Meestepäevast ja küsimus tulevase kadripäeva kohta

Olen jällegi bussis ja sõidan Põlvasse. Mul oli täna tantsimine ja salsas sai nii palju pöördeid tehtud, et pea käis lausa ringi 😀 Ja kops oli koos ka. Ma ei tea, kas mina väsin kiiremini või me tantsime rohkem, aga vanasti niimoodi see tund mulle ei mõjunud. Ma pigem eeldan, et nüüd on tantsimist rohkem ja nüüd ma tean rohkem, kuidas end liigutada.

Kas teie teadsite, et eile oli rahvusvaheline meestepäev? Mina sain alles kuskil 16.00 ajal selle teada. See kuidagi pole üldse nii levinud kui naistepäev. Koju jõudes viisin Hendrikule Raffaello karbi, sest ta armastab sama palju magusat kui mina. Okei, mina armastan ikka natuke rohkem 😀 Et sellised väiksed detailid on alati olulised ja mitte mingil konkreetsel päeval, vaid niisama ka. Kuna Hendrik on detailide meelespidamises meisterklass omaette ja tuletab mulle igapäevaselt nii sõnade kui tegudega meelde, kuidas ta mind armastab, siis ega mina ei saa ka kehvem olla 😀 Mitte et ma üldse tahaksingi seda olla, sest kui ühel naisel on nii palju vedanud nagu mul, siis ta ongi alati hooliv, armastav ja kõik muud head omadussõnad, mis sellega kaasas käivad 🙂

Kui üldse mõelda inimestele ja suhetele, siis on üpris vähe inimesi, keda ma armastan ja kellest hoolin. No perekond, Hendrik, sõbrad ja see ongi suht kõik. Mõnedes asjades olen ma täiega tüüpiline eestlane ja kui täna bussijaamas mingi võõras tädike minuga lambist juttu puhuma hakkas, siis ma noogutasin viisakalt, ütlesin ehk isegi paar sõna, aga üldiselt mulle ei meeldi sellised olukorrad. Ja bussis istusin temast võimalikult kaugele, sest ma ei viitsi võõraste inimestega suhelda. Eriti veel tasuta bussisõidu teemal. Et sellistes olukordades olen ma ignoreerimise meisterklass omaette, sest pärast pikka päeva tahan ma rahu. Kui see võõras tädike oleks olnud keegi minu inimestest, siis ma pläkutaksin täiega, aga võõrastega ma ei viitsi. Olen mitmeid kordi selle tõttu inimestele ülbe mulje jätnud, aga võõrastega lihtsalt viisakusjuttu ajada isiklikus elus ma ei viitsi. Tööl on teine asi, seal suhtlen ma meie tulevaste potentsiaalsete klientidega. Telefonis küll, aga ikkagi.

Äkki keegi valgustab mind, kas lapsed jooksevad katri laupäeval või pühapäeval? Mardipäeval on vist niimoodi, et joostakse 09-ndal ehk päev enne, aga kadripäeval joostakse õigel kadrilaupäeval? Vahet ei ole, ma varun magusat mõlemaks päevaks, sest loodan, et lapsed ikka jooksevad. Ja nüüd on nädalavahetus ka, seega oleme kodus. Eelmisel korral olid enamus juba ära jooksnud, kui ma reedel töölt koju jõudsin.

See buss vingerdab nii palju, et hetkel rohkem juttu polegi, sest nõme on trükkida niimoodi. Kas teil oli meestepäev meeles?

 

15 kommentaari “Meestepäevast ja küsimus tulevase kadripäeva kohta

 1. Mina jällegi tean, et ainult ühte joostakse pärv varem. Tead, see on piirkonniti nii erinev.

 2. Kadripäevast ma ei tea midagi, aga meestepäev oli meeles. Mitte ainult sellepärast, et mul on harjumus iga päev kalendrisse vaadata, vaid eelmisel aastal mehega tekkinud arutelule, et miks ma meestepäeva puhul teda meeles ei pidanud. Minu mäletamist mööda sai juba suhte algul räägitud, et minu jaoks on tähtpäevad ainult sünnipäevad (ka Jeesuse oma, niiet jõulud on au sees ja Eesti sünna ka) ning aastavahetus. Ülejäänud on tilulilu – naistepäev, sõbrapäev, meestepäev, vastlapäev, jaanipäev jne – mina neist ei hooli, ent juhuste kokkusattumisel olen mõnda siiski tähistanud – näiteks olin sugulastel külas ja kuna ma juba sealkandis olin, läksin sõpra ka tervitama ja külla ma reeglina tühja käega ei lähe. Juhuslikult oli ka sõbrapäev, niiet võiski mulje jääda, et sõbrapäeva puhul läksin sõbrale külla. Tegelikult mul lihtsalt juhtus tol päeval aega olema sinnakanti minna.
  Aga meestepäeva juurde tagasi tulles – tegin poest mehele tavalise kõne, et kas tal erisoove on. Tahtis pehmeid komme. Otsetee piimaletist kommiletini kulgeb kodupoes läbi mänguasjariiuli. Jäi üks lauamäng silma. Pakkisin kommid ja mängu kodus käppelt kingakarpi, panin lehvi peale ja palun, head meestepäeva! Ja selle asemel, et pärast õhtusööki jälle diivanil telekat passida, mängisime lauamängu ja oli väga tore. Aga isegi kui poleks olnud meestepäeva, oleks elukaaslane oma kommid saanud ja mängu oleksin ka ostnud. Pakkimisega poleks ainult vaeva näinud, aga kuna mu töö hõlmab pakkide saatmist, siis polnud ühe kandilise kasti paberisse mässimine mingi vaev.

 3. Minul oli meestepäev meeles ja viisime sõbrannaga oma peikad meestepäeva puhul põgenemistuppa ja pärast õhtusöögile. 🙂

 4. Meestepäeva osas oli ka nii, et mul oli tol päeval üpriski kiire kojutulekuga. Pidasin plaani, et hüppan poest läbi ja ostan komme või miskit. Juhtus ikka nii, et kuna ilm oli tol päeval külm, siis ma kiiruga tuiskasin koju ja poes unune käimata. Õhtul netis sirvides tuli meelde, et krt, poes jäi käimata. Mees andis hiljem ka märku, et tema lilli ja kommikarpe ei saanudki, nagu tavaliselt naised saavad naistepäeval. Ütlesin, et kannatagu veidi ja küll saab.

  Järgmisel päeval töö tõttu pidin jälle ringi trippima ja seekord kodulinna tagasi saabudes käisin R-kioskist läbi, võtsin kommikarbi ja läksin lillepoodi ka lilledele järele. Seetõttu, et ma ekstra poodi läksin, jäin bussidest maha ja jalutasingi tema pärast jälle pool tundi kiiruga külmas koju. Kodus siis imestati, et ohhooo, sinised lilled ja ohhooo kommid. Mees rahul!

  Minu jaoks on tegelikult üsna kummaline, et lillede peale niimoodi reageeris ja ootas. Varasemalt on öelnud, et üsna veider on lilli saada ja ma ei peaks talle küll neid tooma. Pigem ootab komme. Sähh, vot sedasi, mehed ootavad küll mõnikord lilli :).

  • Kusjuures hea plaan! Jätan lillede osa meelde, vbl kunagi viin Hendrikule ka siis 😀

   Hendrik, kui juhtud lugema seda kommentaari, siis unusta see ära 😀 (Hendrik loeb mu blogi alati, vahel kommentaare ka).

 5. Loen sinu blogi huviga juba aastaid. Sinu varsemale elule elasin ka kaasa. Olin täiesti kindel, et kui “sarved maha joostud” leiad selle õige ja saad rahulikult seda elu elada. Nii hea on lugeda, et täpselt nii ongi läinud 🙂
  Mul endal jäi see esimene osa kesiseks…olen sinust tiba vanem, kahe algklassides käiva poisi ema ja nüüdseks nende isast ka lahutatud. Üheks põhjuseks peangi liigset kiirustamist, oleks pidanud natuke ilmas ikka ringi ka vaatama.
  Tubli oled!

  • Aitäh! 🙂

   Ja eks see sõltub inimesest ka. Mõnel lihtsalt lähebki 18-aastaselt hästi ja leiabki selle õige siis. Teised peavad natuke enne pinda sondeerima ja mõnda konna kohtama 😀 Ja siis tuleb see õige inimene nende ellu. Minevikus ma alati mõtlesin, miks mu suhted ei toimi, miks on alati mingi häda. Need ei toiminud, sest nad ei olnud need inimesed. Ja nüüd saan lõpuks tunda seda suhet, millest olin siiani vaid teistelt kuulnud ja raamatutest lugenud. Ehk siis – et ongi olemas SEE inimene, see minu inimene, see, keda ma olen alati oodanud 🙂 Aega läks natuke, aga lõpuks ikkagi meie eluteed Hendrikuga ristusid 🙂

  • Hei, ei olnud kusjuures 😀 Jah, vanad ajad 😀 Kusjuures see mutt oligi seesama, kes pool Delfit mind negatiivselt kommenteerides ära lagastas ja siis väitis Carmenile, et Jaanikale ei ütle keegi kunagi halvasti. Ta oligi tegelikult diagnoosiga kunagi olnud, seega tegelikult vist pole ilus haige inimese üle naerda, aga samas – ega meie seda siis ei teadnud.

   Ja see sama kuti teema Evaga oli puhas näitlemine ja provokatsioon, et rahvas helistaks. Samamoodi nagu Carmeni purjusolek 🙂 Meenutamiseks äge, et on nooruses (mitte et ma vana oleks) igasuguseid asju tehtud, aga nüüd on ajad mööda läinud ja enam niimoodi öösel purjus inimestega maid jagada ei viitsiks. Ärikliendid ja viisakad inimesed päevasel ajal on ikka hoopis parem teema! 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s