Mardisandid/ Kulmud ja ripsmed

Teate, ma eile lausa jooksin töölt koju, et mardisantide tulekuks valmis olla! Tegelikult mitte päris, aga Tartus ma tõesti jooksin, et rongile jõuda, sest linnaliinibuss istus ummikus kinni. Igal juhul rongile ma jõudsin ja ruttasin veel ruttu poodi, et head tavaari osta.

Hendrik oli parasjagu korvpallis ja kui ma maja trepikotta jõudsin, siid olid ühed mardisandid juba lahkumas. Kuna ma aimasin, et ega neid ei pruugi rohkem tullagi, siis ütlesingi neile, et ma võtaks nad küll vastu 😀 Ehk siis ma põhimõtteliselt ise kutsusin nad enda juurde. Kui ma võtmeid otsisin, siis nad laulsid ja tulid ilusti sisse, küsisid minult igasuguseid mõistatusi, millest ma enamikule vastust ei teadnud. Näiteks, mis on 99 ja kolks? Sajajalgne, kellel on üks puujalg 😀 Nad olid viiekesi ja neil oli kava valmis mõeldud – nii äge! Ma jagasin neile umbes kolmveerand kogu magusast, mis ma poest olin ostnud – seega järgmistele oleks väheks jäänud! Nad ütlesid, et keegi pole neile nii palju magusat andnud, aga kuna Põlvas elades on vähemalt lootus, et nad jooksevad (sest trepikoda pole lukus päeval), siis ma nii tahtsin marte vastu võtta. Ja hea, et ma võimalust käest ei lasknud, sest rohkem ei tulnudki keegi… Nii meenus enda lapsepõlv, kus Puhjas sai marti ja katri jooksmas käidud. Ma mäletan, et üks kord käisin isegi üksinda, sest teised jäid haigeks vms ega saanud tulla. Kusjuures seal tahtsid suuremad poisid meilt mitu korda komme varastada, aga õnneks jõudsime nende eest ära liduda. Ja käisime kodus varusid tühjendamas, et kurvema stsenaariumi puhul me kõigest ilma ei jääks. Haige värk ikka, et mingid tropid teismelised tahtsid lastelt komme tuuri panna… Ma ei tea, kuidas see asi tänapäeval on, aga loodan, et nii hull siiski pole.

Väiksena me ise võtsime mardi-ja kadrisante suht harva vastu, sest meil polnud söögirahagi, rääkimata sellest, et meil oleks neile midagi pakkuda. Ja hiljem Tartus ja Tallinnas elades keegi ei jooksnud, sest välisuksed olid alati lukus – ehk siis ainult oma trepikoja lapsed oleksid seda teha saanud. Ehk siis nüüd Põlvas elades mu unistus lõpuks täitus – sain mardisandid vastu võtta! Kahju, et neid rohkem ei olnud, aga vbl jooksid kellaajaliselt juba varem ära. Kadripäeval ootan kadrisante! Ja hea, et ma napilt siis koju jõudsin, kui nad minema hakkasid, sest muidu polekski keegi enam tulnud. Ma olen rahul, et ma neid ära minnes nähes mainisin, et ma võtan nad küll vastu, et ma lihtsalt just jõuan koju 😀

Mul on hea meel, et meie endi vanu traditsioone elus hoitakse, sest halloween tahab ju kõik üle võtta kahjuks. Aga just mardi-ja kadrisante peaksid lapsed jooksma!

Hendrik on hetkel sõbra juures remonti tegemas ja mina käisin täna Põlvas kulme ja ripsmeid korda tegemas…. Hmm, ma vist kohe oskan omapäraseid salonge valida, sest tulemus on selline… keskpärane. See maksis ainult 7 eurot ja selle raha eest vist rohkem ei saakski eeldada, aga ma tunnistan ausalt, et ma neid hindu ei vaadanudki. Oleksin nõus palju rohkem maksma, kui tulemus oleks parem… Aga nojah – mis seal ikka siis. Liisa Ilusalong tegi iseenesest suht sama tulemuse kui Dorpat Spa, veits heledama lihtsalt, aga siin maksis see seitse eurot ja seal 23 eurot. Ja ma ütlesin ka, et ehk saaks kulmudele mingit kaart, aga vist mitte. Kui see teenindaja lõpuks hinna ütles, siis tundus imelik virisema hakata, sest seitsme euroga ei saa tavaliselt persetki pühkida. Samas – kõige hullem vist pole ka, mulle endale meeldiks vist veits tumedam, kuigi tõsi, et mu heleda nahaga see ei sobiks.

Lõpetuseks siis paar pilti ka nendest kulmudest ja ripsmetest. Käisin täna kirbuturul ka ja ostsin sealt endale korraliku ja suure käekoti ja veits pluuse ning kampsuneid. Piltidel ongi täna ostetud pluusid-kampsunid, jalas on need rohelised teksad, millele ma hiljuti nööbi ette õmblesin. Kuna need on selfid, siis pole vbl kõige paremini näha, aga hetkel ma olen üksinda kodus 😀 Ma olen nagunii ise juba suur selfitaja. Ja kulme näeb ikka, see ongi põhiline.20181110_15302620181110_15365420181110_15260320181110_15241720181110_153551.jpg

10 kommentaari “Mardisandid/ Kulmud ja ripsmed

 1. Ma olen kuskil 6a kulme-ripsmeid värvimas käinud ühe kosmeetiku juures. Viimased kaks korda olen koju jõudnud ja peeglist vaadanud, et .. ehm värviti ka midagi või?
  Ei tea, kas tuleb ka kolmas kord… kuigi ma vast mainin ka nüüd, et teeme ikka tumedamaks.

  Sul ilusad kulmud 🙂

  • Kusjuures nüüd meeldivad mulle ka juba rohkem 🙂 Sõbranna ja Hendrik mainisid, et paremini tehtud kui eelmisel korral, et mingi väike kaar nagu oleks ikka 😀

 2. Väga ilusad kulmud. Ma ise võtan ka minekuks hoogu, maru tüütu on see igahommikune maalritöö 😏

 3. Mulle tundub, et su kulmude värv on praegu just õige, juustega ühes toonis, pole liiga tume ega hele, näevad ilusad ja loomulikud välja. 🙂

 4. Kusjuures nüüd meeldivad mulle endale ka, alguses vaatasin, siis nii väga ei istunud. Ei teagi, milles see asi siis oli, aga vbl ma ise olin tumedamatega harjunud, kuigi mul on hele nahk ja tumedad kulmud ilmselt ei sobi mulle. Et seitsme euro eest tehti parem töö kui 23 euro eest, hehe 🙂 Nagu näha, siis alati ei võrdu odav päris jama värgiga.

  Ja aitäh kõigile! 🙂

 5. Vau, tõesti ilus ju! 🙂 Ära sinna eelmisesse kohta küll tagasi mine. Nagu juba eelnevalt öeldi siis sobivad su juuksevärviga, tunduvad loomulikud ja mingit kuju ikka ka on, pole päris kriipssirged.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s