“Klassikokkutulek 3″/ Exceli koolitus/ Reisisaade, mis pole reisisaade, aga kus toitumine on haiglaselt kinnisideeks muutunud…

Eile käisime Hendrikuga üle pika aja Tartus chillimas. Kõigepealt käisime Ränduri pubis söömas ja siis läksime kinno. Sel korral lausa Cinamoni, kus ma polnud paar aastat käinud, Hendrik lausa kauemgi. Aga kuna mul oli üks tasuta pilet, mille ma Sokisahtlist sain, kui rohkem kui 30 euro eest asju ostsin, siis tuli see ära kasutada.

Käisime “Klassikokkutulek 3” vaatamas. Hendrik kusjuures pole ei esimest ega teist osa näinud, aga kuna need pole nii palju omavahel seotud, siis naljakas oli tema jaoks ikka. Kuigi jah – ainult esimene osa oli tõeliselt hea, teine oli suht igav ja kolmas on täpselt nende keskel. Teine osa oli minu meelest kõige igavam, kolmas oli parem, aga esimest osa ei trumpa miski üle. Kinos oli suht palju rahvast ja kõik naersid. Meie ka – sest eks see selline parajalt segane komöödia on, aga kuna kõik seda nagunii teavad, siis tullaksegi sellepärast kinno.

Hendrik ostis endale eile uue telefoni, sest vana on suht metsas omadega. Kusjuures uue telefoni all mõtlen ma nuputelefoni, sest teda nutitelefon väga ei koti. Enne tal oli küll nutitelefon, aga kuna ta sellega eriti netis ei käinud, siis tal on sellest suht poogen. Selle nuputelefoniga saab ta kusjuures netti, ta korraks proovis. Nii meenub see aeg, kui mina arvasin, et jään nuputelefonile truuks surmani, aga nüüd küll enam seda elu ette ei kujutaks 😀 Ma hetkelgi kirjutan seda postitust moblast ja nii mugav on. Blogin ma ainult siis arvutist, kui ma tõesti tahan väga palju kirjutada või eriti palju viiteid lisada. Muidu enamasti ikka moblast.

Nüüd olen ma juba kolm päeva Exceli koolitusel käinud, homme on viimane päev. Õnneks on meie rühm suht väike – kõigest seitse inimest (kolm naist ja neli meest). Ma olen kõige noorem. Aga tempo on vägagi okei ja kui keegi maha jääb, siis õps kohe aitab. Ma ütlen ausalt, et ma vist magasin koolis kõik Exceli tunnid maha, mis me arvutiõpetuses õppisime, sest 90 protsenti asjadest on minu jaoks täiesti uus informatsioon. Homme hakkame diagramme tegema, siiani on olnud lihtsalt erinevad tabelid. Õnneks saame igast tunnist ka materjali kaasa, sest seda infot on liiga palju, ealeski ei jää kõik meelde. Meie juhendaja ka ütles, et ega meil nagunii enamus asju meelde ei jää, sest see lihtsalt on nii – tulevikus peame hakkama katsetama ja proovima ning otsima. Aga ehk annab see koolitus meile parema nägemuse, kust mida leida võiks. Tegelikult on see lausa uskumatu, kui palju lihtsamaks teeb elu Excel, kui seda korralikult kasutada osata. Meie juhendaja ütles, et tema tegeleb 500 000-realiste andmetega – sellepärast on tema jaoks eriti oluline tunda Excelit nagu oma viit sõrme. Samas eks 20-aastaline kogemus annab selleks ka võimaluse.

Hetkel on niisama chill pühapäev, just koristasin korterit, Hendrik üritab hetkel köögis meie pliiti läikima lüüa. Minul pole sellisteks tegevusteks kunagi kannatust 😀 Meil on jah kuidagi kujunenud niimoodi, et Hendrik teeb rohkem süüa või siis võtab ette asjad, mis võtavad kauem aega. Mina pesen pesu ja käin tolmuimejaga ringi jne.

Hetkel käib telekas taustaks “Eesti Muusikaauhinnad” kordus vist, aga see tundub suht mõttetu üritus. Ma mingit TV3 klippi nägin sellest ja tore oli see, et Nublu tuli kohale ja võttis oma auhinnad vastu. Aga nagu Nublule kohane, siis ta pages kõigi ajakirjanike eest ega vastanud ühelegi küsimusele 😀 Minu meelest on vinge, et kuigi nüüdseks on tema isik avalikuks tulnud, siis ta suudab end meediast ikkagi eemale hoida – just see salapärasus on tema juures äge! Ja see on just talle nii omane, seda on tegelikult üpris raske teha, sest kui sa oled Eesti muusikamaailmas suht tegija, siis enamus inimestel tekiks ikka see edevus, et ma tahan, et inimesed mind märkaksid ja mind intervjueerida tahaksid jne, aga tal see omadus täiesti puudub. Ajab oma rida, tema muusika meeldib rahvale hullupööra ja vaatamata sellele suudab ta meediast suhteliselt eemale hoida. Minu meelest see on juba omaette saavutus! Kui mina üleöö kuulsaks saaksin, siis mina just oleksin nimelt rambivalguses ja kasutaksin seda hetke ära (sest iial ei tea, kaua see kesta võib), sest ma olen edev inimene juba praegu ja oleksin siis seda aina rohkem. Enamus inimesi tegelikult on mingil määral edevad ja siis veel enam, kui nad järsku kuulsaks saavad. Aga vot tema selles mõttes ei ole 🙂 Ja see on omadus, mida tänapäeva maailmas peaks täiega hindama!

Vaatasin “Paljas Porgand Itaalias” teise osa ära. See kahjuks ei läinud põrmugi paremaks. “Hensugusta SHOW” seevastu on täitsa normaalne. Jah, videod on kohati igavad, mida seal näidatakse ja mida ta kommenteerima peab, aga temas endas on see potentsiaal olemas ja ma olen üsna kindel, et ehk on see hüppelaud palju paremate saadete jaoks tulevikus. Palja Porgandi puhul ma seda ei näe. Ilmselt ootab tavainimene sellest saatest ka rohkem infot Itaalia kohta, aga sealt saame me ainult teada, kuidas nad ei taha toiduga patustada, aga samas kogu aeg mugivad burkse vasakult ja paremalt sisse. Selles viimases ei olegi midagi halba, sest nad on reisil – võiksid end vabaks lasta ja pigem rohkem Itaalia toitu nautida lisaks burksidele, mitte süsivesikuid kogu aeg lugeda. Et selles mõttes on see saade isegi kurb, sest kui kõik käib ainult ümber toidu, siis on inimesel toitumishäired. Ja vot see on juba nukker ja paneb kaasa tundma. Aga kui ka see toidule mõtlemise kinnisidee välja jätta, sest kunagi toitumishäiretega kimpus olnud inimene ilmselt ei saagi sellest päris terveks – ehk siis seda tuleks rohkem mõista, siis ka muu pole selles saates huvitav. Itaalia jääb täiesti tagaplaanile, aga ometi pealkirja puhul võiks eeldada, et see on reisisaade. See pole seda.

Vot sellised lood siis hetkel. Kuidas teie seda praegust külma pühapäeva veedate?

14 thoughts on ““Klassikokkutulek 3″/ Exceli koolitus/ Reisisaade, mis pole reisisaade, aga kus toitumine on haiglaselt kinnisideeks muutunud…

 1. Muide, kui PP saate tutvustust lugeda, siis ega see vist päris reisisaatena mõeldud olegi. Tsiteerin:

  “Uus romantiline tõsielusari! Eesti üks tuntumaid terviseblogijaid Paljas Porgand (Merilin Taimre) sõidab oma uue elukaaslase Roomet Poomiga Itaaliasse. Reisil selgub, kas värskelt armunud noored on ikkagi teineteise jaoks loodud ning kas nad saavad hakkama reisistressi ja intriigidega.”

  Aga üldiselt olen kriitikaga nõus. Kahtlen, kas on üldse hea mõte lasta prime time ajal eetrisse midagi sellist, kui youtube on täis samaväärseid või tihti sisukamaidki reisivloge. Teletegijad ju alati räägivad, et iga eetriminut on jube kallis. Mis sisu puudutab, siis jah, see toiduteema… Ma tean fitness-inimesi, kes igapäevaselt ka jälgivad oma toitumist ja treenivad väga teadlikult aga reisil võtavad siiski vabalt, mõistuse piires muidugi, ja usuvad pigem, et nii kehale kui meelele on hea vahepeal rutiinist välja tulla. See kõlab minu meelest nagu terve, tervislik suhtumine. Ja kohaliku toidu nautimine, koos täisteenindusega, on tavaliselt ju üks reisimise võludest.

  PP puhul on mitu asja tekitanud tõsist hämmingut. Kui oli kindel plaan oma meal’id prep’ida, siis kuidas ei tulnud suvisesse Itaaliasse sõites pähe võtta kaasa külmakott ja korralikud toidukarbid? Või kuidas saab igapäevaselt grammi pealt toitumist jälgiva inimese puhul juhtuda, et ta ei oska oma keha kuulata ja sööb üle nii, et paha hakkab? Suurim hämming oli see, et nad raha kokkuhoiu eesmärgil võtsid külmutatud juurikaid kaasa nii, et pagas oli ülekaalus. Kes üldse tuleb sellisele mõttele? 😀 Itaalias on isegi Lidlid olemas ja sellised asjad on igal pool üsna odavad. Seda osa küll ei näidatud aga lisakilode eest tuleb reeglina juurde maksta ja siis on see ju kõike muud kui kokkuhoid.

  • Novot – blogitekstide Paljas Porgand ja päriselu Paljas Porgand on ikka täiesti erinevad inimesed. Mis iseenesest pole üldse halb, aga enam ei kõla blogitekst pärast saate vaatamist usutavalt. Või siis vastupidi…

 2. Ma kül EMA’d ei vaadanud. kuid minu ennustus läks täitsa vett vedama. Ma olin üsna kindel et Nublu tuleb ja riisub kogu koore, aga võta näpust selle tegid ära draakonid. Eks draakoni austajaid on palju rohkem. Draakonid on Eestist väljas ka käinud.

  • Mulle meeldivad mõlemad aga Nublul polnud tegelikult ju võimalustki midagi rohkem võita – albumit pole välja andnud ja need simsivideod on nagu on 🙂 Aasta uustulnukaks oleks ta tõenäoliselt ka tulnud aga sellist kategooriat seal polnud.

  • Eesti Muusikaauhindadel saavad nominatsiooni vaid need isikud, kes on möödunud aastal albumi avaldanud. Va siis kategooria aasta laul.

 3. Mis vahendiga su kallim pliiti läikima nühib? Ma olen Cifi kasutanud, aga see on kuidagi aeglaselt mõjuv ja ei võta plekke ja kõrbenud kohti hästi ära. Võib-olla tal on mõni parem puhastusvahend. Kas teil on gaasipliit või elektriga?

  • Meil on gaasipliit. Hendrik ütles, et puhastas väljaspoolt Cifiga ja seestpoolt nõudepesuvahendiga, milleks meil on hetkel Neutral.

  • Parim pliidipuhastusvahend maailmas on https://www.ehituseabc.ee/ee/puhastusvahend-ahjudele-sano-075

   See võtab tõesti kõik kinnikõrbenud rasva maha. Sain sellega aastaid korralikult puhastamata pliidi ja pliidi taguse seina üürikorteris täiesti puhtaks. Ainus asi on jah see, et kindlasti kasutada kinnastega, sest naha peal hakkab kohe kipitama ja jäävad punased laigu (mul kogemata läks käevarre peale).

 4. Hei! Sa vist lugesid ka Merje blogi? Ma olin vahepeal reisil ja ei pannud tähele, kas ta pani miskipärast blogi kinni või toimuvad seal mingid uuendused?

 5. Vaatasin samuti Klassikokkutuleku ära ja mulle see osa meeldis , nalja sai kuid kõik Klassikokkutulekud on natuke alla lati naljad ja jätab tegelastestest sellise lollaka mulje , et nad ei olegi täiskasvanuks saanud.
  Porgandi saade pole nii huvitav , et seda kui reisisaadet vaadata , pigem tõesti üks mõistmatu saade , Itaalia toidu ja kultuuri suhtes pole ma sellelt saatest midagi targemaks saanud.Pidevalt on neil mingi probleem toitumisega ja reisi plaanidega ja äpardustega.
  Muusika auhinna saade jättid mind külmaks , mitte ükski miju lemmik bänd ei saanux seal auhindu.
  Parema meelega vaatasin Eesti laulu poolfinaale ja sealt kahjuks ei saanud mõned lemmikud laulud edasi.Muidu minu arust , kes võiksid võita Eesti laulu on kolm lemmikud esimesest poolfinaalist.The Swingers , Sandra Nurmsalu Soovide puu , Victor Crone Storm ja teisest meeldis mulle Synne Valtari lugu . Kes meeldis blogijale ja mida ta arvab selle aasta poolfinaalidest ja lauludest?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s