Väike istumine meie juures!

Eile oli meil siis istumine meie juures. Hendriku kursavend ei saanud ikkagi tulla, aga mõned teised Hendriku sõbrad tulid. Alguses ja lõpus olin ma ainuke naine, aga vahepeal liitus meie naabermajas elav mees koos oma elukaaslasega. Sai niisama juttu räägitud ja mehed jälgisid ralliuudiseid – ehk siis sai Ott Tänakule kaasa elatud (kuidas seda Oti perekonnanime peaks käänama – Tänaki või Tänaku. Näiteks saates “Reis ümber Eesti” saatejuht Ivo Linna käänab alati püstolreporter Pilleriini, mis on minu jaoks nii veider – ma olen harjunud käänama Riinu ja käänaks seda nime ka Pilleriinu. Tegelikult selle naise nimi pole üldse Pilleriin, see on tema roll, mida ta etendab).

Vot selline nädalavahetus meil oligi! Öösel jäime elutoa diivanile tuttu, mis on tegelt üliväike, ma ärkasin mingi 03.30 üles selle tundega, et ma kukun kohe voodist välja. Rahvas läks umbes kell 01.30 minema. Praegu chillime niisama ja siis millalgi sõidame kuhugi, eks näis, kuhu täpsemalt 🙂

Mõned pildid ka eilsest, just sellest ajast, kui me rahvast ootasime 🙂 Kusjuures see pluus, mis mul seljas on, on muidu täiega läbipaistev, aga ma saan seda nii kanda, et panen sinna teise pluusi alla 🙂 Mul oli see pluus pikalt kapis, aga paar nädalat tagasi avastasin selle. Ma polnudki seda varem kandnud kunagi.

20181117_193859.jpg20181117_193207.jpg20181117_195652.jpg

Advertisements

10 thoughts on “Väike istumine meie juures!

 1. Tänak-Tänaku on antud juhul õige. “Reis ümber Eesti” saates on tegelane Pille Riin ehk Riin on perekonnanimi, vast selleks ongi Riin-Riini.

 2. Tänak-Tänaki pole vist ka otseselt vale, lihtsalt u’ga variant on kuidagi suupärasem ja nüüd juba ka kinnistunud meedias. Keeleabis on selline näide:

  Kas õige on Tõnis Paltsi või Tõnis Paltsu?
  Selliseid nimesid tuleks käänata nõnda, nagu nime omanik ise soovib. Eesti keele käänamissüsteemile vastab nii Reinek : Reineki kui ka Reinek : Reineku; nii Peet : Peedi kui ka Peet : Peedu; keeleliselt on õige nii Palts : Paltsi kui ka Palts : Paltsu.

  Muidu see tegelaskuju seal saates on hästi andekas mu meelest, ainult tema pärast vaatan 🙂 Liisa Pulk on see näitleja.

 3. See Pille Riin on seal saates on küll algaja reporter ja ei õpi enda vigadest.Ta tundub seal saates pigem koomiline tegelane ja tema suur edvistamine rikub selle saate tõsiduse ära.Teda võiks parodeerida Norman siis saab teada kui naljakas ta seal saates on ja keda ta küsitleb need ka vist tutvustavad maakondi naljaga pooleks ja neid uskudaxei saa.Eriti Põlvamaa kohta , kui ta ütles et see maakond loodi 1950ndatel, mida uskuda ei saa.

 4. Kirjuta mis lugu sulle meeldis Sinu nägu kõlab tuttavalt saatest?Mina arvan et see saade on meie ja välismaa ardistide mõnitamine ja solvamine.Eriti viimases saates kus Marta Laan ja Nele Liis Vaiksoo said hakkama eriti koomilise lauluga , ma ei saanud aru mis toimub kas on tegu huumori saatega ja kas saates peab ikka nägu olema sarnane ja laul selline mida on see orginaal esitaja laulnud , kui viimast saadet nägin siis nii see küll ei olnud nagu saate formaat ette näeb ,et esitatakse parodeeritavate nende kuulsaks teinud hitte.

  • Kõik esitused pole jah naljakad, aga Nele-Liisi ja Marta oma oli! Ja lausa nii naljakas, et see tõi mulle naermisest pisarad silma. Ning see on ka selle saate eesmärk. Kui kõikjal ainult mõnitamist näha, siis ei saa üldse elada. Mu enda lemmik oli Lauri Liiv ja tema Rammsteini lugu.

 5. Ma ei teadnutki et Põlvamaa on tekinud Nõuka ajal ja see maakond ei liidetud maareformi ajal tagasi oma esimese Eesti piiridesse.Käin küll iga aasta oma sugulastel külas Põlvamaal kuid selle maakonna tekest ei teadnud ma midagi. Paraku on neid maakonna tutvustavaid saateid vähe ja kuna ma töötan jälle Soomes ja Tallinnas oma kodus viibin vähem kui Soomes siis näen neid saateid rohkem siin tv vaadates.Kui ma seda näitlejat nägin kes igakord oma varjunime toonitab siis tema esitlus laad tundus ka nii naljakas , et ta räägib nagumlibauudiseid nagu tegi seda minu kunagine lemmik huumori saade Faktuaalne kaamera.Imestan tema naljaka ja edvistusega maneeriga ta räägib tõtt ja huumori saade see ikkagi ei ole.Muidugi kas on eetiline komejandiga saadet rikkuda , parem oleks kui reporter ei oleks näitleja ja ei paneks seal ennast rolli ja kui ta ongi näitlejast reporter siis ei elaks ta nii rolli sisse ,et küsitletu jääks tahaplaanile ja tema piiritu edevus selles saates on lausa koomiline ja see saade just tema puhul jätab küsimuse kas ta räägib tõtt.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s