Kumb meil siis augustis sünnib?

Täna käisin ma lausa kahe arsti juures. Nimelt on mul kaenla all üks sünnimärk, mille ma tahtsin lasta üle vaadata. Täna kusjuures panin aja ja tänaseks selle sain ka. Ilmselt oli võlusõna see, et ma olen neljandat kuud rase. Või siis pigem see, et neil lihtsalt oli kohe vaba aeg võtta. Sünnimärki eemaldama ei pea ja kuigi rinnahoidja äär sinna vastu läheb, siis pole sellest midagi. Ehk siis kõik oli okei!

Aga täna kell 18.20.oli mul siis Elites vastuvõtt. Hendrik tuli ka Tartusse ja me koos läksime. Saime põhjaliku ülevaate beebi kohta – hetkel nägid nemad, et on 16+4, see võibki erineda, Tamme Erakliiniku järgi oleks 17+0 ja Tartu Ülikooli Kliinikumi järgi 16+6. Vahe on nii väike, et see erinevus on loogiline.

Arst oli põhjaliku ülevaate loote arengust andnud ja ma nii mõtlesin küsida, et kas nad sugu ka näevad. Sest olin enne läbivaatust öelnud, et ma sellepärast eriti tulingi. Aga ma ikka ootasin, et las ta ütleb ise. Arst kusjuures rõhutas, et ma kindlasti 20.nädala uuringut ära ei jätaks, mis siis, et seal Elites hetkel käisin. Ei plaaninudki, sinna on nagunii kolm nädalat aega. Ma tean, et väga tihedane ultraheli pole hea, aga minul on olnud mitmenädalased vahed ja see on okei. Pealegi ma rohkem erakliinikut ei plaani nagunii külastada. Aga nii armas oli oma last veel suuremana näha, teda liigutamas jne näha 🙂 Meie armas beebi!

Ja lõpuks jõudis siis see aeg kätte, et arst mainis, et on suhteliselt kindel, et laps, kes meil augustis sünnib, on… on POISS! Et 20.nädala uuringus nad kindlasti kinnitavad seda, aga ta on 95 protsenti selles kindel.

Ma olen maininud, et nii mina kui Hendrik tahtsime väga tüdrukut ja olin isegi mõelnud, et appi, kas ma tõesti võiksin pettumust tunda, kui see niimoodi ei ole. Aga seda pettumust ei tulnud! Ma olin ja olen nii õnnelik, et seda on raske sõnadesse panna. Hendrik kusjuures ei olnud ka üldse pettunud – me mõlemad naeratasime ja emotsioonid olid laes. Isegi beebi tajus seda, sest hakkas kohe end liigutama – arst näitas seda meile just siis ekraanil.

Ma olin kujutanud seda olukorda ette ja mõelnud, et vbl ma siis tunnen natuke pettumust, aga see ei läinud absoluutselt niimoodi. Ka Hendriku näol oli ainult rõõm – meie väike poiss! 🙂 Ma olen end alati rohkem tüdruku emana ette kujutanud – seega poisi ema olemine on kindlasti hoopis teistsugune kogemus, aga samas kindlasti nii põnev! 🙂

Nimi on meil suure tõenäosusega olemas, aga päris sada protsenti kindel veel pole. Nimelt poisi puhul sai Hendrik selle nime mõelda ja me oleme rääkinud ühest nimest, mis meile mõlemale kusjuures meeldib. Et tegemist on palju tavalisema eesti nimega, kui tüdruku puhul oleks olnud, ainult üks nimi on ka. Eks näis, aga tundub, et kisub selle nime poole 🙂 Jällegi sobib väga hästi kokku Hendriku perekonnanimega.

Et jah – me oleme väga õnnelikud. Ja ma kusjuures räigelt põdesin, et appi, mis siis saab, kui ma reaalselt pettun lapse soos jne. Et ükski lapsevanem ei tohiks ju niimoodi tunda… Olin arvestanud, et nii võib natuke minna, aga absoluutselt ei läinud. Meie väike pojake! 🙂

Aeg võiks juba kiiremini minna! 🙂

19 kommentaari “Kumb meil siis augustis sünnib?

 1. Nii vahva. Ma olen end ette kujutanud just poja emana, isegi ei oska seletada, et miks. Mul on nii hea meel su üle ja teie pere üle ning elan teile väga kaasa! 🙂

 2. Mulle tuldi tööle spetsiaalselt tuttavatepoolt õnne soovima ja öeldi selline lause: Kassil on pojad, mehel on tütred.

  Aga olgugi, et mina ei soovinud kuni lõpuni teada lapse sugu, siis lihtsalt oli tunne, et küllap tütar on. Kas ma oleks pettunud? Vaevalt.

   • Elu ei maksa liiga tõsiselt võtta. Niikuinii te sellest eluga ei pääse 😉

   • Mind ajab küll muigama see ütlus. Ei maksaks küll liiga tõsiselt sellist kommentaari võtta. Mu arust selline suureks puhutud asi.

 3. Nii tore, palju õnne! Ma ka alati kujutanud end pigem tüdruku emana, aga sain hoopis poja ja see on imeline tunne- olla poja ema, olla üldse ema. Seda enam et laps on silmaga nähtavalt minusse, aga eks aeg näitab kas nii ka jääb. 💛💛💛

  • Jaa! 🙂 Ma juba praegu armastan oma kõhus olevat last nii palju ja heldimus tuleb peale, kui teda ultrahelis näen jne. Kui ta lõpuks ära sünnib, siis on see armastus kindlasti veel suurem! 🙂

  • Ei hakka mainima, sest vbl saame kaks last ja kui järgmine oleks tüdruk, siis läheks ilmselt sama nimi kasutusse 🙂

   Kui laps ära sünnib, siis ma ilmselt teen mingi väikse video, kus ma ta nime suusõnaliselt mainin. Ja siis võin ka seda nime mainida, mis tüdruku puhul oleks olnud. Lihtsalt ma ei plaani neid oma blogis välja kirjutada 🙂

 4. Ma olin mõlema lapsega täiesti veendunud, et tuleb poiss, nii et uuringul tabas mind mõlemal korral üllatus 😛 Ma tundsin ennast maailma kohutavaima inimesena, et ma olin pettunud, et arvamisega mööda panin, st lapse soos ma ei olnudki pettunud.
  Aga nüüd loodan, et kui kunagi kolmas peaks lisanduma, siis tuleb samuti tüdruk 😀

 5. Kas tohib küsida, kus täpsemalt nahaarstil käisid, et nii kiiresti said? Tahan ise ka minna paari sünnimärki näitama, aga ei tea kuhu võiks kiirelt saada.

  • Käisin siin ehk siis täiesti riiklikus:

   https://www.kliinikum.ee/nahakliinik/

   Hakkasin aega panema ja registratuurist hakati otsima, aga siis mainisin, et olen rase ja öeldi, et saab täna ka kell 14.00. Võtsin kohe selle aja. Vbl oleks niisama ka kohe saanud, aga tundus, et see rasedus aitas sellele rohkem kaasa 😀

 6. Jaanika, kelle juures sa Elites käisid? 🙂 Ja palju maksid ja kui kiiresti aega saab? 😀

  • Käisin dr. Mare Riive juures 2D ultraheliuuringul. Hind oli 65 eurot. Panin aja eelmisel nädalal – ehk siis vähem kui nädalaga sain selle.

   See oli kõige soodsam variant. 4D ultraheliuuringud on ka – hind oli vist 100-125 eurot. Ma võtsin selle kõige soodsama, sest ülevaate sai ikkagi väga põhjaliku ja soo sai ka teada. Ma enne uurisin e-mailis, et kas 2D uuringus ka ikka saab soo teada ja nad vastasid, et alates 15.nädalast saab küll.

   Kolm pilti sain ka kaasa. Eks need mu viimased UH pildid ole, sest Tartu Ülikooli Kliinikum jagab ainult videot 😀 Rohkem ei plaani erakliinikut külastada. Tegelt ei pruugi viimased olla, sest dekreeti jäädes tõstan oma asjad Põlvasse üle ja nemad jagavad tasuta pilte, Tartu Ülikooli Kliinikumis ei saa makstes neid ka mitte.

   • Sellised valikud pakuti siis mulle, millest ma võtsin selle esimese – 65 eurot maksva 2D uuringu (tavaline ultraheliuuring):

    Tere!

    Tavalise ultraheli uuringu hinnaks on Eesti Haigekassa kindlustuse korral 65 eurot.
    Dr Deniss Sõritsa 4D ultraheli uuringu hinnaks on 105 eurot.
    Dr Andrei Sõritsa 4D ultraheli uuringu hinnaks on 125 eurot.

    Üldjuhul saab loote sugu visualiseerida 15.-18. rasedusnädalal.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s