleks (lisaks libiido langusele).

Ma vaatan Kanal 11-ne pealt “Poissmeest” ja “Vallalist kaunitari” – just lõppes viimase Austraalia hooaeg, kus Lee ja Georgia paarina kokku jäid. Mul oli megahea meel, et Lee võitis, sest ta oli ka minu lemmik! See oli 2016.aasta saade ja dr.Google andis, et nad on endiselt koos, lausa kihlatud juba! Mul on alati hea meel, kui nendest saadetest tutvunud inimesed endiselt koos või juba lausa abielus on. Aga ma kahjuks kipun alati googeldama, et kes see saate võidab! Ja see on marujama, väga harvadel juhtudel ma tõesti pole seda teinud ega tea, kes võidab 😀 Kas teil ka sama jama, et googeldate enne jubia võitja ära? 😀

14 kommentaari “Otsustasin, et teen ainult pereringis sünnipäeva / Intiimsus ja selle taastumine pärast sünnitust/ Googeldamine, kes võidab saate “Poissmees” või “Vallaline kaunitar”

 1. minul on isu pärast sünnitust üldse ära ma kadunud :S mees käib peale, aga ma ei taha seksist midagi kuulda. ei tea enam mida teha ka selle vastu. laps on ka nii väikse unega ja tema kõrvalt pole aega korralikult süüagi.

  • See on küll jama olukord 😦 Kaua sünnitusest möödas on? Mõni mees arvab kahjuks juba kaks nädalat pärast sünnitust, et nüüd oleks uuesti aeg seksima hakata. Üks kord oli intervjuu ühe ämmaemandaga, kes mainis, et sedagi nähtud, et vahetult pärast sünnitust haiglas juba seksitakse… Ma loodan, et mees ikka aru pähe võtab ja sulle taastumiseks rohkem aega annab. Ja kui on juba pikem aeg sünnitusest möödunud, et te siis omavahel sellest räägite ja kuidagi kokkuleppele jõuate. Selline olukord tekitab pingeid tõesti, aga see küll tore pole, et mees juba seksiga lausa peale käib!

 2. Peaks ka millalgi sammud seadma La Storiasse. Olen sealt vahest mööda kõndinud aga sisse pole läinud. 🙂
  Mu üks lemmikavastusi on Tillu kohvik Põlvas. See atmosfäär, kuumad joogid ja saiakesed on super!

  • Tillu on minu lemmik ka! See asub mu kodu lähedal ka suht. Nemad vastasid ka mulle, see kolmas kohvik oligi Tillu, kes vastas, aga valisin La Storia, sest ruumikam ja tundub juubeli pidamiseks parem 🙂 Aga muidu on Tillu imeline, need saiakesed ja koogid ning ka praed seal on ülimaitsvad, lisaks on nende atmosfäär superäge 🙂

 3. Minul vedas mõlema rasedusega-suhe ei kannatanud. Peale esimese sündi ootasime 2 nädalat ja teisega vist 5 päeva. Esimene laps oli hästi “lihtne” ja ei olnud unepuudust ega aja puudust. Teisega oli natukene keerulisem,aga prioriteet oli siiski ka suhet korras hoida. Tean ise ka suhteid,kus mees elab aastaid teises toas,sest laps peab voodis olema. Saan aru,et beebid on erinevad ja lähedus on tähtis,aga täiskasvanute suhet peab ka hoidma. Väikeste laste kõrvalt on see eriti tähtis.

  • Absoluutselt! Ja kui on kerge sünnitus, siis võibki varem intiimseks muutuda – et kui ei veritse pikalt jne. Kui intiimsus/seks täiesti ära kaob, siis on väga jama. Küll aga on seda ilmselt alguses pärast sünnitust tihtipeale vähem (mitte küll kõigil) – et see on ka loogiline. Need mehed on minu meelest nõmedad, kes eeldavad, et kohe peab naine sama palju seksida tahtma kui varem. Loomulikult ei tohiks ka nii olla, et seda üldse pole, sest siis võib suhtel kiiresti lõpp tulla. Peab selle tasakaalu kuidagi leidma 🙂

 4. Meil vist taastus intiimelu 2-3ndl peale sünnitust, kuid muidugi mitte nii tihedalt kui varem. Nüüd 1,5a nagu täitsa kadumas, pole kuidagi aega.

  Mina vaatan ka alati võitjad ette ja siis mees vihane 😀

  • Just algas Kanal 11-nes see Austraalia “Poissmehe” hooaeg, kus Matty on. Kuna Georgia teda “Vallalises kaunitaris” ei valinud, siis sai ise poissmeheks. Ja ma ei ole veel googeldanud, et kes võidab 😀 Aga ma ainult telekast seda jälgingi, seega näen vanemaid hooaegasid, internetist ma uusi ei vaata. USA osad on selles mõttes paremad, et seal nad reisivad rohkem, uusi tulijaid ei tule poole saate pealt juurde ja alati on pärast hooaega ka see kokkuvõttev saade, kus saatejuht erinevate inimestega räägib. Ehk siis paarike saab lõpuks avalikuks tulla, kui nad veel koos on. Nii mitmed on ju kohe pärast saadet lahku läinud, Austraalia hooajas näiteks see Blake ja Sam läksid kuus nädalat pärast saate lõppu lahku, sest mehele ei sobinud, et naine nii palju pidutseb 😀 Sam sai siis vallaliseks kaunitariks, aga tolle mehega ka koos enam ei ole 😀 Ja sealt hooajast Richie, kes sai kolmanda koha, oli jälle uus poissmees (niimoodi neil need asjad käivad, kuigi enamasti pakutakse uut saadet teiseks jäänud mehele või naisele), kes Alexiga küll mõned aastad koos oli, aga nüüd on jälle lahus.

   Ja siis on veel “Poissmees paradiisis”, kus on erinevates hooaegades osalenud inimesed koos – see on nii USA-s kui Austraalias, aga neid vist telekast ei tule, seega pole vaadanud. Aga jah – kogu aeg on samad näod, sest kui teiseks jääd, saad ise poissmees või vallaline kaunitar olla (või kui ka võidad, aga suhtest kohe alguses juba asja ei saa). Ja kui siis ka ei õnnestu, osaled selles paradiisisaare saates jne 😀 Ma alles hiljuti hakkasin uuesti seda vaatama, Austraalias on vähem hooaegasid olnud, USA-s on juba 20 aastat see saade vist olnud 😀

 5. Laps varsti 1.5a ja ikka täitsa kadunud 😦
  Ei salli puudutusi ka.
  Need vähesed korrad on valus olnud ka 😦 Siiani. Arstid kommenteerida ei oska. Isu samuti null.
  Mees on tige 😦
  Ainus isu oligi mõni nädal peale sünnitust, aga õmbluste tõttu ei tohtinud. Anatoomia on ka muutunud, nii kurb on 😦 Pühendan ennast nüüd lapsele, sest aiman, et ees terendab lahkuminek. Olen otsinud abi mitmelt naistearstilt ja ka psühholoogidelt, aga ei midagi…

  • Oi, oi, nii kahju kuulda 😦 See on küll väga nõme, et arstid ka midagi soovitada ei oska. Eriti sel juhul, kui valus on. Jõudu ja jaksu sulle ikka selles olukorras!

   • Vahel ei ole asi ainult selles ju. Ilmselt keeruline pole ja seda esimene anonüümne ka ei arva, aga kui pinged juba suhtes olemas on, siis see kokkuvõttes ikka asja ei lahenda ju. Peab muul tasandil suhet lappima hakkama.

 6. Ma ütlesin mehele juba rasedana, et enne sünnitusjärgset kontrolli ei tohigi üldse seksida, et kogu seda pealekäimist ennetada😃. Kuna laps oli suur ja mind õmmeldi kohe korralikult, siis selgitasin talle, et arst peab üle vaatama, kas ikka haavad on paranenud jne. Tegelikult ju päris nii ikka pole, aga teadsin, et vastasel juhul tekib probleem. Niiet esimest korda olimegi vahekorras umbes 6 nädalat peale sünnitust, eriti meeldiv ei olnud, aga õnneks ei olnud ka otseselt valus. Ühtlasi sundisin meest iga hinna eest kondoomi kasutama, sest kuigi vastsündinut imetades on rasestumisvõimalus väike, kartsin mingit infektsiooni. Peale sünnitust tekkis mul emakapõletik ja no see oli pehmelt öeldes piinarikas. Imetasin pisut üle aasta, enne imetamise lõppu jäin teist last ootama. Esimesel trimestril oli küll pidev isu, aga mees pigem ei viitsinud ennast liigutada, eelistas teleka või arvuti ees istuda. Hetkel olen raseduse poolepeal ja on kujunenud nii, et seksime umbes kord kuus. Ise ei tunne puudust ka rohkemast, lihtsalt ei ole huvi ja ei ole ka eriti mugav.

  • Raseduse ajal oli mul ka hooti see seksiisu. Vahel oli laes, vahel polnud üldse. Lõpus oli juba kõhu pärast keeruline ja pani nii hingeldama 😀 Kuigi raseduse lõpuni välja sai ikka tehtud 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s