Odav jumestus tõesti tähendabki halba kvaliteeti… /Firmapidu

Kuidas need esimesed päevad siis abielus olles on möödunud? Täiesti rahulikult, abielusõrmus on veel sõrmes, sest hetkel sõrmed ei paisteta õnneks. Mul kuidagi parema käe sõrmed kipuvad rohkem paistetama – seega kihlasõrmust ma sinna ei pane enne lapse sündi, aga kuna ma abielusõrmust kannan nagunii vasakus käes, siis sellega hetkel nii suurt muret pole.

Reede õhtul käisime abikaasaga (nii omapärane on seda sõna kasutada! :D) Põlva päevade raames keskväljakul ja vaatasime erinevaid bände. Me pikalt seal ei olnud, sest rasedana kipub mul tihti uni peale tulema, eriti viimasel ajal. Veel mõned nädalad tagasi mainis Hendrik, et kui mul kõhtu poleks, siis ei saaks arugi, et ma rase olen, sest ma elan täiesti tavalist elu ega kurda, et mul kuskilt eriti valutaks. No seljavalu ikka on, aga nüüd annab juba tunda rohkem – pikalt seista ei jaksa jne. Eile käisime korraks Tartus ja pärast seda vaatasime rammumeeste võistlust Põlvas, aga pikalt ei jaksanud seista. Ja seda Perskindoli võivad rasedad seljavalu ja tursete vastu kasutada, ma küsisin oma arstilt järele. See mõjub küll, aga alguses tekib selline kõrvetav tunne lihtsalt.

Hetkel on Hendrik proovis, sest nad õhtul esinevad rahvatantsuga Põlva päevade raames. Lähen ka neid vaatama, aga et ma jälle prille maha ei jätaks nagu eelmisel aastal Kagu-Eesti tantsupeol, kus ma pidin täiega kissitama, et Hendrikut näha. Aga vahel ma kipun selline tuulepea olema!

Täna ma tahtsin tegelikult kirjutada neljapäevasest firmapeost, mis meil oli. Ma nimelt alguses arvasin, et ma ei saa sinna üldse minna, sest meie abiellumise kuupäev oli juba paigas, kui selle ürituse kuupäev selgus (mina seda ei ajanud, meil on nüüd Marketing Manager, kes selliste asjadega tegeleb). Ja kuna Hendrikul oli õhtune vahetus ja viimane buss Põlvasse läheb kell 19.40 (varem läks kell 22.00, aga see on ära võetud), siis ma poleks kuidagi tagasi saanud, sest see üritus algas kell 19.00.

Aga Hendrik võttis osa oma õhtusest vahetusest neljapäeval vabaks – seega me saime koos minna! Jõudsime küll kella 19.00 asemel kell 19.45, aga põhivärk algaski siis pihta. Et algusaeg oli kell 19.00.

Neljapäeva päeval oli mul siis juuksur ja jumestus. Kuna ma jätsin selle broneerimise viimaseks minutiks ehk kolmapäevaks, siis polnud üldse kerge Põlvas aegu saada. Ideaalis tahtsin jumestajat ja juuksurit samas salongis, aga no ei saanud. Ja telefonis ma enda meelest mainisin juuksurile, et soovin nii lõigata kui veits värvida (siiski oma loomulikku tooni, sest ma ei tahtnud enne pulmi suuri muutusi), aga kui kohale läksin, siis selgus, et aega on ainult lõikamiseks. See, kes aja broneeris, polnud seda värvimise soovi kirja pannud. No jäi siis ainult lõikus – mis seal ikka siis.

Jumestaja leidsin ka kiiruga, lihtsalt lappasin Äriinfo numbrid läbi ja helistasin. Enamusel aegu polnud, mis oli ka loogiline, sest päev varem asju ajades ei pruugigi midagi saadaval olla. Lõpuks siis mingi leidsin, kelle puhul see hind oleks pidanud mind juba ettevaatlikuks tegema, sest 10 euri õhtumeigi eest on ilmselgelt liiga vähe. Selle sain teada siis juba telefonis. Aga kuna mul polnud suurt valikut, siis parem see kui mitte midagi. Mu pulmameik tehti reedel hoopis paremas salongis, kus ma eelmise aasta septembris juba käinud olin, kui Hendriku sõbra pulma oli minek. Sealse kvaliteediga ma olin kursis ja mulle see sobis – ka hind vastas sellele (40 eurot, mis minu meelest oli väga hea hind, sest jumestaja tegi mulle väikse soengu isegi). Et alati ei ole kõige odavam asi eriti hea.

Ja selle jumestusega just nii neljapäeval oligi. Kuna see naine oli rohkem vist kosmeetik, sest samal ajal, kui ta mulle jumestust tegi, tegi ta teisele naisele näomaske (no ta lebas voodis näomask näos ja ootas, millal mul meik valmis saab, ilmselt see naine oli kaval ja võttis mu vahele sinna, teades, et nagunii keegi ootab). Lisaks oli tool ebamugav ja peeglit ei olnud kohe otse minu ees. Ja nii-öelda õhtumeigile kulus ainult pool tundi! Kõikjal, kus ma käinud olen, läheb vähemalt tund, enamasti ikka 1.5 tundi.

Kui see meik valmis sai, siis ma ka ütlesin sellele naisele, et ma pole eriti rahul, et tavaliselt on õhtumeik ikka palju parema kvaliteediga. No ta midagi seal parandas ja siis avastas, et ta on mu valge jaki ära määrinud! No eks mul ikka oli see lina vms ümber, et ei määriks, aga mina ei tea, kuidas see tal õnnestus. Kui ma oleksin teadnud, et nii läheb, siis ma oleksin selle seljast võtnud (mul olid juba peoriided seljas). No ta ei saanud seda plekki välja ja ma ka tavalise veega ei saanud (seal oli all WC, kus ma seda nühkisin). Maksin 10 eurot ja ütlesin endale, et ma ei lähe enam iial sellesse kohta meiki tegema. Ja nii ongi!

Koju jõudes hakkasin sapiseebiga seda plekki välja nühkima ja õnneks siis sain. See oli nimelt just eile ostetud jakk, mille ma plaanisin firmapeole ka panna. Ja lisaks pulma ajal peale panna, kui hommikul väljas jahe on. Et jah – halb kogemus oli sel korral jumestajaga, aga eks ma ise olin ka loll, et selle viimasele minutile jätsin. Siis ehk ongi vabad ainult need odavad ja kehvad jumestajad.

Kodus oli mul veel natuke aega oma jakki kuivatada ja siis tuli Hendrik mulle järele, et koos Tartusse sõita. Firmapidu toimus Vabankis ja oli mõeldud nii meile kui meie klientidele, sest hiljuti sai ettevõte viieaastaseks!

Kui kohale jõudsime, siis tutvustasin Hendrikule oma töökaaslasi ja tutvusin ise ka nende abikaasade/elukaaslastega, sest meil pole eriti varem selliseid kaaslastega üritusi olnud. Kell 20.00 hakkas ülemus kõnet pidama ja kui mainiti, et et varsti saab GR (lühend meie firmanimest) järelkasvu, siis sain ma aru, et pean lavale minema. Nimelt mu töökaaslased tegid mulle dekreeti minemise kingituse – ülisuure paki mähkmeid ja beebipoe kinkekaardi 100 euro väärtuses. Nii vajalik kingitus! 🙂 Tegelikult isegi mitme beebipoe kinkekaart, sest see on just keti oma ehk siis kehtib erinevates beebipoodides.

Selle viisime rõivistusse hoiule kuni ürituse lõpuni. Lisaks oli kohal veel mustkunstik, kes erinevaid trikke näitas ja kohapeale oli pandud jalgratas, mis mõõtis kahe minuti jooksul, mitu meetrit jõutakse vändata. Nagu GR-i lahenduski ju mõõdab tootmise efektiivsuse puhul paljudel juhtudel meetreid, vahel ka tükke. Hendrik proovis ka ja sai tubli neljanda koha, tehes kõigile mu töökaaslastele pähe 😀 Mõned kliendid olid eespool ainult. Mina rasedana ei hakanud proovima ja meie ettevõtte teine naine ka ei proovinud, aga no kleidiga ongi maru ebamugav selliseid asju teha 😀 Tegelikult ma ei tea, kas Hendrik just neljandaks ka jäi, sest vbl pärast meie lahkumist tegi veel keegi tema meetrid üle, aga siis pidi see mõni klient olema, sest mu meessoost töökaaslased olid kõik juba proovinud.

Igal juhul – väga tore õhtu oli! 🙂 Kui hakkasime kell 22.30 ära minema, siis mainisin kõigile, et tuleb minna, sest ma abiellun homme varahommikul. Keegi ei teadnud seda veel ju. Mõned mu töökaaslased teadsid, et ma lähen pulma, aga nad ei teadnud, et ma ise abiellun 😀 Kõik soovisid mulle õnne ja nii see pidu meie jaoks läbi saigi. Järgmisel päeval kuulsin, et mõned olid lausa kella 04.00ni pidutsenud, aga firma saab ju ka kord elus viieaastaseks – esimene pisike juubel siiski! 🙂

Lõpetuseks paar pilti siis ka. Esimene neist on Hendrikuga ja teine oli originaalis mu ainukese naissoost töökaaslasega, aga kuna ma ei lisa blogisse peale enda ega Hendriku kellegi teise pilte, siis tema lõikasin välja. Fotograaf tegi ka muidu sellel üritusel pilte, aga need saab kunagi hiljem kätte! Oli ilus üritus ja nüüd on hea pikka puhkust nautida! 🙂 Aga meigiga polnud ma jah üldse rahul… Eks teine kord olen targem. Ahjaa, üks pilt veel siis lisaks – jalgrattaga sõitvast Hendrikust.

20190530_205354.jpg20190602_083028.jpg

20190602_120942.jpg

 

8 kommentaari “Odav jumestus tõesti tähendabki halba kvaliteeti… /Firmapidu

 1. Pildil see meik nii kohtav ei näegi välja 😀
  Tohib küsida, kellena Hendrik töötab, et õhtusi vahetusi teeb? (ei pea avaldama ettevõtte nime vms)
  Lissalt huvi pärast, et tihti öösiti tööl 🙂

 2. Jah, lihtsalt õhtumeik peaks kindlasti tugevam olema. Mulle järgmisel päeval tehtud pulmameik oli heledam kui tavaline õhtumeik, aga nägi ikkagi tumedam välja. Ja palju parem. Pulmameik ongi tavaliselt heledam kui õhtumeik.

  Hendrik päris öösiti ei töötagi õnneks, hommikune ja õhtune vahetus (üle nädala siis). Kui on õhtuses vahetuses, siis see lõpeb kell 23.00 (ja esmaspäeviti kell 01.00, et reedel saaks kell 21.00 ära). Ta töötab tootmisettevõttes ja tavaliselt on sellistel ettevõtetel ka õhtused vahetused, mõnel juhul lausa öised (meie klientidel näiteks). Õnneks seal ettevõttes, kus ta töötab, päris öiseid vahetusi pole. Hendrik on tootmistööline ja teeb seda, mis projektid parasjagu pooleli on.

 3. Minu meelest teeb see meik su koledamaks kui sa tegelikult oled.
  Ei sobi sulle kuidagi. Teeb silmad imelikuks.
  Aga õnneks läks sul kehvasti mingi nö suvalise firmapeo meigiga ja mitte pulmameigiga 😁

 4. Ma ise olen Põlva lähedalt pärit, kas selle jumestaja nimi algas T tähega ehk? 😃 kui jah siis mul umbes sama halb kogemus temaga ja kahjuks enda lõpetamisel.. aga noh, Põlvasse rohkem meikareid ja juuksureid juurde tulnud, vb juba mitu ebakvaliteetset tegijat seal.

 5. Ega ma ise paremini kahjuks ei oska teha, aga no ma pole jumestaja ka. Et vähemalt ma tean, kuhu Põlvas enam mitte pöörduda 😀 Pulmameigiga jäin küll ülirahule ja teine kord pigem pöördungi uuesti sinna salongi, ma olen juba kaks korda seal käinud, alati on ilus tulemus olnud. Sama jumestaja on teinud ka ja tema tõesti teab, mida ta teeb.

  Et kui Põlvas keegi head jumestust soovib, siis Krohv jumestus on küll tasemel, seal ma oma pulmameigi lasingi teha (nad hiljuti kolisid, kodulehel on veel vana aadress, aga asuvad nüüd J.Käisi tänaval)

  https://krohvstuudio.ee/

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s