Nublu kontserti kuulamas Kammivabrikus

Me juba eelmisel nädalal arutasime sõbrannaga, et võiks Nublu kontserdile sel reedel minna. Ja eile päeval panimegi siis plaani paika, et läheme Hendrikuga mu sõbranna ja tema elukaaslase juurde (nad elavad ka Põlvamaal), istume seal natuke ja siis võtame suuna Tartu Kammivabrikusse, kus keegi meist varem polnud käinud. Läksime Hendriku autoga, sest ta oli kogu õhtu kaine autojuht ka.

Istusime siis sõbranna juures paar tunnikest ja suundusimegi Tartusse! Me eeldasime, et seal saab palju rahvast olema, sest juba Facebookis attendis seda üritust mitu tuhat inimest. Pilet oli suht krõbe (20 eurot) ja selle pidi varem ära ostma, sest kohapeal vist ei saanudki. Esinejad olid lisaks Nublule Orelipoiss, Ummamuudu, 5miinust, Caater. Reket tuli samuti “Mina ka” laulu jaoks kohale! 🙂

Kohale jõudes tabas aga ilmselt paljusid tulijaid külmašokk – nimelt rõivistu oli põhimõtteliselt väljas ja selleks ajaks, kui Kammivabrikusse lõpuks sisse jõuti, pidi väljast veel kõndima (kui üleriided oli juba ära antud). Sellega polnud enamus arvestanud ja seda infot polnud kuskil kirjas – seega mõned suvekleitides naised sõimasid riidehoiu töötajad täiega.

Ja ega Kammivabrikus sees olles ka eriti soe ei olnud, sest tegu on vana tehasehoonega, kus soojendust praktiliselt polegi. Eks korraldajad panustasid sellele, et lõpus on täiega rahvast ja inimesed ise kütavad selle ruumi soojaks, mis niimoodi ka läks, aga kuna 23.00 ajal siiski veel nii palju inimesi polnud (Nublu pidi kell 00.30 peale tulema, aga tuli kuskil kell 01.10), siis kõik suht lõdisesid. Õnneks meil olid kõigil pikad käised, aga paljudel teistel ei olnud – mõni siis kügeles külma käes, teised aga tõid oma joped riidehoiust ära, et sooja saada. Et see asi oli küll korraldajate suur feil – suvel jah oleks selline asi vägagi okei, aga ma ei kujuta ette, mis siis veel oleks saanud, kui väljas 25 kraadi külma oleks olnud. Juba praegu oli palju nurinat kuulda selle kohta, kuidas inimesed panid end ilusti ja mitte väga soojalt riidesse ning siis pidid joped jne ikkagi selga jätma. Ja kuna sellekohast infot ei olnud, siis tuligi see enamusele üllatusena.

Me käisime teisel korrusel neljakesi ringi, aga Orelipoisi ajaks maandusime esimesel korrusel. Ma ei ole suur Orelipoisi fänn, aga mõned laulud on täitsa head. Pärast Orelipoissi oli veel pikalt DJ poolt mängitud lugusid ja rahvast hakkas täiega kogunema. Uskumatu, et veel aasta tagasi oli Nublu täiesti tundmatu, aga nüüd suudab sellise suure tehasehoone rahvast täis müüa ja fänne on täiega. Eriti küll 18-20 aastaste inimeste hulgas, sest neid oli väga palju.

Ma olin valmis selleks, et Nublu hilineb, aga 40 minutit on minu meelest Eesti mõistes liig. Selleks ajaks oli nii mul, Hendrikul, mu sõbrannal ja tema elukaaslasel veits kopp ees, sest kuigi nüüd oli meil natuke soojem olla, siis tahtsime ikkagi juba Nublut näha.

Lõpuks ta siia tuligi! Nublu show oligi väga omapäraselt korraldatud – tema laulud, siis tuli Ummamuudu ühte laulu laulma, jälle Nublu, siis Caater, siis natuke Nublut ja siis 5miinust (seda viimast bändi ma ausõna väga ei salli, just nende muusikat, vaid Beebilõust on sellest jamast veel hullem, aga õnneks teda ei olnud). Aga kuna Nublul endal on veel üpris vähe laule, siis pidigi kuidagi tema seda esinemise aja näitlikult pikemaks venitama. Ilmselt aasta pärast on tal neid lugusid juba kõvasti rohkem.

Nublu hitid “Öölaps” ja “Mina ka” tulid muidugi mitmeid kordi, “Mina ka” jaoks tuli Reket ka kohale, mis oli meie kõigi jaoks meeldiv üllatus, sest Reketi muusika on hea (ma arvasin, et vbl Nublu ise laulab selles laulus Reketi osa, aga õnneks nii siiski ei läinud). Et Nublu kontserdi lõpp oli tõesti väga meeleolukas ja see mulle meeldis 🙂 Ma kindlasti ei pea ennast Nublu suurimaks fänniks, aga tal need põhihitid on küll ülihead! Selleks ajaks oli nii esimesel kui teisel korrusel megalt rahvast, ma polegi kunagi vist Eesti esineja sellisel kontserdil käinud, kus nii suur ruum niimoodi pileteid täis müüakse. Eriti veel inimese kohta, kellest aasta tagasi ei teadnud keegi veel midagi, aga nüüd on üks kõige rohkem raha küsiv esineja. Mis muidugi on loogiline, sest rahvas täiega fännab seda muusikat – ehk siis tähelend on olnud Nublul kõrge!

Kui Nublu läbi sai, hakkas omamoodi ooper pihta – nimelt kogu see mass tahtis ju oma jopesid kätte saada. Aga kuna rõivistu oli välitelgis ja enne seda pidi täiesti väljas oleva tunneli läbima, siis sai päris pikalt külma käes oldud. Paljud jäid veel pikaks ajaks Kammivabrikusse edasi, et mitte seda külma taluda. Seal mängisid mingid minu jaoks täiesti tundmatud DJ-d oma muusikat edasi.

Lõpuks me siiski oma joped saime! Ja enne Põlvasse sõitmist käisime veel McDrives, võtsime mõned burksid ja siis tulime koju ära! Enne viisime mu sõbranna ja tema elukaaslase koju. Koju jõudsime kuskil kell 04.00 hommikul ja täna ärkasime kell 14.00 päeval. Kui 20-selt tähendas poole ööni pidu järgmisel päeval suhteliselt tavalist elurütmi, siis 30-le liginedes vajab keha palju rohkem taastumisaega. Ja alkoholi ma väga palju ei pruukinud üldse.

Uuesti ma niipea ilmselt Nublu kontserdile ei läheks, sest väga noorte ülevoolav rahvamass paneb mul pea valutama, aga ühekordse elamuse jaoks oli see väga hea! Ja kuna muusika oli hea, siis suutsin selle rahvamassi ka välja kannatada 🙂 Küll aga tekitas see jahedus seal Kammivabrikus suurt tuska. Ja seda väga paljudes inimestes.

Lõpetuseks siis paar pilti ka. Kaks esimest on tehtud mu sõbranna juures enne Nublu kontserdile suundumist, (originaalpildil olid mu sõbranna ja ta elukaaslane ka peal, aga kuna mu sõbranna ei taha mu blogis piltidel figureerida, siis lõikasin nad välja) viimane aga juba Kammivabriku esimesel korrusel kuskil kella 23.00 ajal. Orelipoiss hakkas esinema umbes kell 23.30 ja umbes kella 23.00 ajal me läksimegi alla ning jäimegi sinna. Kas te ka käisite ka Nublu kontserdil ja kuidas meeldis? 🙂 Liiga jahe ei hakanud alguses? Ja kuidas teile üldiselt Nublu muusika meeldib?

20181207_220058.jpg20181207_220151-1.jpg20181207_232038.jpg

7 kommentaari “Nublu kontserti kuulamas Kammivabrikus

  1. Käisin suvel hiphop festivalil (pole minumasti üritus) aga kuna olin yhele esinejale autojuhiks, siis sattusin sinna. Puutusin lavataga kokku nii nublu kui 5miinusega. Nublust endast midagi ei arva, lood on sellised… kyllap sealt aastahitt tuleb. Aga kui ma varem 5miinuse tyypidest arvasin midagi head, eriti loo Erootikapood videost, siis tegelikuses jätsid nad täpselt sellise mulje nagu 13. aastased nolgid kes bussis kõva häälega räägivad kuidas nad mõnda “eite põrutasid”.
    Minevikust on mul kogemus, et ei ole hea teada mis teatri lavataga toimub sest sa hakkad ka etendust teisiti vaatama. Sama kehtib ka tänapäeva muusikutega.

    • Tõsi. Minu arvamus on puhtalt muusika ja selle põhjal loodud, mida meediast neist kuulda on olnud. Mulle ei meeldi ei Beebilõusta ega 5miinuse muusika. Beebilõusta puhul lisab seda ebameeldivust juurde ka fakt, et tüüp tihti kinni istub. Raudselt läheb varsti jälle.

      • No eks see krimi taust on samuti ameerikast kus on palju doperapareid… ja paratamatus on et narkots su ka vanglasse viib. Beebilõusta ei saagi kui muusikat kuulata, rohkem kui luulevärsid

  2. Mind jätab Eesti räpimaastik täiesti külmaks (pigem ei meeldi) ja Nublu on puhta tüütuks muutunud juba. 😀 Ma kuulan pigem sellist…imalat ja hingelist…näiteks suur lemmik on Alen Veziko, kelle kontsertidel käimiseks ma korra aastas ikka aega leian. 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s