20+2 /Venitusarmid ja kõrvetised

Ma olin kuulnud, et ka jalgadele võivad venitusarmid tulla, aga ei arvanud, et need päris nii tekivad. Jällegi. Kui kõhul on mul suht heledad ja kitsad venitusarmid (pole nii väga nähagi, kui ilusti ei vaata), siis mõlemal reiel on kaks suurt punast triipu. Nagu ma oleks kuuma vee sinna peale visanud. Ja ka need tekkisid üleöö!

Lisaks on mind kimbutama hakanud kõrvetised. Just kurgus on selline külm ja nõme tunne. Alguses ma arvasin, et mul on midagi viga, aga raseduse puhul on kõrvetised tavaline nähtus. Pole veel Renniet ostnud, aga peaks küll.

Poisiklutt annab endast nüüd igapäevaselt märku. Mitte küll nii hullult tugevalt veel, aga siiski tajutavalt. Ja öösiti ei tule enam und eriti, vähkren palju. See pidi tulema alles kolmandal trimestril, aga mul tuli juba natuke varem. Mis on veits halb, sest ma käin ju veel tööl. Lootsin pigem, et see aeg tuleb siis, kui ma dekreedis juba olen.

Lõpetuseks siis üks kõhupilt ka! Tehtud täna – ehk siis 20+2.

20190403_192357.jpg

 

30 kommentaari “20+2 /Venitusarmid ja kõrvetised

 1. Ma ei ole üldse aru saanud, mis nendes venitusarmides nii hullu on. Mul tekkisid need juba tiinekana ja pole siiani ära läinud, sest pole osanud ka valehäbi tunda ja neid hirmsasti kreemitada. Nüüd nad siis on ja siiani pole suur kreemitaja, kuigi teoreetiliseks võiks lihtsalt naha niisutamise mõttes.

  • Ma pole lihtsalt ise harjunud, mul pole kunagi olnud neid. Hendrik mainis ka, et ainult kaunistavad, sest rasedus ja emadus teeb naise ilusaks 🙂 Üldiselt need ei häirigi, aga kui pole varem olnud, siis on harjumatu alguses.

 2. Unetus võib olla ka mingi(te) aine(te) puudusest. Mul tekkis unetus 2. trimestril, siis hakkasin rasedate vitamiine võtma ja varsti sain jälle magada. Enne ma ei võtnud midagi, ainult foolhapet enne rasestumist ja raseduse alguses.

 3. Venitusarmid.. Mul tekkis neid jubedamalt rasedusega. Aga ma ise nagu väga ei muretsenud ja nüüd need on lillakaks läinud. Mees viskas nalja, et ehh..ära põe, need näevad välja nagu sul oleks vihmaussid kõhus.😂😀
  Kusjuures jaa, näevad küll. 😀 Nüüd hommikuti kui ärkame, siis 7-kuune uurib nu kõhtu ja püüab venitusarme kätte võtta.😀😂
  Kaunis rase oled!

 4. Aaa ja kõrvetised ka. Need olid mu meelest hullemad kui sünnitamine ise. 😂 Ma sõin viimsed kuud Renniet nagu leiba.

 5. Ma olen aru saanud, et kõrvetised on küllili magamise tagajärg. Inimeseanatoomiat vaadates peaks magama vasakul küljel. Paremal küljel magades/pikutades pääsevad maomahlad söögitorru palju lihtsamini ja suurema tõenäosusega.

  • Võivad kõikidel rasedatel tulla, ei sõltu magamisasendist. Küll aga on külili suht ainuke võimalus, kuidas rase magada saab. Ja kui ainult üks külg on lubatud, siis oleks ikka eriti hull. Selili ma ka veel magan, aga see hakkab seljavalusid varsti põhjustama, juba natuke põhjustabki. Jääbki ainult külili magamine.

 6. Mul on ka olnud väikesed venitusarmid alates teismelisest peale , aga need on sellised hästi heledad ja vaevumärgatavad. Ennast pole kunagi häirinud. Aga ma kardan hirmuga just neid jubedaid väga hästi nähatavaid ja hästi eri värvi mis rasedusega tuleb mõnel. Muide kookosrasv pidi aitama venitusarmide vastu, pole ise otseslt sellele proovinud, aga muus asjas on küll kookosrasv ime asi. Seega soovitan 🙂

 7. Venitusarmid tulevadki üleöö ja vähemalt minul polnud abi ühestki kreemist. Esimese rasedusega tuli paar triipu puusadele vahetult enne sünnitust. Aga piimapaisu ajal kärisesid hoobilt rinnad venitusarme täis. Vot see oli lausa valus!
  Teise rasedusega, kus kõht oli meeletult suur tekkis arme juurde. Pool kõhtu on neid täis – täpselt naba juures sai pidama, läksin sünnitama.
  Rennie osta varakult ära!

 8. Venitusarm tekib ju ikka sinna, kus on olnud kiire “mahu rohkenemine” ehk siis raseduse puhul kõhule, piima tekkimisel rindadele, muu kaalutõusu puhul sinna, mis parasjagu paksemaks on läinud. Sina siis järelikult oled reitest kosunud. Aga samamoodi võivad tekkida näiteks õlavartele kui liiga palsju kaalus juurde võtta. Ning seal need küll kedagi ei kaunista. Eriti kui pärast kaalus jälle alla võtta – siis ongi selline triibuline-ruuduline-reljeefne pind seal (paksuna on venitusarmi piirkond ju vähemalt prink). Seega kui sa venitusarme eriti juurde ei soovi, siis peaksid võibolla oma toitumisharjumused üle vaatama ja korrigeerima, et vältida liiga kiiret kaalutõusu – liigne või ka liiga kiire kaalus juurde võtmine ei ole ju ka beebile hea. Pluss üleüldisest paksemaks minekust on hiljem raskem lahti saada kui ainult sünnitusjärgsest beebikõhust 🙂 Eriti oluline on oma toidusedeli jälgimine just raseduse teises pooles. Kindlasti soovitaks sulle edaspidi glükoositaluvuse testi ning suhkrutoodete piiramist (miskipärast tundub, et sul võib olla soodumus rasedusaegse suhkrutõve tekkimiseks). Ja ma üldse ei kirjuta seda halvustamiseks vms. Lihtsalt sa alguses kirjutasid oma kaalukasvust vist rohkem ja siis jäi mul küll selline tunne, et issakene küll, miks ämmaemand või keegi teine sulle dieeti pole soovitanud. Pluss tean isiklikult paari juhtu, kus on glükoositaluvuse testist loobutud ja pole ka suhkrutarbimist piirata suudetud ning kõhubeebi on kahjuks lihtsalt enne sündimist juba ära surnud. Võibolla nüüd oled sa oma kaalutõusu kiirusega juba normi jõudnud (blogis vist enam konkreetseid numbreid ei mainita), aga väikesed piirangud siiski ka halba ei tee. Edu igatahes!

  • Lihtne – ma olen viimase kuue nädalaga 3.5 kg juurde võtnud ja see on normi piires. Samamoodi ei ole ma tegelikult KMI järgi rasvunud, ülekaalus küll jah – 90.7 kg olen ja olen 182 cm pikk (just mainisin paar postitust tagasi. Seega päris korrast pole veel midagi ära). Mu ämmaemand ei ole mulle dieeti soovitanud, sest siiani pole see vajalik olnud, just arvestades mu pikkust. Küll on ta öelnud, et peaksin jälgima toitumist nagunii. Et maksimaalselt oleks lubatud 2,5 kg kuus juurde võtta alates praegusest raseduse ajast, mitte rohkem. Eks näis, mis kaal aprilli lõpus teeb.

   28.nädala paiku tehakse see glükoositaluvuse test, mille ma kindlasti teha lasen. Seega siis saame targemaks, ega enne ei teagi.

   Kusjuures – venitusarmid võivad olla seotud kaalutõusuga, aga ei pruugi. On inimesi, kes võtavad 5-7 kg, aga venitusarme on rohkem kui neil, kes 15 kg juurde võtavad. See sõltub väga palju ka geenidest ja mina olen just need geenid saanud, kus need tekivad. Kuigi mu emal ja õel kadusid need pärast sünnitust suht ära, eks näis, kuidas minuga läheb. Kreemitan ma kindlasti edasi!

   • Ja 12.nädalal tehtud veresuhrkutest oli normis, nüüd järgmine ongi ilmselt 28.nädalal. Viin enne 29.aprilli ehk järgmist visiiti ka uriiniproovi ja verd võetakse, aga siis nad vist seda ei tee. Kui siis pole normis, siis tehakse glükoositaluvust mõõtev test.

   • Mu mure oli eelkõige tingitud sinu üsna raseduse algusaja postitusest, kus sa ütlesid, et oled raseduse algusest alates kaalus juurde võtnud 10 kilo (77 kilolt 87-le). Rasedust oli sul siis vist 13-14 nädalat. Ja arvestades seda, et algselt keskmises kaalus olev naine tohiks kogu raseduse vältel juurde võtta 11-15 kilo, siis… noh, olgem ausad, see kõlas ikka hirmutavalt küll. Aga kuna sa nüüd vahepealsel ajal oled kaalutõusu kiirust vähendanud, siis pole vast asi tõesti nii hull 🙂

   • Tõsi – alguses võtsin tõesti palju juurde. Mainisin seda arstile ka. Esimest korda mind kaalutigi raseduse 13.nädalal. Siis nad ei teadnud, et olen juba nii palju juba juurde võtnud võrreldes raseduseelse ajaga, aga ma ütlesin. Siis mainitigi ka, et seda on palju, aga nüüd pidigi jälgima, kuidas edaspidi asi sujub. Ootame ja vaatame. See viimane visiitide vahe tuli õnneks vähem juurde.

 9. Venitusarmid kas tekivad või ei teki, kreemitamisega neid ära ei hoia. Minu emal pole nelja lapsega (sealhulgas kaksikutega) mitte ühtegi venitusarmi. Pole mitte ühtegi venitusarmi ka ei mul ega mu õel. Ja mina igatahes aktiivse kreemitamisega ei tegelenud ning algkaalu poolest oleme me kõik kolm sellised kõhnemad ja mina võtsin kummagi rasedusega juurde vähemalt 15 kg (ja pärast läks kaal jälle kolinaga alla tagasi).

  • See sõltub jah. Eks järsk kaalumuutus ikka mõjutab, aga mõnel ei teki isegi siis. Mina juba eeldasin, et mul tekivad, sest mu perekonnas on kõigil naistel olnud need.

   • Minul võisid need tiinekana tekkida muidugi keha kiirest muutumisest ja ka sellest, et nahk loomupoolest pole nt nii elastne nagu mu nooremal vennal. Võib-olla kasutaja XX-il on nahk nii elastne olnud, et venitusarmid tõesti püsivalt ei jää.

 10. Ma soovitan sul sõrmused juba ära võtta…näpud lähevad lõpuks nii paiste, et neid enam ei saagi ära..nii mõnigi sõbrants on läinud sõrmuseid sõrmest ära lõikama.. 🙂 mina panin abielusõrmuse kaela rippuma ja sain selle alles 2 kuud peale sünnitust sõrme tagasi 😀

  • Hea idee! Olen sellele mõelnud, aga ilma sõrmusteta tunnen end kui alasti. Aga pigem see tunne kui see, et need peab ära lõikama. Mehhikost tulles sain ühe seebiga ära, nüüd kaalun rohkem, aga veel tulevad ära. Veel.

   • jah, ma tundsin end ilma abielusõrmuseta nagu petaks meest 😀 mul läksid jalad ja käed üle öö paiste täitsa 9. kuul ..õnneks olin varem juba sõrmused maha võtnud suurest hirmust 🙂

 11. Minul eelmiae rasedusega ei aidanud kõrvetiste vastu toidu valimine, koguaeg olid. Aitas vaid Rennie.

  Ühes teemas kirjutasid oma kaalust, sinu puhul üldse ei ütleks, et 90kg. Sa oled küll pikk aga no selline kaal igaühe puhul tähendab päris kopsakat inimest. Sulle peale vaadates pakuks 75 vm. Kehatüübiga vedanud 🙂

  Mõnusad ilmad nüüd, naudi jalutamist, lõpupoole enam ei jaksa 🙂

  • Jaa, selles mõttes mul vedanud jah, et kehatüüp on suht okei. Ma ise ka ei tunne, et 90 kg oleks 😀

   Hetkel on mu mureks pigem öine unetus, vähkren palju ja jään hilja magama. Hommikul äratuskella peale ärgates olen zombi. Kui see välja jätta, siis on suht okei olla isegi, saapaid saan veel jalga 😀 Kõrvetised on ka, aga veel pole kõige hullemad.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s