Kolme nädala pärast saan juba puhata!/ Vanasti ma vihkasin sauna, aga nüüd igatsen seda…

Kolme nädala pärast samal ajal põõnan ma kodus! Või kas just põõnan, aga siis on mul juba dekreet alanud ja saan kodus olla. No dekreet päris mitte, sest siis on mul just puhkus alanud, mille ma vahetult enne dekreeti välja võtan. Ehk siis 27.mai on mul viimane tööpäev pikaks ajaks, siis algab pisike puhkus ja 08.juunil algab juba dekreet. Ma nii ootan seda! Kuna ma öösiti ikka ärkan mitu korda (kas või selleks, et WC-sse minna), sest asendid on halvad või ei saa und jne. Tegelikult ongi ju ainult kaks asendit, milles soovitatakse magada – külili. Ma ikka vahel tudun selili ka, aga no ega see seljale enam hästi ei mõju, sest kipub valutama teine. Ja kuidas ma igatsen kõhuli magamist! See oli enne rasedust üks mu lemmikasenditest!

Nädalavahetus möödus suhteliselt vaikselt, käisime Hendrikuga niisama jalutamas. Tema käis laupäeva õhtul saunas ka, aga mina läksin lihtsalt kaasa. Ja täiesti uskumatu, aga ka sauna olen ma igatsema hakanud! Viimati käisin saunas suhteliselt raseduse alguses, aga nüüd ma enam ei saa minna, sest see kuumus ei mõju mulle hästi. Ja kunagi ma vihkasin sauna, aga nüüd igatsen seda.

Muidu läheb eluke suhteliselt vaikselt, poisikluti liigutused on üha tugevamad, mille üle mul on ainult hea meel. Kas just öösiti mul selle üle nii hea meel on, kui ma magada tahaksin, aga minu meelest on see ikkagi nii äge. Kui ta vahepeal on suhteliselt rahulik olnud, siis ma räägin temaga (või siis mõtlen – sest kui ma tööl olen, siis ma ilmselt ei hakka temaga kontoris rääkima :D) ja küsin, et mis ta teeb jne 😀 Ja alati pöördun ta poole tema nimega. Varsti peaks ta juba mu häält ka tajuma, sest mul on 25+3 täna. Millalgi sel ajal nad hakkavad ema häält tajuma ja mõne aja pärast seda ka isa oma. Ma räägin niisama ka temaga, mitte ainult siis, kui ta on vaiksem. Ma tegelikult täiega ootan temaga juba kohtumist, aga sünnitust ennast üldse ei oota. Selle osa tahaks kuidagi vahele jätta, aga no tuleb ära teha!

Ja mul on rinnad viimasel ajal jälle tundlikud, kas see ainult raseduse alguse asi ei peaks olema? Ma tean, et osadel tuleb juba varem ternespiima vms, aga mul seda ei tule. Veel mitte vähemalt.

Vot selline see elu hetkel on. Ja aeg võiks küll kiiremini minna, tahan mai lõppu juba! 🙂

13 kommentaari “Kolme nädala pärast saan juba puhata!/ Vanasti ma vihkasin sauna, aga nüüd igatsen seda…

 1. Minul olid ka rinnad teisel ja kolmandal trimestril tundlikud. Kõigil vist nii pole aga mul oli.

 2. poolkõhuli saab magada küll… pane padi jala alla või kasuta meest, ma muus asendis magada ei oskagi 🙂

  saunaga oled pika pausi sisse jätnud, muidu võiksid lühemalt ja madalamal astmel käia küll.

  võta magneesiumi, see aitab ka magada ning talud halbu asendeid paremini. aga võib-olla vanemast peast ongi keeruline, nooremad magavad igas asendis hästi.

  ma võin vabalt sünnitada, see paar tundi ja laps käes on täitsa tore 🙂 rasedus on nõks tüütum – lõpus ei mahu midagi selga ja kingapaelu paha siduda.

  • Kuna ma ei tea, kuidas mul sünnitus kulgeb, siis ma selles mõttes ennustama ei hakka. Üldiselt pole nii hull rase olla (veel, aga mul on üle kolme kuu minna), aga vahel küll mõned asjad häirivad 😀

  • kui 20-aastaseed on üldiselt probleemideta, 25-a enam-vähem ok, siis 30 on juba vaevusi jne jne. alati on erandeid. ma ju ise ka nägin, et 1 lapsega oli magamine kergem kui teisega – ja mitte seepärast, et esimene äratas aga lihtsalt mina noorem oled, seda paremini magad.

  • Pääses! 🙂 Mul on nii hea meel nende üle. Piletid on kahjuks küll välja müüdud tantsupeole – seega ma ei saa kahjuks minna vist 😦 Kui just keegi ei müü enda oma mulle. Ja ma muidugi loodan, et laps ei otsusta viis nädalat varem tulla, sest Hendrik on terve nädala ju Tallinnas (proovid ka). Selles mõttes on mul hea meel, et mu tähtaeg 17.juuli pole, vaid on 17.august. Ma loodan, et ma ainult juuli alguses ei sünnita, sest muidu suht jama. Aga vast nii vara ikka mitte.

 3. kas lapse nimi juba valmis ja oli mitme nime vahel valida?
  ning paavli e poest saab ka soodsalt beebile riideid, vahel on seal hea valik igas kategoorias mehed, naised, lapsed, jms.

  • Lapse nimi on ammu teada jaa! Juba siis oli, kui me veel ei teadnud, kas on poiss või tüdruk (aga suht kohe saime teada ka). Tüdruku puhul oli juba enne rasedaks jäämist teada, poisi puhul sai Hendrik mõelda, aga see on ka üks minu lemmiknimedest alati olnud 🙂 Et meie arvamus poisi puhul klapib, tüdruku puhul Hendrikule väga ei meeldinud see nimi, aga oligi diil, et kui sünnib tüdruk, siis mõtlen mina ja kui poiss, siis tema. Lihtsalt poisi puhul meile mõlemale meeldib see nimi 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s