Kopp ees Eleryni võitudest näosaates! / Nõme, kui filmidele peale loetakse/ Hendriku esimene isadepäev :)

Ei ole vist mõtet mainidagi, mida ma arvan sellest, et Eleryn Tiit jälle näosaate kinni pani… Mõttetu! Ta on tubli ja andekas, aga nii kopp on ees sellest juba, et ta kogu aeg võidab. On teisi, kes vääriksid temast rohkem võitu. Hea on vähemalt see, et Kärt Anton välja kukkus, oli ka juba aeg! Mulle nii meeldib see saade ja puha, aga selle hooaja tõrv meepotis ongi see, et Eleryn alati võidab. Lausa isu kaob ära seda saadet vaadata, kui on ette teada, et Eleryn nagunii võidab. Ja ilmselt võidab ta ka kogu hooaja, sest kohtunikud promovad teda nii palju, et finaalis, kus võitja otsustab rahvahääletus, on tulemus juba teada… Igav! Minu lemmik on Madis Arro.

Teate, mis mind veel peale Eleryni võidu närvi ajab? No näiteks see, kui ma tellin Telia videolaenutusest filmi, mis on Argentiina oma ja ma peaksin hispaania keelt kuulma, aga siis mul jääb märkamata see, et venekeelne mula on sinna hispaania keelele peale loetud! Arghhhhh! Ja kuna ma olen juba kolm eurot selle filmi eest maksnud (videolaenutus on ju tasuline, filmiriiul on tasuta), siis ma ikka vaatan selle ära. Eile ma just seda tegingi, film ise oli hea, aga no see venekeelne mula seal peal ajab nii kettasse! Mulle meeldib alati filme vaadata nende originaalkeeles ja kuigi ma natuke kuulsin hispaania keelt selle venekeelse tõlke alt, siis see pole ikkagi see ju. Näiteks Mehhikos tõlgitakse enamik filme niimoodi hispaania keelde, et originaalkeelt pole alt üldse kuulda ja kui ma seal kinos olles avastasin, et Russell Crowele on mingi totakas hispaaniakeelne mulin peale pandud, siis mul läks filmiisu üldse ära, sest ma ju tean, milline on selle mehe hääl ja inglise keel päriselus. Vähemalt selles mõttes on eestlased normaalsed – filmidel on alati subtiitrid all. Seebikad on jah teine teema, aga selle ma elan üle, ma nagunii ühtegi hetkel telekast ei vaata, kus peale loetakse. Filmide puhul mulle see üldse ei meeldi. Oleks eile mõne uue Argentiina hispaaniakeelse väljendi ehk teada saanud, aga kuna venekeelne jura oli peal, siis seda hispaania keelt suurt ei kuulnud alt. Et mõnes kohas eestikeelsete subtiitrite puhul võis eeldada, et seda väljendit ma hispaania keeles ilmselt ei tea.

Eile tasus komme varuda, sest meile tulid mardisandid ukse taha! No ainult üks kolmeliikmeline seltskond, kellest üks oli kusjuures sama poiss, kes eelmisel aastal kadripäeval meie ukse taga käis, aga siiski 😀 Nad küsisid meilt mõistatusi, aga me Hendrikuga teadsime ainult ühe küsimuse vastust.

Täna oli Hendriku esimene isadepäev! Käisime Hendriku vanematel ja vanavanematel külas, E oli kogu aeg rahulik ja lõbus nagu ta külas ikka on 🙂 Hendriku vanavanemate juures ta lausa magas pea kaks tundi ja vahetult enne äratulekut ärkas korraks üles, et oma vanavanaemale ja vanavanaisale naeratada 🙂 Oma isale ma helistasin ja soovisin head isadepäeva, täna Tartusse ei jõudnud, aga küll me varsti nagunii läheme.

Kuna Hendrikul oli täna esimene isadepäev, siis olin selleks spetsiaalselt lasknud kujundada puitaluse koos sellise tekstiga (pilt allpool). Lisan kogu selle jutu, mis ma Facebooki selle pildi alla lisasin:

Hendriku esimene isadepäev! ❤ Tekst on siiski hetkel minu kirjutatud, sest E veel ei oska, aga umbes nii ta kindlasti oleks tahtnud öelda! 🙂

Tekst siis siin ka näha (pidil vbl ei paista nii hästi kõik välja):

Kallis issi! 

Mulle meeldib, kuidas sa mind naeratama paned! Ma naudin seda, et sa minuga alati juttu puhud, kuigi ma sulle veel vastata ei oska. Kui suuremaks kasvan, siis paneme koos legosid kokku, vaatame multikaid ja rallit.

Oled parim isa!

Aitäh, et oled minu jaoks alati olemas.

Sinu poeg E

Ja siin see pilt siis ka sellest puitalusest:

20191110_105653.jpg

11 kommentaari “Kopp ees Eleryni võitudest näosaates! / Nõme, kui filmidele peale loetakse/ Hendriku esimene isadepäev :)

  1. Telia filmidel peaks saama keelt vahetada. Hakkasime kunagi sealt prantsuse filmi vaatama ja hakkas ka vene keeles peale lugema. Aga saime audio vahetada prantsuse keelele.

    • Jah, ma tean, aga pildilt võibki näha olla, ma tekstis ei taha seda lihtsalt kasutada. Kui ma oma poja nimega avalikuks tulin, siis oli ka seda karumõmmilt näha, mis ongi konkreetselt tema nimega. Ja see on okei minu jaoks 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s