Miks mina pühapäeval valima lähen?

Ma pole veel valinud, sest mul on ID-kaardi sertifikaadid uuendamata ja pole valimisjaoskonda veel jõudnud, aga pühapäeval ma kindlasti lähen. Ja hääletan EKRE vastu!

Põhjus on lihtne – ma ei tahaks elada riigis, kus üle 27-aastane lastetu naine on ühiskonnale kahjulik element ja kellele ideaalis EKRE tahaks üldse lastetusmaksu peale panna (nad pole seda oma valimislubadustesse pannud, aga on seda maininud, et tulevikus võiks see nii olla). Et jah – kui sa oled vanem kui 27 ja pole suutnud tõestada, et sa ei saa lapsi, siis maksa ainult! Sest vahet ju pole, et sa vbl ei taha lapsi või sul pole meest, kellega neid saada. Meestele sama asi muidugi ei kehti, maksku ainult lastetud naised.

Lisaks ei taha ma elada riigis, kus on nii palju vihaõhutamist, vägivalda, kus naised hakkavad oma eluga riskma ja teevad põrandaalustes urgastes aborte, sest need kas keelustatakse ära või muudetakse nii kalliks. Ma ei ole ka mingi abortide pooldaja selles mõttes, et seda peaks raseduse vältimiseks kasutama, sellele tuleks ikka enne mõelda, aga kui juba on selline olukord käes ja sa tõesti ei taha seda last, siis peaks selline võimalus olemas olema.

Samuti ei taha ma elada riigis, kus kõik välismaalased on nende jaoks pagulased, kes tuleks siit ruttu välja saata. See nende hirmu külvamine, et homme on meil mitu tuhat pagulast Eestis, on haige ja peast põrunud idee. Lisaks kõik muud väljaütlemised, mis näitab selgesti, kui vaenulikud nad on ja kuidas neid valides just naiste eluolu eriti sitaks läheb.

Kahjuks ei aita siinkohal ka lihtsalt see, et inimene hääletab mingi erakonna poolt, kes pole EKRE. Ainult kolm erakonda on öelnud, et nad ei teeks mitte mingil juhul koostööd EKRE-ga. Nendeks on Eesti 200, Sotsiaaldemokraadid ja Reformierakond. Eesti 200 on mõttetu valik juba sellepärast, et nad ei pääse nagunii Riigikokku ehk nad ei ületa valimiskünnist. Seega selle hääle võib korstnasse kirjutada. Sotsiaaldemokraadid oleks üpris hea valik, aga nad saavad ilmselt Riigikogus nii vähe kohti, et kokkuvõttes see ka ei aita EKRE vastu hääletamiseks. Jääbki üle ainult Reformierakond, kes loodetavasti võidab ja moodustab koalitsiooni Keskerakonnaga, kes saab ilmselt teise koha. Pole ka just kõige parem valik, aga vähemalt jääks EKRE välja.

Valides Rohelisi, siis ka need hääled võib korstnasse kirjutada, sest nad nagunii ei pääse Riigikokku – lisaks nad ei välistanud koostööd EKRE-ga. Sama lugu Elurikkusega. Isamaa lausa teeks hea meelega EKRE-ga koostööd ja selle tõttu ei saaks neid valida.

Ja Keskerakond… Nad on küll ühe korra öelnud, et nad ilmselt ei teeks koalitsiooni EKRE-ga, aga kohe hiljem ka selle ümber lükanud. Ja kõige hullem asi ongi Keskerakonna ja EKRE koalitsioon, mis võib juhtuda, kui nad valimised võidavad ja EKRE ilmselt kolmandaks jääb. EKRE põhieesmärk ongi ära hoida Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsioon, mis saab juhtuda ainult siis, kui Keskerakond nad kampa võtab. Ja just selle tõttu peabki Reformierakonna poolt hääletama – nad saavad loodetavasti kõige rohkem hääli ja kuna nad pole mingil juhul nõus EKRE-ga koostööd tegema, siis jääks see tropp erakond opositsiooni, kus ta peakski alati olema.

Et jah – kuigi ma ei ole ka Reformierakonna fänn, sest nad on viimasel ajal alla käinud, on see siiski ainus võimalus, et hääl kõrbesse ei kaoks ega EKRE võimule ei pääseks. Ma ei imesta, et EKRE-t toetavad põhiharidusega täiskohaga emmed, kellel on kuus last seitsme erineva mehega ja kõik need mehed karjuvad ühest suust: “Peded ahju!” – eks omasugused leiavad ikka omasuguste erakonna. Küll aga ma imestan, et ka kõrgharidusega inimesed EKRE-t valivad. Ja eriti naised, kes on üle 27 ja kellel lapsi pole. Kui kõik läheks EKRE plaanide kohaselt, siis sellised naised peaksid tulevikus lastetusmaksu maksma. Kuna põhiharidusega emmed nagunii sigivad nagu jumal juhatab, siis neil on sellest ja ka abortide keelustamise seadusest suht kama kaks.

Ehk siis – pühapäeval ma ei hääleta niivõrd Reformierakonna poolt, vaid EKRE vastu. Sest ma ei taha sellises riigis elada, mida nemad lubavad. See on vaenulik, naisi alandav ja haige.

Mul on hea meel, et ka Mallukas on EKRE vastu. Tal on väga palju lugejaid ja ehk mõnigi võtab veel mõistuse pähe, sest kahjuks on EKRE-l palju toetajaid. Ja see on kurb. Meeletult kurb.

Malluka postitus on siin:

https://mallukas.com/2019/02/28/5-pohjust-miks-ma-iial-ekret-ei-valiks/

29 kommentaari “Miks mina pühapäeval valima lähen?

 1. Kui aus olla siis ma olin ka EKRE toetaja üks kord isegi hääletasin EKRE kanditaadi poolt. Aga nüüd ma mõtlesin seda et ma hoian igasugusest poliitikast eemale. Olen ka vaadanud erinevaid poliitsaateid, aga kuna mul enam telekat pole, no jah ega see ei takista, kuna ajalehed on ka poliitprahti täis, olen mina loobunud igasugusest poliitikast osalemast. Ma tean ja olen kuulnud seda et kui valmina ei minda siis see on vastutustundetu. ja siis. kas minul ei olegi siis õigust mitte osaleda. Me ei ela kuskil Põhja Koreas, kus inimesed peavad hääletamas käima. See peaks olema minu vaba valik kas lähen või mitte.
  2. Mina olen igasuguse kanepi legaliseerimise vastu. Paljud võivad vastu väita, et see on süütu taimeke ja ei tee midagi ja arvatavasti räägivad nii peadselt pead tõstvad hipi grupike, kes hakkab oma jonni ajama. Mina olen kanepi leg vastu. Pole ühtegi teadusliku raportit avalikuse ette toodud, et kanep on kasulik ja kanep ravivat vähki. Kuigi see vandenõuteoreetikute rida. Sotsiaalide eesmärk on siis ka see et samasoolisel oleks samasugused õigused nagu tavalistel inimestel ehk siis samasoolised võivad lapsi lapsendada.
  Keskerakond. Kuigi Savisaar on justkui mängust väljas on tal siiski õigus kandideerida valimistel keegi kätt ette ei saa panna iseasi kas Savisaar tahab veel mängus olla või mitte. Ma ei tea kas need ajad on möödas, et Keskerakond püsib tänu venekeelt kõnelevate inimeste. Sest Keskerakonnas on ju oma vene agendid, kes seda vene asja ajavad. Ühesõnaga nagu mina jään sellest mängust kõrvale. Olen ka kuulnud seda asja, et kui sa valima ei lähe siis pärast ära hakka virisema kah. Ei hakkagi.

  • 2015.aastal ei käinud ma ise ka valimas, 2011.aastal valisin Reformierakonna (siis just sellepärast, et Keskerakonnale vastu hääletada). Ja kui Keskerakond mulle siis ei meeldinud, siis EKRE-t ma ei seedi absoluutselt. Olgu seal Riigikogus, kes on, aga jumala eest mitte see haige erakond. Ja just sellepärast lähebki mu hääl Reformierakonnale, kes on ainus erakond, kelle hääl kostub ja kes EKRE-ga mingit koostööd pole valmis tegema.

  • Templarile. Kuidas EKRE ja kanepi legaliseermine üldse seostuvad? Ja kui üldse hakkaksin sellisel teemal sõna võtma, siis mina loeksin alustuseks: https://www.cancer.gov/about-cancer/treatment/cam/hp/cannabis-pdq. Õpi ja arene.

   Demokraatlikus riigis pole tõepoolest käsku minna valima, ent samas on kaudselt igal selle riigi kodanikul põhiseaduslik õigus, mida tegelikult ideaalis võiks/peaks rakendama, et hiljem poleks lahkhelisid selles suhtes, et mis võimuladvik meie riigi jõustruktuurides igapäevast poliitilist olmet suunamas on.

   Ühesõnaga palju paranoiasid, nagu oleksid ise endine raske kanepitossaja.

  • Lihtsalt kanepist: Huvitav on see, et US Department of Health and Human Services (HHS) on võtnud patendi igale ravimile mis sisaldab marihuanat või mida tehakse marihuanast. Jah, ühtegi sellist ravimit pole ametlikult olemas aga siiski mõttekoht

   Teine asi, kõik usa osariigid kus on kanep legaliseeritud (tänaseks vist 35 osariiki) on igalpool muud narko ja alko kuriteod langenud ja riik teenib maksusid sellepealt. Pooltes osariikides kasvatatakse kanepit kohapeal ja seega on nende illegaalne riiki sissetoomine nii mõttetu, et erinevad narkokartellid on väha palju rahasid kaotanud

 2. Ma ei ole ekrega kõiges samameelt, ma ei ole ühegi erakonnaga samameelt kõiges aga lihtsalt loogika, et meil on vaja mingitki muutust ja hetkel muutust saab pakkuda reaalselt ainult ekre. Reform, kesk ja sotsid on oma võimaluse juba saanud ja selle ka pekki keeranud. Ekre ei ole veel võimalust saanud ja kuna üksi nad niikuinii valitsust ei moodustaks, siis kõiki jutte mida nad on lubanud teha ei maksa karta. See pole ainult nende otsustada.

  Ainus asi mida ma ei suuda reaalsuses ette kujutada… kui ekre võtaks suurima häältetulemuse, siis kes on need kelle nad erinevatele ametikohtadele paneksid? Neil ju ei ole rohkem kui 1-2-3 asjaliku poliitikut. Enamik on nagu taasiseseisvunud eesti esimesed poliitikud kes tegid midagi millest neil aimugi ei olnud

  • Mina loodan, et EKRE ei saa üldse koalitsiooni. Jama on aga selles, et nad saavad palju hääli. Nad ei väärigi oma võimalust, sest me elaksime siis totalitaarses riigis, kus rahvas ei oleks enam kõrgema võimu kandja.

   Naljakas ongi see, et Soomes elavad eesti ehitajad peavad EKRE-t parimaks variandiks, EKRE tahaks Euroopa Liidust välja astuda – seega ei saaks ka needsamad mehed enam niisama lihtsalt Soomes tööl käia. Aga sellele nad praegu ei mõtle, eksole.

   Lisaks valivad EKRE-t naised, kelle mees või isa ütles, et niimoodi peaks tegema. Nagu mida kuradit? Kas sellist Eestit me tahamegi, kus mehed käsevad, poovad ja lasevad ning naised noogutavad lihtsalt kaasa, sest noh – mees käskis ja tema teab paremini. Šovinistide erakond, mille tõusule naised ise ka kaasa aitavad. Nõme!!!

   • Oh ära mõtle asju üle. Ei saa koalitsioonis olijad teha kõike mida sülg suhu toob. Opositsioon on ju vastas kaalukausil.

    Euroopaliidust ei ole veel siiani välja suutnud astuda inglismaa kes on euroopaliidu üks loojatest… sellele peaks veidi mõtlema. Siiani kõik sellised liidud on varem või hiljem krahhiga lõppenud ja on ainult aja küsimus kui see EL’iga ka juhtub. Ja kui ka uk astub välja, siis piirid jäävad ikka avatuks. Norra ei ole EL’is aga näed eestlased käivad ka seal tööl. Ei maksa üle mõelda.

    Minu valikuvariandid on ekre ja isamaa… eks selgub pühapäeval kuidas läheb

 3. Keegi ei saa pääseda ise mite kuidagi koalitsiooni see tuleb parteidel ise moodustada tulemuste järgi JA EKRE annab eestlasele rohkem eestlase tunde ka välismaal. Aeg oleks aru saada et ülemineku aeg on läbi ja peabki kuidagi reformijatest, sotsidest, futuristidest ja kesikutest vabanema, aga eks igaüks valib ise endale preestri, valimised ei ole arvamusfestival. 🙂

  • No aga rahva võimuses on hoida ära see, et EKRE saaks pääseda koalitsiooni, kui nad hääletavad erakonna poolt, kes saab palju hääli ega tee Ekrega koostööd.

   Eks jah – ma olen üsna kindel, et kui EKRE pääseb võimule, siis üsna varsti mõistavad ka nende poolt hääletajad, et nad tegid valesti. Ka Trumpi nähti USA- s kui kedagi, kes toob väidetavalt parema muutuse, aga nüüd on enamus Trumpi valijatest pettunud ja annaksid kõik, et oma häält tagasi võtta. Sama juhtuks ka EKRE valijatega.

   • Paistab ,et sa ei saa valimiste mõttest aru ameeriklased elavad praegu paremini kui kunagi varem ainult opositsioon külvab puhast vaenu, ka meie poliitikud praegused poliitikud on mõttetut hirmu ja vaenu õhutamas ja sa võtad seda tõepähe ja see töötab nii lihtne see ongi ei tule mingit muutust, üks sotsialistlik stagna. 🙂

   • Ainuke, kes vaenu külvab Eestis, on EKRE. Aga jah – nagu näha, siis neil on palju valijaid. Kui EKRE peaks võimule saama, siis küll te hiljem näeksite, kui pimedad te kõik olite, kes te seda vaenulist erakonda toetasite.

    Ja USA elanikud ei ole rahul. Kohe mitte üldse ei ole rahul Trumpiga. Ja eriti pole rahul need, kes ta valisid. Nad kahetsevad.

 4. Tegelikult on nii, et seltskonnas ja avalikult ei räägita kolmest asjast detailselt. Poliitika, religioon ja seks. Kindlasti leidub neid kes sinu nägemusega ei ole nõus ja kelle nägemusega sina ei ole nõus. Sinu “vastuhäälele” tuleb minu perekonnast 4-5 häält mis lähevad minu valitud erakonnale sest vastaselkorral jätab nii vend, ema kui elukaaslane lihtsalt valimata, ma siis valin nende häälega nii nagu mulle sobib.

  • Miks sa nii teed? Valimishääl on iga kodaniku võõrandamatu õigus. Ka valimata jätmine on valik. Palun mõelda sügavamalt, mida siis tähendab see võõrandamatu kodanikuõigus valida. See tähendab 1) kõrgeim võim on rahvas 2) Eesti on demokraatlik riik 3) need punktid on sätestatud põhiseaduses, mille sätete eesmärk on hoida Eesti demokraatlikkust, sõltumatust ja eestlust. Ühesõnaga võiks öelda, et sina, võõrandades endale teiste kodanike hääli, käitud põhiseaduse vastaselt. (Tubli “eestluse” eest seisja.) Ja kordan, et hääletamata jätmine ei ole valimata jätmine, vaid ka üks valikutest. Näiteks on samasisuline valik hääletussedeli rikkumine. Üks võimalustest, kuidas kodanik avaldab oma häält (protesti näol). Ka see arvatakse statistika sisse ja analüüsitakse, et aru saada tegelikust olukorrast riigis.

  • Ega sinult rohkemat ei ootaks ka, Henry. Seega selline käitumine sinu puhul ei üllata mind. Just see, et saad teiste eest hääletada ja et nad seda sulle lubavad niimoodi.

 5. Täna on liberaalne kahekümne esimese sajandi ilm. Päike paistab. Päike on valgustusliku marksistliku maailmavaatega. Mõni päev tagasi puhus kõle EKRE tuul, sadas rassistlikku rahet. Tänavad olid Hitleri libedad. Täielik Trump!
  Märksõnade piires need hääled antakse. Mina soovitakse valida näo järgi. Kui inimese habe või prillid ei meeldi siis teda ei vali. Kui hääl ja silmad meeldivad, ülikond sobib, vuntsid on vahvad siis vali teda.

 6. Mina juba valisin EKREja valisin ka neli aastad tagasi EKRE lubas teha kodanikke algatusi ja .KOVil valisin rohelised.Ma arvan ja ennustan , et Eesti200 saab riigikokku kuuendans.Vali 200 see on väike ettevõtja lemmik erakond ja suurdele ettevõtjatele sobib Reformi . Kui mul oleks mitu häält anda siis ma valiks EKRE , Rohelised ja 200 ja Elurikkuse erakonna.Isamaad , Reformierakonda ja Keskerakonda ja Sotse ma ei valiks , sest nad valitsuses olnud ja pole täitnud oma lubadusi valijate ees.

 7. Ma ei saanudki Malluka blogis kirjutada . Igal kodanikul oma vaba valik.EKRE ei lubanud neid otsuseid vastu võtta valitsuses mis rahvale peale ei lähe.Vaevalt , et EKRE l valitsuses lastakse midagi rahvavaenulikke otsuseid teha.Vaevalt , et Malluka mõtte pooldajad tahaksid Eesti hordide kauppa pagulasi nagu Saksamaal .Vaevalt pannakse tobedaid makse rahvale mida rahvas ei taha.Mina ei karda EKREt pigem Reformi erakonna lubadusi ja kingitusi tipp ärimeestele ja töölisklassile rohkem vaesumist ja välismaale majanduspõgenikuks minemist.Siiski ma arvan , et Kesk ja Reform moodustavad valitsuse.See oleks parem , sest Kesk ei lase töölisklassile liiga teha , see oleks parim halb valik. EKREle tuleb anda protestk hääl nagu ma andsin eelhääletusel neile ära.

  • Eks igale inimesele oma. Mina sellist ühiskonda ei taha, mida EKRE ideaalis Eestile tahaks. Seega jah – ainus võimalus on Reformierakond, kes loodetavasti saab piisavalt hääli, et EKRE välja puksida. Kõige tõenäolisem tundubki Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsioon. Samas – kui Keskerakond võidab, siis ei tea veel midagi, mis saama hakkab. Nemad on valmis EKRE-ga ka koostööd tegema. Reformierakond õnneks sellist asja ei ole valmis tegema.

   • Ei tea, kas mulle tundub või ongi see postitus kummaliselt lähedane ühe teise blogija suurt erutust tekitanud postitusega? Huvitav …..Aga mitte sellest ei tahtnud ma…..
    Eks igale oma, loomulikult. Ka parteide valimistel esitletud programm on vaid uks versioon tulevikust. Tegelikkus – kes teab, mida toob.
    Aga – miks EKRE-vastased asjalikud inimesed arvavad, et Soomes töötav ja Eesti mees või naine on EKRE toetaja seetottu, et ta ju jobu kalevipoeg. Need inimesed reaalselt on suures osas pidanud jätma oma kodu, sageli ka lapsed, et leib lauale saada ja ellu jääda…. Ehk on sellel “jobul” pisut suurem elukogemus ja võrdlusmaterjal teisest ühiskonnast? ‘Et nendes on pettumus ja ka viha – pikk jutt… kes teab, see teab.
    Ei ole “kalevipoeg”.

   • No sarnane ehk selles mõttes jah, et ma olen ka EKRE vastane.

    Ma ei kritiseerigi Soomes töötavaid ehitajaid, kindlasti on nad pidanud raskeid otsuseid tegema, et hakkama saada. Küll aga on just nende seas vägagi levinud see “Peded ahju” loosung, mida ma absoluutselt tolereerida ei saa. Lisaks on nemad just need väga agressiivsed EKRE pooldajad, kes arvavad, et kohe on Eestis suur pagulaste hord jne. Ja see vihaõhutamine on kohutav.

    Kindlasti on ka normaalsemaid EKRE pooldajaid, aga just need kohutavad jäävad kõige rohkem meelde.

    Kuid eks homme õhtul näha ole, mis erakond võidab jne. Ega enne ei teagi midagi.

 8. Miks sa arvad , et EKRE valitsuses realiseerib oma lubadused 100 protsenti? Kindlasti seda Kesk ei lase teha neil.Ma arvan sinu jaoks oleks kõige õdsem kui EKRE võidaks valimised.Ka siis ei saaks EKRE seda oma tahtmist peale suruda , sest nad siis kukkuksid valitsusest nahu seda oli Respublika ja kaoks ka EKRE , mis liituks sellisel juhul Isamaaga kellega on neil kõige vähem erinevusi.Mulle meeldib EKRE sellepärast, et nad teevad kodanike algatusi , valida president rahval , peatada pagulaste horde , palgatase ja majandus kasvaks , et töölisklass ei peaks välismaal töötama , et oma elujärge ja majandust parandama. Muus osas ma EKREga pole nõus .

  • Ma ei arvagi, et EKRE kõik realiseerida saab. Ja jumal tänatud, et nad ei saa. Mulle ei meeldi nende maailmanägemus ja nii ongi. Nad on vastumeelsed ja nende propaganda on šovinistlik. Ja see ei muutu. Lisaks on EKRE liikmed lambad, kes laskuvad FB haigetesse vaidlustesse ja solvavad inimesi – seda ei tohiks ühegi erakonnaliige endale lubada.

   • Eks palju on seal muidugi populistlikku vahtu ka. Tundub, nende programm vajab mõningast lihvi ja selgust. See on aga lubamatu, et sotsiaalmeedias EKRE liikmete nime all niisuguseid kommentaare kirjutatakse…. sellega peaks partei tegelema esmaselt ise.

 9. Aga muidu – Valimisaktiivsus on sel aastal ilmselt oluliselt suurem, kui varem. 100 % ideaalseid lahendusi ei olegi elus olemas. Loodame, et me valime seekord targalt ja nii, et Eesti edeneb edasi!

 10. Sattusin su blogi tagantjärgi jälle lugema. Mul ikka nii kahju. Mallukas siis ei õhutanud viha? Sa siis ei õhuta viha? Suht silmakirjalik on neid väiteid esitada. 100 000 inimest andis oma hääle ja põhjusega. Nagu Rõivas ütles, siis “millegipärast” on rahvas õnnetu ja ma olen see õnnetu osa rahvast. Minu hääl läks EKREle juba liberaalide poolse silmakirjalikuse pärast. Tahad olla salliv, siis salli ka meid. Pealegi ma olen poliitikas sees olnud väga sügavalt aastast 2016 ja ei näe asju nii mustvalgelt ja naiivselt nagu meedia ette söödab. Ekre vastased pole isegi süvenenud programmi ja siis õhutatakse üles viha nende vastu. Jah, on ka taune ekrekaid, aga samuti on ka taune reformareid ja sotse jne. Ma leian, et inimesi puhtalt hukka mõista nende valimiseelistuste poolest, on väga halb. Me vajame mitmekesiseid maailmavaateid, et ühiskonnas oleks mingi tasakaal. Sülitada sadadele tuhandetele näkku, on ka väga ebanormaalne. Teha üldistusi. Kas nagu sallijad ise ei rõhuta, et inimene on inimene? Mina ekrekana olen siiski siiras ja salliv.. palju sallivam kui mõni liberaal. Õnneks mul on olnud võimalusi ka mõistlike liberaalidega sel teemal arutada, et mida söödab meedia ette ekrest ja mis toimub tegelikult. Mis see “piiride sulgemine” tegelikult tähendab ja nii edasi. Et jahh.. viha õhutamine, eks viha tohivadki õhutada vaid “õigesti mõtlejad”, reformarid ja sotsid. Eks sealt tulebki meie sõnavabaduse piiramine. Mallukas võib nt teha suure teema, kuidas KÕIK ekrekad on debiilikud ja labaselt kommenteerida, et “kui vanalt ema su maha pillas” jne.. ning see pälvib isegi kiitust? Mul on nii kahju, et jagub inimesi ja eriti veel toredaid blogijaid, kes kiidavad sellist suhtumist tagant. On tulnud keegi actually küsima selle ekre toetajate lihtrahva käest, et “eu mis toimub? Mida see delfi mulle just rääkis? Mis lastemakse? Tule selgita!”, mmm eiii. Sa oled lihtsalt debiilik, sest toetad teistsugust eestit. Vahepeal jääb juba mulje, et konservatiivid peaks tegema massilise enesetapu, kuna täpselt nii jälestusväärselt meisse suhtutakse. See viha õhutamine ekrekate suunas võtab ka minult vahepeal eluisu, sest kedagi ei huvita kuidas asjad tegelikult on. Tundub, et eesti blogimaastikul kannatab veel ainult Britti jälgida, jah ta on ka liberaalsema maailmavaatega, aga ta on siiiani veel tõestanud end siira inimesega, kes ei ole silmakirjalik. Mul on küll väga kahju.

 11. Minu blogi ei ole kohustuslik kirjandus, mida lugema peab – seega jah, kellele see arvamus ei istu ja kes arvab, et ma sellepärast nõme olen, siis palun väga – võib vabalt mitte lugeda. Minu jaoks on erinevad arvamused okeid, on kindlasti normaalseid EKRE valijaid ja samamoodi on Reformi, Sotside ebanormaalseid valijaid. Mulle lihtsalt ei meeldi silmakirjalikud inimesed ja Mart Helme kindlasti on üks neist. Hea postitus selle kohta:

  https://rameshwar.wordpress.com/2019/03/04/mis-mottes-helmede-perekonnal-pole-savisaartega-uhiseid-jooni/

  Mitte et teistes erakondades neid ei oleks, aga nad vähemalt ei ürita näidata, et nad on nii suure moraalitundega jne. Kirjutasin ka täna enda Facebooki, miks ma teiste põhjuste pärast EKRE-t valida ei saa, kopeerin selle siia (ka seal tuli see arutlusele, sest jagasin Rentsi postitust):

  Jah, Reformierakond on palju vigu teinud, ma ei eitagi. Pole ideaalne valik, kaugel sellest. Aga kui mul on valida EKRE ja Reformi vahel, siis kindlasti viimane, sest EKRE-t mina koalitsioonis näha ei tahaks ja Reform nendega koostööd ei tee. Kuid nagu hetkel näeme, siis pole ju veel midagi kindel. Hetkel on suurenesti trumbid hoopis Keskerakonna käes – kas teevad Reformiga koalitsiooni või siis teevad Reformile kambaka koos Isamaa ja EKRE-ga. Mina seda viimast kindlasti ei tahaks. Aga kui nii läheb, siis mis seal ikka – elama peab edasi. Selles mõttes oleks vbl isegi pull, et siis oleks reaalselt näha, et EKRE ei suudaks mitte iial oma ulmelisi lubadusi täita ja järgmine kord oleksid ehk nende valijad EKRE-s pettunud. No neil nagunii ei lastakski suurt teha, aga kui lastaks, siis ilmselgelt mitte iial ei saaks neid asju täita. Ja parem muidugi on ka, sest kuigi kõik erakonnad lubavad rohkem, kui nad suudavad, siis EKRE lubadustega oleks riik varsti pankrotis. Ja lisaks kõik need muud lubadused, mis demokraatliku riigiga kindlasti ei peaks kokku sobima – tasuline abort ja peab komisjonile aru andma, miks naine seda üldse teha tahab (kas meil niigi vaesust vähe on? ma ei poolda aborti selles mõttes, et see peaks rasedusvastane vahend olema, aga siis sünniks eriti vaestesse oludesse veel rohkem lapsi ja “Kodutundel” oleks veel rohkem tööd). Alguses nad plaanisid selle üldse ära keelata, aga siis tegid vist tasuliseks – a la nagu hambaarst. Lisaks sellele, et mõned sünnitaksid, sest poleks raha aborti teha, hakkaksid naised vbl kuskil põrandaalustes kohtades seda tegama ja riskiksid oma eluga. Ja naine, kes on vanem kui 27 ja lastetu, on EKRE jaoks kahjulik element, aga mees? Ei, mees on ikka äge, sest ta on mees. Ja lisaks see, et EKRE jaoks on kõik Eestis õppivad tudengid ka pagulased jne. No seda kõike on nii palju, et see ei lähe minu liberaalse maailmavaatega kokku. Ma pooldan ka kooseluseadust, sest minul pole vahet, kas mees armastab naist või mees meest jne. Seega jah – EKRE väärtused on absoluutselt sellised, mis minu maailmavaatega kokku ei lähe. Aga paljude omadega läheb ja nii lihtsalt ongi, mis seal ikka siis. Ja lisaks toetan ma topeltkodakondsust, mida Reformierakond ka toetab, EKRE, Isamaa ja Keskerakond ei toeta.

  • Nojah – eks näis, mis nüüd saama hakkab. Tundub, et võib võimalikuks saada, et Keskerakond- EKRE- Isamaa hoopis valitsuse moodustavad. Keskerakond ju ei võtnud Reformierakonna koalitsoonikõneluste pakkumist vastu. Eks Reformierakond tegi ka endale karuteene nüüd, et alguses lubatud Sotsiaaldemokraadid ja Isamaa välja jätsid. Nüüd on Isamaa solvunud ja neile on kasulik hoopis EKRE-Keskerakond liit. Sotsiaaldemokraatidega pole Reformil üksi midagi peale hakata. Minul see lahendus ei meeldiks, aga eks näis jah… Keskerakonna-EKRE-Isamaa liit annaks Jüri Ratasele endiselt võimaluse peaministriks jääda, lihtsalt teised ministrid muutuksid.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s