Queen ja Freddie Mercury/ Kui üks film on nii võimas, et paneb su oma unistuse poole liikuma!

Ma olen bussis ja sõidan Põlvasse. Mul oli täna tantsimine ja õps mainis, et ma õppisin kiiresti. Tavaliselt ma ei õpi kiiresti 😀 Õps pakkus välja, et võin Hendriku ka mõnikord tundi kaasa võtta, et siis õpetab meid mõlemat. Hendrik on kusjuures kunagi ammu paar tundi salsat ja bachatat õppinud, aga rahvatants on rohkem tema teema. Vbl korra-paar ta tuleks kaasa 😀

Tegelikult tahtsin ma eile juba arvutis Queeni filmist kirjutada, aga sõbranna tuli külla ja vaatasime õudukat – ehk siis ma ei jõudnud. Ka täna ei jõuaks – seega kirjutan moblast. Pühapäeval me käisime Hendrikuga Tartu Apollo kinos “Bohemian Rhapsodyt” vaatamas. See oli aasta elamus, ma ütlen teile! Ma ei ole eriti suur Queeni ega Freddie Mercury fänn – seega polnud ma ei Freddie enda ega bändi elulooga just eriti kursis, muidugi ma teadsin põhilaule ja et Freddie AIDS-i suri, aga suurt rohkem mitte. Ja seda, et ta biseksuaalne oli. Hendrik oli selle kõigega rohkem kursis, teadis teiste bändiliikmete nimesid, Freddie kassiarmastust jne. Kinos oli nii palju rahvast, et paaristoolidele me ei mahtunud, aga vahet ei olnud. Ma ei ole ammu nii head filmi näinud. Rami Malek (ma ei saa nime täpset kirjutamist hetkel järele vaadata, sest mulle ei meeldi moblas teisi lehekülgesid samal ajal külastada. ütleme siis ausalt, et ma pole selles väga vilunud) tegi superhea rolli, ta sobis sellesse nagu valatult!

Kriitikud on üldiselt selle filmi hästi vastu võtnud, aga on kuulda ka nurinat, et paljud faktid on valed. Et tegelikult Freddie teadis Smile bändiliikmeid (Queeni eelkäija) juba varem, sest ta õppis Brianiga koos, mitte ei läinud ennast lambist pakkuma. Samuti oli Freddiel kõvasti rohkem suhteid naistega, aga filmis kujutati teda hiljem pigem geina, mitte biseksuaalsena. Ja Live Aidi kontserti ajal ei teadnud Freddie päriselus veel oma haigusest, aga filmis oli ta selleks ajaks juba oma bändiliikmetele sellest rääkinud. Samuti esines Queen enne Live Aidi veel mitmeid kordi koos, mitte ei tulnud järsku kokku, nagu filmis näidati. Mina seda kõike poleks teadnud, aga Youtubes oli mingi video, mis filmi ja Freddie Mercury (Queeni) reaalse elu erinevustest rääkis. Nii et jah -dokumentaalfilmina seda ei saa kindlasti võtta, aga ei peagi. Rami peaks Freddie rolli eest Oscari saama!

Freddie ja ka Queeni saladuseks oli Freddie enesekindlus, kohati ehk ka ülbus teiste arvates, aga ta uskus, et tal on maailmale midagi pakkuda. Ta ei kahelnud selles kordagi, ka siis mitte, kui produtsendid ütlesid, et mitte ükski raadiojaam ei hakka 6-minutilist Bohemian Rhapsodyt mängima. Et laul peab olema kolm minutit ja kogu lugu. Queen eesotsas Freddiega näitas teistele keskmist sõrme ja nad saavutasid edu. Tõsi – kohati ka karmi hinna eest, sest alkohol ja uimastid olid nende lahutamatuks kaaslaseks…

Ma arvan, et igal inimesel oleks midagi Freddielt õppida. Kõik ei oska laulda ega peagi oskama, aga oma unistuste poole peaks püüdlema, olgu selleks siis maailmakuulsaks saamine nagu Freddiel või hoopis midagi lihtsamat. Ka minule andis see film tõuke proovida midagi, mida ma olen alati tahtnud teha, aga julgusest on puudu jäänud. Või vähemalt idee, kuidas selleni jõuda. Ilmselgelt pole minu puhul tegemist ei laulmise ega kuulsaks saamisega, vaid hoopis millegi lihtsamaga. Minu jaoks lihtsamaga. Olen end siiani tagasi hoidnud ja mõelnud, et ma nagunii ei saa sellega hakkama, aga no krt – mis mõttes ma ei saa. Isegi need on saanud, kes teevad seda tegelikult minust halvemini, seega tuleb endasse uskuda 🙂 Ja kui lõpuks ka ei saa, siis ma olen vähemalt proovinud. Hetkel ma pole isegi proovinud, sest ma juba eos olen skeptiline olnud. Enam mitte! 🙂

Ehk siis jah – film on mitmel põhjusel hea. Lisaks Queeni elluäratamisele annab see ka arusaama, et tagasihoidlikkus ja häbelikkus pole alati voorus. Mitte vähemalt siis, kui sa oma unistuste poole püüdled 🙂 Et soovitan filmi kõigile, nii mõneski kohas tuli pisar silma… Ja see film äratas minu jaoks Queeni muusika jälle ellu, ma polnud seda enam ammu kuulanud. Ja see äratas minu kire ja tahtejõu oma unistuste poole püüdlemaks! Kui mul peaks see kunagi õnnestuma, siis saan öelda, et just see film aitas sellele kaasa 😀

Pühapäeval käisime veel mu isa juures isadepäeva puhul, võtsin sealt osa tavaari Põlvasse, mis mul seal veel oli. Pildialbumid ja Mehhikost toodud rahvariided, sombreerod (üks on tegelt Hispaaniast) ja pontšo! Tegelikult on mul veel täiega palju raamatuid isakodus, kunagi peaks ära tooma.

Ja lõpetuseks üks pilt, mis on tehtud laupäeva õhtul Võru kohvikus Taevas, kus me Hendrikuga hilist õhtusööki nautimas käisime. Mis on teie jaoks viimasel ajal kõige meeliülendavam film olnud? Minu jaoks kindlasti just “Bohemian Rhapsody!” Ahjaa, see nädal harjun jälle ka hommikuti rongiga sõitma, kaks nädalat sain tööle Hendriku isaga ning sain veits hiljem ärgata, aga kuna tal on väga liikuv töö, siis sel nädalal tal see enam Tartus pole. Kuidas teie nädal alanud on? 20181110_214000-2.jpg

 

11 kommentaari “Queen ja Freddie Mercury/ Kui üks film on nii võimas, et paneb su oma unistuse poole liikuma!

 1. A Star is Born (Täht on Sündinud). Mina tulin mõlemad korrad peale selle filmi nägemist saalist välja pisarates. 🙂 Aga uudishimulikele, et mida sa siis proovida mõtled?

  • See tundub ka hea film olevat ja jookseb veel kinodes, peaks vaatama minema 🙂 Aga sellest asjast kirjutan ma pikemalt kunagi tulevikus, mida ma ehk teha proovin 🙂

 2. Eile just käisin Bohemian Rhapsodyt teist korda vaatamas =)
  Jah enam-vähem kõigele, mis sa kirjutasid, ainult mina olen die hard queenifänntüdruk. Jah, faktid ei olnud filmis päris need, mis “elus”, aga kurat, see ongi FILM. 15 aastat bändi kahte tundi ja veel 20nesse minutisse kokku võetud, ei tea küll, oi, miks seal kõik täpselt pole …

  Aga tõsi on, et Freddie minu arust ei UNISTANUD rockstaar olemisest. Ta lihtsalt uskus, et saab selleks – või õigemini, et ta juba on seda, aint teised ei tea veel =)

  See oli ühes dokis. Freddie oli kogu aeg rääkinud, et temast saab rockstaar. Üks toonane sõber leidis ta üksõhtu väga mõtikuna laua tagant istumast, isegi nagu kurvalt tema tõlgenduses.
  “Mis lahti on?” küsis ta Freddielt.
  “Minust ei saa rockstaari,” vastas Freddie tõsiselt. Väike paus. “Minust saab LEGEND!!!”

  • Jah, kogu seda lugu poleks tõesti saanud filmi sisse panna, siis oleks see ööpäev või rohkemgi kestnud 😀

   Just, Freddie teadis, milleks ta võimeline on. Ja ma ei eeldagi, et kõik inimesed peaks arvama hakkama, et neil on võimalus legendiks saada, aga enesekindlust annab see film küll juurde. Just seda on meil kõigil küll vaja 🙂 Ja Queeni muusika on super, selles ma pole kunagi kahelnud! Ma lihtsalt polnud seda enam ammu kuulanud, nüüd jälle kuulasin!

 3. Mis mulle veel meeldis: ei sõnastatud, seda ei hõõrutud vaatajale nina alla, aga näidati, et bänd omavahel võib vaielda küll, aga teiste ees olid ühtsed. Ei pushinud Roger oma “I’m in love with my car”’i või Deacon oma “You are my best friend”’i singliks, kuigi omavahel vähemalt Rogerist oli küll näha, et ta armastab oma loomingut.
  (Muide, olen filmiBrianiga ühte meelt selle loo osas – not strong =) Mitte et tal poleks sitaks häid lugusid ka.)
  Et see “me oleme perekond” polnud ainult sõnad, vaid teiste ees ja vastu nad hoidsid kokku ja olid väga häiritud, kui keegi ülejäänutega konsulteerimata nt mänedžeri vallandas.

  See oli muidugi filmi lugu, et pereperepere, päris elus sellist soolodevastasust vähemalt faktides näha pole. Aga see oli hea teema ja hästi esitatud.

  • Jah, kuigi mina polnud Queeni ega Freddie Mercury elulooga nii palju kursis enne, siis viimase aja parim film on see küll, mida ma näinud olen. Kindlasti soovitan!

 4. Mina ei teadnud ka Queenist suurt midagi. Papsile see bänd meeldis ja nii sai otsustatud, et lähen isadepäeva puhul seda temaga vaatama. Meelega ei uurinud enne filmi midagi Queeni ajaloost, niigi läksin hästi skeptiliselt vaatama. Aga just see, et ma midagi ei teadnud, tegigi selle vaatamise minu jaoks põnevaks. Lugedes nüüd seda, et faktid polnud päris nii nagu filmis, siis veel eriti hea, et ma midagi ei uurinud.
  Inspiratsiooni ei andnud, aga meeldis väga sellegipoolest. Teist korda ilmselt siiski vaadata ei viitsiks.

 5. Sul on väga ilus kampsun! Ma kohe võtsin ennast kätte, et sulle seda öelda, sest avastasin, et pigem ma kirjuan siis, kui mingi nö. moeaps on sisse tulnud.
  Ilus tüdruk!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s