Meil on nüüd palju beebiriideid/ Millal teie lapse liigutusi tundma hakkasite esimest korda?

Teate, ma olen ikka kannatamatu inimene, aga mis ma teha saan. Ma ei jaksa 1.aprillini oodata ja tahan varem teada, kas tulekul on poiss või tüdruk. Kui Tamme Erakliinikust sain ma oma igatsetud UH-pildid, siis järgmisel esmaspäeval lähen ma Elite Erakliinikusse, et lapse sugu teada saada. Sest nad ütlesid, et alates 15.nädalast on neil seda võimalik näha. Hetkel on mul 16+2 ja esmaspäeval on juba 17+0. Seega jah – maksan 65 eurot selle eest ja saan veel ühe uuringu ning soo ka teada. Mu laps pole veel sündinudki, aga juba pole vahet, palju ta peale raha kulutada. Tulevikus on raudselt niimoodi, et ise käin kas või katkiste saabastega, aga lapsel peab kõik vajalik olemas olema 😀 Ma rõhutan – vajalik, sest selliseks emaks ma saada ei tahaks, kes kõike ostab (nii rikas ma nagunii pole :D). Aga sellest olen ma juba kirjutanud.

Eilseni ei olnud mul mitte ühtegi beebiriiet, aga nüüd on terve üks riiul täis. Meil pole veel lapsele kummutit ja Hendrik paigutas need riided enda riidekappi, minu omasse ei mahu hetkel. Me varsti plaanime beebile ka oma kapi osta tema riiete jaoks. Eks me peame üldse toa ümber tegema, sest beebivoodi tuleb ka paigutada jne… Et planeerimist jagub! Kuna korter on kahetoaline, siis beebil oma tuba ei saa olema, kolib meie tuppa. Hetkel siis. Tulevikus oleks nagunii suuremat elamist vaja.

Aga ma kusjuures ei käinud poes neid beebiriideid ostmas. Nimelt Mallukas kirjutas mulle üleeile Facebooki ja küsis, mis mu aadress on, et tal on mõned beebiriided ja rasedatele mõeldud riided üle. Ma siis andsin oma aadressi ja kui ma eile tööl olin, siis see pakk jõudiski kulleriga meie ukse taha. Hendrik oli kodus ja võttis selle vastu, mainis ka mulle, et see on väga suur pakk.

Kui ma eile pärast pikka tööpäeva ja õega kohtumist (mu Inglismaal elav õde on paariks nädalaks Eestis puhkamas, käisime Tartus temaga Big Benis söömas) koju jõudsin ja nägin, kui suur see kast oli, mis mind ootas, olin väga üllatunud. Ma ei oodanud absoluutselt nii suurt pakki. Hakkasime siis Hendrikuga seda lahti harutama ja seal oli kõike – raamatuid rasedatele, riideid rasedatele, beebiriideid, tervislikke snäkke, kreeme beebile jne – nagu reaalselt kõike! Et nüüd on meil umbes 30-40 beebiriiet küll ja lisaks siis kõik muud erinevad asjad. Aitäh, Mallukas! Ta ise mainis, et tal lihtsalt ei ole neid kuhugi panna või anda ja kuna mul varsti neid nagunii vaja läheb, siis ta mõtles need mulle saata. Vaatasime siis Hendrikuga neid riideid ja arutasime, et nii äge, meil on varsti beebi, kes nii pisikesi rõivaid kannab. Et jah – meie esimesed beebiriided siis 🙂

Ja rääkides veel sellest, siis millal esimesi lapse liigutusi tundma võiks hakata? Ilmselt 20.nädala paiku? Mul on hetkel siis 16+2, ma ei tunne veel midagi. Ilmselt esmarasedad hakkavad neid hiljem ka tundma, eks? Ma lugesin, et kui platsenta on tagaseinas, siis võib neid varem tundma hakata, mul just nii ongi – et selle tõttu eriti ootan. Aga mis tunne see üldse on? Mingi mullitamine kõhus vms? Ja siis läheb veel natuke aega enne, kui Hendrik kõhtu katsudes neid liigutusi tundma hakkaks? Kirjeldage mulle oma kogemusi, nii huvitav oleks teada! 🙂

Lõpetuseks on siis esimene pilt eilsest vastlapäevast – tellisin tööle palju kukleid, mis kõik ära söödi. Ja teine pilt on siis nendest Malluka saadetud beebiriietest, mis Hendrik hetkel enda kappi kõik ühele riiulile pani. Kui beebile eraldi kapi saame, siis hakkame vastavalt sellele sorteerima, et mis riided on. Malluka saadetud riided rasedatele panin enda kappi, aga sellest mul pilti pole.

Kuidas teie nädal siiani möödunud on? Mitu vastlakuklit sõite eile? Ma ikka kuskil kuus vist 😀

20190305_091123.jpg20190306_184805.jpg

 

22 kommentaari “Meil on nüüd palju beebiriideid/ Millal teie lapse liigutusi tundma hakkasite esimest korda?

 1. Esimese rasedusega hakkasin liigutusi tundma 21+nädalal. Alguses on tunne nagu oleks gaasid, kõhus muliseb ja mulksub. Üsna ruttu hakkasin tajuma juba konkreetseid liigutusi. Kõhu pealt tundmiseks läheb üksjagu aega. Aga see tunne on nii eriline ja lahe!
  Teise rasedusega tundsin 16+ juba.

 2. Ma soovitan sul soetada hoopis mähkimislaud-kummuti. Su selg tänab sind selle eest 😊

  • Just googeldasin, mis see on, sest ma ei teadnudki, et selline asi olemas on! Tundub tõesti huvitav ja väärt asi, aitäh! 🙂

   • Olles ise mitte just eriti lyhike (192) sai täiesti edukalt läbi mähkimisalusega mis käib võrevoodipeale. Niisama võtab vähe euumi ja saab hoiustada kasvõi sellesama võrevoodi all.

    NB! Mänguasjade kastiga võrevoodid on saatanast. Kõige vähem tõenäolisemalmoel suudab laps läbi madratsi sinna sittuda, kusta, oksendada või jooki kallata. Ja siis seda koristada pole üldse mugav.

   • kui võrevoodi külg maha võtta (mis toitmise mõttes asjalik mõte), siis ei saa võrevoodi peal seda alust kasutada ju! Mul oli mähkmisalus-vann vannitoas aga see eeldab piisavalt suurt vannituba. variant on panna ka mähkimisalus pesumasina peale. Vannitoa pluss on see, et mugav tita tagumikku harida. Magamistoas (öösel) vahetasin mähet niiskete salvkade ja nn ühekordse kaitselina abil, niikuinii eriti tihti öösel vahetama ei pidanud, mõni kord kogu selle aja jooksul. Aga kui panna mähkimisalus magamistuppa, siis on kummuti (mida pärast kummutina edasi saab kasutada) mõistlik mõte.

   • Võrevoodi külg käib meil kyll alla aga põhi käib ka üles, seega kylge alla polnud vaja lasta.

    Sorry eelmise kirja puuduvate tähtedepärast. Telefon otsustas minu eest tähti sisestada ja sisestamata jätta

 3. Mina tundsin esimest müksatust kõhuli pikali olles, 19 nädalal. 4 päeva hiljem tundis juba ka mees mükse kõhtu katsudes. Lihtsalt kui sa ühest konkreetsest kohast tunned liigutust, siis las mees paneb kohe käe sinna samasse kohta ning suure tõenäosusega tunneb ka kerget nügimist.

 4. Mul on platsenta eesseinas ja tundsin esimest liigutust 18. nädala paiku. Hoidsin kätt kõhul ja tundsin väikest vopsu. Siis veel ei saanud täpselt aru, kas see oli ikka see, aga hiljem kui juba tihemini liigutusi tundsin, siis sain sellele kinnitust. Alguses on see tunne nagu midagi mulksuks sees. Natuke meenutab gaaside mulksumist, aga tagajärge ei tule 😀 Regulaarseid liigutusi hakkasin tundma 20. rasedusnädalal. Peale looteanatoomia ultraheli iga päev. Mees tundis esimesi liigutusi alles 22. nädalal. Sattus õigel ajal peale. Hetkel 29. rasedusnädal ja liigutused on alakõhust ja nabapiirkonnast liikunud ka ribidesse ja külge. Kohati on päris ebamugav. Mitte otseselt valus, aga väga imelik tunne.

 5. Kui teil on nagunii plaanis lapsele kummut osta, siis ehk tahad otsida sinna peale sobivas suuruses mähkimisaluse. Meil hetkel on selline kooslus vannitoas ja toimib hästi 7-nädalasega.

 6. Ma olen natuke erand vist, hakkasin esimese lapsega liigutusi tundma 15+. Tundus nagu ämblik sibaks sees ja teisega juba 12+. Algas samamoodi. Vopsud esimesega olid 17+ ja teisega juba umbes 15+ vist.
  Aga mina vahetasin oma lapse mähkmeid alati voodi peal (mati peal) ja seega ta ka kunagi ei karjunud mähkmevahetuse ajal. Kui seal külma kummuti ja plastmassi peal püksid ära kiskuda, siis ise kah karjuks 😀

 7. Me panime mähkimisaluse vannitoa pesumasina peale.
  Kraanikauss kõrval ja hea mugav pesta. Vannitoa seinale läks riiul, kus mähkmed.
  Alguses võib laps mitmeid kordi päevas kakada ja niiskete salvrätikud asemel on vett palju parem kasutada. Robert ju laps toas lahti võtta ja läbi toa siis kakase lapsega vannituppa joosta.

  • Olen kursis, aga tänapäeval see siiski nii ohtlik ei ole. Olen ka arstiga sellest rääkinud ja sellised vahed, mis mul on jäänud, on okeid. Ma rohkem erakliinikut ei plaanigi külastada kui nüüd.

 8. Mina tahtsin õelda et ma ei söönudki ühtegi vastlakuklit ja ei tähistanudki otseselt seda päeva. Tegin kanasuppi ja pannkooke hoopis.

 9. Kõige mõistlikum on osta tavaline kummut, kuhu paned peale mähkimisaluse. Kui oled keskmisest pikem inimene, siis osta kõrgem, nii et ise küürutama ei peaks mingi madala kummuti kohal. Ma 183 ja standardsed mähkimiskummutid liiga madalad minu jaoks. Võrevoodi peale käiv alus kindlasti liiga madal. Aga mähkimisstaap on väga hea, sest niigi palju hakkab olema kummardamist ja tuleb ennast teadlikult sirutada. Imetamisega sama lugu, tood beebi enda kõrgusele, mitte ei lase ennast längu tema kohale. Selja tervist tuleb hoida!

 10. Minul kõigi lastega liigutused 20ndl paiku.

  Soovitan hankida eraldi mähkimislaua, nt Ikeas 19€ praegu. Sest alguses on võrevoodit mugav kasutada oma voodi kõrval,äär all lastuna, siis ei saa voodi peale käivat alust kasutada. Lisaks on eraldi mähkimislaua alla hea panna mähkmed ja karpidega muud hügieenitarbed ( vatitikud, salvakad, kreemid jms).
  Eks need erakliinikud nutikad ka, ei ütle sugu naljalt, et ikka uuesti tuleksid. Meil beebigrupis enamus saanud Oscaris soo teada riiklikus haiglas, 20 nädalal LA uuringus vaid kinnitatud sama tulemust.

  Mina soovitan teil Läti tripp ette võtta, seal hea valik beebi riideid, voodipesu jms. Ikeas näiteks 3 osaline voodipesu 12.99 jne. Muid tarvikuid samuti Lätis palju paremate hindadega, ka kärusid, kui sulle nö poolakad kärud meeldivad. Need seal uuena odavamad kui siin.

 11. Minu arust kõige mõistlikum valik on kummut ja sinna peale mähkimisalus. Seda saab siis vastavalt vajadusele mujale ka tõsta ja hiljem üldse ära panna ja kummut siis jääb

 12. Rasedus on nii ilus aeg! 🥰
  Mina tundsin esimest korda saunas 12nd justkui keegi ujuks sees 🤨 ja siis 3-4 nd hiljem tundsin liigutusi täiesti selgelt, see oli nagu popcorn paugutaks 😂 no ja sealt edasi siis konkreetsed müksatused. Aga selleni, et mees neid ka tunda sai, läks ikka aega. Ilusat ootusaega teile, nautige seda kaunist aega! 🥰

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s