Argipäev beebiga

Hetkel E magab ja saan paar rida kirja panna (kes ei saa aru, miks E, siis lugege mu eelmist postitust, kus ma tema nime pildil näitan ja mainin, et blogis kutsun ma beebit tema nime esitähega ega kirjuta seda kunagi avalikult välja). Hendrik on juba tööl tagasi ja sel nädalal olen päeval E-ga üksinda (kuna Hendrikul on hommikune vahetus). Jalutamas käime lapsega ikka kolmekesi, sest ma ei või veel vankrit tõsta – Emmaljunga on aga tõeline tank 😀 See viimane on hea asi, lihtsalt meil on kortermajas trepid ka välisukse ees, kust peaks vankrit tõstma. Me ise hoiame seda koridoris, aga ka sealt tuleb seda tõsta. Ja kui ka kookon välja võtta, siis ikkagi on see hetkel veel liiga palju mu keisrihaava jaoks.

Üleeile võeti mul keisrihaava niidid välja ja haav paraneb ilusti, mille üle mul on ainult hea meel! Aga esmaspäeva hommikul üles ärgates (või pigem, kui E üles ärkas ja siis mina ka) pidin küll šoki saama – nimelt varem ma oma haava niite üldse ei näinud, aga nüüd olid kõik järsku nähtaval. Ma ei teadnud, et see niimoodi peabki olema, helistasin kohe ämmaemanda infotelefonil, et kas see on normaalne. Öeldi, et on jah, et need tulevadki nähtavale. Jah, ma tean, et ma olen paanitseja, aga pole varem kokku puutunud sellega 😀 Et seal telefonis võidi küll mõelda, et mis lollakas see siia helistab nii totra küsimusega 😀

Muidu läheb meil väga kenasti, aga kuna E sai alguses piimasegu lisaks, sest mul palju piima polnud pärast keisrit ja ta pidi ju midagi sööma, siis ta oli sellega juba natuke ära harjunud. Pereõde (mu perearst on hetkel puhkusel, pereõde eemaldas mu niidid, lapsega läheme arstile homme, siis on perearst tagasi) mainis ka, et beebidel on lihtsam pudelit imeda ja kui nad sellega ära harjuvad, siis nad võivad ainult rinda saades alguses natuke virilad olla. Sest varem sai E pärast rinda veel pudelit ka, aga alates üleeilsest enam mitte. Õnneks on ta nii vähe pudelit saanud, et nüüd on juba asi parem ja sööb suht ilusti. Mul on piima juba väga palju – lausa nii palju, et pritsib vahel ise seda välja 😀 Või istud rahulikult ja näed, kuidas piima iseenesest voolama hakkab. Ja ometi sööb E nii palju! Haiglas öeldi ka, et ilmselt sööb ta tavalisest lapsest rohkem, sest ta on praegu juba nii pirakas. Ja nii ongi.

Väsimust ma hetkel ei tunne, aga eks see võib mingi aeg tulla. E magab öösiti vahel meie kaisus, vahel oma voodis, mis on kohe meie voodi kõrval, minu poolses küljes. Imetan ma teda voodis pikali. Ja minu öösel ärkamine võib ehk Hendriku hoopis väsinumaks muuta, sest tema peab hommikul vara üles tõusma, aga eks ta ikka kuuleb, kuidas ma teda imetan või kui E nutma peaks öösel vms, aga ta pole ka siiani kurtnud. Meil on mähkimisalus kummuti peal, mis on meie toas ja E -le absoluutselt ei meeldi, kui tal mähkmeid või riideid vahetada. Muidu tegeleme E-ga vaheldumisi, aga öösel pigem mina, sest Hendrik käib tööl. Ja no imetamine on ka ilmselgelt minu pärusmaa 😀

Ja nii see meie eluke hetkel veerebki! Eks kogu süsteem käib E rütmi järgi – ka niite välja tõmbamas käisin ruttu taksoga siis, kui ta magas – Hendrik oli siis temaga. Ma pole veel endale rinnapumpa hankinud, et vajadusel piima välja pumbata, aga kas teil on see kohe alguses olemas olnud? Elektriline on vist parem kui tavaline? Aga samas – ma ei teagi, kas seda kohe vaja on, ma nagunii ei plaani niipea väga pikalt lapsest eemal olla. Et niite ma lihtsalt pidin minema välja tõmbama ja õnneks juhtus see just lapse magamise ajale.

Täna läheme paneme ametlikult ka E-le nime ära – siis on see samuti tehtud. Ma tean, et internetis saaks ka, kui vanemad on abielus, aga kohapeal tundub kuidagi ägedam ja lihtsam isegi 😀  Ehk siis tal on täna teine autosõit, esimene oli laupäeval, kui Tartust Põlvasse sõitsime (kui ma haiglast koju sain). Vahepeal oleme temaga jalutamas mitmeid kordi vankriga käinud, aga sõitnud autoga kuhugi pole. Siiani on talle nii vankrisõit ja autoga sõitmine meeldinud, aga ta on siis maganud 😀 Et veel ei saa midagi kindlat selle kohta öelda. Omapärane on muidugi autos tagaistmel istuda – just E turvahälli kõrval siis.

Lõpetuseks siis mõned pildid veel. Ma pole veel eriti temast pilte teinud  – enamik ongi voodis magades 😀 Esimene pilt on siis minust vankriga ehk siis sel päeval, mil sai esimest korda temaga jalutamas käidud. Ning jah – mu kõht on endiselt sama suur kui rasedana – seega ma usun, et haiglasse jäigi suht 5 kg 😀 Ma pole veel ennast kaalunud, aga tundub küll niimoodi. Kuid ma ei põe selle asja pärast, mul on hetkel muid teemasid, millega tegeleda. Või siis pigem – kellega 🙂 Just E-ga siis!

20190818_200829.jpg20190818_201105.jpg20190820_221037.jpg20190820_221137.jpg

47 kommentaari “Argipäev beebiga

 1. Nii ilus käru ja poiss on ka väga armas!:)
  Ah, ära muretse selle kaalu ja kõhu pärast. Ilmatuma aeg on selleks, et vormi saada.

 2. Lihtsalt huvipärast küsin, et miks Sa taga pead istuma? Lapse paned ju turvahälli, mitte ise ei hoia teda, seega ise võid vabalt ees istuda ju 🙂

  • Seda ka, aga kuidagi endal on vist mugavam, et kohe tema turvahälli kõrval istun 😀 Just alguses siis vähemalt. Kui ta juba suurem on, siis saan ees uuesti istuda jälle. Enamik emasid on niimoodi ka teinud, keda ma tean. Ma ei tea – mulle endale meeldib ka niimoodi 🙂

   • Siis küll muidugi kui lihtsalt tunned nii. Olen ka pikka kasvu naine ja mind poleks ükski ähvardus taha istuma sundinud 🙂

 3. Ma polegi jõudnud veel kommenteerima. Õigemini 2x kirjutasin pika teksti ja siis kogemata kustutasin ära ja sinna see jäi. 😀
  Nii, et esiteks palju palju õnne! Pisike E on imenunnu! Mõnus vägilane. 🙂
  Mina pole kummagi lapsega pumpa ega lutipudelit kasutanud. Olen arvestanud, et alguses saan max paar h ära käia, ja ega mul polnudki kusagil käia. 😀 Ei viitsind pudeliga jamama hakata. Eks sa ise tead, kas sul oleks vaja, sul selles suhtes lihtsam, et E oskab pudelist süüa ka.
  Vankriga trepist muidu on kergem alla sõita tagumiste rataste peal. Ma ei tea, äkki teetegi nii, aga kuna mainisid tõstmist, siis igaks juhuks kirjutan. Meil samamoodi pärast lifti mingi 7 astet ja alguses mõtlesin ka, et kuidas sealt üksi käruga alla saan, kui mees tööl. Lihtsalt sõidad esiratastega üle trepi( õhku nagu) ja siis tagumiste ratastega vaikselt libistad/sõidad järgmisele astmele. Üles samamoodi, ise selg ees ja tõmbad nö tagumiste ratastega üles vankrit. Eks seal ikka jõudu vaja, et vankri esiosa õhus hoida, et kuniks haav paraneb, peab Hendrik aitama, aga edaspidi ehk on abiks. Ma eile sõidutasin nii oma 18kg 3 aastast ka trepist üles, tõsta ei oleks elusees jaksand. 😀 Ja igaks juhuks mainin,et ta üldiselt ei istu kärus, kuna väiksem hakkas kõndima ja tahtis ise jalutada, siis suurem kohe kasutas võimalust, et ta väsind ja istub ise, mis see käru ikka tühjalt sõidab. 😀

  • Aitäh! Ja jätan nipi meelde! Hetkel jah päris ise veel ei saa vankriga asjatada, aga aja jooksul ikka saan, sest tahaks juba üksinda ka liikuda 🙂 Õnneks meil on teine korrus ja vanker on kahe korruse vahepeal (päris esimesele ei mahtunud).

 4. Palju õnne lapse sünni puhul!
  Kas need on hiljutised pildid? Kas bilirubiinitase on normis, piltidel tundub laps küll väga kollane olevat?

  • Näitajad olid korras jah, aga eks homme kontrollime uuesti. Haiglas öeldi, et ongi punasem laps lihtsalt alguses. Ja ma lisasin piltidele värvi/kontrasti ka juurde – vbl sellepärast tundub rohkem punakam/kollakam olevat. Aga muidu kogu aeg selline olnud ja näitajad olid okei.

 5. Tegelikult ei saa aru, mis see nime varjamine annab? Kui eesnime koos perekoonanimega just blogis välja ei kirjuta, siis ei tule ju googeldades ka tulevikus välja ja kes tahab, saab niikuinii info kätte. Sorry, aga tundub selline mõttetu poosetamine.
  Aga öödest mäletan, et kõige rohkem häiris und mitte imetamine, vaid see, et igakord kakas mähkme täis ja oli vaja viia kraani alla pesema, sest kartsin hauduma minevat peput väga. Kas te öösel ei vaheta mähkmeid?

  • No kes tahab, see googeldab nagunii tõesti välja. Aga ma ei taha oma lapse nime välja kirjutada, sest ma leian, et see pole otseselt minu otsus. Jah, ma tahan temast detaile ja pilte jagada, aga mitte koos nimega lihtsalt. Minu meelest on see selline hea kuldne kesktee, et jagada temast asju saab, aga ilma nimeta.

   Ikka vahetame öösel mähkmeid. Viingi ta kraani alla ja siis toon tagasi mähkimislauale, mis asub meie toas kummuti peal. Mainisin ka blogis, et kuna talle see tegevus ei meeldi, siis ta hakkab nutma mähkmete vahetamise ajal, mis võib Hendriku üles ajada, kes hommikuti peab vara ärkama. Et mitu korda tuleb öösel ka seda mähkmete vahetamist ette.

 6. Käru hoiad trepikojas? On see ikka lubatud? Meie majas hakkas Päästeamet trahvi tegema ja käruomanikud pandi maksma, sest teised polnud ju süüdi, et reegleid rikuti. Nüüd on paljudel käru korterisse või autosse kolitud, teisiti enam ei saa.
  E on väga armas põnn, ei paista nii mürakas, kui sünnikaalu järgi võiks arvata.

  • Meil käidi ka kontrolli tegemas ja mitmed kärud olid koridoris, aga keegi küll trahvi naabritele ei teinud. Meil ei tohtinud vanad vaibad enam maas olla (tuleohtlik) ja gaasipliiti käidi ka kontrollimas. Muud ei tehtud.

 7. Palju-palju õnne, nii armas laps!
  Üldse mitte halva pärast aga kas peale rasedust võibki tõesti nii suur kõht jääda nagu oleksid ikkagi rase? Kas see kaob ära või millest see üldse nii suureks jääb?

  • Eks see millalgi peaks ikka ära kaduma, aga see võib võtta kuid. Aga üldiselt see kohe tõesti ei kao, see on ainult seebikates niimoodi. Keisriga pidi veel kauem minema. Oleneb muidugi inimesest ka, aga paljud lastetud naised (mina ka minevikus, kui ma ei teadnud kedagi, kes oleks rase olnud) arvasin, et kui ära sünnitad, siis on kõht läinud 😀 Mitte ühelgi mu sõbrannal ega tuttaval pole nii olnud – ikka kõht on ees pärast sünnitust veel pikalt olnud. Nii keisri kui ka tavasünnituse puhul. Et selle filmimaailmaga ongi see jama, et paneb uskuma, et kõht on kohe pärast sünnitust kadunud. Oleks see vaid nii 😀

   • Üldiselt vist jah jääb kõht aga siiski mitte kõigil. Mina olen see nö filmirase 😄, mul oli juba sünnitusmajas kõht praktiliselt kadunud ja mōlemal korral oli nädalaga ka see viimane pisike punu kadunud ja täiesti lame kõht.

    Üldse mitte eputamiseks aga lihtsalt, ei maksa nii väga karta seda keha asja, kehad on mega erinevad. Mina sain kahe lapsega nt elu parimasse vormi ilma igasuguse pingutamiseta. Hormoonid panid lihtsalt keha tööle kuidagi ja nö pontsust tüdrukust sai sale naine.

   • Jah, see sõltub palju ka inimesest. Mul lihtsalt oli nii hiigelsuur kõht, et see olekski suur ime olnud, kui see oleks kohe kadunud olnud 😀 Lihtsalt naljakas on mõelda, et ligi 5 kg laps oli seal veel sees 😀

  • Loodan, et Jaanika ei pahanda kui tema asemel vastan. Jah, suur kõht pärast sünnitust on TÄIESTI normaalne. Nii nagu emakal kulub venimiseks aega, kulub aega ka selle jaoks, et see endisesse suurusesse tagasi saaks. Lihtsalt see protsess toimub kiiremini. See, kui kaua see aega võtab ja kui suur on kõht pärast sünnitust, oleneb palju sellest kui suureks see raseduse ajal venis. Mõnel on kõht uuesti “lame” juba mõned nädalad pärast sünnitust, mõnel võib minna ka kaks kuud. 🙂

 8. Minul oli kohe alguses elektriline pump olemas ja suur suur abiline. Mitte, et ma oleks kohe vastsündinud juures kusagile jooksnud aga lihtsalt sellepärast, et alguses tuleb seda piima sellise hooga, et seda on veidi nagu liiast. Mulle on mõlemal korral alguses täitsa paisu löönud ja laps ei suuda seda kõike ära tarbida. Selleks, et endal siis ebamugav poleks ja ei peaks head kraami raisku laskma (See esimene piim on ju eriti rammus jne), siis mõlemal korral sai see üleliigne lihtsalt ära pumbatud ja pudelitega sügavkülma pandud, et siis kui kunagi vaja, siis on hea võtta. Muidugi ei tohi liiga palju pumbata, sest see omakorda stimuleerib piimatootmist juurde aga lihtsalt pealt ära, et rind ei oleks ebamugavalt täis. Hiljem saad muidugi jooksvalt välja pumbata kui tahad kusagile minna jne aga siis on see teema, et piimatootmine reguleerib end vastavalt nõudlusele paika ja siis ei saa niisama suvalt pudelite viisi seda just pumbata, siis peab enne hakkama planeerima ja vaikselt koguma, et piimatootmist jälle sassi ei ajaks ja liigset tootmist ei tekitaks. Muidu jälle rinnad täis ja tilgub ja lekib jne.
  Mõni saab ka sele käsipumbaga väidetavalt hakkama aga minule sobis kõige paremini see Medela Swing (sama kasutasin ka haiglas, seal ka aparaadid olemas – hakkasin juba seal pealt ära laskma kui pais tuli). On küll kallis aga sellel ka korralik järelturg ja pole probleemi pärast edasi müüa.

  • Ma olen ka kuulnud, et elektriline on parem pump. Et selles mõttes on see mugav lahendus küll jah. Et peaks endalegi ehk muretsema. Kallis on, aga tasub ära ilmselt.

   Mul veel paisu pole õnneks, aga iial ei või teada.

   • Mul kolm last ja kõiki üle aasta imetanud ja pole iial rinnapumpa vaja läinud. Algul kui piimapais kippus tulema andsin lapsele tihemini või dušši all ise käega masseerisin ja sain olemise paremaks. Tuli piim ilusti vähemaks. Laps sai paar tundi piimata hakkama kui oli vaja ära käia. Et ära enne osta kui tõesti vajadust tunned.

 9. Elektriline pump on parem. Minul on NUKi oma esimese poja ajast ja tegi töö hästi ära. Sain JUKUs -30% ajal ostetud. Küsimus, miks Hendrik ei peaks öösiti lapsega tegelema? Saan aru jah, et ta käib tööl, aga sa oled niigi päevad läbi lapsega ja ega sa end süüdi tundma ei pea, et üks käib tööl ja teine on kodus. Sinu töö ongi lapsega tegeleda ja saad selle eest palka. Meil oli eelmise lapsega ja ka tulevase lapsega nii, et mees tegeleb öösiti ise, va imetamine. St paneb magama ja paneb lutti suhu kui vaja, lisaks kui on kakanud, vahetab need. Muidugi pakkus seda minu abikaasa ise välja ja tema jaoks ei ole see mingi probleem. Samas on tal füüsilisem töö tõenäoliselt kui Hendrikul. Samas eks igas perekonnas kujuneb see asi ise välja mis ja kuidas. Meie lihtsalt ei kujutaks ette kui kogu lapsega seonduv päevast päeva on ema kaelas. Laps on siiski kahekesi tehtud. Vanem laps magab õnneks öö läbi ja meil ei ole mingit probleemi. Ühesõnaga kaasa mees ka võimalikult palju, endal on kergem. 🙂

  • Hendrik ongi väga palju kaasatud ja kui ta kodus on pärast tööd, siis ta vahetab peaaegu alati ise mähkmeid – mina seda siis ei tee. Ja üldse kussutab ja krooksutab lapsega jne, mina siis teen seda oluliselt vähem, kui ta kodus on. Lihtsalt kuna ta hommikuse vahetuse puhul ärkab kell 05.00 hommikul, siis ma leian, et ta vajab öösel und 😀 Mina saan päeval koos lapsega ju magada. Kui tal on õhtune vahetus või öine (neil muidu pole öist, aga kahe kuu jooksul nüüd korra kuus on, sest neil on suur projekt käsil), siis ta jah saab päeval kaua magada, aga hommikuse vahetuse puhul ta ei lähe kell 22.00 veel magamagi, sest tegeleb lapsega. Et kui ta veel siis peaks öösel ka tegelema, siis ta jääks masinate taha magama, aga see oleks ohtlik lausa.

   Ta hetkel kasutas haiglas olekuks pool isapuhkust ära, ülejäänud saab järgmisel nädalal välja võtta – siis saame jälle koos asju teha. Hetkel on see ju 10 päeva, alates juulist 2020 juba 30 päeva. Mul on hea meel, et seda pikendatakse tulevikus, sest see on superhea, kui mees saab pärast lapse sündi pikemalt kodus olla 🙂

 10. Ma olen aru saanud, et Hendrik tegeleb ka lapsega. Aga ikkagi on kodusel vanemal kergem öösiti tegutseda, kui sellel, kes peab hommikul vara tööle minna. Vastsündinu magab enamus ajast ja siis võib ise ka puhata. Meil on 3 väikest last, mees tegeleb öösiti 2 vanemaga, kui keegi neist peaks ärkama. Väikseimaga tegelen öösiti ise.

  • Hendrik tegeleb väga palju lapsega! Ma olen nii rahul selles mõttes – kõike teeb, mis vaja on ja tihti istub imetamise ajalgi meil kõrval ning lihtsalt jälgib 😀 Ja haiglas alguses tema ju ainult tegeleski, kui ma suht audis omadega olin. Hetkel jah öösiti tegelen pigem mina – seletasin ka eelmises kommentaaris, miks see niimoodi on.

   • Mida iganes 😀 Talle lihtsalt meeldib koos oma perekonnaga aega veeta – nii lihtne see ongi. Olen kuulnud, et kuskil olevat olemas mehed, kelle jaoks on loogiline, et ainult naine vahetab mähkmeid ja tegeleb lapsega, sest see on naiste töö! Mehe kohus on nende jaoks ainult lapsi teha, mitte kasvatada. Õnneks minu tutvusringkonnas selliseid töllmokke ei ole. On mehed, kes armastavad oma lapsi ja tegelevad nendega väga palju. Mu abikaasa on üks neist. Aga ma teadsin seda juba enne lapse sündi, sest no ma nägin, kuidas ta mind kohtleb. Armastusega. Ja sellisel juhul koheldakse lapsi ka samamoodi, mitte mingi kõrvalise asjana, mis on ainult naiste pärusmaa.

  • Sellele kommentaarile vastaka et wtf?! Iga pere leiab endale oma rütmi ja süsteemi, eriti kui on esimene laps peres, siis katsetataksegi erinevaid variante.
   Ma ka pmst nõudsin algul abikaasalt, et mingu tema puhaku kõrvaltânavas end vanemate juures välja, aga ta keeldus. Ja ma ei saa ju keelata isal lapsega koos olemast, eriti kui ta seda tahab ( L)
   Teile, noored, edu selles uues maailmas ellujäÄmiseks! Nagu näha, siis tuleb tarkpäid uksest ja aknast sisse. Õnneks on järgmiste lastega lihtsam, oskad end juba usaldada ☺️

 11. Kuna sul keisri, on sul kohu piirkond saanud hästi palju kannatada ja lihtsalt paistes. Nagu alati peale kohu opereerimist. See v6ttab natuke aega aga on täiesti normaalne.

 12. Mina ka see nn filmirase 😀 kohe oli kõht kadunud aga pehmeke oli ikka 😀
  Mul muidugi oli laps sündises ainult 2820g ka 🙂 ja juurde võtsin 6kg aga naised kõik ju erinevad,küll see kõhuke kaob ,eriti kui annad rinda ja liigud ka 🙂

 13. Minul tõmbas kõht pm kohe tagasi, jäi vaid väike lotikene aga ma olin samas ka see rase, kellel suurt kõhtu ei tulnudki väga. Ja mul oli ka täiesti suva, kas kõht jääb või ei. Kohati isegi igatsesin seda 🙂 Rinnapump oli mul manuaalne, alguses sain sellega kenasti kätte, siis enam mitte, lõpuks ei tulnud tilkagi (kuigi piimaprobleemi pole) Elektrilist ei viitsinud osta. 99% ajast on rinnapiimal aga kui vaja kuskile minna siis on üks valmispiima pudel kotis varuks. Hea mugav ja võib olla toatemperatuuril.

  Minul tekkis piim pm juba keisrilõike ajal rinda. Kui põnn ärkas ja mina toibusin, pandi rinnale prooviks ja arstid ahhetasid et kas tõesti nii ruttu. Seega meil vedas totaalselt, võte oli tal kohe õige ja imes ennast magama 😛 Kuna ise ju teda kohe näha ei saanud, mõjus see suur pisiasi väga kosutavalt.

   • Mul vedas ja, väga rammus piim tuli kohe alguses ja seda jagus väga pikaks ajaks. Kutt oli sündides 2690 ja haiglast väljudes 2610, seega kaalukadu nii väike. Ja esimese kuuga tuli kohe üle kilo juurde. Vahepeal tootsin kondenspiima XD

 14. Minul oli NUK manuaalne pump, toimib hästi. Eriti on pump vajalik, kui piimapais tekib, põletiku ennetamiseks. Vajadusel olen pumpanud nii paju, et ebamugavus kaoks. Lapse esimestel elukuudel pumpasin ikka rohkem ja panin piima sügavkülma (igaks juhuks), kuid kasutusse piim ei jõudnudki.
  Keegi mainis siin bilirubiini – ei ole vaja noort ema ärevaks ajada. Sünnitusosakonnas kontrollitakse seda korralikult ning enne koju ei lasta, kui tase on ok. Minu lapsel oli piiripealne, kutsuti paari päeva pärast uuesti mõõtma ja oli korras.
  Jõudu ja jaksu, mehehakatis on armas!

  • E-l oli bilirubiin korras jah, nad ise ka vaatasid seal, et laps on natuke kollakam, et lausa kaks korda mõõdeti laupäeval, kui välja saime. Ja normis oli. Homme perearstil vaadatakse uuesti üle. Et kogu aeg ongi sellise värviga E olnud.

 15. Mul ka suht kohe kadus kõht ära, haiglast koju läksin raseduseelsete teksadega. Aga keisriga ongi vist veidi teisiti see asi ja paranemine pikem.

  Laps tundub jah üsna kollane. Minu oma oli ka aga, mitte nii palju, bil näit oli piiripealne aga nädalaga oli kollasus tagasi tõmmanud.

  Tubli, et isa ka tegeleb lapsega aga ongi normaalne, et mees saab välja puhata kuna käib tööl. Naine saab ju lapsega veidi tukkuda päeval aga mees tööl mitte.

  Minul elektriline pump siit tellitud ja ülirahul. Kasutan piima sügavkülma varumiseks.
  https://s.click.aliexpress.com/e/KH6ygU9E
  Saabus 2 nädalaga Hiinast.

 16. Esimesed 2-3 kuud ei ole veel miskit argipäeva. Need öised ärkamised on ehk veidi kurnavad aga need võivad juba varsti läbi saada. Alguses vaatad sa paar kuud last ja kõik on nii ilus ja roosa ja… lihtne. Mida aeg edasi seda rohkem tuleb argipäev sisse. Praegu on su tegevus seotud kolme põhi asjaga…SSS… söök, sitt, sleep… vastsündinud ikka magavad väga suure osa ajast… kasuta seda aega ise ka taastumiseks. Varsti saad ehk öösel rohkem magada aga päeval saab ka hulga rohkem tegevusi olema.

  Ja kuna sul esimene laps, tiri oma telefoni The Wonder Weeks nimeline äpp… maksab paar eurot aga saad sealt huvitavaid asju lapse arengufaasisest teada millele muidu võibolla ei oskagi tähelepanu pöörata.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s