Vaikne pühapäevake

Kui ma eelmisel korral need E kaks raskemat päeva kirja panin, mil ta ainult nuttis, siis ma eeldasin, et see võibki nüüd nii olema hakata. Pärast seda on ta olnud aga suhteliselt rahulik jälle – nagu talle kombeks on. Lihtsalt see on küll õige, et ta ei taha absoluutselt üksi olla, kui ta on üleval, siis peab tema kõrval kogu aeg olema, sest muidu ta hakkab nutma. Et kui kas või korraks lähed teise tuppa või tualetti tema ärkveloleku ajal, siis ta hakkab suure tõenäosusega kohe nutma. Lisaks ei taha ta oma voodis magada, sinna saab ta tõsta siis, kui ta juba magab. Kui nüüd huumoriga võtta, siis nagu tüüpiline Lõvi tähtkujust inimene – alati peavad teised ta ümber olema 😀 Hendrik on ka samast tähtkujust, aga temal minu meelest pigem selliseid iseloomujooni ei ole, mis tüüpilistele Lõvidele omased on. Mitte et ma tähtkujusid nüüd nii usuksin, aga vahel on ikka hea neid lugeda.

Eile käisime Hendriku vanematel külas, täna käisid minu sugulased meie juures – E suht magas kogu aeg ja ka üleval olles oli vana rahu ise. Et seltskond talle meeldib tõesti, siis ta tihtipeale jääbki süles magama.

Kuna ma nüüd tean samuti arvestada sellega, et vahel laps võibki rohkem nutta, siis on kuidagi endal kergem ka. Kuna üldiselt ta selline ei olnud varem, oligi pigem rahulik, kui sa tema juures oled, siis see rahutus kuidagi tuli nii äkki. Mitte et ma ei teaks, et lapsed sellised võivad olla, aga kuna minu enda beebi ei olnud varem eriti rahutu olnud… Aga nüüd tean, et ta võib kõike olla, olenevalt lihtsalt olukorrast/päevast jne.

Lõpetuseks paar pilti ka, mis täna kodus tehtud said. Ühel on mul endal silmad kinni, aga E ilme on seal kõige parem.

20190929_173334.jpg20190929_172710.jpg20190929_172815.jpg

5 kommentaari “Vaikne pühapäevake

 1. Hei! Ei leidnud su meili kusagilt ja postitusi otsida oli keeruline kuidagi. Ole hea ütle , kas ja keda sa Tartu kliinikumis arstidest soovitaksid raseduse jälgimiseks ?

  • E-mail peaks lisainfos täitsa olemas olema.

   Raske on konkreetselt nii soovitada, sest minule endale juhtus see, kelle aja ma esimesena sain. Mul oli naistearst dr.Ursula Klaar ja ämmaemand Ljudmilla Tuum raseduse jälgimise ajal Tartus. (enne seda, kui ma end kaheksandal kuul Põlvasse ümber tõstsin). Mõlema kohta on mul ainult häid sõnu öelda, eriti ämmaemanda kohta. Ljudmilla räägib küll aktsendiga eesti keelt, aga teeb seda hästi – et midagi arusaamatuks ei jää. Ursula Klaar on selline pensoniealine daam, aga väga tore, pole kuri nagu tihtipeale vanemad arstid olla võivad. Lisaks on hea naistearstina dr. Kristiina Rull, kelle juures ma enne rasedust mitu korda tavalisel vastuvõtul käisin. Tema on siis naistearst, aga tal on suhteliselt pikad ootejärjekorrad. Lisaks on tal väga head arvustused ka internetis. Samuti on suur boonus see, et ta saadab alati kõik vastused e-maili teel sulle. Ma ei tea, kas ta rasedate puhul ka nii teeb, aga naiste puhul, kes niisama aastas korra kontrollis käivad, ta seda igal juhul teeb.

   Raseduse ajal on sul siis kaks jälgijat, kelle vastuvõttudel sa käid (vahel on nad mõlemad kohal, vahel ainult üks): naistearst ja ämmaemand.

   • Vaatasin uuesti Tervistrendist üle – nii Klaaril kui Rullil on seal ülihead arvustused, Tuumil pigem head. Mulle meeldisid nad kõik kolm, aga raseduse ajal just Tuum. Nii Tuum kui Klaar juhtusid mulle juhuslikult, Rull enne rasedust esimest korda ka, aga siis ma tihtipeale juba võtsingi aja talle, kui olin nõus kauem ootama. Et mina kiidan neid kõike kolme. Aga jah – Tervisetrendist saad arvustusi lugeda ka teiste naistearstide/ämmaemandate/perearstide jne kohta.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s