MA OLEN ABIELUS!!!

Teate – mu lugejad oskavad vihjete põhjal ikka väga hästi asju kokku panna! Nimelt ma olen siin  mitmes postituses rääkinud, kuidas ma olen tellinud mitu kleiti, sest üks nendest sobib küll firmapeole ja blogiauhindadele, aga teine on selline eriline üritus, mille kleiti ma ei saa kuskil mujal eriti kanda. Ja juba siis tuli kommentaariumisse küsimus, et kas me abiellume – sest ju sellepärast on see kleit teistsugune. Kuna meie ideest teadis sel hetkel ainult meie mõlema perekond, sest 31.mail ehk täna me abiellusime Hendrikuga, siis ma ei lasknud seda kommentaari kohe läbi (see tuli vist eelmisel nädalal millalgi). Ja kui ma siis kribasin veel, et varsti on plaan kirjutada ühest väga olulisest elumuutusest, siis tulid mitmed kommentaarid seoses selle küsimusega, et kas me abiellume! Aktsepteerisin need täna pärast pulma, aga vastasin neile ikkagi jaatavalt ära, lihtsalt küsimust ise ei lasknud kohe läbi. No kuna meie soov oli, et sellest saaksid enamus pärast pulma teada.

Aga nüüd siis algusesse – kuidas see kõik juhtus? Kui ma oma rasedusega blogis kapist välja tulin, siis mitmed inimesed küsisid minult, et kas meil on plaan ka millalgi abielluda. Siis ma mainisin, et on küll, aga ilmselt siis, kui laps on juba ära sündinud. Sest me olime tol hetkel abielust juba rääkinud ja teadsme mõlemad, et me abiellume, aga kuna Hendrik tahtis suurt pulma ja mina pigem kahekesi registreerimist, siis jäigi see asi sinnapaika, sest meil lihtsalt poleks olnud ei aega ega raha suure pulma korraldamiseks. Ja nii see asi siis edasi läks, kuni aprilli viimase nädalani, mil me uuesti sellest rääkisime. Ja siis ütles Hendrik, et tema jaoks pole ka see suur pulm nii oluline enam, et võime ju ka lähiringis selle teha, ainult mõlema perekonnale. See idee sobis mulle väga hästi (ja oli ka natuke kompromiss, sest mina alguses mõtlesin ainult kahekesi registreerimise peale) ja juba saatis Hendrik päringu Põlva vallavalitsusse, et millal saaks avaldust tegema tulla.

Põlva vallavalitusesse jõudsime me 30.aprillil ja esimene vaba kuupäev abiellumiseks oli 31.mai! Võtsimegi kohe selle, sest muidu sünnib laps veel enne ära jne. Meil tegelikult täiega vedas, sest avalduse sisseandmise ja abiellumise vahe peab olema vähemalt 30 päeva. Kui me oleks näiteks 2.mail avaldused sisse viinud, siis me poleks saanud täna abielluda, vaid millalgi juuni keskpaigas ilmselt.

Ja nii algas see üpris lühike periood pihta, kus ainult meie perekond teadis meie plaanist ja üks mu tuttav fotograaf, kes meid täna pildistamas käis. Koos meiega oli pulmas 12 inimest – seega väike registreerimine.

Ma oma pulma jaoks tellisin kaks valget kleiti, mitte otseselt pulmakleiti, sest need on tõesti väga kallid ja kui nagunii see oli väiksem pulm, siis sobis ka lihtsalt valge kleit. Panin selga ikkagi selle esimese, sest teine oli mulle kokkuvõttes liiga kitsas – lukk läks selga pannes katki 😀 Mis sa ära teed, kui sa 98 kg kaalud, eksole. Aga polnud sellel esimesel kleidil ka midagi viga. Hendrikul mingi ülikond on, aga ta tahtis teistsugust – seega tema rentis endale uue, sest ta tõesti kannab seda üliharva.

Abielusõrmused tulid ka lihtsad, sest kogu pulm oli tagasihoidlik. Kusjuures ma arvasin, et nüüd me siis abiellumegi ega eeldanud, et eraldi tuleb veel kihlasõrmus, kui avaldused juba sisse olid viidud, aga täpselt kaks nädalat tagasi sõitsime me õhtusel ajal Räpinasse, kus Hendrik Lämmijärve ääres ühele põlvele laskus ja nii-öelda mu ametlikult ka naiseks palus! Kuigi avaldused olid selleks ajaks juba sisse viidud. See oli üliarmas hetk! 🙂 Ma kihlasõrmust hetkel ei kanna, sest rasedusega võivad mu sõrmed üles paistetada ja ma tõesti ei sooviks, et keegi selle mu sõrmest peaks välja lõikama (nagu ühe tavasõrmuse puhul mõni aeg tagasi juhtus). Hetkel on mul abielusõrmus sõrmes, aga kui kuumad ilmad jne, siis võtan ka selle igaks juhuks ära, et seda sama saatus ei tabaks.

Ja jõuamegi siis tänasesse päeva! Mul oli hommikul kell 07.00 jumestus, sest registreerimine oli juba kell 09.00. Eraldi ma juuksurit ei võtnud, sest keegi oleks pidanud siis kell 05.00 tööle hakkama, aga tundus ebatõenäoline, et see võimalik oleks. No ilmselt oleks saanud ka juuksur ja jumestaja koos toimetada, aga polnud ikkagi selliseks kellaajaks kedagi võtta, hea et jumestajagi siin Põlvas leidsin. Kuna mul oli eile firmapidu, siis olin lasknud juuksed lühemaks lõigata ja otsad tervemaks ning eile oli mul ka jumestus, aga sellest üritusest kirjutan ma mingis teises postituses.

Aga tänase jumestajaga vedas mul selles mõttes, et kuigi ta ise juuksur ei olnud, siis meil jäi natuke aega üle ja ta koolutas mu juukseid, et need natuke rohkem lokki hoiaksid. Seega läks mul veel eriti hästi 🙂

Kuskil kell 08.45 tuli Hendrik mulle järele, sõitsime Põlva vallavalitsusse, kus perekonnaseisuametnik meilt veel mõned küsimused üle küsis (a la, et kas jääme kindlaks, et hakkame koos kandma pärast abiellumist Hendriku perekonnanime – ehk siis jah – mul on nüüd teine perekonnanimi). Kohe jõudsid meie perekonnad ka (kes olid omavahel suhteliselt võõrad, ainult üks mu sugulane teadis Hendriku perekonda, sest nad on samast külast pärit), kes ukse taga ise omavahel suhtlema hakkasid.

Ja lõpuks jõudis kätte abiellumise aeg! Kuna ruum oli väike, siis meie istusime enamus aja ja teised seisid. Ma lihtsalt küsisin enne üle, et kas on võimalik, et me ei peaks kogu aeg seisma, sest no rasedana on suht raske pikalt püsti olla. Ja nii võis – ehk siis tõusime Hendrikuga jah-sõna ajaks püsti ja suudlemiseks.

Ma nii lootsin, et mul ei hakka pisar õnnest jooksma (sest meik, eksole, mis tuleb maha), aga ikkagi hakkas! Natuke läks ka laiali, aga sain hiljem selle korda teha. Sõrmuste ajal juhtus see naljakas olukord, et ma ei saanud Hendrikule sõrmust sõrme, suht piinlik oli juba, aga ei tahtnud eriti minna (samas minu oma tundus natuke nagu liiga suur või kergelt sõrme minev, aga ju me arvasime, et peabki nii olema). Kuidagi siis sain, aga tuli hiljem välja, et meil läksid sõrmused vahetusse – ehk siis mina sain tema oma ning tema minu oma 😀 Kuna meil graveeringuid pole, siis oli suuruse vahe ainult (tal on ainult natuke suuremad sõrmed), aga ärevus ja kõik muu. Kusjuures ka abielusõrmuste kandmisega on oluline teema – meie kanname neid vasakus käes, aga paljud vist paremas? Me küsisime enne üle ja perekonnaseisuametnik ütles, et paljud valivad vasaku, sest on südamepoolne käsi. Ma nüüd ei teagi, mu õde näiteks kannab paremas ja tema ütles, et vasakus oleks nii imelik 😀 Kui ma kunagi lapse ära sünnitan, siis paremas hakkan kihlasõrmust kandma ja vasakus abielusõrmust, sest hetkel ma millalgi võtan ka abielusõrmuse ära. Teades, kuidas mul need sõrmed üles paistetavad, ei hakka ma millegagi riskima.

Pärast registreerimist tegi fotograaf kogu seltskonnast koridoris pilte, hiljem oli väike lõuna esimesel korrusel asuvas kohvikus, kus meie perekonnad omavahel tutvust tegid. Ja nad klappisid väga hästi – jäi lausa jutt, et millalgi teemegi sellise suurema istumise, kus meie perekonnad koos on. Vist jäi juulisse see aeg. Istumine oli kuskil 1.5 tundi ja siis suundusime meie Hendrikuga sinna lähedal asuvasse loodusesse fotosessioonile, kus meist fotograaf pilte tegi. Tegemist on minu tuttavaga, kes rohkem armastab küll loodust pildistada, aga teeb inimestest ka pilte, kui keegi kutsub. Ja mulle ta pildid on alati meeldinud 🙂

Ilmaga ei vedanud selles mõttes, et megasuur tuul oli, aga õnneks just sel hetkel vihma ei sadanud. Muidugi nii head ilma, kui eile oli, kahjuks täna ei olnud…

Ja nii see päev siis mööduski! Hendrk on hetkel tööl, sest ta niigi võttis eilse õhtu vabaks, et minuga firmapeole tulla. Kuna ta puhkus algab juulis, siis enne seda me midagi nii suurt koos ei planeeri, aga siis küll! Uskumatu tunne on olla abielus, aga nii superhea tunne! Mul on elus viimasel ajal ikka täiega vedanud ja ma olen selle üle väga tänulik.

Kuna ma lähen esmaspäeval dokumente ajama, siis äkki keegi annab hüva nõu, mismoodi nende ajamise järjekord on? Kõigepealt ID-kaart ja siis jään ootele, millal selle kätte saan ning siis panka sellega? Nimelt mul peaks millalgi järgmisel nädalal vist dekreediraha tulema, aga kui nimed ei klapi, siis jääb see ootele? No iseenesest poleks ka see hullu, aga ma tean, et mingid pangad aktsepteerivad kuu aega kahte nime. Või siis lähen ID-kaarti tegema ja lähen kohe panka ning mainin ära, mis lugu mul selle nimega on? Kuidas kõige mõistlikum oleks? Internet annab ka nii erinevat nõu selles suhtes, et ei teagi, mida uskuda või mida mitte.

Aga tulles tagasi mu emotsioonide juurde, siis…. ma olen nii õnnelik! Ma olen abielus ja augustis oleme me juba täiesti perekond! Mitte et me seda ilma abiellumiseta poleks olnud, sest minu jaoks ei ole vahet, kas abiellutakse enne või pärast lapse sündi, aga see sündmus iseenesest on küll tähtis. Ja seda, et ma Hendrikuga abiellun, olen ma vähemalt mingi aasta aega teadnud, no sisetunne on öelnud, aga siis ma veel ei teadnud, millal see juhtuma hakkab. Esimest korda me umbes siis rääkisimegi pulmadest, et kunagi tulevikus see juhtub. Nüüd ma mõistan neid inimesi, kes ütlevad,  et selle tunned kohe ära, kui sa kohtud inimesega, kellega oma eluteed koos jagada! Ja nii ongi. Ei ole mingeid kas-küsimusi ega aga mis siis, kui… mõtteid. Sa tead, et sa armastad seda inimest ja tahad temaga koos elu jagada, olla talle alati toeks ja abistada jne. Ja see tunne on imeline! Hendrik ütles ka täna, et ta pole mitte kunagi varem nii õnnelik olnud nagu praegu, et ta armastab mind nii väga ja abiellumine on sellise tunde puhul igati loogiline samm. Hendrik on varem ka öelnud, et ta ei mõista neid mehi ja ka naisi, kes saavad oma kaaslasega lapse, aga toovad sadu vabandusi mitte abiellumiseks (ja seda aastaid või ka aastakümneid!). Et see võib ka pärast lapsi juhtuda, aga kui üks räägib kogu aeg, et tema tahaks abielluda ja teine sellepeale ainult õlgu kehitab, siis ju see teine ikka nii väga ei taha seda. Ja nii ongi. Kui kumbki ei taha abielluda, siis on see igati okei, aga kui üks tahab ja teine ei taha, tuues sadu vabandusi, miks mitte seda teha, siis on asi selles, et ju siis ikkagi ei taheta päriselt selle inimesega koos olla… või siis tahetakse mingi tagavarauks lahti jätta. Ma olen selle mõttega nii nõus!

Aga abiellumine rasedana on meie perekonnas tavaks – mu ema ootas mu vanemat õde, kui ta mu isaga abiellus, mu õde ootas oma poega, kui ta oma abikaasaga abiellus. Neil oli mõlemal küll suurem pidu ja rasedus oli pulma ajal väiksem, aga jah – nagu meie peretraditsioon 😀

Täna on veel viimane päev blogiauhindade hääletamisel kaasa lüüa, seega, kes pole veel hääletanud, saab seda teha siit:

https://blogiauhinnad.ee/haaletamine/

Minge ja tehke mulle üks hea pulmakink oma häälega! 🙂 Ma olen küll üpris veendunud, et eks ma seal oma grupis viimaseks jään, aga hääletama võin ma ikka oma lugejaid üles kutsuda.

Lõpetuseks siis mõned pildid. Esimesed neist on mu enda moblaga tehtud ja hilisemad fotograafi omad (ma viis pilti sain täna kätte, aga ülejäänud saan mõne aja pärast).

Viimased minutid veel preilina! Pilt tehtud vahetult pärast jumestust. Kleit oli lihtne ja mitte otseselt pulmakleidina mõeldud, aga kuna pulm ise oli ka tagasihoidlik, siis oli see ainuõige valik minu meelest.

🙂

Olin tegelikult hommikul üpris väsinud, sest jõudsime kell 23.15 koju firmapeolt ja ma ärkasin väga vara, et kell 07.00 jumestusse jõuda.

See on veel minu moblaga tehtud pilt. Kopeerin sama jutu, mille ma Facebooki panin: Väike piilumine tänasesse päeva, päris fotograafi pildid tulevad hiljem. Meie otsus oli teha pulm ainult kõige lähedasematele – ehk siis kohal oli ainult perekond. Päev oli super! Mul on ikka nii vedanud, et mul on Hendrik! ❤

Siit algavad fotograafi pildid!

Minu imeline Hendrik! 🙂

🙂

Facebookis kirjutasin ma selle pildi alla niimoodi: Kui keegi oleks mulle aasta ja seitse kuud tagasi öelnud, et ma kohe tutvun Tinderis oma tulevase abikaasaga, siis ma oleksin vastanud, et sellised asjad juhtuvad ainult filmides või kellegi teisega. Nagu näha – juhtuvad sellised asjad ka päriselt! 😉 Elu on mulle viimasel ajal väga palju naeratanud ja ma olen selle üle ülimalt tänulik. Meie perekond – Hendrik, mina ja veel mu kõhus kasvav poisiklutt, kes meiega augustis liitub! 🙂

Nüüd on meie elutee ametlikult põimunud!

73 kommentaari “MA OLEN ABIELUS!!!

 1. Palju õnne!

  Vahetasin just hiljuti dokumente samal põhjusel.
  Kõige pealt siis idkaart/pass. (Enne riigilõiv maksta)
  Panka võib minna ka abielutunnistusega ja uue kaardi avalduse sisse anda, aga kaardi saab kätte alles siis, kui ka uued dokumendid käes.
  Kui kuskil lepinguid, siis neid ma teavitasin, et nimi muutus, IK ju sama ja muudeti lihtsalt andmed va Elusa, mis tahab ikka uue dokumendi koopiat.. sinna ma polegi jõudnud veel.
  Kliendikaardid võivad oodata aega, kui niikuinii aeguvad ja uusi vaja.

 2. Ja me valisime ka vasaku käe, sest südame käsi.
  Googeldasime ka ja saime aru, et Eestis on see tõesti nii nagu inimesed ise tunnevad. Mõnes riigis on kindlas käes.

 3. Palju õnne! Olen su blogi lugeja juba aastaid. Väga toredad uudised ja õnne teile mõlemale!

 4. Narmendavaid küünenahku ja küüsi ei pidanud vajalikuks korrastada nii tähtsaks päevaks?

  • Ju siis ei pidanud jah 😀 Midagi loomulikku siis ka, sest ma nagunii närin küüsi. Jah, ma tean, et see on halb harjumus, aga meil kõigil on mingi selline pahe. Mind see väike asi vähem õnnelikuks ei tee. Ma isegi ausalt öeldes ei märganud seda, sest olen nii õnnelik 🙂

   • See jäi silma jah, et maniküüri oleks võinud küll lasta teha.. Aga kleit on väga ilus ja peaasi et inimesed ise oleksid õnnelikud ja näha olid et seda nad olid! 🙂 Palju palju õnne teile!

 5. Esmalt palju õnne!

  Aga sellega ma ei nõustu, et abielluvad aind inimesed, kes tunnevad et nad üksteise jaoks õiged.
  Mulle ka mu mees meeldib, aga hetkel lihtsalt ei soovi abielluda. See on ju paber vaid.
  Kui meeldima üksteisele väga, siis pole vahet kas oleme abielus või mitte.
  Aga tore ikka, et pulmad tegite.

  • Jah, siis küll, kui see teie jaoks ainult paberit tähistab. Lihtsalt vahel on niimoodi, et üks nii tahab abielluda ja teine ei taha – et siis on sellest natuke kahju, kes tahab.

   • Jah, see sõltub inimestest ja nende arusaamast. Minu jaoks tähendab ka abielu midagi sügavamat kui lihtsalt paber.

  • See on leping, mitte paber. Kas pangalaenu leping on ka ainult paber? Abielu on tõotus. Uks keeratakse lukku ja võti visatakse aknast välja. St probleemide tulles nähakse palju rohkem vaeva,et neid ületada. Ei ole kaunimat ja rahuldavamt suhet kui pikaaegne abielu. Kahjuks teeb meedia kõik,et õigustada vabaabielu, mis on tegelikult kahjulik kogu ühiskonnale.

   • Eks see abiellumise otsus peab sisemiselt mõlemal olemas olema. Mina ei kritiseeri vabaabielusid – minu jaoks on ka nemad perekond, kui neil on lapsed. Kuigi ka minu jaoks on abielul palju sügavam tähendus kui lihtsalt üks paber või siis ka leping. Just selles hingelises mõttes siis.

   • Võti aknast välja? Võti jääb tagataskusse, lahutada saab igal ajal ja suurem osa abielusid seda teed ka läheb. Mu ema on kolm korda abielus olnud ja lähiajal abiellub neljandat korda. Me oleme enda vabaabielus mehega käinud kahes tema pulmas st kaks tema abielu üle elanud.

    Meil 10+ aastat koos oldud vabaabielus, kolm last ja nüüd alles mõtleme abielu peale. Varem oli laual korduvalt, aga kumbki ei soovinud selle peale aega ja raha raisata. Praegu ka mõtleme ainult seetõttu, et lihtsustab bürokraatiat. Nimed jätaks samaks jne.
    On inimesi veel kindlasti peale meie, kelle arvates abielu ei olegi absoluutselt oluline ja kindlasti pole seal asi selles, et keegi pole kelleski kindel. 😀
    Oluline on, et kaks inimest on üksteist leidnud ja ka armumise ja põnevuse faasist edasi minnes reaalselt koos klapivad. Mis vorm mingile paarile sobib, pole üldse oluline. Iga vorm kaotab tähtsuse kui paar ise laguneb.
    Palju õnne! 🙂

   • Aitäh, Leevi!

    Mina leian, et kui mõlemad arvavadki, et abiellumine on mõttetu ja see pole hetkel vajalik, siis ongi kõik korras. Et kaks samasuguste arvamustega inimest on kokku saanud ja kõik on hästi.

    Lihtsalt tihti ongi niimoodi, et üks väga tahab abielluda, aga teine ei taha. Ja no sellises olukorras on väga keeruline kui mitte lausa võimatu kompromissi leida. Ei saa ju poolikult abielluda vms. Vbl seal siis aitaks, et ootavad natuke ja vaatavad – ehk kumbki muudab oma arvamust. Ja mõnikord suure pulma jaoks nagunii kogutakse aastaid raha jne, mis on ka igaühe enda valik.

    Mina just mõtlengi, et mida siis need paarid saavad teha, kus üks tahab abielluda ja teine ei taha… Oodata? Vbl, aga kas see tegelikult muudab midagi? On ju ka lahku mindud sellepärast, et inimene, kes tahtis abielluda, ei jaksanud enam olla koos partneriga, kes seda ei tahtnud jne… Keeruline olukord.

    Alati ei peagi olema abiellumise vastu olemise põhjus see, et keegi tahab tagavaraukse lahti jätta. Küll aga see võib seda olla – ilmselt olenevalt inimesest. Ja on ka seda nähtud, et paar on 10 aastat koos, üks osapooltest raiub täiega, et tema ei soovi abielluda, et see on vaid mõttetu paber. Ja siis lähevad lahku ja see, kelle jaoks abielu oli enne vaid mõttetu paber, abiellub paari aasta jooksul kellegi teisega. Lihtsalt mõnikord tuuakse see ka ettekäändeks teisele inimesele, kes tahab abielluda (ainult paber jne), aga ei taheta öelda, et lihtsalt pole soovi abielluda, jättes lisamata, et selle konkreetse inimesega. Vot see on minu meelest kurb, sest siis abiellumist sooviv inimene loodab ja ootab, et partner oma meelt muudaks, aga mida ei tule, seda ei tule…

    Eks neid olukordi ole tõesti igasuguseid.

 6. Palju õnne! Ja rõõmsat beebiootuse jätku.

  Olen ise sarnase plaaniga, otsustasime üsna kiirelt pärast mehega tutvumist, et soovime kõigega koos edasi minna ja jäin peagi lapseootele. Nüüd on meil imearmas kolmekuune poja ja pulmad augustis. Teeme samuti pereringis ja vaikselt. Igaühele nii nagu neile kõige paremini sobib 🙂

 7. pank tahab id kaardil või abielutunnistusel näha uut nime, need asjad käivad ruttu. küüned oleks võinud kasvõi läbipaistva lakiga üle teha.

  • Jah, mõned ütlevad, et enne pole mõtet panka minnagi, kui uus ID-kaart on valmis.

   Ma üldiselt ei värvi oma küüsi üldse, aga no tänase päeva jaoks vbl siis oleks natuke pidanud. Aga no sai sel korral siis sedasi 🙂

 8. Toredad uudised, palju õnne!!
  Minul on sõrmus paremas käes, mehel vasakus. Alguses uurisime ikka, kummas peaks olema. Kui proovimiseks läks, saime aru, et mõlemale sobib tegelikult erinevalt ja selle peale rohkem ei mõelnud 😀 On küll ilus mõelda, et vasakus on südamele lähedal, aga ma abiellusin ju temaga- ta on niigi sügaval südames!

 9. Palju õnne!
  Kusjuures – sa ei näe selle valge kleidiga üldse nii suur välja nagu ma kaalunumbri ja su jutu järgi arvasin. Nii kaunis!

 10. Palju õnne teile! Endal oli eelmine aasta suht sarnane seis, beebi oli tulemas sügisel ja suvel registreerisime end ära ja olingi abielus😄ja mõne kuu pärast oli meil beebi käes ja täitsa perekond valmis hehe.

 11. Palju õnne! Meil on just homme, 1. juunil, teine pulma-aastapäev. Oli ka väga väike pulm, ainult minu isa ja tema ema, aga meil oli põhjuseks ka kaugus. No ei tahtnud sundida ühe või teise perekonda üle ookeani reisima.

  Sõrmuste kandmise osas, mul on vasakus sõrmes. Lihtsalt seetõttu, et on mugavam ning kihlasõrmus ja abielusõrmus on samas sõrmes. Kas teil on valgest kullast või hõbedast sõrmused?

  • Palju õnne homse teise pulma-aastapäeva puhul!

   Meil on hõbedast sõrmused, ma ise olen kuidagi alati olnud rohkem hõbeda kui kulla eelistaja, Hendrikul vahet ei olnud – seega sai hõbedast valitud.

 12. Kirjutad, et Hendrik laskus Räpinas mere ääres põlvele. Ilus küll, Räpina on mul üks lemmikkohtadest Eestis aga kus see meri sealt täpsemalt on? Kas seal rannas Võhandu mere ääres või hoopis mõisapargi juures paisjärve mere ääres? 😀 No ma ei saanud tögamata jätta.
  Tegelikult tulin kommima, et teile palju õnne ja armastust soovida. Imeline kui saad tunda seda tunnet kus kõik on lihtne ja ei pea üldse pead vaevama, et kas ta on õige ja “mis siis kui..”, sest su süda lihtsalt teab ja kõik. Mina jõudsin oma abieluni täpselt samasuguse tundega. Kleit on kena ja sobib sulle, küüned küünteks. Enamusele naistest tähendab pulmapäev kuudepikkust, isegi aastapikkust tööd viimsegi detaili kallal ja kui pulmapäeval miskit nihu läheb, jääb mõru tunne või pettumus sisse, sest kõik polnud täiuslik. Sina keskendusid kõige tähtsamale ja tundud olevat pulmapäeval siiralt õnnelik ja muretu ja see ongi kõige tähtsam. Kui need küünenahad sulle endale silma ei jäänud, siis mis siin teistelgi tagantjärgi targutada. Õnne ja pikka armastust teile!

  • Aitäh! 🙂

   Abieluettepanek toimus Räpina rannas ehk Lämmijärve ääres – seal, kus see väike restoran ka on ja kalasadamate päev toimus. No Räpinast 5 km tegelikult. Ma panin selle mere mainimisega ise mööda – ikka järv jah 😀

   • Väga hästi sobiv. Lahutuse suure protsendi põhjus on abielu. Kui pole abielus ei saa ka lahutada

   • Nojah – kui nii pessimistlikult elusse suhtuda, siis ei saa eladagi ju. Lahtuste protsent on kõrge, aga ka niisama kooselus elavad paarid võivad lahku minna. Kui juba otsustatakse lahku minna, siis mina leian, et see juhtub olenemata sellest, kas ollakse abielus või mitte. Vbl abielu puhul siiski üritatakse rohkem isegi päästa, sest kui kord oled juba abielus, siis oled kirjutanud alla paberile, et tõesti oledki koos heas ja halvas. Paber iseenesest ei muuda muidugi midagi jah. Kui suhe või abielu on lõppenud, siis nii kahjuks ongi.

 13. Palju õnne!
  Mulle tundub, et mina olin vist üks nendest, kes beebiuudise järel abiellumise kohta küsis. Igatahes väga vahva! Pikki õnnelikke aastaid teile.
  Meie kanname abielusõrmuseid paremas käes, tundus igati loogiline, sest kui paned käe südamele, siis ikka ju parema käe. Lisaks see, et meie vanemad kannavad paremas käes.
  Ilusat ootuse jätku. Tõesti naudi seda aega veel kui saad kodus olla enne lapse sündi. Maga, puhka jne.

 14. Palju onne!
  Sormustel on reeglid: kihlasormus pannakse vasakusse katte ja see annab teada, et omanik on hoivatud, kaitseb maailma eest, uute armumiste eest. Abielusormus pannakse paremasse katte ja kaitseb eelmise pere eest, eraldab vanast perest – sunnipere ja sugulased. Nuud elate te oma uue pere elu ning vana jaetakse maha. See aitab uuel perel paremini omavahel kohaneda ja juurduda, kui keegi ei sega.

  • Eks need reeglid ole erinevad – see, millesse keegi ise usub. Aga iseenesest see asi, mille sa kirjutasid, on küll ilus uskumus! 🙂

 15. Haa, ma tulin eile just oma tädi pulmast, kes ka eile abiellus! Ta abiellus oma elus teist korda ja seekord kiriklikult, aga ikkagi nii nii ilus ja harmooniline pulm oli, mulle väga meeldis!

  Palju palju õnne ka teile abiellumise pujul ja kleidi puhul tegid ainuõige valiku, nii kena pruut olid!:)

 16. Mis sõrmustesse puutub, siis mu vanaema kord ütles, et eesti kombe järgi kantakse abielusõrmust paremas ja kihlasõrmust vasakus käes.

  • Ma olen ka seda kuulnud, aga viimasel ajal võib vist ise rohkem valida. Mulle see idee sobib, et abielusõrmus vasakus käes – et nagu südamepoolne. Et jah – mina jätan hetkel vasakusse kätte.

 17. Palju õnne teile, Jaanika! Kogu see aeg Hendrikuga koos on südamest nii hea meel olnud su pärast ja teie suhe nagu kinnitab ka seda, et parimad asjad siin elus on tasuta. Selles mõttes, et õige inimesega sujuvadki asjad üsna lihtsalt. Puhas rõõm on näha õnnelikke inimesi ja annab teistele ka lootust kunagi jõuda oma eluga sinna, kus kõik on justkui paika loksunud 🙂

  • Mina soovin sulle ka kõiges edu ja aja jooksul kindlasti jõuad sinna, kus kõik ongi reaalselt paigas 🙂 Vahel võtab see lihtsalt rohkem aega, aga tulemata see kindlasti ei jää!

 18. Palju õnne!
  Abielu oli minu jaoks oluline kui lapsed tulid ja seda ainult nime pärast. Kui asi ainult paberis oleks, siis ühine laenuleping hoiab kindlamalt koos kui abielutunnistus 🙂
  Perekonnanimi on siiski perekonna nimi. Mille poolest mina peaksin teise perekonda kuuluma? Minu jaoks oli see tähtis, abiellusin peale 1.lapse sündi ja peagi sündis teine.
  Nüüdseks olen lahutatud küll, aga täpselt sellel ülaltoodud põhjusel ma jätsin oma nime samaks. Minu lapsed on minu perekond!

  • Mulle ka see idee meeldib, et kõigil on üks perekonnanimi. Lisaks üldisele pühendumisele, mida abielu minu jaoks sümboliseerib.

 19. Nii tore, palju õnne! 🙂
  Mina kannan nii abielu- kui kihlasõrmust vasakus käes. Mõlemad on peenikesed rõngad ilma suurte kivideta, nii et saan kenasti koos kanda.
  Dokumentidega oli jah nii, et kõigepealt uus ID-kaart ja siis muud asjad. Pangas oli nii, et nad kuu aega (LHVs oli nii igatahes) kannavad vana nimega tulnud raha ikka edasi uue nimega kontole, nii et seepärast muretsema ei pea 🙂
  Kusjuures mina teadsin kohe esimesel kohtingul, et vot, sellest mehest saab mu abikaasa ja laste isa. Temal läks küll veidi aega, et selle tõdemuseni jõuda, aga kohale ta jõudis 😀 me registreerisime täitsa kahekesi ning laulatus ja pulmapidu olid siis hiljem ca 30 inimesega. Kusjuures minu jaoks see ametlik abielu on täiesti ebaoluline, tegime seepärast, et muidu ei laulatata. Me kumbki pole usklikud, aga minu jaoks oli laulatus midagi suuremat ja kannab sügavamat tähendust. Meie kirikuõpetaja ütles ilusti, et igaüks defineerib endale usu ja Jumala ise ja mulle meeldib see mõte, et meie abielu on kaitstud millegi suure ja võimsa poolt, mida me ise päriselt lõpuni ei mõista. Ametlik abielu on nagu leping ja ma ise tunnen, et nt ühine kodulaen seob meid rohkem kui allkiri abielutunnistusel.

  • Kiriklikud laulatused on nii ägedad! 🙂 Ma olen ise küll ainult ühes käinud ja sedagi Hispaanias aastal 2009, aga see oli nii superilus. Kuigi see oli katalaani keeles ja vot seda ma ei oska – lihtsalt pruut oli Katalooniast pärit ja hispaania keelt eriti ei rääkinudki, mees seevastu rääkis küll. Et ma ei saanud midagi aru, mis seal räägiti, aga mu Hispaanias elav tuttav (kes ka ise väga ilusa kõne maha pidas pruutpaari kohta) tõlkis mulle hiljem natuke. Ja kuigi minu jaoks abiellusid täiesti võõrad inimesed, siis ikkagi oli kõik megailus.

   See on ka üks kõige suurem pulm, kus ma käinud olen ja mu enda oma on kõige väiksem olnud, hehe 😀 Et kokku olen kuues pulmas ainult elus käinud, millest üks oli siis mu enda oma 😀 Tegelikult suht väike arv, kui nüüd mõelda, sest mõni käib ühe suve jooksul a la viies pulmas.

 20. Niii ilus uudis! Palju- palju õnne teile!
  Mul tulid küll pisarad silma pilte vaadates. Ma pulmades alati nutan, välja arvatud oma pulmas.😀 Meil tuleb nüüd kohe teine pulma aastapäev. Mu arust ka lastega on eriti tore, kui tervel perel sama nimi.
  Ja sõrmuseid meil ka vasakus käes, väidetavalt otse ühenduses südamega. Meile nii sobib,kihlasõrmus mul ka paremas.😊

  • Mina kusjuures pole varem pulmades nutnud (aga eelmise aasta septembris peaaegu oleks pisar ühes ilusas pulmas tulnud), aga nüüd enda omas nutsin 😀 Eks rasedus lisas ka emotsionaalsust juurde ilmselt.

   Sõrmustega on tõesti niimoodi, et kelle jaoks mis variant sobib 🙂

   Ja ilusat pulma-aastapäeva sulle ja sinu abikaasale! 🙂

 21. Kui mina abiellun kunagi siis panen paremasse sest see tähtsam käsi. Allkirja andes alati kasutan seda, tervitades jne. Siis koguaeg ka sõrmus tähtsal kohal 🙂
  PALJU ÕNNE KA MUIDUGI!❤❤❤

 22. Jah, oleks ikka pidanud laskma geelküüned panna – sellised teravatipulised ja hästi sigrimigri ‘maalingutega’ MITTE.
  Palju õnne abiellumise puhul ja ei pannud tähele, et naturaalne küüs kuidagi silmi ründaks.
  Kusjuures, mina käisin enne pulmapidu maniküüris ja pärast oli kuidagi veider tunne oma käsi vaadata. Meie pidu toimus maal, metsa sees, ning tundus, et lakitud küüned ei sobi ümbrusega kokku.

  • Kuna ma maniküüris kunagi ei käi, siis ma isegi ei mõelnud sellele 😀 Ja ma olen täiega maakas tegelikult – seega ju siis sobisid naturaalsed küüned ka 😀

 23. Ma jälgin su blogi harvemini, loen umbes kahe kuu postitused korraga läbi, nii et õnnitlen natukene hiljem! Palju õnne Teile! 🙂
  Ma tundsin päris mitmes hetkes ennast ära, me abiellusime ka mehega vaikselt perekonna keskel ja registreerimine oli ka Põlvas. Väiksed pulmad oli meie ühine soov, sest me tõesti ei tahtnud abiellumise peale kulutada selliseid üüratuid summasid, eriti kui see sündmus oli just ainult meile tähtis, mitte tervele maailmale ja see tuli veel erilisem ja toredam sündmus kui ma lootsin.
  Ja meie saime ka tuttavaks Tinderis, nii et pole kindlasti ainukene juhtum, mis lõppeb abieluga:D

 24. Hanna, päris palju ühist siis meil ju! Põlva ja Tinderis tutvumine oma abikaasaga. Et mina jah soovitan inimestele kindlasti Tinderit 😀

  Ja aitäh muidugi ka! 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s