Suvi 2019 on abiellumise hooaeg :)

Et nüüd natuke ka muudel teemadel rääkida kui ainult beebi omadel, siis mul on ühe asja üle eriti hea meel! Nimelt selle üle, et inimesed viimasel ajal aina enam abielluvad. Vähemalt minu tutvusringkonnas küll. Ei möödu vist päevagi, kui Facebookis skrollides ei näe kedagi sõbralistist oma staatust uuendamas, et X abiellus kasutajaga Y! Vanad klassikaaslased, praegused töökaaslased, kaasblogijad (või kui pole veel abiellunud, siis kihlutakse), niisama tuttavad jne. Ilmselt on asi ka selles, et suvel abiellutaksegi rohkem, aga nii pulmaderohket aega ma siiski ei mäleta varasematest aastatest kui nüüd. Ja mul on selle üle väga hea meel! Ma olen inimene, kellele alati meeldib erinevaid pulmapilte vaadata – vahet pole, kas tegemist on ainult kahekesi peetud või suurte pulmadega. Minu jaoks on need pildid alati imelised. Ja sellepärast mulle meeldib ka igasuguseid pulmapilte vaadata.

Veel aasta tagasi ma ei aimanud, et augustis 2019 juba mitu kuud abielus olen olnud, samuti ei teadnud ma siis, et mul laps praeguseks ajaks olemas on. Mina veel elasin Tartus, kuigi kolimine Põlvasse oli juba väga lähedal. Kuu aega pärast Põlvasse kolimist andsime beebile rohelise tule ja novembris ma juba jäingi rasedaks. Aprilli lõpus panime Hendrikuga pulmakuupäeva paika, milleks oli 31.mai. Et jah – ühe aastaga võib elu palju muutuda!

Mina olen sel suvel märganud just eriti suurt abiellumist oma Facebooki tutvusringkonnas – kas teile on ka midagi sarnast silma jäänud? Või on sel suvel midagi muud teie sõprade sotsiaalmeediakontodel silma hakanud?

Lõpetuseks siis väike meenutus meie pulmapäevast, mis oleks nagu eile olnud, aga sellest on nüüd juba pea kolm kuud möödas.

6XBBrnr1

6 kommentaari “Suvi 2019 on abiellumise hooaeg :)

 1. Nii hea,kui ei oma sotsmeedia kontot.On ainult telefoni number ja kes tahab see helistab 😀

  • Mina päris nii ei saaks vist, Facebook peab ikka olema. Instagrami mul pole – ei plaani teha ka. Aga ma tean inimesi, kes enne sünnipäeva nimelt Facebookis oma sünna kuupäeva ära võtavad, et näha seda, kellel ilma FB meeldetuletuseta nende tähtis päev meeles on.

 2. Abielluvad jah paljud. Juunis mu tädi, augustis parim sõbranna. Lahe 🙂
  Sõbranna pulm kusjuures ongi homme, tahaks väga ta üle rõõmustada aga oeh.. läksin oma peiksist esmaspäeval lahku ja tunnen, et olen kuidagi leinaperioodil. Kõik teeb haiget, ainult nutan, kodust välja ei lähe… täna hommikul oli vanaema mu ukse taga, sest oli uudist kuulnud. Ta sõitis 60km kauguselt siia et mind lohutada, nii armas, ja mina ikkagi ainult nutan, nagu inimest enam poleks, ja no mingis mõttes minu jaoks ei olegi… osa minust teab, et see oli õige, aga osa ei suuda seda uskuda ja mõtlen koguaeg, et äkki oleksin pidanud käituma nii või naa, siis oleks suhe paremini välja tulnud vms. Ei oska enam midagi mõelda ega tehagi, raske on. Ei tea kuidas pulma üle elan, seal ju ka kõik küsivad.. oeh.

  • Nii kurb kuulda 😦 Kõlab täiega klišeelikult ja eks ta mingil määral on, aga aeg parandab kõik haavad. Jõudu ja vastupidavust sulle!

 3. Minu tutvusringkond on vist selline vähem abielluja või siis kusagile omaette abiellujad. Facebooki põhjal ei tule reaalselt see suvi kedagi meelde hoopilt et kes oleks abiellunud või kihlunud. Elu jooksul olen käinud kahes pulmas ainult, üks oli sugulase oma ja teine oli ka mehe kaudu sõbrad. Ja on mõnedki abiellumata paarid. Facebookis mul muidugi sõbralist koosneb lisaks eestlastele veel soomlastest ja paljudest muudest välismaalastest, aga eestlaste hulgas ei ole jah olnud ka. Ja üks mega suur vahe eestlaste ja soomlaste vahel on, et eestlastele veel meeldib saada lapsi ja üsna varakult ja lausa mitu, aga nt oma sommidest tuttavate/sõprade hulgas ma vaevu tean inimesi kellel on laps ja seda ka ainult ühe lapse näol. Abiellujaid, oh jeerum, neid polegi vist keda väga teaks 😀 30 ndate algus on siin ka suht vallaliste inimeste poolt. Sorry ma siin vahepeal teen statistikat Soome kohta, aga ma olen juba nii ära integreerunud siia, et paratamatult tuleb see võrdlus kohe vägisi peale 😀

  • Eks tänapäeval inimesed abielluvadki kas hiljem või siis ei abiellutagi. Nõukaajal mu ema abiellus 28-aastaselt ja kõik ütlesid talle, et vanatüdruk ka mehele lõpuks saanud, siis oli kombeks 22-aastaselt juba tanu alla saada.

   Ma ise olen käinud elu jooksul viies pulmas. No tegelikult kuues kui enda oma ka arvestada, aga seal ma olin peategelane, mitte külaline 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s