Eurovisiooni muljetest/ Poisiklutt on juba praegu tõeline vägilane…

Eurovisioon on ka selleks aastaks läbi saanud. Kuna ma jäin II poolfinaali ajal tuttu, siis ma ei teadnud, et seal tõesti olid paremad laulud kui I poolfinaalis. Osaliselt olen ma eurovisiooni tulemustega väga rahul, samas osaliselt jälle üldse mitte.

Eile õhtul tuli mu sõbranna ka meie juurde, et eurovisiooni vaadata. Hendrik läks kuskil pärast Eesti esinemist tuttu, minul hakkasid silmad kinni vajuma just enne žüriipunktide saabumist. Just sel hetkel sõitis mu sõbranna ka koju ära, sest tema oli samuti väsinud. Ja nii ma tuttu jäingi… Ärkasin lõpus üles ja olin üllatunud, et Holland võitis, aga veel rohkem olin halvas mõttes üllatunud selle üle, et Eesti kõigest 19.koha sai…

Alustamegi siis Eestist – mulle see lugu tõesti meeldis. Ja ma olin üpris veendunud, et nad esikümnesse ka jõuavad. Kuigi finaalis tegi prohmaka kaameramees, sest näha jäi ka teine kaameramees, kes kogu protsessi filmis, aga selle pärast nii halb tulemus kindlasti ei tulnud, sest ega see ju Victor Cronest ei sõltunud (ja see kestis ainult paar sekundit). Kui ma täna hommikul üles ärkasin ja kuulsin, et I poolfinaalis olime me lausa 4.koha saanud, siis tundus see finaalis 19.koht kuidagi eriti nõme. Et kui eile lõpus kuulsin, et Eesti sai 19.koha, siis olin kindel, et ju me juba poolfinaalist napilt edasi saime, aga selline suur kohtade erinevus tuli küll üllatusena. Ilmselt II poolfinaalist me poleks edasi saanudki, aga minule see laul meeldis ja oleks ka siis meeldinud, kui ma ei oleks eestlane. Selles mõttes oli päris kahju Victor Cronest, kes intervjuud andes oli ise ka üpris pettunud. Küll aga läks meil isegi hästi, sest viimasel ajal oleme me finaalis üle kolme aasta olnud. 2012 (Ott Leplandi 6.koht), 2015 (Elina Borni ja Stigi Rästa 7.koht), 2018  (Elina Nechajeva 8.koht) – ehk siis statistiliselt läks meil isegi hästi, et kaks järjestikku aastat finaali jõudsime. Kuid jah – see osa valmistas küll pettumuse, aga ju siis rahvale ega žüriile ikkagi meie laul ei meeldinud nii palju. Minule aga küll meeldis!

Tulles tagasi positiivsemate asjade juurde, siis lõpuks võitis normaalne laul! Ma ise ei hääletanud Hollandi poolt, sest see polnud minu kõige suurem lemmik, küll aga kuskile esiviisikusse kuulus kindlasti. Ma ise hääletasin Rootsi, Šveitsi ja ka San Marino poolt. Ega ma viimase puhul arvanudki, et nad kuhugi kaugele jõuavad, aga selle laulu tantsuline meloodia mulle meeldis. Olin üpris kindel, et nad sinna tagumisse poolde jäävad, aga seda ma tõesti poleks osanud arvanud, et nad Eestile kõigest ühe koha kaotavad. Sest ma nimelt uskusin, et Eesti jõuab kõvasti paremale kohale.

Teise koha saanud Itaalia laul mulle meeldis, aga päris nii kõrgele poleks teda ise pannud. Kolmanda koha saanud Venemaa meeldis mulle ka ning neljanda koha saanud Šveits oli üks mu lemmikuid. Norra oleks minu nimekirjas kindlasti halvema koha saanud kui viies ning Rootsi oleks esikolmikus olnud. Selles mõttes on Rootsist kahju, et enne rahvahääletust oli neil võimalus võita, aga siis kukkusid hoopis kuuendaks. Seitsmenda koha saanud Ažerbadžaan ei meeldinud mulle üldse, aga veel vähem meeldis mulle kaheksandaks jäänud Põhja-Makedoonia, kes žüriihäälte põhjal ju pikalt lausa liidrikohta hoidis. Jumal tänatud, et nad ei võitnud, sest kuigi eelmise aasta võitjast Nettast oli see laul parem (isegi meie Leto Svet oli sellest jamast parem), siis oleksin ma üpris pettunud olnud, kui jälle mingi saast oleks võitnud nagu viimased kaks aastat. Austraalia oli täielik pask, Island ei meeldinud mulle üldse vaatamata oma sõnumile, mida nad edastasid, Tšehhi oli mittemidagiütlev – ehk siis ei jäänud meeldegi. Taani laul oli nagu mingid kanad õrrel kaagutamine ja Sloveenial oli üpris nunnu laul, aga pigem selline, mis eurovisioonil suurt edu ei tooks.

Ongi esimesele poole lauludele oma hinnang antud, teisi ma eraldi ei hakka välja tooma. Sel korral mulle enam Küpros eriti ei meeldinud, kuigi I poolfinaalis meeldis. Ahjaa, selle üle oli mul hea meel, et see saast Prantsusmaa eriti kaugele ei jõudnud (aga sai Eestist siiski parema koha – nagu mis mõttes… Prantsusmaa oli 14.ja Eesti 19.) Mulle ei ole absoluutselt erinevuste vastu midagi, sest ma olen vägagi tolerantne inimene, aga viimasel ajal ongi sellised inimesed võitma hakanud, kuigi nende laulud on surmigavad. Conchita Wurst ehk Austria võitja aastal 2014 oli minu meelest vägagi hea, aga pärast seda on need nii-öelda erilised esitajad nii mõttetud olnud. Ja nagu suht tavapäraseks juba saanud, siis viimasel kohal on ikka keegi suurriikidest – sel korral siis Suurbritannia. Nemad on väga tihti viimased, aga see laul oli ka nii igav.

Et Hollandi võiduga võis rahule jääda, kuigi minu isiklik lemmik oleks Rootsi olnud. Ja selle üle olen küll rõõmus, et Põhja-Makedoonia ei võitnud, vaid rahvahääletusel ikkagi suhteliselt põrus. Õnneks! Eesti suhtes olid lootused kõrgemad, aga mis seal ikka siis… Läks sel korral niimoodi. Mis laulud teile meeldisid? Tegelikult häid laule isegi jagus ja õnneks olid need kõik ka esiotsas (välja arvatud siis Eesti kahjuks).

Kui muudest teemadest rääkida, siis eile oli üpris tegus päev. Päeval käisime Hendriku noorema venna sünnipäeval, kes sai 13, pärast seda läksime Hendriku sõbra lapse sünnipäevale, kes sai kaheaastaks. See toimus nende maja aias ja väga mõnus õhtu oli! Minu jaoks ehk natuke palav, aga rasedana ongi mul alati palav 😀 Hendrik sai suitsusaunas käia, aga mina jätsin selle vahele. Kusjuures ma ise polegi kunagi just konkreetselt suitsusaunas käinud. Kuna Hendriku sõprade seltskonnas on üks naine, kelle tähtaeg on 15.juuni, siis saime rasedusmuljeid jagada – no temal on sünnituseni kõvasti vähem aega kui minul.

Reedel käisin kusjuures Tamme Erakliinikus ja sain ultrahelipildi jälle. Ma tean jah, et mainisin, et ma enam erakliinikusse ei lähe, aga kuna Tartu Ülikooli Kliinikumis seda ei saa, siis ikkagi läksin. Ka seal öeldi mulle, et beebi on suur, et juba praegu kaalub 1090 grammi ja mul jookseb alles kuues kuu (täna on 27+0). Kui mu oma ämmaemand arvas, et ilmselt võib beebi 4500 grammi kaaluda, kui ta sünnib, siis siin öeldi, et võib lausa 5kg sündides olla! OMG! No eks ma ise ka söön palju, aga samas mulle öeldi, et ta oleks siis ka suur, kui ma ei sööks, aga ilmselt siiski mitte nii suur… Et toidu piiramine ei teeks muidugi paha, aga see pole üldse kerge, kui ma pole mitte kunagi oma elus pidanud midagi piirama. Vot see on asi, millega mul on raske harjuda, sest ma olen siiski terve oma elu võinud süüa kõike, mida ma tahan ja ikkagi suht samas kaalus olnud – ehk siis normaalkaalus (kui Mehhiko välja jätta), aga hetkel on asi sellest muidugi kaugel. Nüüd 29-aastaselt näitab elu mulle, et Jaanika, see kõige söömine ei kehti mitte igavesti. Mis on muidugi jama. No ise nad mulle ilmselt sünnitada ei lase, kui laps peaks ikkagi üle 4500 grammi minema, sest esimene laps ja see võib mu niimoodi ära rebestada. Eks näis muidugi – tihti need alguse beebi sünnikaalu prognoosid ei ole päris õiged. Küll aga läheb lõpp kindlasti raskeks, sest kui juba praegu vahel selg valutab, siis mis saab siis, kui poisiklutt tõesti sündides ligi 5 kilo kaalub? Ma ausalt öeldes ei tea, palju peaks keskmine beebi kuuendal raseduskuul peaks kaaluma, aga vähem kui ligi 1100 grammi, mis ta hetkel kaalub. Samas on veider mõelda, et just viimasel kolmel kuul võtab ta nii palju juurde, sest keskmine laps kaalub sündides ju kuskil 3500 grammi. Palju teie beebid kuuendal raseduskuul kaalusid ja palju sündides? Aga muidu kõik muud asjad olid normis – looteveehulk, süda lõi 158 lööki minutis.

Mul on jäänud veel nädal ja üks päev tööl käia! Siis saan koju puhkama jääda 🙂

46 kommentaari “Eurovisiooni muljetest/ Poisiklutt on juba praegu tõeline vägilane…

 1. Paar faktiparandust – kohe pärast Otti järgmine aasta sai Birgit ikkagi Eesti eest finaali ja Conchita esindas Austriat, mitte Taanit. 🙂

  Muidu jäin väga rahule, Holland oli üks mu kahest suurest lemmikust!

  • Aitäh paranduste eest! Ja ma enda meelest nagu teadsin, et ta Conchita Austriat esindas, aga vot siis, mis rasedaaju omadega teeb 😀 Parandasin vea ära. Birgiti edasipääsu olin ma täiesti unustanud – jätan hetkel selle teksti parandamata, aga jah – ma millegipärast arvasin, et me siis jäime napilt finaalist välja. Nüüd olen targem 🙂

  • Kui mina oma tütrekesega haiglas olin, oli mu palatikaaslaseks naine, kellel oli samuti olnud esimene sünnitus ja poiss kaalus sündides u 5 kilo. Ja temal oli lastud millegipärast ise sünnitada, kuigi ta meenutas seda õudusega – mitte ainult sellepärast, mis see naise kehaga teeb, vaid ka lapse pärast. Tema pojamürakal oli rangluumurd ja näos verevalumid. Mõtle vaid, vaene laps! Nii et keisrilõige näib sellisel juhul siiski õnnistus nii emale kui lapsele.

   • Oi issand 😦 Ma loodan, et ma ei pea ka siis ikka ise sünnitama. Aga kuna ma sünnitan Põlvas ja arvel olen Tartus, siis ma ei teagi, kuidas sellega olema saab. Ma plaanin end varsti nagunii ümber tõsta ja kindlasti mainin Põlvas seda, et Tartus mainiti keisrilõiget nii suure lapse puhul.

 2. Mulle meeldisid ainult kaks laulu – Holland, mille võidu üle mul väga hea meel on, ja Eesti, mille finaali saamise üle mul väga hea meel on. Lootsin muidugi paremat tulemust, aga mis seal ikka. Nagu Reikop kommenteeris – pärast esikohta on kõik järgnevad nagunii samaväärsed. Võitja on üks ja ülejäänud said ainult kogemuse. Mu meelest on kõige nürim teiseks või viimaseks jääda. 😀

  • Jah, teiseks on nõme jääda tõesti. Et just selles mõttes, et nii napilt jääb võidust puudu. Ja viimane ka olla ei tahaks muidugi.

 3. Mnjah, ma jälle hoidsin Prantsusmaale palju rohkem pöialt kui Eestile. Kuigi mul on võimalus Eesti poolt hääletada, siis teen seda ainult juhul kui laul päriselt ka meeldib. Viimati juhtus see Elina&Stigi ajal. 😀

  Mulle jälle tundub, et seni kuni inimesed teevad sääraseid märkusi nagu Prantsusmaa laulu kohta lugesin (kuradi tsirkus, vastikud friigid, rõve paks tantsija, visake see homo kappi tagasi), seni ongi neid laule ja esitajaid väga vaja. Selles mõttes müts maha, et inimene julgeb olla see, kes ta tahab. Ka miljonite silmapaaride ees, ise samal ajal teades, et väga suur osa mõistab hukka. Samal ajal jagub netitrollidel julgust ainult arvutiekraani ees klõbistada.

  • Seda muidugi. Mulle ei meeldinud see laul nagunii – ka siis, kui laulja oleks hetero olnud. Kui oleks hea laul minu jaoks olnud, siis mul tõesti pole vahet, kes seda esitab. Samamoodi eelmise aasta võidulooga – no ei meeldinud ega poleks ka siis meeldinud, kui seda laulu oleks keegi teine peale Netta laulnud.

   Küll aga on mul vahel tunne, et kui sa mainid mingi laulu kohta, mida esitab gei, lesbi, transseksuaal vms, et see sulle ei meeldi, siis on see raudselt sellepärast, et sul on geide vastu midagi. Ei ole niimoodi, absoluutselt pole – ma lihtsalt arvan, et võitmiseks on vaja mingit muud põhjust peale selle. Head laulu näiteks. Hollandil oli see olemas 🙂

   • Jaa, muidugi! Laul peab hea ka olema. Mulle meeldis Prantsusmaa just ka seetõttu, et tal toimus paari kuuga väga korralik areng. Kui ta siin valiti Prantsusmaad esindama, siis see otse laulmine oli selline, et ma vist mitmel korral panin teleka hääletuks ja vangutasin pead. Selles suhtes olin uhke, et ta tegi endaga päris korralikult tööd. Mu lemmikute hulka ta sellegi poolest ei kuulunud, aga lihtsalt rohkem kui Eesti. Eesti lugu oli mu jaoks igas mõttes keskmine. Laulja oli ilus, aga mitte nii ilus, et üle Euroopa südameid vallutada. Laulul oli energiat, aga mitte piisavalt, et jalga tatsuma panna. Laulis kenasti, aga ei midagi erilist. No igas mõttes keskmine. 😀

 4. Kaaluteemal ka. Läksin otsisin eraldi paberid ülesse. Kuna 27 nädalal üldjuhul utraheli ei tehta, siis selle ajavahemiku kohta ma võrdlusmomenti pakkuda ei oska. Kuna kolmanda trimestri ultraheli on sellele lähemal kui teise oma, siis panen sulle need võrdluseks

  Eileen 31+2 oli kaal umbkaudu 1958g. Sündis 41+0 3880g
  Ella: 33+0 oli kaal umbkaudu 2512g. Sündis 41+3 4280g
  Eloise: 32+0 oli kaal umbkaudu 2128g. Sündis 41+4 4300g

  🙂

 5. Mulle jällegi Prantsusmaa laul väga meeldis ja selle poisi välimus ka. 😀
  Ksj, ma ise sündisin enneaegselt, 6 kuul ja kaalusin ka 1100g. Tavaliselt on 6 kuu kaal kuskil 800g kanti, mu ema rääkis. Aga sellessuhtes, vedas mul, ellujäämise šansid olid sellepärast suured. 😀 9 kuul sündinuna oleksin ka kindlasti väga raske olnud 😀 😀
  Olen ise ka rase praegu ja me mehega oleme mõlemad väga-väga pikad. Mina 180cm ja tema 193cm. Usun, et meil tuleb ka suure kaaluga laps. : D
  Ps: mul mees ise ka Põlvast pärit, käime vahepeal seal. Loodan, et kui lapsed käes, siis satume koos kärutama 😛

  • Mina olen 182 cm ja Hendrik on 180 cm – seega natuke pikkust jagub – minul eriti 😀 Naise kohta olen ma tõesti üle keskmise pikk 😀

   Aga võiks ikka koos kärutama sattuda. Ja kui ei satu, saad alati ühendust võtta – mul oleks uute sõprade üle ainult hea meel 🙂

 6. Ma grammi pealt kaale peast ei mäleta, aga esimene laps veidi alla 4600, teine veidi alla 4600 (aga raskem kui esimene) ja kolmas veidi alla 5 kilo 😀 Ja jäin siiski päris terveks, et üks-ühele seost lapse kaalu ja rebenemise vahel pole 😉

  • Ja selle viimasega, kõige suuremaga, ei olnud mitte ainumastki haava, esimesega tehti vist paar pistet, aga hiiglane jättis mu täiesti terveks (kuigi tunne oli küll, et nabani lõhki 😀 )

   • Oh sa poiss, siis sul läks küll täiega hästi, et rebendeid polnud 🙂 Nii tore, et selliseid lugusid ka kuuleb!

 7. Ise võtsin rasedusega juurde 29 kg aga seda peamiselt tursete arvelt. Lapse kaaluks hinnati viimases ultrahelis (3 päeva enne sünnitust) 3500-4000 g, kutt sündis 4100g. Esimene laps, täitsa loomulikult, küll lahklihalõikega. Istumist ega olemist see suure lapse sünnitamine küll ebamugavaks ei teinud. Istuda küll õmbluse pärast ei lubatud aga valus ega ebamugav see polnud.

  • Ma olen hetkel 18 kg juurde võtnud, kaalun 95 kg, enne rasedaks jäämist olin 77. Samas – ma just üks päev mõtlesin, et kolm aastat tagasi samal ajal olin ma 66 kg ja kui keegi oleks siis öelnud, et ma 2019 kevadel ligi 100 kg kaalun, siis ma oleksin vist šoki saanud. Kui ma nüüd sellele numbrile mõtlen, siis see 95 tundub tõesti suur arv, aga ma ise ei tunne end üldse nii raskena. Minu peas on ligi 100 kg naised sellised kuidagi kõvasti suuremad, aga samas mul endal jääb ainult viis kg sellest puudu ja enne sünnitust see tuleb nagunii täis. Ilmselt ma olen väga roosamannavahuline enda peegelpildi suhtes 😀 Või on asi ka selles, et ma olen üldiselt väga õnnelik hetkel ja siis see number ei tundugi nii hirmuäratav. Sama lugu oli ju ka Mehhikoga – ma ei tundnud siis absoluutselt, et ma ligi 90 kg oleksin, kuigi ma seda olin. Naljakas värk selle kaaluteemaga.

   Ideaalne olekski minu jaoks ilmselt kuskil 75 kg, aga eks näis, kas ma kunagi saan sellesse kaalu tagasi. Ilmselt nii lihtsalt see tõesti ei lähe kui pärast Mehhikot – olen ju nüüd vanem ja raseduskilod nii kergelt enan maha ei lähe. Kaks korda ikka sama hästi ei lähe, et kümne kuuga ja mitte midagi tehes 20 kg alla saaksin 😀

 8. Minu laps sündis 26+0 rasedusnädal ja kaalus 880 grammi. Nüüd juba 8a tüdruk. Sulle edu ja jaksu.

  • Tegelikult on see väga hea, et meie meditsiinisüsteem nii arenenud on, et suudab enamus juhtudel nii enneaegsed lapsed ära päästa. Selle üle on mul ainult hea meel! 🙂 Kuskil vähem arenenud riigis poleks see kahjuks võimalik…

 9. Esimeste laste rasedusaegseid kaale ei mäleta, sündisid 4120 gr ja 3420 gr.
  Nüüd kolmanda rasedusega oli loode 24-dal nädalal 721 gr, 38-dal nädalal 3,2 kg ja sündis 41+4 nädalal 4784 gr. Ütleks, et paras üllatus oli, sünnitus kestis neli tundi ning pääsesin ainult pindmiste rebenditega.

   • Rebendid sõltuvad sellest kui lai/kitsas naise tupp on ja kui hästi venivate kudedega- naised ju kõik erinevad.

 10. Mulle just Norra laul väga meeldis ja San Marino omast ei saa aru, kuidas üldse finaali sai. 😀
  Kaaludest, siis mul arvati ka esimese lapsega, et tuleb suur laps, kuna mul oli diabeet, seega tehti rohkem uh’sid,et kontrollida. 31 nädalal oli kaal 2100 +- 300g. 34 nädalal oli kaal ~2200+-300g,
  Nädal enne tähtaega oli 3500+-500 ja ma eeldasin,et eks ta mingi 4 kg tuleb,koguaeg ju räägiti ka,et suur laps. Sündis nädal pärast tähtaega, ehk 2 nädalat pärast möötmist 3530g. 🙂
  Teine laps oli 28 nädalal uhs 1300 +-190g
  Sündis täpselt tähtajal 3555g. Selle järgi ma küll ei ütleks, et suur laps sul,kui ainult nädal vahet ja mul oli laps 200g raskem

 11. Hollandi kutt meeldis ja laul oli ka hea, ehkki tegelikult sõnum oli ju kurb.
  Victor oli ka tegelt tubli, võttis end kokku, kuna poolfinaalis nii hea ta esitlus polnd.

 12. Mul millegipärast arvati, et sünnib suur laps aga täitsa õigeaegne ja kaalus 3200 gr. Aga- olin nii katki, kui katki. Ega võrdlusmomenti ei ole aga kui peale sünnitust öeldi, et on vaja teha “paar ilupistet” ja kogu see protseduur võttis aega tunni…. siis oleme ausad, neid sisemisi ja välimisi pisteid oli ikka päris palju

  • Jah, see täiesti individuaalne. Tean ka inimesi, kellel laps kuskil 2500 grammi sündides olnud, aga siiski on palju pisteid tehtud. Ma ise usun, et minul neid rebendeid tuleb täiega, lihtsalt sisetunne ütleb niimoodi.

 13. Kas seda teadsid. Näiteks kui Eesti oleks võitnud siis teoreetiliselt kuulub ka võit Rootsile. kuna Crone on Rootslane samas ta esindab nii Eestit kui ka Rootsit. ja kui oleks võitnud oleks tekkinud küsimus kus võstlus korraldada kas Rootsis või Eestis. Et siis võidukorral oleks läinud võit jagamisele Eesti ja Rootsi vahel.

  • Muidugi ma teadsin, et ta on rootslane, aga kui Eesti oleks võitnud, oleks eurovisioon Eestis toimunud. Ei loe, kust laulja pärit on, vaid mis riiki esindab. Seda võidu jagamist küll poleks olnud, seda pole kunagi olnud ega hakka ka olema. Loeb see, mis riiki esindatakse ja punkt.

 14. Mulle ei meeldinud esiviisikulaulud , kuid parem ikka , kui Holland võitis.See võidu lugu oli sama enamvähem nagu Eesti lugu , kuid seekord ei vedanud Eesti lool , selle hääletustulemuse, ja pettumus kui suur just zürii puhul , kuid rahva lemmik rohkem.Võiks öelda see Eurovisioon on ja jääb poliitiliseks loteriiks¹Minu lemmikud olid ja kellele hääle andsin olid Tsehhi , Austraalia ja Sveits ja ei meeldinud Venemaa , Põhja Maketoonia ja Island.Ei tea , kas siin elab Vene koolkond , kes andis rahva hääled maksimum punktid Venemaale aktiivne helistaja , mis pani mind üllatama.Alati on need täispunktid läinud Venemaale ja Rootsile ja ise midagi tihtilugu vastu saanud.

 15. Hehh, mul tuli enne hääletamist uni peale, mis aga kadus koheselt, kui nägin, et Põhja-Makedoonia on võiduseisus. Et kas päriselt, seega oli Hollandi võidu üle hea meel. Mulle endale meeldis Taani ka.

  Laste kaalu suhtes, mind kogu aeg hoiatati, et tulevad väikesed lapsed. No täiesti tavalised 3.5 kilosed. Ei saa ma aru, mille järgi seda kaalu võetakse? Ema kaalu? Kui pigem vähe juurde võtnud kaob beebi+- kaalu puhul ära pluss ja arvatakse, et laps väike ja kui oled rohkem juurde võtnud eeldatakse, et laps on +- puhul kindlasti suurema poole peal.

  • Tegelikult ennustatakse kaalu lapse mõõtude järgi (jäsemete jms pikkus jne). See ongi üsna loto, sest mõõtude järgi ei saagi kaalu väga täpselt panna, lisaks veel mõõtja mõõteviga ja väga palju muid faktoreid. Samuti eeldatakse suuremat lapse suurust selle järgi, kui suureks emakas on kasvanud (emakapõhja kõrgus). Ema kaaluiive ei mängi mingit rolli, lihtsalt suurema iibe korral on tõenäosus suuremale lapse kaalule suurem, aga selle põhjal määratakse ainult täpsustavad uuringud, näiteks lisaultraheli.

 16. Lihtsalt infoks, et ainult lapse kaalu pärast keisrit küll ei tehta. Selleks peab meditsiiniline näidustus olema ikka.

  • No minule Tartu Ülikooli Kliinikumi ämmaemand ehk mu enda ämmaemand eelmisel korral mainis, et kui laps on üle 4500 grammi, siis nad suure tõenäosusega teevad keisri. Just nii ütleski. Seega ma ei tea, kuidas teistel on, aga ju siis ikka tehakse, kui mulle niimoodi öeldi. Tamme Erakliinikus mulle seda ei mainitud, nemad pole mu arstid, aga mu enda ämmaemand ütles.

 17. Minule muide tõesti meeldis Venemaa laul ja Taani ka.
  Laste kaalud olid mul sellised, et 1.laps ca 3400gr. Sündis 38+4. Väga pikk ja raske sünnitus oli, olin ise väga lõhki pärast. Võtsin 13 kg juurde (68-81kg).
  2.laps kaalus ca 4300gr, sündis 40+4. Üsna varakult oli selge, et on suur laps. Kõht tuli ette ammu enne 12.nädalat. 25.nädalal oli kõhuümbermõõt sama, mis esimesega sünnitama minnes. Sünnitus väga kiire ja kerge, reaalselt 1 ilupiste. Ise võtsin muide juurde ainult 9 kg (76-85kg).
  Ma olen 166cm pikk. Paras käte ja jalgadega maakera olin 🙂

 18. Minu lemmik oli just Sloveenia,Holland ja Norra.Nende poolt sai hääletatud ka 🙂 Rootsi laul just ültse ei meeldinud ja eesti laul alguses ei meeldinud aga poolfinaalis hakkas isegi meeldima.

 19. Ma olen vist ainukene, kes ei saanud lapse kaalu kordagi teada vahe peal v.a päris alguses seal 12. nädal? vms.. ja sündides oli 2800

 20. 4500 g laps on täitsa tavamõõdus sinu pikkusele naisele. Rebendite teket saad ise vältida, ära roni lauale selili sünnitama, proovi käpuli asendit ja lase emakal ise pressida, mitte ära punnita kaasa. Kui lapse pea pooledi väljas, siis tuleb 1 press üle hingata. Aga et presside ajaks veel adekvaatne olla ja seda teadlikult teha, siis küsi aegsasti valuvaigistit, ära mängi kangelast. Esimese lapse sünnitasin selili, siis ei tunnegi, kui võimsalt emakas ise pressib, vaid pressisin ise kaasa ja sain ka õmblusi. Teise lapse sünnitasin käpuli, emakas tegi kogu töö, ise hoidsin lapse pead tagasi, et liiga kiirelt ei sünniks ja koed saaksid venida. 4,4 kg ja ühtegi õmblust ei saanud, mingit taastusperioodi pmts polnudki. Loe kindlasti Ina May Gaskini “Loomuliku sünnituse teejuhti”. Ära mine ilma ettevalmistuseta, see on füüsiline ja vaimne maraton ja annab nii palju väge, kui ise juhid sünnitusprotsessi ja äe on vaid abistaja, mitte otsustaja rollis.

 21. 29+3 UH järgi kaal 1370
  33+5 2256
  ja sündis 3660
  Aga tõesti uh järgi ei pruugi üldse täppi minna.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s