Pikk puhkus algab (no tegelikult kuni lapse sünnini, sest siis vist enam nii palju puhata ei saa…)

Täna oli siis see päev, mil oli mu viimane tööpäev mõneks aastaks. Kontoris oli meid küll täna vähe (paljud olid väljas), aga sõime kooki selle puhul. Suurem üritus on firmapeol neljapäeval nagunii. Kuidagi omamoodi tunne on – et mis mõttes ma ei peagi homme kell 06.00 ärkama ja rongile minema? Harjumatu lausa ju 😀 No aja saan ma maha võtta kuni augustini, sest kui beebi sünnib, siis mul ilmselt enam hingetõmbeaega pole. Ma vähemalt niimoodi sisendan endale, sest ma tean, et võib hoopis paremini minna, aga siis olen kõige hullemaks ka valmis 😀 Ja kui olukord oleks oodatust hoopis roosilisem, siis oleks endal ka kohe palju parem olla.

Täna oli mul ka oma arsti visiit. Just nimelt arsti, mitte ämmaemanda sel korral. Kuna ma olen kuus ikka rohkem kui 2.5 kg juurde võtnud, siis nad soovitasid mul igaks juhuks see rasedusdiabeeditest teha. No see, kus mõõdetakse veresuhkrut enne ja siis antakse midagi magusat – ja mõõdetakse jälle seda. See on mul viiendal juunil ja võtab ilmselt pool päeva aega? Kusjuures ma plaanisin ise selle kohta nagunii küsida – just in case. Sest ma söön täpselt samamoodi nagu enne  (jah, vahel ka rämpsu), aga varem mul mitte kunagi kaal ei tõusnud niimoodi. Eks siis näha ole. Muidu oli kõik okei, vererõhk oli natuke kõrge, aga kuna mul ongi see kõrge, siis mingeid rohte ei määratud. Öeldi, et kui pea hakkab valutama, et siis kindlasti pöörduksin arsti juurde. Hetkel seda õnneks pole. No eks näis siis jah. Kas keegi on pidanud seda testi tegema, milline see oli? Kaua see aega võtab üldse? Mulle öeldi, et kui kõik on okei, siis nad ei helista ega ütle midagi, aga kui peaks ikka midagi valesti olema, siis helistavad ja eks siis ole juba näha, mis elu edasi toob. Ilmselt peab siis täiega jälgima hakkama, mida süüa tohib jne? Kellel kogemusi on, võib neid jagada – olen üks suur kõrv.

Aga endalgi uskumatu tunne, et lõpuks see pikalt oodatud puhkus ja kohe pärast seda algav dekreet kätte jõudis. No sest öösiti ma ikka vähkren, käin pissil mitmeid kordi, asendeid on ebamugav leida jne. Et kui ei pea nii vara ärkama, siis on ehk parem – saan end välja magada.

Lõpetuseks siis täna tehtud pilt kontoris 🙂 Laual oli veel eelmisel nädalal kõvasti rohkem asju, aga nüüd tegin korda, et täna ei oleks nii palju vaja enam teha 🙂

 

23 kommentaari “Pikk puhkus algab (no tegelikult kuni lapse sünnini, sest siis vist enam nii palju puhata ei saa…)

 1. Mina olen glükoositaluvuse testi teinud mõlema rasedusega. Hommikul lähed söömata ja joomata kohale, siis võetakse esimene proov. Peale seda tuleb juua ca 5 minuti jooksul väga magusat glükoosijooki (nt selline https://www.apotheka.ee/glucomedics-glukoosijook-75g-200ml-apelsinimaitseline-pmm0119542ee), mis vähemalt Tallinnas tuleb endal kaasa võtta ning tund hiljem võetakse teine vereproov. Siis ootad veel tunni ja võetakse kolmas proov ka. Ehk siis ajakulu on kokku pisut üle 2 tunni. Soovitan telefonil aku täis laadida või mõni raamat/ajakiri kaasa võtta.
  Kui kolmest tulemusest kasvõi üks natukenegi üle normi on, siis suunatakse diabeedinõustaja vms juurde ja esimese asjana tuleb pidada toitumispäevikut ning veresuhkrut mõõta. Sealt edasi juba sõltub tulemustest kas on vaja midagi muuta või ravi määrata.

  • Aitäh, muidugi glükoositaluvustest! Mul läks see nimi meelest ära.

   Mulle ei öeldud, et pean ise ostma, aga ju ma siis ikka varun igaks juhuks selle glükoosijoogi. Sain nagu aru, et seal antakse ise. Oh sa – kolm testi lausa. Okei, ega enne ei teagi kui 5.juunil, mis siis tegelikkus on, aga hirm tuli naha vahele natuke.

   • Kui sa Tartus teed, siis seal antakse jook koha peal, ise midagi ostma ei pea. Kas arst ei öelnud?

   • Seda ei öelnud jah, midagi ei maininud selle kohta. Aga ju oleks ilmselt öelnud, kui oleks pidanud ise ostma. Nüüd siis tean.

 2. Annad hommikul tühja kõhuga vereproovi, eelnev päev viimati sööd- jood õhtul kell 20.00. Siis jood apteegist ostetud glükoosijoogi ära kuskil 5 min jooksul ja siis 1 h pärast võetakse uuesti vereproov ja siis veel tund hiljem. Vahepealse aja jooksul pead olema rahulikult, ringi ei tohi jalutama minna kui kolmas proov võetud, siis koju minek, mõnel pool ootad ca 30 min ja saad tulemused teada. Kolme raseduse jooksul oli keskmise rasedusega diabeet, ülekaaluga probleeme pole, pigem muidu alakaaluline, rasedustega võtsin ca 15-18 kg juurde, pärast kadusid imetamistega kilod. Teise rasedusega tulu jälgida siis peale diabeedi avaldumist menüüd, et vähem rasvasemaid toite, magusat. Ja no iga nädal tuli ca 3 päeva ka veresuhkrut mõõta hommikul peale ärkamist ja siis kas tund või poolteist hiljem peale igat söömist ka. Toidukorrad ja umbkaudsed kogused üles märkida ning kellaajad ka. Tuli siis näidata nõustajale kohapeal või meilitsi ning seda siis sünnituseni.

 3. Eelmine kommenteerija vastas su küsimusele. Mul on kogemusi ainult selle analüüsi tellimisega ja tean, et kolm korda pead seda suhkrujooki jooma ja iga tunni tagant siis mõõdetakse veresuhkrutaset. Ja kuna täna leidus üks rase, kellel oli üks nendest näitajatest kõrgem, siis suunasime gestatsioonidiabeedi grupinõustamisele.

  • 3 korda nüüd küll seda jooma ei pea. Peale esimest verevõttu jood korraga joogi ära.

 4. See rasedusdiabeedi test päris poolt päeva küll ei võtnud, pidi minema tühja kõhuga ja siis jooma mingit väga magusat vedelikku, mille pidin ise apteegist ostma, ja siis mõõdeti mingi aja pärast veresuhkrut. See vedelik oli lääge ja see oligi kõige ebameeldivam asi, üldiselt midagi karta ei ole selle testi juures.

 5. Hakkasin juba kirjutama, aga eelmine kommenteerija kirjutas päris ilusti lahti kõik. Kõige raskem ongi see söömata – joomata olek, vähemalt mul oli küll süda paha, kui süüa ei saand hommikul. Õnneks pelgulinnas on eraldi palat, mugavate toolitega, mis saab ka lamavasse asendisse panna. Sai seal 2 tundi rahulikult pikutada. Olen kuulnud, et mõnel pool mujal peab lihtsalt verevõtu kabineti uksetaga neil plastiktoolidel istuma ja ootama. Seal ma poleks küll vastu pidanud.😅
  Mul oli veresuhkur kõrge ka, sain mõõtja ja kodus mitu korda päevas mõõta ja nö dieedil olla. Otseselt väga midagi ei keelanud tegelt, komme just ei söönd, aga veresuhkur oli alati normis möötes. Muidugi oma rasedaajuga, just hommikul enne kui pidin diabeediõe juurde minema, sõin mannaputru. Muidu söön seda nii harva, aga tol hommikul üldse ei mõelnud,vaid sõin mille järgi isu oli. Siis diabeediõe juures oli muidugi veresuhkur kõrgel jälle. Õnneks oli norm õde ja ei teind sellest suurt numbrit, kuna muidu ju olid veresuhkrud normis olnud.

   • Ei ole mingit palatit Tartus. Toimub see sünnieelses osakonnas ja seal koridori keskel on väga mugavad ja mõnusad ootetoolid ja telks ka mängib ajaviiteks…

 6. Kindlasti on vaja seda teha jah, sest kui mul avastatakse rasedusdiabeet, siis saab midagi vähemalt ette võtta selles suhtes. Aga kuidas see statistika jaguneda võib – ehk keegi teab? Et kui paljudel glükoositaluvustesti teinud inimestel siis ongi rasedusdiabeet? Pooltel või vähem?

 7. Tartus ei pea seda jooki ise kaasa võtma ja istmiseks on tugitoolid ja telekat saab vaadata. Käisin 2018 alguses ise ka seda tegemas.

 8. Seda tehakse Põlvas ka ja kui valida saad, soovitan seal käia 🙂 mul on nii Tartu kui Põlvaga kogemus, aga väikses haiglas on ikka mõnusam. Seal said rahus palatis olla ja õde käis ise verd võtmas, ei pidanud kella jälgima ja kuhugi minema, tulemused sai ka kohe teada. Tartus oli ka ok, aga rohkem inimesi ja ei pruugi saada pikutada. Aga ära muretse, see test pole üldse nii hull kui arvata võiks. Ja jook antakse koha peal, külmikust võetuna täitsa ok. Sidruni võid ka kaasa võtta, kui lääget jooki kardad.

 9. Ma käisin ka seda raseduse ajal tegemas ja.. kohutav. Üli sitt oli olla kuni järgmise päevani. võehh

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s