Tundub, et võib ka niimoodi minna, et Reformierakond jääb opostitsiooni… (kuigi ma neid endiselt toetan, arvan ma, et nad mängisid ise oma võimalused maha…)/ Ja EKRE võibki vbl koalitsiooni pääseda…

Ilmselt mitmed, kes on olnud Reformierakonna vastu, on nüüd üpris rõõmsad. Keskerakonnast oli tegelikult kaval lüke Reformierakonna pakkumine koalitsooniks tagasi lükata, teades nagunii, et Isamaa-Sotsiaaldemokraadid on Reformierakonna peale solvunud, et lubatud esmaste koalitsioonikõneluste teemat nendega ei arutatud, vaid pöörduti hoopis Keskerakonna poole. Sotsiaaldemokraadid ilmselt läheksid Reformierakonnaga endiselt koalitsiooni, aga sellest pole kasu – sest nad kahekesi ei moodusta enamust – seega see ei aitaks. Isamaal on nüüd teine valik laual – Keskerakond ja EKRE. Keskerakonnale on see samuti kasulik valik, sest siis saaks Jüri Ratas peaministriks jääda ilmselt. Ja EKRE-le oleks see esimene reaalne võimalus koalitsooni pääseda. Eks nüüd näis, mis saama hakkab, aga tundub, et Reformierakonnale võidaksegi kambakas teha ja kõik need 100 000 inimest rõõmustavad, kes EKRE poolt hääletasid. Kuigi enamust nad seal ei moodusta ja ilmselt Keskerakond/Isamaa ei laseks EKRE-l palju asju läbi viia…

Mina sellist lahendust isiklkult ei pooldaks, aga tuleb ka tunnistada, et Reformierakond mängis ise oma šansid suurenisti maha. Nad oleksid pidanud aimama, et niimoodi mängides võib kõik vastu taevast lennata. Veel ei ole lennanud, aga võib lennata…

Kuidas teie hetkelise olukorraga rahul olete? Ilmselt paljud on, sest nad hääletasidki EKRE/Keskerakonna/Isamaa poolt jne?

19 kommentaari “Tundub, et võib ka niimoodi minna, et Reformierakond jääb opostitsiooni… (kuigi ma neid endiselt toetan, arvan ma, et nad mängisid ise oma võimalused maha…)/ Ja EKRE võibki vbl koalitsiooni pääseda…

 1. Ahh, ma olen sinu fänn aegade algusest ja
  alati imetlenud sinu erakordset võimet
  inimesi ja olukordi hinnata…
  …väga naiselikult ja samas alati täpselt.

  Aga, et sul ka poliitikas nii terav närv on?
  Jah, noh, see on tegelikult ju loogiline,
  et noored mööbeldavad ja korraldavad 😀

  Ma, muuseas, arvan sama.

   • No mis muud vastust me tulevaselt
    Põlva RE rakukese juhilt oleksime oodanudki:D
    Nii äge, et sinna EKRE karuauku meil kõnõtraat on.
    Allo-allo 😀

 2. Poliitikas on võimalusi lõputult,
  see et Isamaa ja Sotsid on litsid,
  tähendab selle laua taga midagi.

 3. Jumal tänatud, et Kesk Reformikaga läbi ei saand räägitud! Üks tark otsuski Keskerakonna poolt!

  • Nende endi vaatenurgast kindlasti. Nad teavad, et neil on teisi valikuid ka. Küll aga mitte nende inimeste jaoks hea uudis, kes Reformi toetasid.

 4. Koi reformikad on pigem vasakpoolsed koos sotsidega ja keskerakond on nagu nimigi ütleb keskel, siis isamaa ja ekre on parempoolsed. Kuna reformil on ekre ja isamaaga vähem ühist kui kesikutega ja kui kesikud juba pikalt saatsid, siis on võimalus, et ref võtab ekre, isamaa ja sotsid või kui üks nendest refi pikalt saadab, siis kesk vajab nii ekret kui isamaad (et oma 60 kohta kokku saada) ja miodustada valitsust ühe suunapeale (kesk-parem) kui kahe suunapealt (kesk-parem-vasak) siis praegu on ekre võimalused rohkem kui head. Valimised on üks asi, valitsuse moodustamine hoopis midagi muud ja kui ref lükatakse opositsiooni, siis on need 160000 häält parasjagu raisus…

  • Vot jah – nüüd tõesti ei tea enam, mis saama üldse hakkab. Ilmselt mängitakse ka kõik varem öeldud asjad ümber, et koalitsiooni pääseda. Seega ma ei imestaks enam, kui isegi Reform EKRE-ga vajadusel läbirääkimisi peaks, kuigi nad lubasid nendega mitte koostööd teha. Põnevad ja samas hirmutavad ajad saavad olema.

 5. Jah,
  seda on ka varem juhtunud,
  et valimised võitnud erakord
  ei saagi valitsust moodustada.

  Mäletan oma suhteliselt noore
  eluea tõttu vähemalt kahte niisugust
  juhtumit , kus valimised võitnud erakond
  mängiti auti.

 6. Mina ennustan , et KE , EKRE ja Isamaa lepivad ära ja teevad valitsuse.Ma tean , et Isamaa ei ole nõus ära rikkuma praegust maksusüsteemi , mille algatajad olid tegelikult nemad.Ma olen peale valimisi KEpoolt , et RE maksusüsteem jätab vaesemad rohkem vasemaks ja rikkad veel rikkamaks.Kaia Kallas saatis enne valimisi mullegi e maili , kuid ma olin ikkagi endas kindel , et ma RE valimislubadusi ei toeta , sest see on väga kaldu rikaste poole. Minu peale EKRE oleks teine valik Isamaa ja kolmas KE ja ma ei toetanud isegi RE kui nad üritasid mulle koju tulla , et häält saada.Mul pole Kaia Kallase RE vastu midagi , kuid vaesust maapiirkondades ma ei toeta sellise maksusüsteemiga.

  • See praegune maksusüsteem lööb kõige valusamalt just nende vaeste ja rikaste vahel olevate pihta. Olgem ausad, 1200€ pole sissetulek mida võiks rikkuseks lugeda. Lisaks on valijad väga selge hinnangu andnud praegusele valitsusele – kõik kolm koalitsioonipartnerit said vähem kohti kui neil enne oli ja see valitsus nüü enam jätkata ei saa. Kui valijad nii hirmus rahul oleks, siis miks nad KE, Isamaa või sotside poolt ei hääletanud ja hoopis REF’i ja EKRE’t toetasid?
   Aga mina väga ei muretseks reformi koalitsioonist väljajäämise pärast. Selleks, et KE ja EKRE ühte valitsusse saada, peavad mõlemad tegema suuri järeleandmisi või siis üks neist veel suuremaid. Aga siis pole see enam see platvorm, mille järgi nende valijad neile hääle andsid ning lisaks on siis suurem oht erakonnasiseste lahkarvamuste tekkele ning osade saadikute akna alla kolimisele. Ainus, kes praegu tõesti võidab, on Isamaa.
   Mis mind isiklikult tõeliselt solvab, on see, et rahva poolt valitud ei mõtle mitte sellele, kuidas oma valijaid paremini teenida ja elu siin riigis edendada, vaid käituvad nagu solvunud tited ning tundub, et nii mõnelegi mehele käib au pihta, et üks “nõrk naisterahvas” neid ülekaalukalt võitis.

 7. See mis meil siin toimub on ikka täielik titeaed mis meil siin sünnib. Mina ei mängi sinuga, ma ei luba sind oma liivakasti, ma ei anna sulle oma mänguasju. Millal me justkui suureks kasvame. Kas meid valitsevadki lasteaialapsed või. Muidugi on igalühel oma agenda mida ajada. Üks ei ole nõus mitte mingi hinna eest oma egost ja maailmavaatest loobuma. Kusagil käis läbi et EKRE tahavat ainuvalitsust. No öelge kuidas see võimalik on See kõlab umbes nagu mingis fantaasia või muinasjutus, kus riigis on justkui oma isand, kes käseb, poob ja laseb. Nii ei saa ju. Ühesõnaga erakondadele võiks panna südamele, et tõmmake normiks ära ja tehke koostööd. suruge on neetud ego alla ja ajame koos ühte asja, sest Eesti on meie kõigi oma mitte, et mingi kolm kõvemat meest ajavad meil siin asja ja igalühel oma jonn. Muidu tänu nendele me jäämegi teistest riikidest maha. Samal ajal kui teised on kaugel istume meie kusagil tupikus, kuna egomaniakid ei suuda omavahel kokku leppida.

 8. Ma arvan , et kolm egoga meest suudavad kokku leppida , muidu ootaks Eestis erakorralised valimised ja kui siis ka ei suudeta kokku leppida , siis juhtub nii , et Eesti jääb ilma valitsuseta .

 9. Mis on Jaanikale peale Reformi erakonna , järgmine eelistus oma lubadustega?Mis on teisel ja kolmandal kohal?Kahju, et üks kodanik saab anda ainult ühe hääle ja see on sellele vaatamata väike panus ja sellest ei olene suurt midagi , ütlevad mitte hääletajad.

 10. Mul oli vahepeal enne valikus ka Vabaerakond , Rohelised ja Elurikkuse erakond.Ma arvasin , et kui hääletan , kasvõi ühe kolmest siis oleks hääl kaotsi läinud ja poleks siin midagi kaasa rääkida , sest ma võrduks sellega nagu ma ei oleks valimas käinud.
  Mis erakonna oleks Jaanika valinud , mis valimis künnist ei ületanud?

  • Ei olekski. Mõttetult raisatud hääl, kui nagunii on teada, et valimiskünnist ei ületa. Ja Eesti 200, Elurikkuse, Roheliste jne puhul oli seda kohe teada.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s