Ilust, armastusest ja kiitmisest õigetel põhjustel!

Pean ka ikka kuumal teemal kaasa rääkima. Ehk siis sel teemal, kas ja kui palju võib mees oma naise välimust kritiseerida. Nagu me oleme ühest blogist lugenud, siis mõnes suhtes on see täiesti normaalne, et mees oma naist paksuks kutsub ja suvalisi naisi kõva häälega seltskonnas kritiseerib (just nende kaalu eriti).

Siinkohal ongi vist see teema, et kes millega harjunud on. Postituse põhjal jäi mulje, et nende suhtes on see tavaline asi, mida õhtusöögi kõrvale arutatakse – kes on paks ja kes on veel paksem ning kes peaks kindlasti alla võtma. Kuna Eveliisil on siiski üpris pikk abielu selja taga ja üldiselt pole ta mehest blogis mühaka muljet jäänud, siis ühe postituse pärast ei hakka mina ka seda kuvandit looma. Ja nagu ta ise väitis, et ta kogu aeg ise hädaldab selle teema kallal, siis vbl mehel viskas tõesti kopsu üle maksa, et naine midagi ette ei võta selles suhtes. Ma tõesti ei tea ja pole minu asi spekuleerida.

Minust oleks üpris väiklane hakata praegu kirjutama, et teiste välimuse kritiseerimine avalikult on paha-paha, kui ma olen seda siin blogis mitmeid kordi teinud. Ka eelpool mainitud Eveliisi puhul. Kas ma enam seda teeksin? Ilmselt mitte, aga samas päris 100 protsenti saa kindel olla, kui miski mind nii närvi ajab (ja siis ajas see, et Eveliis teiste välimust inetult kritiseeris, hakkasin tema ja ka Marimelli vigu otsima, sest nad mõlemad jäid aktiivselt tol hetkel just selle tegevusega silma).

Välimus on naiste jaoks raske teema nagunii, me oleme selles suhtes väga tundlikud. Mitte et mehed ei oleks, aga naised on eriti. Ka mind on tahetud minevikus muuta välimuselt – küll kõrgete kontsadega ja vöökleite kandvaks väga ära meigitud naiseks, küll on üritatud mulle selgeks teha, et ma peaksin trenni tegema jne (ma tean jah, et trenn on kasulik, aga mind ei huvita ja mulle ei meeldi, nii lihtne ongi).

Ja siinkohal tulebki ehk vahe sisse – mina pole kunagi hädaldanud, et ma tahaksin alla võtta või peaksin rohkem meikima. Seega ei saanud nende puhul ka see asi käiku minna, et ma ise oleksin tahtnud, aga motivatsiooni pole vms. Mul on kõhu peal piisavalt rasva, aga ma ei tahagi seda muuta, sest mind see ei häiri. Ja kui see juba mind ennast ei häiri, siis mind kotib suht vähe, kas see mu kaaslasele meeldib või mitte. Ehk siis jah – see inimene, kellega ma koos olen, peabki mind armastama sellisena, nagu ma olen. Koos minu kõhupeki ja väga loomuliku välimusega, mis meiki näeb suhteliselt harva. Ja kuna ma mitte kunagi ei anna ka põhjust, et mehel võiks minu taolisest hädaldamisest kopa ette visata, sest ma ei vingu neil teemadel ise, siis ei saa keegi mulle ka väita, et see on motivatsiooniks jne öeldud.

Ja komplimentide mõttes on Hendrik imeline mees. Mees, kes ütleb mulle, et ma olen ilus siis, kui ma sassis juustega kodustes ja vahel ka katkistes riietes olen ning ehk kõige kaunim ühiskonna mõttes välja ei näe. Muidugi mainib ta seda ka siis, kui ma olen end üles löönud. Ja vot see on õpetanud mulle ühe olulise elutõe – kui mees teeb sulle komplimente ainult siis, kui sa oled end üles löönud, aga muidu neid üldse ei tee või annab märku, et sa vajaksid ühte pikemat meikimist, siis see on kaduv hetk. Kaduv meik, kaduvad kulinad, kaduv ilus kleit. Kui mees aga peab sind ilusaks ka siis, kui sa just ühiskonna mõttes ehk kõige ilusam välja ei näe, siis see on jääv. See on väärtus, mida otsida ja millele tähelepanu pöörata.

Et jah – olles minevikus kokku puutunud meestega, kellel oli peas mingi oma iluideaal naisest, kes mina alati ei olnud, aga kelleks mind muuta taheti, siis olen mõistnud, et mitte ühegi mehe pärast ei tasu end muuta, kui sind ennast su defektid ei häiri. Mitte keegi ei tohiks tulla meile ütlema, et sa oled ilus, aga… või et sa oled ilus, kui… Õige mehe jaoks ei ole agasid ega kuisid. Sa oled tema jaoks alati ilus, ka siis, kui sul on kole kartulikott seljas või sul on kuskil mingid pekivoldikesed. Ja mees, kes niimoodi ei arva, võib vabalt oma teed minna ja leida selle teise naise, kes ongi tema jaoks ilus. Mitte hakata muutma seda ilu, mis tema arvates vajab alati mingit putitamist või tuunimist. Autosid võib putitada, inimesi mitte.

Aga võib-olla ongi tõetera sees sellel omamoodi klišeel, et armastus tõesti teeb ilusaks. Nii sinu enda kui selle, keda sa armastad. Ehk siis, kui sind tahetakse kogu aeg välimuselt muuta või sa ise tahad oma kaaslast muuta, siis miks sa temaga üldse koos oled? Kas selle kõige taga on ikka armastus? Põhinedes oma minevikukogemusele, siis ei olnudki ju.

On ju tegelikult kurb, et lisaks üldisele olelusvõitlusele, mis elu pakkuda võib ja konkureerimisele (et saada hea töökoht näiteks), peavad naised tihtipeale ka koduses elus seda tegema. Peavad ennast rohkem üles vuntsima, seet muidu ehk mees läheb kellegi teise juurde. Jah, kui sa tõesti ehk nädalas korra end pesed ja juba haised pikemat aega, siis ehk tõesti võiks mehel midagi öelda olla, aga jätame nii markantsed näited hetkel välja.

Mina leian, et kui suhtega käib kaasas see hirm, et appi, mees jätab maha, kui ma nüüd alla ei võta või end rohkem ei meigi või mis veel hullem – lausa mehe konkreetsed ähvardused, et nii just juhtubki, siis tuleks… mitte ainult minna lasta, vaid mehele edu uue kaaslasega soovida ja uks kinni virutada.

Meil, naistel, on niigi palju ebakindlushetki ja kui seda kõike lisab juurde veel enda kõrvale valitud kaaslane, siis milleks seda komejanti veel tarvis on? See inimene, kes meie kõrval on, peaks olema meie number üks fänn, meie toetaja, meie tugisammas! Mis tuge saab oodata inimeselt, kes sinu välimuse kallal iriseb? Kui juba seda teeb, siis iriseb kõige muu kallal ka nagunii.

Ma oleksin tahtnud seda kõike ise aastaid tagasi teada. Aga ma ei teadnud, sest mitte keegi ei öelnud mulle seda. Õnneks sain ise oma vitsad läbi proovitud ja suhteliselt lühikest aega, sest ma olen selline naine, kes on jõudnud õigetele arusaamistele üpris kiiresti. Mõned on aastaid ja kümneid aastaid koos inimesega, kes neid kritiseerib nii välimuselt kui ka sisemuselt; kes neid muuta tahab; kes pole kunagi millegagi rahul. Ja naised muudkui üritavad kõigest väest, aga tulemus on lõpuks ikka sama – lahkuminek. Ja kurvemal juhul mehe poolt, sest naine muudaks veel järgmisegi elu end, kui ainult saaks, sest tema enesekindlusega on sel ajal 100:0 seisu jõutud. Mehe kasuks muidugi.

Seda kõike võib muidugi ka vastupidi ette tulla, ega siis mehed ainult naisi kritiseeri, sama teevad naised ka. Hetkel keskendusin siiski ainult ühele poolele.

Lõpetuseks üks lihtne test, kuidas saada aru, kas sa ikka oled armastavas suhtes. Kas sa pead kaaslase pärast palju end muutma, tegema asju, mida sa ehk muidu pigem ei teeks? Kas su kaaslane kiidab sind ainult siis, kui sa oled end üles löönud? Kas su kaaslane teeb sulle halvustavaid märkusi su kaalu kohta? Kas sa tunned, et pead kogu aeg liiga palju pingutama, aga ikkagi pole veel piisavalt hea? Kas su partner on sind ähvardanud, et ta läheb su juurest varsti minema, kui sa alla ei võta/end meikima ei hakka/rohkem välimusele tähelepanu ei pööra? Kas sa tunned sügaval sisimas, et selline ei saa ju ometi üks hea ja armastav suhe olla, kus sa pead kogu aeg valvel olema ega saa end vabalt tunda? Kui vastasid neile küsimustele jah, siis on vastus ilmselge – armastusega on selles suhtes vähe pistmist. Armastus ei kritiseeri, armastus on puhas tunne. Armastatakse ka siis, kui pole parimad hilbud seljas või ideaalne keha. Ja kui ei armastata, siis milleks sulle sellist suhet üldse on vaja 🙂

Hendrik on minu teejuht selles maailmas olnud! Just tema on mind pannud mõistma, mida armastus tegelikult tähendab. Eks ma enne ka aimasin ja uskusin, et just nii võiks olla, aga kuna päris sellist tunnet isiklikult kogenud ei olnud, siis ei teadnud oma kogemusele tuginedes. Nüüd õnneks tean! Kõik naised peaksid taolise silmiavajast mehega kohtuma, kus sa lõpuks mõistad, miks eelmised suhted ei toiminud ja miks see nagu valatult toimib! 🙂

 

 

11 kommentaari “Ilust, armastusest ja kiitmisest õigetel põhjustel!

 1. See postitus näitab ära, et sa oled seesmiselt väga hästi kastetud taim, ilus lill. Rõõm on lugeda nii enesekindlat ja arukat juttu.
  Tegelikult ongi ju nii, et enesekindla naise hõlma ei hakka keegi, olgu kaalunumbril lõpuks või kolmekohaline arv. Ja sellise naise kõrval reeglina niru meest ei näe.
  E ei ole enesekindel, vastupidi. Ja ta mees õõnestab teda veelgi, mis omakorda muudab E veelgi ebakindlamaks ja annab mehele veelgi rohkem võimu hammaste näitamiseks. Nii see ring kerib. Pole meest, kes oleks toeks, kelle kõrval kasvatada enesekindlust ja kelle toel vähendada vigu, aga mitte hirmu sunnil, vaid armastuse toel.

  Sul on vedanud, et sul on mõistlik mees. Mul on ka. Elu on kohe tore niimoodi.

 2. Kohati nõus, kohati mõtlen, et nii ka ikka ei saa, et mees võtab naise, viimane võtab aastate möödudes paarkümmend kilo juurde ja siis peab mees rahul olema..
  Viiking pole iial midagi halba mu keha kohta öelnud, (üldse ei ütle kellegi kohta) aga kui me nt koos minust paari aasta tagust pilti vaatame, kus ma 5kg raskem ja ma ohkima hakkan, et kuidas ta minusuguse üldse koos olla tahtis 😀 😀 siis ta VALETAB, et olen alati ilus olnud. See sulaselge diplomaatitsemine on küll täiesti ebavajalik.
  Muidu eksi ma kritiseerisin, ta sõi ennast reaalselt tünniks ja see oli jube. Oleks pidanud näo tegema, et ei pane neid 30lisakilo tähele? 😀

  • Kui ikka väga palju kilosid juurde tuleb, siis tuleks suunata jne, mitte öelda, et krdi paks, võta alla. Aga 5 kg on väga vähe, seega see pole küll koht, kus hakata inisema. Ja su mees ehk tõesti ei märka neid, sest see pole tema jaoks oluline.

  • Kui keegi tõesti mitukümmend kilo kaalu kogub, siis on midagi väga korrast ära. See ei käi nii, et lihtsalt niisama süüakse sest toit maitseb aga muidu on kõik kõige paremas korras.

   Tegemist võib olla näiteks sõltuvusega. Toiduga üritatakse sageli mingeid negatiivseid emotsioone peita, kasutatakse seda aseainena kui muudes valdkondades ollakse rahulolematud või kui tuntakse end jõuetuna sisemiste või ka väljaspoolt tulevate pingete tõttu.

   Selle asemel, et hukka mõista, võiks enne ikkagi proovida mõista. Keegi ei pea taluma talle ebameeldivat inimest. Ning kui see inimene ise end aidata ei taha, siis on tõesti tervislikum sellisest suhtest välja astuda. Kuid lihtsalt niisama kritiseerida inimest, kes ilmselgelt omadega enam ise hakkama ei saa, on üsna julm.

   Kui pakkusid siiski abi ning soovisid teda tema teel paranemise suunas toetada ning seejärel jõudsite koos arusaamisele, et kummagi jaoks on parem eraldi edasi liikuda, siis käitusid vähemalt ausalt ja hoolivalt. Kui mitte, siis võib ka aimata, milles võis peituda selline ekstreemne kaalutõus.

   • Kuna ta muidu ka lurjus oli, siis pole mul absoluutselt kahju, et kritiseerisin. Kehakaal siiski lahkumineku põhjus polnud. Ikka see, et ta LURJUS oli!
    Antud juhul oli tegemist pesuehtsa laiskusülekaaluga. 2l coca-colat päevas ja räpmpstoit – mis muud sealt oodata oligi?

 3. Mulle väga meeldis see postitus! Ma põhimõtteliselt nõustun kõigega mis kirjutasid. Kui mees sind ikka tõeliselt armastab siis ta ei kritiseeri kui oled mõned kilod juurde võtnud või mis iganes muu asi. Aga ma saan aru sellest kui oled võtnud juurde nt 20kg ja teine pool hakkab muret tundma su tervise pärast, see on juba teine lugu. Mul on samuti mehega väga väga vedanud, ise tunnen et peale rasedust on mul keha üsna mitte väga heas vormis aga tema silmades näen ma samasugust armastust nagu varem, pole ta iialgi kobisenud et näääääed sa oled mõni kilo raskem, millal trenni lähed?! Ma lihtsalt polekski sellise jobuga koos 😀

  • Õige suhtumine! Seda küll, et kui võetakse ikka väga palju juurde, siis tervise mõttes on kasulik alla võtta. Küll aga ei hakka õige mees seda solvangutega tegema, vaid suunab, räägib, pakub ühistegevuse välja selle jaoks (a la koos tehakse mingit sporti). Saab ka niipidi, aga kellegi paksuks kutsumine on väga inetu ja näitab ära, mis sorti inimesega on ütleja näol tegemist. Mitte just armastust pakatava inimesega, vaid tropiga.

   • Mulle meeldis samuti see postitus! Vihjatud postitus võttis mind ausalt öeldes natukene sõnatuks, aga kuna ma nende ajalugu niimoodi ei tea, siis ei oska ka päris seisukohta võtta.

 4. Mehed on täiesti võimelised isegi +-10kg vahet mitte märkama, kui see kaalutõus või langus on olnud ühtlane. Oleneb mehest muidugi.

  Aga kaalutõusu juures ja kas seda kaaslasele pahaks panna on minu arvates väga oluline ka see, et millest see kaalutõus tulnud on. Kui tegu on näiteks hormoonravist või muust terviseprobleemist tingitud kaalutõusuga. Või näiteks ongi +10kg rasedusega juures või on muu selline olukord, kus kaalutõus on olnud tingitud mingist elulisest sündmusest, siis juhul kui minu kaaslasel selle peale nüüd tunded kaoks ja ta järgmise võtaks. No mingu võtku. Õnneks minu elukaaslane, kuigi ma ravimite pärast poole aastaga 15kg juurde võtsin, suhtub minusse ikka täpselt samamoodi kui enne ja ei ole kordagi öelnud, et mul midagi viga oleks. Pigem ongi just toeks, et probleemiga tegeleda ja see kuidagi korda saada.

  Sellest ma saan küll aru, et kui näiteks muidu aktiivsest ja tervislike eluviisidega inimesest saab diivanikaunistus, kes ainult maiustusi mugib ja midagi ei viitsi. Ja siis kümneid kilosid juurde võtab. Et noh see võib tõesti hakata häirima. Aga ka sellisel juhul mind häirikski mitte nii väga see füüsiline muutus vaid just see, et no siis ei ole tegu enam sama iseloomuga inimesega ju.

 5. Mul on ka ses mõttes tore mees. Käin mõnikord pool päeva sassis juuste ja pesemata näoga ringi ja kui siis mehele ütlen, et ma teen end nüüd ilusaks (st kammin juuksed ja pesen/kreemitan näo ära), siis ta vastab selle peale, et ma juba olengi ilus. 🙂 Awww!

  “Paks” pole ta mulle kunagi öelnud, kuigi ma pigem ikka olen. Seda ütleb küll mõnikord, et ma näen selles kleidis/pluusis/poosis rase välja, aga selle peale on raske solvuda. 😛 Ja ega ta ei mõtlegi seda üldse halvasti.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s