Memmepoeg Andreas Veerpalu, kes poeb oma ema seelikuasaba alla…

Ma just kribasin Facebooki, mida mina arvan sellest suusatajate skandaalist. Just eriti sellest, et memmepoeg Andreas Veerpalu oma ema enda eest meediga suhtlema saatis. Staatus ise oli selline:

Kui Andreas Veerpalu oleks 15-aastane, siis ehk võiks mõista, et ei suuda avalikult oma eksimusi tunnistada. Aga 25-aastasel mehel peaks ikka veits rohkem mune olema, keeras asja pekki, julgeks siis vähemalt tunnistadagi, aga ei! Vaja emme seelikusaba alla pugeda… Karel Tammjärv vähemalt julges avalikult oma patud üles tunnistada, aga Veerpalu junior saab igaveseks memmeka tiitli – ja paras talle ka! Kunagi me kõik ju uskusime Andrus Veerpalu, aga nagu näha, siis kõik on seal peres dopinguga vägagi sina peal. Ja Mati Alaver, keda riik nii tunnustas ja armastas, ka asjast teadlik… Oijah, häbi tehtud ju kõigile teistele sportlastele, kes eestlased on. Ja mis kasu sellest dopingust mõlema suusataja puhul üldse oli – pole ju väga vahet, kas olla ilma dopinguta 60 või dopinguga 30… Lambad kõik koos seal noh…

Ja just nii ma arvangi! Vähe veel sellest, et niigi mark maani täis kogu Veerpalude perekonnal, siis niimoodi Andreast peites läheb asi aina hullemaks. Mitte et Karel Tammjärv kuidagi rohkem puhtam selles olukorras oleks, aga vähemalt nii paljugi mune oli, et tunnistas oma teo üles. Memmepoeg Andreas peitis end aga ära ja saatis oma ema enda eest meediaga rääkima. Ma alguses kusjuures arvasin, et Veerpalu junior ongi 17-18-aastane, et ehk siis võib tõesti aru saada, et natuke veel lapseohtu teine, aga 25-aastaselt mehelt võiks natuke rohkem julgust eeldada. Julgesid teha, jäid vahele, vastutaks siis äkki? Aga ilmselt mõnelt inimeselt on seda liiga palju oodata…

Käisime täna Hendrikuga valimas – seega see asi on tehtud. Eks siis õhtul näha ole, mis erakond võidu võtab. Ilmselt Reformierakond või Keskerakond. Kuigi EKRE-l on palju toetajaid, usun ja loodan ma ikkagi, et mitte nii palju, et nad päris esikoha saaksid. Kuigi vaadates teatuid EKRE pooldajate kommentaare ja seda, kui ülekaalus nad mõnede blogijate Facebooki leheküljedel on, siis tekib küll vaikselt hirm, et see on nagu minu ususekt juba… Aga eks täna õhtul ole siis näha, mis saama hakkab.

Muidu on olnud rahulik nädalavahetus, eile käisime Hendriku ja ta noorema vennaga Pizza Olives söömas, mis on Põlvamaa üks parimaid pitsakohti. Täna käisime valimas ja siis sõitsime Räpinasse, jalutasime natuke seal, Põlvasse tagasi jõudes sõime Jäägri Pubis kõhud täis. Ja nüüd just koristasime ja hetkel on niisama chill kodune pühapäev.

Kuidas teie pühapäev edeneb – kas käisite valimas? Või eelhääletusel juba sai valitud? Ja 25-aastasel inimesel võiks ju rohkem julgust oma patud üles tunnistada olla? Mõni ikka kohe on argpüks…

36 kommentaari “Memmepoeg Andreas Veerpalu, kes poeb oma ema seelikuasaba alla…

 1. No mis ta ikka… +4 häält ekrele vastukaaluks sinu ja mallukale… kusjuures ma peaaegu polekski valima läinud aga lihtsalt see põhimõtteline hala ekre vastu ajas mind välja ja veel kodust 50km kaugusele hääletama.

  Mitte et ma arvaks, et ekre nüüd jackpoti võtaks aga mine tea, on ennegi luuavarrest pauk tulnud ja oi kus ma naudin seda kui see pauk tuleb. Ma ise arvan, et sellel korral seda ei tule aga ega see neli aastat nyyd nii pikk aeg ka ei ole. Arvestades eelmisi valimisi ja selle aasta ennustusi, siis ekre on juba võitja… ega roomad ei ehitatud ka ühe päevaga

  • See olekski veider, kui sa midagi muud pooldaksid. Sa oled ju alati natuke šovinist olnud. EKRE valijad on samasugused mehed ja naised on need, kelle elukaaslane/isa/onu vms ütles, et tuleks EKRE valida. Ehk siis minu silmis veits meeste tallaalused.

   • Oi ma olin alguses üsna kindel, et ma lähen isamaad valima… aga nagu ikka siis eks meie valikud sõltuvad ümbritsevast keskkonnast

   • Üks asi on naistesse suhtumine ja silmakirjalikkus (khm, Mart Helme, khm, MadiSSonist rääkimata), aga no nende majandusplaan on konkreetselt “laename välismaalt miljardi”. Ja valija mõtleb hetke, otsustab, et see on hea mõte, ja läheb hääletama. 😀

   • No vaadates EKRE toetajate suurt arvu, siis just niimoodi paljud elu näevadki, et EKRE tuleb ja paneb neile pudrulusikaga putru suhu 😀 Mis on täiesti haige suhtumine minu meelest.

 2. Jah, seegi oli juuba halb, et nad isaga põgenesid ja peitu pugesid, aga ema kaudu ajakirjanikega suhtlema hakata.. Pole sõnu lihtsalt! Ka oma Facebooki konto on see Andreas kustutanud, ühesõnaga täielik peitupugemine. Ja isa ka- peaks nagu perekonnapea olema, aga lükkas naise ette ja laseb naisel intervjuusid anda.. Lihtsalt nii häbi! Tundub et Angela Veerpalu on seal peres ainuke, kellel munad on.

 3. Ma arvaks kui kõik maailma suusatipud tunnisaksid AUSALT ülesse siis on kõik “natuke” süüdi. Varsti moodustatakse õigeks sportimiseks koonduslaagrid, inimloomus on kord selline, et teeb kohe rehepappi kui vähegi võimalus on. 🙂

 4. Täna vist juhtub ime ja EKRE võidab valimised , EKREle niipaljud hääli andnud! Kas sinu elu läheb halvemaks kui EKRE moodustab valitsuse ja sa oleks väga pettunud? EKRE klunisse on võetud Soome Kalevipojad , kes Eesti vahet sõidavad.EKRE kanditaadid olid reedel Soomes sadamas ja Eestlaste kolmnurga veidrad saate tegelased püüti EKREt hääletama.

  • Ei juhtu seda ilmselt, et EKRE võidab. Küll aga kinnitab see tõsiasja, et paljud kirjaoskamatud inimesed on EKRE valijad. Ka siin kommentaariumis oleme me sellele kinnitust saanud.

  • Minu elu ei läheks halvemaks, sest ma olen üle 30, aga see, kui paljud inimesed Eestis pooldavad parteid, mis tahab vähendada abordi kättesaadavust ja üldse sündivust survestavate meetoditega reguleerida, on minu meelest väga kurb. Kui 16aastane ei tee aborti lihtsalt selle pärast, et tal pole raha, on mul kahju sellest lapsest, kes temaga vaesuses üles peab kasvama.

   Olen korra elus näinud ema, kes ütles nooremale pojale (ca 10) avalikult töökaaslaste kuuldes asju stiilis “mul on kahju, et ma aborti ei teinud”, “sa ei saagi matemaatikast aru saada, mehed on kõik lollid ja sinu isa veel lollim” jne, kuigi laps üritas vaikselt lihtsalt koduseid ülesandeid teha. Üritasin temaga sel teemal vestelda ja sain vastuseks, et poja isa on värdjas, kes võttis vägisi, aga tema vanemad (lapse vanavanemad) ei lubanud aborti teha – aga tema ei saavat armastada kedagi, kellel on värdjageenid ja kellest nagunii kasvab värdjas. Näide sellest, mis juhtub, kui naisi sünnitama survestatakse. Sellest on pea kümme aastat möödas ja ma siiani mõtlen vahepeal selle väikse poisi peale ja loodan, et ta sai sealt perest eemale ja psühholoogilist abi – aga hulga tõenäolisem on, et temast sai joodik, nagu Eesti meestest sellises olukorras tavaliselt saab, sest ümbritsev kultuur ei soosi abi otsimist, alkohol on ainus soositud stressileevendus.

   Ja siis tuleb Mart Helme, kes on avalikult rääkinud sellest, kuidas ta oma naist korduvalt pettis, sest no MEES ju, aga tema naine oli ikka tubli naine ja kannatas välja. See tublidus teda mahajätmisest muidugi ei päästnud, nüüd on uus tubli naine, eks ole. Et see on siis EKRE meelest see perekond, kus naine peaks naeratama ja “tubli” olema ja kõik need lapsed üles kasvatama – aga need teised naised, kes sellele toredale pereisale juhtuvad ööklubis “jah” ütlema, on hoorad. Tülgastav seltskond lihtsalt.

 5. Tead, ma olen kuidagi üllatavalt chill kogu selle dopingujama puhul. Kogu aeg mõtlen, et tahaks Karelile ja Antile ühe suure kalli teha ja Karel puhul olen kuidagi eriti posiitiivne. Mul on ta vastu kuidagi väga suur austus ja see, et ta dopingut tarvitas on kuidagi nii mõttetu teema mu jaoks. Ma mõtlen ainult kui austusväärne, südamlik ja aus ta on. Ma ei suutnud pressikonverentsi vaadates pisaraidki tagasi hoida, sest ta oli nii siiras. Eriti läks hinge, kuidas ta oma vanematest rääkis. Antist on lihtsalt kahju.

  Andrease puhul olen üsna neutraalne, pigem negatiivselt meelestatud AGA ma tegelikult saan temast natuke aru… Kui ma ise oleks sellise jamaga hakkama saanud, siis ei kujuta küll ette, et ma nii julge oleks olnud nagu Karel ja sirge seljaga ajakirjanike ette tulnud. Muidugi on lollus ja häbiväärne peitu pugeda, aga ma ise vajuks samas olukorras ma alla ja tahaks ainult oma pere keskel olla ja nutaks endal silmad peast. Andreas ise ongi õrna hinge ja nõrga psüühikaga ja sellest ka ilmselt tema käitumine.

  Rääkides sellest, et Andreas saatis oma pöördumise ema meililt, siis ka sellele on mul oma seletus. 😀 Ma arvan, et ta enda meilile oleks ajakirjanikelt palju meile tulnud, aga ajakirjandusega pole ta valmis suhtlema. Ema meilikontot ajakirjanikud loodetavasti pommitama ei hakka. Lisaks siis juba see, et ta ongi õrna hinge ja nõrga psüühikaga.

 6. Mul on ka sellest dopinguteemast ükskõik. Selge on see, et tippspordis paraku kasutatakse igasuguseid vahendeid. Veredoping veel ilma lisaainedeta ka selline hägune maa. Seda ma muidugi ei poolda, et noored inimesed nii oma tervisega riskivad, aga selge on see, et patuseid on sellel alal veel kuhjaga. Eks see üks näidispoomine ole, et tippusid ka natuke raputada.
  Sellest EKRE üle kraaksumisest ei saa ka aru. Kas tõesti leidub erakond, kelle iga väite ja vaatega nõustuda, kus ühtegi jobu ei ole? Laiemalt tuleb vaadata. Ma ei usu, et paljud EKRE valijad kohe kõikide loosungitega nõustuksid. Inimesed tahavad muutust, et ka mugaval kohal istujad peaksid vahepeal natuke tööd ka tegema. Ei saa võtta nii, et need valijad kohe kõikide Helme absurdsete väljaütlemistega nõustuksid ja kõik kohe siis läbi ka läheks. Uued tuuled lihtsalt. Sellepärast ma selle EKRE fenomeni pärast üldse ei muretse. Jobusid on igal pool.

 7. Andrease osas ei tasu unustada, et tema puhul pole tehtud lihtsalt dopingut kasutanud sportlasega nagu Karel. Ta on noor mees, kes ilmselt ei suutnud oma isa soovitustele ja unistustele ei öelda. Isa ilmselt tahtis väga oma poega tippu saada ja oma isa tungivale soovitusele on oluliselt raskem ei öelda kui lihtsalt treenerile, nagu Karel. Ma saan temast natuke aru, kuna lisaks isiklikule dopinguskandaalile on temal tegu perekondliku tragöödiaga, kuhu keskele ta sattunud on. Jube alatu käitumine Andruse poolt, tõmmata oma poeg sellisesse jamasse ja siis peitu pugeda. Pfff. Ausalt, sellist isa ei tahaks kellelegi! Kokkuvõtteks igati nõme lugu!
  EKRE osas, siis ma usun, et kõik võivad rahulikud olla – elu sees ei saa nad oma ideid 100% täide viia, üksi ei saa nad iialgi valitsust teha. Aga ma leian, et praegusele valitsusele kulub tõsiseltvõetav vastuhäält kasvõi opositsioonist vägagi ära. Ma lihtsalt ei saa aru, mida on üldse lubada erakondadel, kes on aastaid, 10+aastat valitsuses olnud? Kus nad oma lubaduste täitmisega kogu valitsemise ajal olid?

 8. Mina ei saa jälle aru, mis Tammjärve kiitmine on lahti läinud. Mis mõttes? Mingi rahvuskangelane nüüd või?
  Üldse vahet pole, kas Veerpalu või Tammjärv. Nad on valinud lihtsalt erinevad teed oma probleemiga hakkama saamiseks ja tõenäoliselt kõige vähem mõtlesid nad oma otsust tehes Eesti rahva arvamuse peale. Oli vaja kuidagi ellu jääda. Kas arvamus memmepojast muutuks, kui selguks, et ta istub näiteks psühhis või on teinud enesetapukatse?
  Mängite sildikleepimise mängu – kangelane ja memmekas. Nii on lihtsalt kombeks. Tegelikult ei ole mitte mingit vahet.

 9. Ma olen enamvähem riigikogu valimistest natuke pettunud.See et Reformierakond võitis see polnud üllatus. Lootsin et nad nii suurelt ei võida , sest Eesti 200 oleks pidanud võtma hääli et riigikokku saada .Pettunud ei ole EKRE st sest nad said kõige suurema võidu häälde ja kohti rohkem kui eelmine kord.Üldiselt Eesti elu läheb sama halvasti edasi ja töölisklass ei võida midagi ja peab edasi töötama välismaal kaasa arvatud mina ja l jälle Soome tööle minema!:))

 10. Ja mis sa arvad, et kui EKRE oleks võitnud, siis oleks sulle pudrulusikaga raha suhu pandud või? Soomes peaksid ikka tööl käima. Kuigi vbl siis oleks see raskem küll, sest EKRE tahtis ideaalis ju piirikontrolli täielikult taastada. Kuigi vaevalt, et see neil õnnestunud oleks.

  Mina olen jah rahul, et mõistlikke inimesi on siiski rohkem. Küll aga ilmselt EKRE valijad nii palju ei kurvasta – 12 mandaati rohkem kui 2015.aastal. Ja kuigi Kaja Kallas mainis, et ideaalis moodustaksid nad koalitsiooni Sotsiaaldemokraatide ja Isamaaga, siis pole miski ju veel kindel – vbl EKRE tulemuse tõttu võetakse lõpuks nad ikkagi kampa. Eks näis. Mina loodan, et EKRE jääb opositsiooni, aga kui nad ikkagi peaksid koalitsiooni pääsema, siis ei lase teised erakonnad tal suurt otsustada. Suure tõenäosusega võib ikkagi Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsioon tekkida. Et vast Reformierakond ikka EKRE-t kampa ei võta, sest nad ei tahaks, aga vbl ei jää muud üle.

  • Ja kõige halvem asi võib ka veel juhtuda – et Keskerakond, EKRE ja Isamaa seljad kokku panevad ja Reformierakonna koalitsioonist üldse välja söövad. Ma seda varianti küll eriti ei usu, sest hea tava on anda Riigikogu valimistel võitnud erakonnale esimesena võimalus valik teha, aga see pole päris seadus siiski. Seega jah – hetkel ei saa milleski veel kindel olla.

 11. Rahu rahu lillekesed… tõesti arvasite, et ekre tuleb kohe ja võtab võidu pika puuga ära? EKRE võitiski valimised. Kui kõik teised peale ref’i kaotasid hääli, siis ekre võttis kannule esieelistustele. Isegi kui ekre oleks võitnud, siis tänane buratiino president poleks ekrele teinud ettepanekut valitsuse moodustamiseks. Vot täpselt nii käpik see meie president ongi. Aga ekre on samm lähemal oma agendale ja järgmised valimised on juba varsti. Ja kuna ka isamaa sai omad hääled välja hõigatud, ja nad on ekrega siiski suhteliselt parempoolsed, siis on meil lootust kuna riigikokku pääses 19+12 kohta parempoolseid mis on kolmandik kogu riigikogust. See on hea tulemus.

  Aga… vaadates kus ekre oma hääled maksma pani, siis mul tekib nüüd küsimus, kas sa jaanika hakkad nyyd oma sõpru/tuttavaid kysitlema, et kes nebdest ekrele hääle andis, et nad võru ja põlvamaal puhtatöö tegid? No ikka et neist siis cabaneda oma sõpruskonnast?

  Kogu asjajuures on aga ekrel võimalus europarlamendis täiesti olemas ja seal saavad nad välispoliitikas üsna palju ära teha… rohkem kui seekord valitsuses oleks see võimalik. Palju rohkem. Ja kui nad viimase 4 aastaga suutsid opositsioonis olles oma mandaati kasvatada, siis suudavad nad seda ka seekord. Küll inimestel on meeles Taavi “riideräbal” Rõivase aeg kus nad saidki oldud ainult ~1,5 aastat aga palju sitta korda saadetud, arvad sa tõesti, et see nyyd muutub? Selle pinnalt nad ju seekord oma mandaate peaaegu 3x kasvatasidki… elame näeme mid edasi saama hakkab, ka roomat ei ehitatud päevaga

  • Ei hakka ma midagi kustutama, minu kõige lähema suhtluskonna inimesed ei valinud EKRE-t. Aga eks näis tõesti, mis juhtuma hakkab.

 12. Minule meeldiks kui Reformi ja Keskerakond moodustaksid valitsuse.Keskerakond kaitseks minu Eestis keskklassi huve . Ma ei usu , et kolmikvalitsus Reformiga kokkuleppele saab Sotsid ka eriti Reformile ei meeldi oma alkoaktsiisi pärast millega nad said Ossinovskiga rahva pahameele ja augu riigi eelarvesse.

  • Minule meeldiks ka kesk+reform valitsus. Puhtalt selle pärast, et tegelikult on need kaks erakonda hetkel väga sarnased ning kui jätta välja erimeelsus tulumaksu osas, siis kuigi nad armastavad rääkida täpselt sama juttu pisut erinevas võtmes, siis ma tõepoolest usun, et see oleks valitsus, mis ei laguneks enne järgmisi valimisi.

 13. Andreasest… ma olen käinud nö ülekuulamisel paariks tunniks ja ikka päris karmilt mõjuks, sealjuures uuriti mingite poolpoliitikute kohta, kellega tööalaselt kokku puutusin, mitte minusse puutuvad aga tema oli ligi 2 päeva türmis ja ülekuulamistel. Eks inimesed on erinevad aga selline asi mõjutab. Teiseks, erinevalt Karelist, kes rääkis vaid enda eest (no mainis Andreast ja Andrust ja Alaveri ikka ka), siis mis arvad – kui palju küsimusi oleks Andrease kohta ja kui palju ta papa kohta olnud? Sel juhul võtaks ma pigem Andruse kallal… et miks tema pressikale ei läinud? Poeg üksinda loomulikult ei läinud, sest ta oleks sealt sellise küsimusterahe alla sattunud, mida Kareli omaga võrreldagi ei anna.

  EKREst… ma alati imestan, et kuidas saab olla inimestes nii palju viha, nii palju ärapanemist. Ja kuni neil Madissoni sugune eesotsas on, siis ei saa neid tõsiselt võtta. No ja mina naisterahvana ei saa mingitmoodi ka vana Helme suhtumist naistesse tolereerida. Aga ma tean, et osaliselt valisid neid need, kes Isamaas pettunud olid… kui Isamaa poleks omal ajal bezrublicaga ühist asja ajanud ja lasknud neil end üle võtta, siis poleks EKREt ilmselt sellisena sündinud. Lapse tõttu jälgin ühe silmaga seda kolmnurga-gruppi ka ja see kirjaoskamatus, mõtlemisoskuse puudumine EKREt puudutavates sõnavõttudes, see oli ikka hämmastav – koos eelmainitud vihaga. Meil oleks vaja viharavi 😦

 14. Mina leian ka, et mõlemad olid dopingus süüdi. Andreasest ehk selles mõttes on kahju, et isa poolt võis survestamine muidugi käia jne. Aga kui julged teha, siis julge ka hiljem tunnistada. Seda ma ka muidugi õigeks ei pea, et Karel Tammjärvest nüüd järsku nagu rahvuskangelane oleks saanud. Süüdi on nad mõlemad.

  Mis puutub EKRE-sse, siis eks nad selle tõttu suht korraliku häältesaagi said, et teistes erakondades ollakse pettunud. Üks on kindel – kui kunagi peakski tõesti nii halvasti minema, et nad reaalselt pääsevadki võimule, siis nad kõrbevad kiiresti. Vbl neil ongi hetkel nii hea neid ajuvabasid lubadusi anda, sest nad ise ka aimavad, et neid koalitsiooni ilmselt ei taheta. Kui nad reaalselt kunagi seal oleksid, siis kõik need 100 000 eestlast saaksid kiiresti aru, et ainult üks suur mull on see kõik olnud.

  Aga jah – paljud näevad EKRE-s seda päästjat, mida nad kohe kindlasti ei ole. Nad on hukatus.

 15. Ma ei saa ka väga sellest Kareli kiitmisest aru. Nagu okei, tubli tuli ja rääkis pressikonverentsil aga mis muud võimalust tal oli? Ta oli ju juba vahele jäänud, ta pidigi rääkima. Ma kiidaks teda siis kui ta oleks juba kohe 2016.a tulnud ja öelnud, et Alaver soovitas (andis kontakti) dopinguarsti ja paljastanud niiöelda Alaveri siis kohe.
  Andreas on oma loomult vaikne ja tagasihoidlik inimene. Saan temast natukene ka aru miks ta ei taha meediaga hetkel suhelda. Looga on seotud ju ka meie kunagine rahvuskangelane- tema isa. See peaks ütlema vägagi palju. Kujutan ette, et see on nende perele päris suur löök. Aga nende mõlema poisi elu on rikutud, just spordi teemal.
  Mina isiklikult olengi võib olla kõige rohkem pettunud just Andruses. Aga see ehk ka sellepärast, et ma ei puudunud kordagi teleka eest kui Andrus võistles, ma elasin talle, Maele ja Kikule kohutavalt kaasa. See, et Andrus on praegu niiviisi kadunud ja ei anna ennast meediale kätte, on halb. Ole mees ja tunnista, et petsid oma pöidlahoidjaid, et rikkusid oma poja sportlaskarjääri.
  Kurb ja nii kohutavalt kahju, suur löök kogu Eestile.

 16. Tundub , et EKRE valija unistus hakka täituma , see kolmas varjant , kaasaarvatud ka minujaoks veel rahuldav valitsus . Mul ei ole ka Reformi ja Keski valitsuse vastu midagi , kuid kõigest parim oleks minuarust ja parem rahuldav valik Kesk , EKRE ja Isamaa.Õnneks minu jaks kõige halvem on lõppenud ,see esimene varjant.Ma olen üpris kindel et täna õhtul ei saa Reform ja Kesk omavahel maksu küsimustes kokkuleppele ja Jüri Ratas ei taha loobuda peaministri kohustustest.
  Mis puutub topingu juhtumisse , siis minu arvamus on , et vahele jäänud poisid kannaks aasta aega oma karistuse ära ja jätkaks tippsporti , tukeb anda neile teine võimalus.

  • Kahtlane, et nii läheb. Eks Reformierakond ilmselt ikka Keskerakonnaga diili teeb. Aga eks näis muidugi. Tuleb meeles pidada ka seda, et president tegi esimese ettepaneku Reformile ja kui nemad põruvad, siis antakse teistele alles võimalus. Seega Reformierakond on ikkagi eelisjärjekorras.

   Aga ma ei suuda seda sõna varjant enam lugeda, ausõna. See sõna on VARIANT! Komad ja muud vead elan ehk veel su tekstis üle, sest ma olen sinu puhul juba harjunud, aga… see varjant hakkab nii silmadele, et valus on lausa seda teksti lugeda. See on lihtsalt nii vale! Ja järgmine sõna, mis häirib – ei ole olemas sõna toping, on DOPING!

 17. Ka mina oleks Isamaa valija , kuid ma olin neist pettunud kaks valimis aega ja selle eest andsin EKREle protesti hääle.Isamaa on isegi Reformist kauem olnud valitsuses ja on kõige vähem oma lubadusi valitsuses täitnud.

 18. Ma tänan õige kirjakeele eest. Sulle ja teistele teadmiseks ma olen Eestis sündinud Soome Rootsi verd isa poolt ja õieti või õigesti ma ei oska Eesti kirjakeelt , sest ema kaudu olen setoka verd Põlvamaalt , kus veel on kirjakeel segunenud kõnes kirjakeelega. Nii , et mul oli kooli ajal raske kirjandeid kirjutada ja sõnu riimis ritta panna , sest lööb välja oma esivanemate päritolu.

  • Mul kasutas vanaema kõnekeeles rohkelt venekeelseid sõnu, sest läksid tsaari ajal Venemaale Eesti külla elama ning pärast N Liidu ajal läks natuke aega kuni ta suutis hariduse omandada jne, et ise ja oma ema ning sugulased Eestisse tagasi toimetada. Ka ema õppis venekeelses koolis, sest vanaema arvas oma kogemusest lähtuvalt, et lapsel vaja vene keel selgeks saada, sellest on valitseva riigikorraga palju abi. Ja isegi mu ema ei kirjuta nii vigaselt kui Sina! Kuigi on eesti k hariduse vaid ülikoolis saanud, kus eesti k tunde polnud ning õigekeelele eriti rõhku ei pandud. Ja hoolimata sellisest kodust ja taustast on võimalik raamatuid lugeda ning keel enam-vähem talutavalt selgeks teha. Ma tean düsgraafikuid, kes oma kirjutatavaid sõnu vajadusel googeldavad ning eki’st jms kohtadest kontrollivad. Keegi ei eeldagi 100% korrektset kirjakeelt, sest reeglid muutuvad ajas ning kõigega ei jõua kursis olla aga mõned elemenetaarsed asjad selgeks teha, selleks ei ole päritolu või keskkond määrav.
   PS! Kuna mu kodusest 3st täiskasvanust rääkis korrektset keelt vaid üks ning temagi kasutas osaliselt murret, siis mina olen arvamusel, et kõik see vaid rikastas mu keeleoskust.
   PPS! Komadega on mul kehvad lood, tean küll 😉

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s