Facebooki Marketplace on endiselt üliäge! / Iga ema vajab päevas natuke oma aega! / “Rannamaja” – nii halb, et lausa hea…

Tellisin jälle Facebooki Marketplacest täiega riideid E-le! Täna tuli neli pakki (üks neist oli mulle endale, aga see oli mujalt, mitte Facebooki Marketplacest), uuel nädalal peaks seitse pakki veel tulema. Mitu kombet talveks (Lindex, Lenne, Huppa jne), suuremaid riideid, soojakoti vankrisse jne. Ühel naisel oli pakkuda beebiriideid suuruses 50-92 (müüs komplektina), kirjutasingi talle, et ma võtaks alates 62 suurusest kõik riided, et kui ta on niimoodi nõus, siis ma võtan ära. Ta oli nõus, langetas hinda (sest ma suurust 50 ja 56 ei tahtnud) ja 46 riideesemest jäi järgi 27. Hetkel kannab E suurust 56, aga see hakkab juba vaikselt väikseks jääma, pigem ainult 62 juba. Kui ta sündis, siis oli 56 täpselt paras, 50-ga pole mul juba sünnist saati midagi teha olnud. Panin talle haiglas isegi 62 selga ja tegelikult sobis siis ka juba see – natuke oli lohvakas küll. Kombed tellisin enamik suurusega 74, mõni oli vist 80. Et vast sobib talvel. Ta on nagunii vankris ega kõnni siis veel – et kui on ka natuke suur vms, siis pole ka hullu. Kusjuures üks naine oli marututtava nimega (Facebook Marketplace ei salvesta eelnevat vestlust ühte kohta) ja hakkasin siis talle ülekannet kombe ja soojakoti eest tegema, aga siis nägin, et olin juulis temalt juba beebiriideid tellinud. Et juhuslikult oli sama inimene 🙂 Siiani on kõik tellitud asjad olnud väga puhtad ja korralikud – seega, armas blogilugeja, kes sa mulle Facebooki Marketplace soovitasid, aitüma sulle! Ma tõesti ei olnud sellest kohast varem kuulnudki, see on ikka palju mugavam kui mingites müügigruppides asju osta. Minu jaoks küll vähemalt.

Päris idüll see elu enam beebiga ei ole, ta ikka vahel jonnib ja joriseb. No lisaks gaasivaludele on veel siiski see asi, et E on nüüdseks mõistnud, et ega talle väga oma voodis ikka olla ei meeldi ja kuna mul oli mugavam pärast imetamist ta meie voodisse magama jätta (sest ehk ärkab üles, vahel ärkaski ja ta nii kiiresti viimasel ajal ei uinu), siis jäigi meie voodisse tuttu. Seega nii ruttu see mu reegel omadega pekki läkski, et beebi peab oma voodis magama 😀 No ta magab vahel, aga mitte alati siiski. Päeval magab ta nüüd vähem kui pärast sündi, õnneks öösiti siiski selle üle eriti kurta ei saa. Aga talle üksi ei meeldi küll olla, sest kui sa peaksid toast välja minema, kui ta on ärkvel, siis on jonn lahti. Samamoodi siis, kui me autoga sõidame ja auto korraks peatub – see talle kohe mitte teps ei istu, alati peab auto liikuma 😀 Kõige paremini uinub ta imetades rinna otsas ja selle tõttu saab ta viimasel ajal rohkem rinda kui piimasegu. Õnneks kui ta uinub ja ma tahan lõpuks liikuda eemale, siis ta üles ei ärka. Aga siis ma jätan ta meie voodisse tuttu, sest las tudub – ma tahan oma aega ka 😀 No näiteks kas või oma sarjade vaatamiseks!

On kaks asja, mida ma järjepidevalt vaatan – “Vaprad ja ilusad” ja “Lennuõnnetuste uurimine.” Ja üks kord oligi E päeval suht rahutu olnud, aga kui ta õhtul uinus, siis ma lootsin, et ehk saan “Vaprad ja ilusad” lõpuks ära vaadata (Hendrik oli tööl), aga kui ma sain lisaks sellele veel kolm osa “Lennuõnnetuste uurimist” ka ära vaadata, siis ma olin nii õnnelik 😀 Pärast E sündi olen ma mõistnud, mida tähendab see väärtuslik oma aeg, mis mul alati varem olemas oli, aga nüüd päris kogu aeg siiski ei ole (just siis, kui Hendrik on tööl).

Just nimelt sellepärast olen ma ka selline naine, kes on vabalt nõus oma lapse teistele hoidmiseks anda, sest iga ema vajab oma aega. Hetkel küll veel mitte päris teistele, sest ta on nii pisike, aga kui Hendrik töölt tuleb, siis ta tegelebki E-ga mingi aeg täiesti üksi, et ma saaksin oma sarju vaadata, duši alla käia jne. Et selline ema ma pole, et ainult mina pean temaga tegelema, oi ei 😀 Õnneks pole ta hetkel nii minus kinni ka, ainult siis on, kui tal kõht tühi on, aga no loogiline, sest mul on tissid 😀 Ma armastan E-d üliväga, aga igas päevas peab olema aega mulle endale. Õnneks alati on ka, sellepärast ei kurda ma hetkel elukese üle, kuigi E ei ole enam päris nii rahulik laps, kui ta paar nädalat tagasi oli, aga väsimust mul suurt siiski ei ole, sest ma saan piisavalt magada. Ja öösiti magab E ülihästi. Ma lihtsalt kujutasin seda beebiga elu niimoodi ette, et kui laps sünnib, siis ma ei jõua enam mitte midagi teha, aga nii see siiski õnneks ei ole. Paar nädalat tagasi oli puhas idüll ja ka nüüd ei saa millegi üle kurta.

Rääkides veel telekast, siis ma vaatasin seda uut kodukootud realityshowd “Rannamaja” – kogu aeg oli tunne, et vaataks nagu “Prooviabielu”, sest sama mees loeb teksti peale 😀 Ja et kohe kargab Kalvi-Kalle kuskilt välja ning ütleb Helenile, et too on kole nagu öö, kui ta ennast meigib 😀 Aga tulles nüüd “Rannamaja” juurde tagasi, siis… see oli nii halb, et oli lausa hea! Just selles mõttes, et mulle on alati sellised skandaalsed saated meeldinud, sest need on naljakad. Eks neile ole seal ilmselt palju ette ka kirjutatud, mis nad tegema peavad või siis monteeritakse saated niimoodi kokku, et rohkem skandaali oleks (see ju müüb!), aga kui anda keskmistele eestlastele palju alkoholi, siis nad isekeskis ehk niimoodi mingil läbul käituksidki. Mina igal juhul jään seda saadet vaatama, sest naerda saab 😀 Kas teie vaatasite seda ja mis arvamus oli? Tõsiasi on muidugi see, et kui eestlased üritavad selliseid saateid teha, siis mõjub see kompott väga veidralt, vahet ei ole, mis nad seal teevad või ei tee. Samamoodi on eestlaste puhul krimisarjadega a la “Kättemaksukontor” – no üks suur feil lihtsalt!

Lõpetuseks üks väike foto E erinevatest emotsioonidest 🙂

1567856194192.jpg

19 kommentaari “Facebooki Marketplace on endiselt üliäge! / Iga ema vajab päevas natuke oma aega! / “Rannamaja” – nii halb, et lausa hea…

 1. Mina imetasin ka last külili voodis ja iga kord oli laps oma teki peal – kui jäi magama, siis oli koos tekiga lihtsam ja turvalisem teda oma voodisse magama tõsta.

 2. Ei soovita enda vahele võtta.. meil saab täna aastaseks ja enda voodis ei maga, küll aga magab risti 😂😂 oh seda rõõmu, endal ruumi pole

 3. Ma lihtsalt pean mainima, kuna see sõna kraabib mul väga silma. Nii väike laps ei jonni, jonn on ikka hoopis midagi muud kui väikese beebi rahuolematus 🙂

 4. Kolmandal pildil on E sinu näoga 😀
  Rannamaja paras ooper. Samas eesti rahvas tahabki et neile sellist tsirkust ette söödetakse.

 5. Mu laps magas ka esimesed paar kuud kaisus, siis sai tema võrekas meie voodi kõrvale pandud ja külg maha. Imetasin siis nö üle ääre teda ja jäi siis oma voodis magama. Vahel sai ikka öösel kaissu võetud, et kergemini uuesti magama saada, aga mingist hetkest ta ei tahtnudki enam kaisus magada – kui oli ära söönud keeras enda voodisse tagasi ja magas edasi. Kui ruumi on ja nii võimalik lahendada, siis see päris hea. Natuke ebamugav on nii imetada, aga pikas plaanis hea lahendus 🙂

  • Kõlab muidu päris hea lahendusena, aga meie voodi on palju kõrgem kui E võrekas. Et seda vist päris ei saaks või siis oleks see maru ebamugav.

 6. Mind ka nii häirib see, kui väikese beebi nutu kohta öeldakse “jonn”.
  See on tema ainus võimalus oma murest märku anda. Jonn aga on hoopis midagi muud.

   • Võib vabalt olla – näiteks laps ei ole nõus oma voodis magama, ainult vanemate voodis. Ja nutabki, sest ta tahab, et teda sinna tõstetakse. Ja enne ei jäta järele ka, kui see tõstmine on toimunud. Mis see muu siis ikka on kui jonn? Lihtsalt beebide puhul ei kasutata seda sõna, aga tegelikult on ju lihtlabane jonn. See et laps väike on, ei tähenda, et ta ei oskaks oma soove/tahtmisi/nõudmisi välja näidata ka siis, kui see pole seotud sellega, et kõht oleks tühi või mähe märg vms. Või kas või see, et beebile meeldibki ainult liikuvas autos olla, mitte seisvas. Niipea kui auto seisma jääb, siis hakkab kohe nutma, aga kui sõidetakse edasi, siis enam üldse ei nuta. Samamoodi ju. Lihtsalt beebide puhul on meie jaoks see suhtumine loogiline, sest nad on pisikesed, aga tegelikult jällegi on tegemist lihtsalt jonniga, et oma tahtmist saada. Beebide puhul on see meie jaoks lihtsalt loogiline käitumine, sest nad on pisikesed. Aga selliste asjade puhul on tegemist jonniga, sest ega nad lollid pole – nad saavad aru, et kui nad nutavad, siis nende soov ilmselt täidetakse. Nad on väiksed, aga mitte lollid.

   • Selle peale ei ole mõelnud, et poole aastane ilmselt ise ka ei mõista, mida ta tahab? Lihtsalt ainus viis tema jaoks ebameeldivuse väljendamiseks on nutt, mitte “jonn”. Sulle ei meeldi see asend, milles sa oled, siis sa muudad seda. Tema nutab, sest ei saa ega oska ise muuta. Sul kuskilt sügeleb, siis sa sügad. Tema ei saa ega oska ise sügada ja nutab.

   • Seda muidugi jah. Ma pigem mõtlesingi ju neid olukordi, mis pole seotud sellega, et tal kuskilt sügeleks vms. Neid ma ka jonniks ei nimetaks. Aga minu eelnevalt kirjeldatud olukorrad lähevad minu jaoks sinna jonni kategooriasse. Mis ei tähenda seda, et ma sellele ei reageeriks, ikka reageerin ju. Aga eks selle sõnaga on nii nagu on – kellele see üldse ei sobi, see seda ei kasuta ka selles kontekstis. Ma ka ei kasuta seda eriti palju, aga vahel siiski.

   • Pooleaastane oma voodis nuttev laps väljendab rahuldamata vajadust. Tõenäoliselt ei oska ta iseseisvalt uinuda. Ta vajab selleks turvatunnet ja abi (mida kõige efektiivsemalt pakub ema lähedus). Nii väike inimene alles hakkab mõistma, et tema ja ta ema ei ole üks ja see sama inimene. Ta alles hakkab mõistma, et kui ema silmapiirilt kaob, siis ongi ta lihtsalt teises toas ja ei ole siit maailmast haihtunud. Üksi voodisse jäänuna võibki ta tunda, et ta ongi siia maailma üksi jäänud.
    100% nõus, et beebid ei ole rumalad… AGA neil kulub ikka omajagu aega, et sellest maailmast meiega sarnaselt aru saada. Lapse esimese eluaasta kõige olulisem ülesanne on turvaline usaldussuhe luua. See on talle eluliselt oluline. Tehtud ju küll neid uuringuid, kus võrreldakse tavaliste ja hooletusse jäetud laste aju arengut. See erinevus on hirmutav.
    Imiku nutt oma ema läheduse järele ei ole võrdväärne suurema lapse võimetusega oma emotsioonidega toime tulla (noh, näiteks pettumusega, mis tekib pärast arusaamist, et ta ei saa poest seda just silma jäänud maailma kõige ägedamalt uut mänguasja).
    Imik nutab, sest ta vajadused on täitmata ja tal on halb-valus-ebamugav olla. Kriibib ka minu silma, et seda nuttu tõlgendatakse kui tühipaljast tuju. Aga noh, eks igale oma… 🙂

 7. Kas te gaasivalude vastu olete nt apteegitilli teed proovinud? Meil oli see imerohi. Proovisime erinevaid rohtusid, kuid lõpuks toimis ikka lihtne tee. Muidugi tee tuleb maha jahutada ja seda võis kuni 6 teelusikat päevas anda, aga me vist enam-vähem 4-6 tl andsimegi korraga. Muidugi osa tuli kohe suust välja, nii et täpselt ei teagi palju seda sai, aga midagi kindlasti, sest asi toimis 😀 Muidugi me soetasime ka väikse soojakotikese, tähendab ma mehe sokist ise tegin, panin riisi sisse ja sidusin suu kinni haha(hiljem mirkorkas natuke soojaks lasta) , aga see ka aitas, sai kõhule panna ja samal ajal kaisus hoida ja jäi paremini magama.
  Oh see laps oma voodis magamine.. Jeah. Meil alguses magas ka poiss oma voodis ilusti, aga peale öist imetamist ma lihtsalt vajusin ise ära ja ei jaksanud teda tagasi oma voodisse tõsta, eriti kui mõne tunni pärast vaja jälle enda kõrvale tõsta. Lõpuks kui ma külili imetama hakkasin, siis ma jäingi ise magama samal ajal..
  Muidugi see magama panemine ja see on meil sada korda muutunud. Küll jäi tissiotsas ja siis kui üritasid sealt haardest lahti smuugeldada, ärkas ülesse ja kuna tiss oli juba nii vatti saanud, siis katsetasime muid variante, a la kussutamist. Siis me mingiaeg kussutasimegi teda süles magama. Siis kui ta voodisse sai panna, ärkas ülesse, tegime pai ja silitasime. Mingi aeg see enam ei toiminud ja sai meie voodisse panna ja võtsime lihtsalt kaissu ja jäi nii tuttu. Siis jälle vaja salaja sealt kõrvalt ära hiilida ja.. Ühesõnaga üks trikitamine käis koguaeg 😀 Mingi aeg sobis üks asi ja mingi aeg sobinud üldse mitte midagi ja..
  Jaa mul tuli jälle mingi ilge romaan. Igatahes jõudu ja kõva närvi.
  Aaa ja soovitan nt kandelina või kõhukotti. Meil ka poiss ei tahtnud üldse üksi olla. Siis sai enda külge siduda ja samal ajal kas süüa teha või kodus koristada, pesu pesta jne, laps samal ajal magas nii rahulikult seal sees.

  • Ma ei ole kandelinade ega kõhukottide fänn, seega ei plaani neid muretseda. Vähemalt hetkel küll mitte.

   Apteegitilliteed pole proovinud, ei olnud sellest asjast gaasivalude vastu kuulnudki.

   See on küll tõsi, et peab igasuguseid nippe kasutama, et beebi jääks magama. Siiani on kõige efektiivsem just rinna otsas uinumine.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s