Ämmaemanda visiit

Täna oli mul siis ämmaemanda visiit! Ja oma ämmaemanda kohta ei ole mul tõesti ühtegi halba sõna öelda. Ta nimelt mainis, et tegin väga õigesti, et reedel valvekabinetis käisin, sest mul minevikus olid väga suured probleemid kõrge vererõhuga ja mulle peaaegu taheti rohud peale panna. Kõigepealt aga pandi vererõhumõõdik 24-ks tunniks peale ja siis enam keskmine vererõhk nii hullumeelselt kõrge ei olnud. See siis mõõtis iga poole tunni tagant. Seega rohtusid peale ei pandud. Küll aga võivad minu puhul tursunud jalad viidata ohule preeklampsiale, mida mul siiski õnneks pole. Seega ämmaemand kiitis mind selle eest, et valvearsti juures käisin. Ma küll ise unustasin oma kõrge vererõhu reedel mainimata, aga nad nägid seda seal ise. Ütlesin ka ämmaemandale, et seal valvekabinetis oldi suht kurjad, millepeale ta mainis, et kahju, et ma sellise kogemuse sain. Sel korral oli vererõhk 140/85, mis on kõrgem normaalsest, aga kuna mul on alati sellega probleeme olnud, siis loeti seda veel enam-vähem okeiks. Üle 160 nad ei luba, siis pannakse rohud peale. Mul kunagi on 190/110 olnud ühekordsel perearsti mõõtmisel, mille suhtes nad tahtsidki näha, kuidas terve päeva jooksul see vererõhk on. Siis tuligi 24 tunni keskmine kokkuvõttes 140/90 midagi – seega nad ei pannud rohtusid peale. See oli siis aastal 2013. Aga see on meie perekonna needus, sest meil on enamus sellega kimpus olnud. Pole ka mina mingi erand.

Hemoglobiin oli veidike langenud, aga veel normi piires. Pean rohkem maasikaid ja liha sööma, lisaks hetkel rauda veel ei pea võtma.

Ämmaemand mainis ka, et kui laps peaks augustis üle 4500 grammi kaaluma, siis nad pigem teevad keisri. Ja üle nad ka mul ei taha absoluutselt lasta kanda, seega kutsuvad esile (ja kui laps selleks ajaks on üle 4500 grammi, siis teevad plaanilise keisri). Hetkel seda veel ei tea, aga ämmemand ütles, et võib suur laps sündida. Aga no seda näeme siis. Hetkel on beebi peaseisus nagu peab ja tema südamelööke sai ka kuulata! Just siis ta liigutas end täiega. Need olid ka regulaarsed 148-150 lööki minutis nagu nii pisikestel beebidel peavadki olema.

Lisaks näitasin ämmaemandale ühte oma rinda, mille allosas on mingi punane punn. Ma oma günekoloogile näitasin seda juba jaanuaris, aga ta ütles siis, et läheb ära varsti. Pole läinud. Tükk see õnneks siiski pole, ämmaemand soovitas nahaarstile minna. Ma ju hiljuti käisin, aga siis näitasin ainult oma sünnimärke, sest ei teadnud, et see ka nende ampluaa on. Või siis ka tol hetkel unustasin. Lollakas noh. See tegelikult tekkis enne rasedust kõvasti ja ära ei lähe. Et tahaks, et ikka üle vaadatakse see asi.

Mis siis veel? Ametlik dekreet algab mul 08.juunil, aga ma jään koju juba mai lõpust, sest võtan puhkuse ka enne välja. Nüüd on meil tööl üks naine lisaks, kes osad minu ülesanded juunist üle võtab – ehk siis ma pole enam ainuke naine selles ettevõttes, kus ma töötan. Mis on vahelduseks päris hea, saab kellegagi naiste-ja rasedusjuttu ka rääkida, sest tal on laps olemas. Sellised asjad siis 🙂

Et palju pole enam dekreedini jäänud 🙂 Sellega seoses – mul on enne seda tööl veel üks väga ametlik üritus tulekul, kuhu tahaks eriti ilusat kleiti muretseda. Ja noh – suure tõenäousega lähen ka blogiauhindadele sel aastal. Seega nagu Aamen kirikus – muidu ei toimu midagi, aga kui mul on kõht nagu maakera, siis just toimub. Ehk siis – kus Tartus või Põlvas või ka Võrus ilusaid rasedatele mõeldud kleite müüakse? Just selliseid veits pidulikumaid. Eks ma ise googeldan ka, aga äkki keegi teab soovitada. Ma pigem eelistaksin tavapoode, mitte interneti omasid, sest ma tahaksin kohale minna ja proovida. Mulle ei meeldi internetist endale tavariideidki tellida, pidulikest kleitidest rääkimata, sest ma tahan ise proovida ja mitte pärast avastada, et suurus on mööda vms. Et nõuanded oleksid oodatud! 🙂

Tulles nüüd teise teema juurde, siis uus valitsus pole jõudnud veel ametisse astudagi, kui juba tahetakse EKRE minister oma kohalt eemaldada. No ei eemaldatud, aga minu meelest tegi president küll õigesti, et selleks ajaks saalist välja astus, kui too vägivallatseja Marti Kuusik ametisse pandi. Jah, kindlalt ei saa öelda, et mees on eksabikaasa ja ka teistega üpris vägivaldne olnud, aga kas jutud ikka päris niisama tekivad? Eriti nii mitmetahulised… See et naine nüüd eksabikaasat taevani kiidab, ongi väga tüüpiline käitumine lähisuhtevägivalla ohvrile, kes kardab enda ohutuse pärast. Ohjah – suurim pereväärtuste toetaja peaks ju EKRE olema, aga just nende hulgas on roolijoodikuid, vägivaldseid inimesi jne kõige rohkem. Mina sellele valitsusele nelja aastat vastupidamist ei ennusta. EKRE on nagunii idootlik erakond, selles pole kunagi kahtlust olnud, aga totaalselt tegi enda margi täis Keskerakond ja Jüri Ratas, kes enne valimisi nii kindlalt väitis, et EKRE-ga nad koostööd ei tee. Ja siis sai nagu panniga pähe ja mälukaotuse ka veel lisaks… Aga noh – eks ta tahtis iga hinna eest oma perse soojale kohale jätta ja peaministrina jätkata. Mina arvan, et selle nelja aasta jooksul (loodetavasti põruvad siiski kiiremini) alles hakkab “nalja” saama. Just nimelt jutumärkides nalja, sest see, mis meil praegu Eestis toimub, on täpselt sama palju naljakas kui Mattias Naani naljad. Ehk siis ei aja üldse naerma, vaid pigem nutma…

 

7 kommentaari “Ämmaemanda visiit

 1. kui sealt poolt Eestist ei leia, siis ilushetk.ee laenutab just nimme rasedatele väga kauneid kleite. nad asuvad Tallinnas, aga viimses hädas oleks vast abiks seegi:D

 2. Võrus ja Põlvas kindlasti spets rasedatele mõeldud kleite pole. Vb lihtsalt pidulikum kleit, mis rinnaalt kummiga ja alt laienev, sest sa muidu ei ole suur naine, et mahuks kõht vast ära.

  Netist soovitan tellida Asosest, seal suur valik maternity kleite. Tulevad kiirelt kohale, kui ei sobi tagastamine tasuta ja pakiautomaati ning tavaliselt raha ca 5 päevaga tagasi (pakk peab tagasi neile jõudma).

 3. Tartus on selline pood Küütri tn nagu Kleidipood.eu (kodukas ka sama). Sain sealt väga ilusa kleidi. Neil küll vist eraldi rasedate kleite pole, aga selliseid, mis rinna alt avaraks läheb, oli küll.

  See ministriteema.. ei ole sinuga üldse nõus. Kui oleks eksnaine selle avaldusega välja tulnud, siis veel, aga allikaks on “peretuttav”, mis praegu mõjub minu jaoks kui “naised saunas rääkisid”. KUI see on tõsi, siis otseloomulikult selline inimene ministriks ei kõlba. Teisalt kehtib aga endiselt süütu, kuni süü tõestatud presumptsioon, sa isegi ju kirjutasid, et kindlalt ei saa öelda, kas ta ikka oli vägivaldne.

  Minu arust presidendi käitumine andis väga selgelt kõigile mõista, et tema arust on mees süüdi ning kui hiljem see ümber lükatakse, siis avalik vabandus väga mainet enam mehel ei paranda. Ajalehe artikli peale, ilma muude tõenditeta (ka polnud politseis ju avaldusi jne), kedagi nii avalikult süüdi mõista oma teguviisiga, on liiga ennatlik ja kiirustav. Seda enam riigipea kohta, kes ei tohiks küll nii emotsiooni ajel sellist seisukohta võtta…

  Ma ei tea, kas nii oleks olnud võimalik-lubatud, aga ma oleks eelistanud nt olukorda, et uurimise ajaks ei ennistata kedagi sellele ministrikohale või nö pannakse keegi asendusministriks, kuni olukord selge. Kui siis selgub, et mees süüdi- ei ole minister olnud, võetakse kasutusele vastavad karistused. Kui süütu, siis pole ka midagi katki ja ennistatakse oma kohale. Igaljuhul parem kui see tsirkus, mis nüüd peale hakkas. Sest ega see avalik statementi näitamine midagi ju ei muutnud, ministriks ta ju sai.

  Ja noh, kui selgub, et mees ikkagi süüdi, siis tagantjärele jah presidendi käitumine aplausi väärt (kuigi mina siiski veidi taunin, et ilma kindlate tõenditeta ta sellise otsuse vastu võttis, et lahkuda), ning olen samamoodi valmis vabandama, et teda siin nii “kaitsesin” 😀 Aga jah, minu jaoks veider, et keegi lüüakse avalikult risti ja seda lausa riigipea poolt, ilma, et oleks põhjalik uurimine enne olnud.

  Igaks juhuks mainin, et ma pole üldse Ekre (ega antud härra) pooldaja või fänn 😀

  • Aga president ütleski, et tema jaoks oleks ok olnud, kui Kuusiku ministriks nimetamine oleks edasi lükatud, kuni asjaolud on selged. Presidendi käitumine oli tingitud sellest, et seda ei tehtud, vaid kellegi ausõna peale (milline vägivallatseja kohe tunnistab, et ta on oma naist peksnud?) lihtsalt mindi tseremooniaga edasi.

   • Minu arust mindi tseremooniaga edasi, sest seadus ei näe ette viivitamist, vastasel korral oleks nii tehtud..vähemalt mingist artiklist lugesin nii (ei mäleta täpselt kust, ei oska viidata hetkel)

    Lihtsalt see, et nii väike vahe oli selle uudise + ametivande vahel, ei andnud aega asja põhjalikumalt uurida, selle pärast tundus presidendi käitumine mulle liialt kiirustav, nagu oleks ta mehe juba ette süüdi ära mõistnud. Mina oleks ka pooldanud edasi lükkamist, kuni asi selge. Aga kuna seda ei tehtud, siis noh jah..

 4. Oleks jah õigem olnud see asi edasi lükata, kuni tõde päevavalgele tuleb. Ja seda, et vägivallatseja ütleb, et ta pole midagi teinud jne – no seda nad väidavad kõik. Ja mina mingist artiklist (oli vist Ekspress) lugesin, et alguses ise naine tahtis meediaga sellest rääkida, aga siis mõtles ümber. Midagi selles loos ei klapi – no näiteks kas või see, et Marti Kuusik ei mäleta, millal ta naine nii-öelda käeluu murdis või kas üldse. No ei tundu loogiline. Eks näis muidugi, aga kus suitsu, seal enamasti ka tuld.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s