Beebiriiete sorteerimine

Teate, mis on üks üpris tüütu tegevus? Beebiriiete sorteerimine! Nimelt ajas E kummut üle, aga paljud asjad olid juba tegelikult väikseks jäänud. Ma lihtsalt siiani olin enda riidekapist võtnud suuremaid numbreid juurde, aga polnud väiksemaid eest ära koristanud. Ma ei tea, kui pikk E praegu on, sest me alles läheme perearstile, aga ta kannab hetkel 62 või 68 suurust. Olenevalt siis asja tegumoest. Eks see pikkus siis ka kuskil selle juures ole. Aga ma olen talle 74 ka selga pannud (kuigi on natuke suur olnud) või Inglismaa asjade järgi 3-6 kuud, sest seal arvestatakse riideid kuude järgi. 0-3 kuud, 3-6 kuud, 6-9 kuud jne. Miks ma seda tean? Mu õde elab Inglismaal ja ta sõbrannal on palju beebiriideid üle, mida ta alati mulle toob, kui ta Eestis on (sest õe sõbrannal sündisid jaanuaris kaksikud).

Täna beebiriideid sorteerides jõudsin ma kurvale tõdemusele – nii paljud asjad jäid enne väikseks, kui ma neid E-le selga jõudsin panna. No 50 suurust mul ei läinud üldse vaja, neid ma suurt ise ei varunud ka, aga mulle anti. Ma ise ei ostnud neid sellepärast, et sain juba varakult teada, et E saab sündides suur beebi olema. Igal juhul – kolm suurt kilekotti beebiriideid sai sorteeritud, mida hetkel enam vaja ei lähe. Tavaliselt viib Hendrik minu riided, mida ma enam ei kanna, tasuta Põlva kaltsukatesse. Neid ma ka sorteerisin hiljuti ja kuus kilekotti läks kaltsukatesse, sest mul pole mõtet hoida riideid alles ajast, kui ma 66 kg kaalusin – sest ma ei usu, et ma enam sellises kaalus kunagi olen. Ja kui see ime peaks tõesti juhtuma, siis saan uued riided varuda. Aga beebiriided ei lähe kaltsukatesse, vaid lihtsalt silma alt ära, sest äkki läheb neid veel kunagi vaja. Või äkki mõnel sõbrannal läheb vaja. Müüa ma neid ilmselt ei viitsiks isegi siis, kui ma enam lapsi ei tahaks, sest kuigi osta mulle meeldib Facebooki Marketplacest, siis megasuur posu kasutatud beebiriideid maksab tavaliselt seal kuskil 30 euri (mul on nii olnud), mis ostjale on väga hea diil, aga müüjana ma ei viitsi sellega tegeleda. See tasub siis ära, kui on meeletult palju beebiriideid üle, no mul ka neid jagub, aga ehk läheb tulevikus vaja. Kui kui ei lähe, siis vbl sõbrannal läheb või siis Põlva kaltsukas. Et ma olen üldiselt selline inimene, kes ei viitsi riidemüügiga tegeleda. Ostuga aga küll 😀 Varem ma ei armastanud üldse netist asju tellida, aga nüüd ma enamasti seda ainult teengi. Beebi puhul nagunii, aga ka enda puhul. Oma esimese internetist tellitud kleidi ostsin ma endale mais 2019 – see oli firmapeo jaoks 😀 Teine oli pulmakleit ja sealt see maania algas. Ka pesu tellin ma nüüd netist. Ainult jalanõusid ja pikki pükse mitte, neid peab proovima. Mul on jalanumber 41-42, olenevalt siis tegumoest. Saapad on kindlasti pigem 42.

Aga vähemalt on beebiriided nüüd sorteeritud ja natuke rahu majas selle teemaga. Ma vist olen talle talveks liiga palju kombesid varunud, vaevalt, et ta jälle kõiki kanda jõuab. Üldiselt on beebiriietega hea asi see, et nagunii peab tal päevas mitu korda riideid vahetama, sest piim tuleb välja, juhtub kakastroof jne – siis ta jõuab vähemalt neid rohkem kanda 😀 Kuigi ikkagi tekivad oma lemmikud ja neid kannab ta rohkem. Ma olengi kusjuures suurusi 62 ja 68 kõige rohkem varunud, suuremaid suuruseid mitte nii palju, seega peab ikkagi varsti juurde ostma. Haha – mul endal on mingi kolm-neli kodukleiti, aga E-l on vahel päevas juba kolm erinevat riietust seljas. Aga ta on beebi ka 😀

Kuidas teil selle beebiriiete teemaga on? Kas ostate ka neid palju kokku ja kas nende sorteerimine on tüütu?

Vaatasin siis täna näosaate teist osa ja jäin jälle nii rahule! See on vist isegi parem hooaeg kui tuntud eesti inimestega! Ootan uut saadet suure huviga 🙂

15 kommentaari “Beebiriiete sorteerimine

 1. Ma ikka naeran alati kui keegi beebi riideid on üle ostnud. See on ikka nii suur bisnes ja värsked emad ostavad alati esimesele veebile riideid üle. Oli ka meil kuigi ma suutsin seda minimeerida. Esiteks sain ma aasta varem väikevenna, sealt oli värske kogemus, et lapsed kasvavad esimesed 3-4 kuud nii kiiresti, et hilbud jäävad kohe väikseks ja eks mul on see kogemus ka 19 aastat tagasi olemas (jah see kipub sellise ajaga juba ununema aga kohe kui aeg käes, siis tuleb kohe meelde).

  Igasuguseid mytse ja kindaid keelasin tuttavatel kingituseks tuua… palju see veebi sul neid ikka ära kanda suudab kui ta ei liigu ja õues mängimas ei käi.

  Kõige rohkem sai meil üle ostetud vist erinevaid asju mida myyakse 5-6-10packidega. Eestis vist ei myyda aga me saime ysna suure koguse saksast või hollandist (beebi toidud, mähkmed ja riiete multipackid sai kõik väljast toodud) sest hinna vahe võrreldes eestiga on 2-5x.

  Mingeid asju mis väikseks jäid aga selga ei jõudnudki läksid 2 kuud hiljem uuena ühele tuttavale edasi kui temal tytar syndis.

  Poodides igasugused soodukad mähkmetele on ka alates nr3 mähkmetest. Samas kõige rohkem kulub neid just nr1-2 mähkmeid. Sellepärast sai hakatud ka mähkmeid tellima hollandist. Hind on veidi odavam aga kõik terved pakid mis oled üle tellinud saab saata tasuta tagasi ja saadetakse järgmine kord järgmine suurus. Tootjaks oli vist Lillydoo.

  Laste toiduga on aga veel suurem vahe. Hetkel veel pole sul neid vaja aga need pisikesed purgid mis eestis maksavad ~2€/tk on saksas sama tootja omad ~45senti/tk. Kuna meil on oma “kidustatud sakslane” olemas kes siis aegajalt jälle tellimuse teeb ja eestisse saadab. See 6€ saatmiskulu tasub ennast ära juba paari purgipealt. Aga võibolla oled sa see inimene kes viitsib ise lapsele keeta beebibüreesid… see on kindlasti odavam lahendus.

  • Beebitoiduni on veel hetkel aega jah, praegu veel rinnapiim. Nii hea ja lihtne on hetkel 😀

   Jah, neid beebiriideid sai tõesti palju varutud, teine kord olen targem. Ma vähemalt loodan, sest siis on asjad juba olemas ka nagunii 😀

  • Uuelt ei ostnud beebile midagi ja ka nr 50 asju mitte. 56 numbrist oli beebi kolme nädalaga väljas, nii et kõik selga ei jõudnud. Ebamugavad ja mittepraktilised asjad saadan ringlusest välja. Meeldib, kui on piisavalt asju, kuid mitte üleliia. Asjade väärtus minu jaoks kasvab, kui nad on kasutuses, mitte ei seisa.

   • Ma päris uuena olen ka ainult paar riideeset E-le ostnud. Uued on tal need riided, mis katsikutel kingiks toodi, rohkem mitte.

 2. Ma sain ka marketplaces jumala hea diiliga kotitäis korralikke riideid (lausa kandmata olid paljud). Mingeid armsaid hilpe olen veel juurde ostnud ja talvekombeka sebisin ka marketplaces. Ma olen nii suur taaskasutamise usku.
  Mingi 2 komplekti olen ise uuena ostnud, kuna ei suutnud nad poodi jätta. Hakkasid meeldima. 😂
  Aga eks ma esmakordne tulevane ema, siis ongi see maailm nii uus ja ei tea palju reaalselt neid asju vaja läheb. 😀
  Nüùd tegin diili endaga, et enam ühtegi riideeset lapsele ei osta. Kuna esimesteks elukuudeks on olemas. Kui hakkab välja kasvama, siis vaatab jooksvalt. 🙂

  • Minu meelest on ka Marketplace nagu kullaauk – just beebiriiete puhul. Endale ma pole sealt midagi veel ostnud, need riided olen mujalt netipoodidest leidnud. Vbl kunagi vaatan endale ka midagi sealt, aga hetkel olen beebiasju sirvinud. Ma enne polnud sellest kohast kuulnudki, aga üks lugeja soovitas 🙂 Mul on ka kõik beebiriided vägagi korralikud olnud, isegi kaltsukast ostetud pole nii head olnud (aga siiski head).

   Ma tegelikult tahaks E-le veel nii palju asju osta, aga teadmine, et ta nagunii ei jõua neid kõiki riideid kanda, on sellisel puhul hea. Ja ma ise olen nagunii suht pankrotis, vanemahüvitis hakkab alles järgmisest kuust tulema ja terve kuu eest alles detsembris 😀 Lisaks tahaks endale ka mitu asja osta, aga need on juba kallimad, seega sellega kannatab küll 😀 Beebile saab 30 euro eest juba nii palju asju Facebooki Marketplacest, endale ei saaks suurt midagi selle eest 😀 Ilmselt Marketplacest saaks, aga ma tellin endale kas netipoodidest või Julgete Riiete Facebooki lehelt. Sealt ma tahaksin nii palju asju, aga veel ei saa 😀

   Aga sulle palju õnne tulevase lapse puhul ja ilusat ootuse jätku! 🙂

 3. Kui on olemas midagi, mida ma kohe päriselt ei salli, siis selleks ongi mistahes asjade ja kolade sorteerimine ja inventeerimine. Ja beebiriided moodustavad päris suure osa koladest. Mul on hetkel kodus lasteriideid ja jalanõusid vanusevahemikule 0-5a. Kõiki läheb natuke parasjagu muidugi vaja ka, aga see on igavene nuhtlus. Mis suuremale poisile väike, see väiksema poisi kappi, mis väiksemale poisile väike, see kuskile kasti ootama oma edasist saatust. Ja siis on beebi, kes hetkel sama suurust kannab, mida su E-gi. Ees ootab kuhi beebiriideid, mis talle kunagi selga mahuvad jne.. See on kõige haigem osa elust, mis lastesaamisega kaasneb ausalt. Ma ei ütle, et nooremad lapsed ilmtingimata kõik suuremalt pärandama peavad. Ikka ostan neile ka üht-teist juurde. Aga see asjade kogus on minu jaoks mee-le-tuuuuuuu. Mul olnud nii, et uuena olen beebile väga üksikuid asju ostnud. Pigem saadud tuttavatelt või on katsikulised kinkinud. Ikkagi on alati neid beebiea riideid liiga palju olnud. Ise hakkasin rohkem riideid ostma alles siis, kui esimene laps lasteaeda läks. Siis oli oluline, et oleks uus ja korralik kombe, et riietus oleks kindlasti ilmastikukindel jms. Ma alati muigan, kui beebidele nii palju kraami kokku ostetakse uuest peast. See on ärile lihtsalt easy money.
  Asjadest lahtisaamisega sama asi, et justkui võiks ühte-teist müüa, aga kes see viitsib….. :/ Kõige tüütum asi ever -_-

  • Pille, mitme lapsega tundub see asi jah suht õudusunenägu olevat! Isegi ühega lükkasin ma seda ikka rohkem edasi, sest nii tüütu lihtsalt. Ja mõne aja pärast uuesti, sest kasvab nii kiiresti oma riietest välja ju. Lapsevanema “rõõmud” 😀

 4. Vot see kasvamine on iga lapsega nii erinev, et pole siin mõtet mõningatel oma kogemustega hüpata, sest nii palju kui inimesi, nii palju ka kogemusi ning mul üks laps võttis max pool kg kuus juurde, sedagi vaid esimene kuu, seega sai väikseid numbreid pikalt kanda ja ostsin juurdegi.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s