Niisama üldine plära/ Kes on Eestis kollase meedia staar ja kes seda ainult ette kujutab?

Tööl saigi täna siis teise ruumi kolitud. Ma veel natuke harjun uue kohaga, vana oli nii armsaks saanud. Kusjuures ma olen samal kohal isegi kaks päeva veebruaris 2017 istunud, kui ma sinna firmasse tööle läksin, sest siis me alles saime selle teise ruumi juurde, kus ma kogu selle ülejäänud aja istusin. Ja nüüd kolisin samasse ruumi ja samale kohale tagasi, kus ma päris esimestel päevadel istusin. Natuke nostalgia tuli peale, kui ma sinna tagasi kolisin 😀

Hendrikul on sel nädalal õhtune vahetus ja me näeme teineteist ainult öösiti, kui ta koju jõuab. No hommikuti ka, aga siis ma lihtsalt annan talle musi enne tööleminekut. Kui ta jõuab öösel, siis me ikka natuke arutame päevasündmusi ja siis jään mina uuesti tuttu. Kuna ma sel nädalal ärkan 06.45, mitte kell 06.00 nagu tavaliselt, sest ma saan autoga tööle, siis lähen ma ka tavapärase kella 22.00 asemel kell 23.00 tuttu. Hendrik jõuab kuskil 23.30 koju ja ma tavaliselt juba siis magan, sest ma uinun ju alati suht kohe. Selles mõttes on küll mul vedanud.

Paljud blogijad siin kirjutavad staariks olemisest, aga mõne blogija vaatenurk ajab lausa naerma. Või tegelikult peaks lausa nutma ajama, et selliseid vaatenurki on ka olemas. Räägin hetkel konkreetselt Marimelli postitusest, kus nad väitsid, et nad on staarid, mitte blogijad. Kes on Eesti mõistes üldse staar? Kui võtta kollane meedia mängu ja arvestada sealseid staare nagu Marimell ilmselt enda puhul mõtles, siis on ehk Anu Saagim tõesti staar, teised… mitte nii väga. Või pigem üldse mitte. Anu Saagimist on kõik eestlased kuulnud ja see, kas ta inimestele meeldib või mitte, polegi nii oluline, aga teda vähemalt teatakse. Ma kujutan ette, et kui linnas suvalistelt inimestelt küsida, kes on Marimell, siis jääksid pooled lollaka näoga vahtima ega saaks üldse aru, kellest või millest jutt on. Aga noh – eks inimesed võivad ju ise kõike uskuda, mida nad tahavad. Ma näiteks just lugesin, et mingi inglise naine pettis oma meest 20 vaimuga ja jättis oma kihlatu lausa mingi vaimu pärast maha, kellega ta nüüd planeerib abielluda ja ka lapsi saada. Ja nad lausa olevat seda seksivärki korra teinud ja puha. Vähemalt nii see naine usub… Seega ei tohiks siin imelikus maailmas mitte miski üllatada, ka Marimelli staariks pidamine on selle näite kõrval kökimöki.

Kes on teie meelest Eesti mõistes staar? Jätame hetkel tõelised staarid välja (a la Arvo Pärt ja Neeme Järvi, kes on meie ühiskonnale tõesti midagi väärtuslikku andnud), vaid keskendume pigem kollase meedia staaridele. Kas sellisel juhul on Anu Saagim staar? Või Krista Lensin? Mallukas? Paljas Porgand? Marimell? Brigitte Susanne Hunt? Grete Klein jne? Kes võiks end tõesti kollase meedia staariks pidada ja kes seda ainult oma peas ette kujutab?

16 kommentaari “Niisama üldine plära/ Kes on Eestis kollase meedia staar ja kes seda ainult ette kujutab?

 1. Ma arvan, et kollase meedia staariks olemise juures ongi oluline see, et kas see kollane meedia sinust ka räägib või sa räägid pigem ainult ise endast. Kui näiteks marimelli googeldada siis tulevad välja mõned artiklid ja suht kõik.
  Nende puhul nad räägivadki endast ise ja mingi määral räägivad neist ka teised blogijad aga ma ei usu et suvaline inimene tänavalt väga neid teab.

  Samas Mallukat näiteks teavad kindlasti rohkemad, sest ta on teles ka olnud ning artikleid ka temast rohkem, aga kas seegi teda staariks teeb.

  • Mallukas end staariks ka ilmselt ei pea, vähemalt nii ta kirjutas blogis. Ja kui ka tegelikult peab, siis vähemalt ei rõhuta seda igas postituses. Aga Marimellid tahavad alati just seda rõhutada, et nad on staarid ja megasuured influencerid jne. Mõjub natuke koomiliselt.

 2. Kôrvaltvaatajana tundub, et blogijad on mingis täitsa oma maailmas (kitsas ringkonnas) ette kujutamas, et kôik neid teavad.. ka see pool on ikka kôvasti üle pakutud, kui nüüd natuke ringist välja môelda:)

 3. Minu arust polegi Eestis väga staare. Selline staatus ikka kuulub neile, kellel on aastatepikkune panus meelelahutusse ja kultuuri ning nad peaks omama rahvusvahelist tuntust.
  Eesti 1,2milj mastaabis jäävad nad ikka sinna kuulsuste kanti või siis avaliku elu tegelasteks(nt Anu Saagim).
  Tänu Elu24le tituleeritakse kõik, kes korraks meediasse satuvad, staarideks. Seega on ka Marimellidel, Vändra Avelitel ja Nõia-intsudel oma koht olemas, staaristaatusest jääb see aga valgusaastate kaugusele.

 4. Blogijad pole absoluutselt mitte mingid staarid, ongi mingi ringkond, kes loeb blogisid ja teab, aga kui küsida inimestelt, kes blogidega kursis pole, pööritavad nad silmi nii Palja Porgandi, Malluka või Marimelli mainimise peale. Samas jällegi kui elu24 ikka aegajalt kirjutab, siis on lihtne end staariks pidada kui see on eesmärk. Eestis on üldse lihtne staar olla. Eelpool juba mainiti Vändra Avelit, Nõia Intsu jne. Staarid, aga kas selline staar olemine on ka midagi väärt või selle nimel tasub pingutada?
  Ei ole staarid ka saatejuhid ega muidu tuntud nimed, Eesti on ausalt staaride jaoks liiga väike ja meil pole selliseid säravaid isiksusi. On vähem ja rohkem tuntumad inimesed. BSH teame, aga on ta staar? Minu jaoks mitte.
  Staar on midagi suurmat kui meie tegelased. IMHO.

 5. Eestis on jah lihtne staariks end pidada. Anu Saagim vist kusjuures oligi see, kes hakkas seda staarväljendit kasutama. Staarjuuksur, staarmeikar, staarblogija, kõikjal on ainult staar ees. Minu meelest eriti veider ongi see, et inimesed ise arvavad, et nad on staarid. Ma ei arva, et igas olukorras peaks tagasihoidlikkus voorus olema, aga reaalsed staarid ei käiks seda kuulutamas kõigile. Isegi siis, kui meil oleks kollases meedias reaalseid staare.

 6. Need staarvargad peavad ennast viimasel ajal jumalteabkelleks jah…tvs on ka kogu aeg samad näod, kutsuge meid parem saatesse! No tule taevas appi, esiteks nad on oma maine nii täis teinud ja teiseks selliseid napakaid isehakanud staare, kellest poolel eestil üldse aimugi ei ole, ei kutsutagi kuhugi, milleks? 😀

 7. Marimellid on mu arvates endast alati liiga heal arvamusel, jah, neid teatakse vast rohkem kui paljusid, ent staari mõõtu ei anna küll välja. Rabelgu mis nad rabelevad, aga matsid jäävad ikka matsideks.

 8. Just Eestis ei ole staare vaid on tuntud inimesed. Staar saab olla siis kui ta on kas üle maailma ilmeselt rahvusvaheliselt kuulsus. Eelnimetatud inimesed kül mingid staarid ei ole pigem nad on tuntud inimesed. Kui näiteks küsida Ameerikalase käes kes on Mallukas. siis võin mürki võtta, et nad ei tea kes on Mallukas. Kui Eesti Staaridest saaks rääkida siis Ongi Arvo Pärt, Anne Veski ja Jaak Joala. nemad olid omal ajal staarid. Aga praegused persoonid on lihtsalt tuntud inimesed, staaristaatusest on nad sama kaugel kui Päike maast.

  • Eestis on staare sitaks palju ja seda igalt elualalt. See, et teie neid ei tunne, ei tähenda, et nad maailmas tundmatud oleksid. Näiteks modellid: Models.com Industry Icons lehel on eestlasi lausa kaks. https://models.com/rankings/ui/IndustryIcons Ka järelkasv on väärikas: https://models.com/models/elisabeth-erm https://models.com/models/kadri-vahersalu Sportlased: Kelly Sildaru või Ott Tänak- absoluutsed maailma tipud, Kelly veel lausa mitmel alal. Näitlejad: Kirill Käro. Kui eestlased on kuulnud vaid ühest filmist (Nuuskija), siis tegelikult on mees osalenud 105- s filmiprojektis. 150- e miljonilise elanikkonnaga riigis näeb teda televiisorist pea igal õhtul. Hetkel käivad tal viie järgmisel aastal linastuva filmi võtted, milledest kahes on tal peaosa. Sama lugu on meie staarnõiaga. Kui eestis teatakse teda vähe, siis venemaal on Marylini fännide hulk miljonites. Barutot tuntakse Jaapanis, Kerlit USA-s, Poomi UK-s jne.
   Blogijad veel staarideks saanud pole. Eestis annab üldiselt kõige rohkem tuntust hoopis instagram. Siin on Marimellil veel küll pikk maa minna. https://www.instagram.com/anettvelsberg/

 9. Ma arvan, et staariks olemise üks vaieldamatuid tingimusi on lai tuntus, üle piiride n.ö – et sind teavad ka need, kes konkreetse tegevusalaga väga kursis pole ja ise sinna ringi ei kuulu. Nagu Ronaldo nime ja nägu teavad ka inimesed, kes üldse jalgpalli ei jälgi, s.h mitteportugallased.
  Ja neid eestlasi muidugi on, kes omal alal jõudnud absoluutsesse tippu, aga staariks kvalifitseeruvad siiski väga üksikud. Kuuekohaline insta-jälgijate arv pole mingi näitaja, kui isegi suure osa kaasmaalaste jaoks oled siiski täiesti tundmatu nimi.

 10. Mina arvan, et kollase meedia staarid on ikka need, kellest kirjutatakse. Blogijad reeglina uudiskünnist ei ületa aga Brigitte Susanne ja Grete Klein näiteks figureerivad meedias üsna sageli. Ma päris hästi ei poolda seda, et iga “ühe hiti ime” kohe staariks tituleeritakse aga samas need, kellest kirjutatakse, ikka püsivad nähtaval.

 11. Ma olin kunagi kuulnud midagi sellisest blogist nagu Marimell aga kui Malluka postitust lugema sattusin, siis tekkis täitsa huvi, et mida see Marimell siis täpselt kirjutas ja no ausalt, emotsioon oligi selline, et tahaks nagu naerda aga tegelt on inimesest veidi kahju ka… 😀
  Niiet nõustun 100% selle postitusega! 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s