Kurbadest asjadest

Oijah… Täna saab raske päev olema. Olen kodus, võtsin vaba päeva ja varsti tuleb Hendrik ka töölt, et koos Tartusse mu tädi mehe matustele suunduda. Me saime sügisel teada, et onul (kutsusime tädi abikaasat ikka onuks, kuigi ta ametlikult seda ju ei ole, aga nii on kergem nimetada teda) on juba neljanda staadiumi vähk – elulootust anti talle maksimaalselt aastaks. Ja olime valmis, et see iga hetk juhtub, aga ei eeldanud, et juba nüüd. Vähk on ikka karm haigus 😦

Tädi on alati mulle ja mu õdedele väga lähedane inimene olnud, eriti pärast ema surma – täna on jube teda sellises olukorras näha, kus ta oma abikaasa peab ära saatma. Saab raske päev olema, sest matused on nagunii jubedad, aga rasedana on need emotsioonid kindlasti veel suuremad 😦 See on viies matus elu jooksul, kuhu ma nüüd lähen. Esimene oli kaheksa-aastaselt, kui mu vanaema suri, teine oli 21-aastaselt, kui mu ema suri. Kolmas oli 24-aastaselt, kui mu teine vanaema suri. Viimati käisin matustel eelmise aasta jaanuaris ja siis suri Hendriku vanaema. Ja nüüd siis viies matus. Mida vähem selliseid asju, seda parem. Olen ka viies pulmas elu jooksul käinud ja neid sündmusi võiks alati rohkem olla, sest need on rõõmsad.

Üldse ei oota seda kõike. Tahaksin, et tänane päev juba läbi oleks…

Advertisements

6 thoughts on “Kurbadest asjadest

 1. Kaastunne 😦
  Ega see matus kell 14 ei alga ja ega su onu selline naljamees polnud?
  Olin bussijaamas ja kuulsin ühte vestlust pealt.

 2. Matused on kurvad ja see kujuneb sul nagu kirikus istumine , mis sulle arvatavasti on igav tegevus.Ma tean ,et sa oled suur melomaan , ma soovin ,et sellel pühapäeval annad oma kommentaari või blogiga teada, mida sa arvad Eesti muusika karikast?Kas oled suur vaataja?Kirjuta sellest mida kuulad ja lemmik esinejad ja ansamblid ja kas lemmikud said edasi? Minu lemmikud on kaunid naissolistid , paraku nemad edasi ei saanud.Kahjuks kõik meessolistid said edasi?Ja minu meeslemmik esinejad ei saanud edasi.

  • Ei ole suur muusikakarika vaataja, ei meeldi see saade nii palju – seega on mul ükskõik, kes võidab. Taustaks on mänginud mõnikord, aga üldiselt jätab külmaks.

 3. Rasedad ei peaks matustel käima, ma ei käinud rasedana ka mitte oma vanaema matustel, see mõjutab kõik beebit ju!

  • Olen kuulnud seda, aga ei saanud minemata jätta. Ma usun, et päris niimoodi ei saa elada, et kõik kurvad asjad oma elust välja jätad raseduse ajal. Ja õnneks seda tihti ette ei tule (ptüi-ptüi!).

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s