Mis on ülim õnn?/ Hendrik ja tema mõju mulle

Kas teil on ka niimoodi, et kui Telia tehnik tuleb, siis te kohe ei oska kuidagi olla? Et kas teha teises toas omi asju või siis vaadata vahel, mis ta teeb jne? No eile ta siis käis ja see kanalite paigaldus siia võttis oodatust rohkem aega, aga ma olen juba harjunud vist – eelmisel korral Annelinnas läks pea kolm tundi, sest kuidagi juhtmeid vedades suutis too tehnik fonoluku ära lõhkuda, mida ta siis parandama hakkas, et alt ikka keegi helistada saaks, kui külla tuleb ja ma saaksin seitsmendalt ukse avada. No siin sellist asja pole, seega seda muret ei olnud 😀 Aga jah – kanalid said lõpuks paika ja ma olen nii rahul – vaatasin eile salvestusest kõik need osad “Vapraid ja ilusaid” ära, mis mul vahepeal nägemata jäi. Ma olen vist ainuke, kes seda mammutseebikat veel vaatab, uuesti hakkasingi vaatama umbes 1,5 aastat tagasi, vahepeal ma ei vaadanud üldse. Ja nüüd olengi vaatama jäänud. Hendrik ka mainis, et päris omapärane, et nii palju kanaleid on, ta oli oma kolme kanaliga juba nii ära harjunud 😀 Minu jaoks on need ka olulised, aga filmid on eriti tähtsad, sest mulle meeldib filme vaadata. Ja ma ei viitsi netist neid vaadata.

Eile käisime riidekappi ka vaatamas, veel ei ostnud, aga silma jäi midagi küll minu kleitide jaoks. Ja lisaks suurt pesukorvi, Hendrikul oli siiani mingi selline suurem kauss, kuhu ta musta pesu pani, aga suur pesukorv peab olema! 😀 Õnneks see on nüüd ka olemas 🙂

Ja nii me siin vaikselt elame ja toimetame, mina saan veel viimaseid puhkusepäevi nautida, sest esmaspäeval lähen tööle juba. Aga teate, mis on ülim õnn? See, kui koos tuttu läheme igapäevaselt, teineteise kaisus! Ja see, kuidas Hendrik mulle ütleb, et ta mind armastab ja ta on nii õnnelik, et me lõpuks koos elame! Mina ju ka 🙂 Mul on temaga ikka nii vedanud. Ta on inimene, kes on mind nii palju õpetanud selle 11 kuu jooksul, mis me koos oleme olnud. Mitte siis selles mõttes, et ta targutaks või kipuks mind millegi suhtes õpetama, oh ei. Ta ilmselt ise ei aimagi seda, kui palju ta mind on õpetanud lihtsalt olemas olemisega ja just selle iseloomuga, mis tal on. Mõnedel inimestel lihtsalt on see hea aura ja tema on üks neist, ta on hästi hea, soe, südamlik ja mõistev mees. Ja ega siis pulmas ta ilmaasjata terve mõistuse ülesannet ei saanud, ta on alati ka see mees, keda tema sõbrad peavad hästi usaldusväärseks inimeseks, kes suudab igas olukorras rahu säilitada.

Minu imeline Hendrik! See pole vist kellelegi eriline uudis, et ma ei pea ennast maailma kõige soojemaks inimeseks, aga temaga koos olles olen ma ise ka palju soojem/südamlikum naine. Pole seda ülbust ega arrogantsust, mille järgi inimesed mind ehk minevikus defineerinud on. Temaga lihtsalt ei teki tahtmistki selline olla, sest Hendrik on nii armastust ja hoolimist täis mees, et see kõik peegeldab mulle vastu. Ma teen talle hea meelega süüa, kuigi see pole mu lemmiktegevus maailmas, aga ma ei pea ennast selleks sundima – ja see on minu jaoks midagi uut siin maailmas! Jah, muidugi on need lihtsad toidud, sest ma ei oska raskeid teha, aga ma olen pidanud end minevikus sundima sellisteks asjadeks või olen lihtsalt viilinud sellest. Mu sõbranna ütles ka hiljuti, et ehk ongi asi selles, kellele sa süüa teed. Ehk tõesti, sest ma ei tunne kordagi, et mind ei väärtustata jne.

Teate – elu õpetab meid nii palju. Mind on elu kõvasti just õpetanud selles mõttes, et millist suhet ma enam oma ellu ei taha. Toksilist, armukadedat, draamaderohket, suhet, kus toimuvad võimumängud; suhet, kus teineteist ei kuulata reaalselt, kus ei olda teise inimese jaoks tegelikult olemas. Suhet, kus ei hinnata teineteist, kus pisiasjadele ei pöörata tähelepanu; kus ei osata oma emotsioone ega tundeid väljendada ja kui seda ka tehakse, siis just karjudes, sest ainult negatiivsed emotsioone osatakse välja näidata. Ma ei taha oma ellu suhet, kus kogu aeg tülitsetakse, kus pole häid ega hoolivaid sõnu, kus seda teist poolt ei hinnata. Ma ei taha oma ellu suhet, kus öeldakse aastas korra, et mind armastatakse.

Ma tahan oma ellu rahulikku suhet, kus ei toimu mingeid võimuvõitlusi, kus kahel inimesel on reaalselt aega teineteist ära kuulata, kus ma tean, et ma saan igas olukorras alati sellele inimesele loota. Ma tahan oma ellu sellist suhet, kus pisiasju märgatakse, kus tehakse komplimente, tänatakse. Ja kui ongi mingi probleem, siis sellest räägitakse, seda arutatakse. Ma tahan oma ellu suhet, kus ei tülitseta pisiasjade pärast ega teha seda karjudes, vaid arutatakse rahulikult asjade üle; kus on head ja hoolivad sõnad, kus teist poolt hinnatakse. Ja ma tahan oma ellu suhet, kus teine pool näitab mulle nii tegude kui sõnadega välja, et ta mind armastab.

Ja just selline suhe mul ka Hendrikuga on. Jah, ma oleme alla aasta koos olnud ja kindlasti tuleb igasuguseid olukordi ette, kus tuleb kompromisse leida jne, aga mitte kunagi varem ei ole mul olnud nii stabiilset suhet, nii õnnelikuks tegevat. Kui pole olnud minevikus tülisid, siis alati on olnud muud hädad, mis ikkagi kuidagi vaikselt on südames närinud, miski on ikka alati häirinud suhte juures. Ja igasuguseid draamasid ja muid asju on ju ka olnud, nagu me kõik teame.

Nüüd on kõik nii teistmoodi, palju paremas mõttes teistmoodi. Me millalgi arutasime sõbrannaga ka, miks ma minevikus ei ole tahtnud mitte kunagi kellestki teisest päris nimega kirjutada. Hendrik on ju ainukene, kelle tegelikku nime siin blogis saab lugeda. Võib-olla oma alateadvuses olin ma alati uskunud, et need teised asjad pole jäävad. Nüüd ma ka alguses kutsusin Hendrikut kallimaks, aga mingil hetkel tahtsin Hendrikut tema oma nimega kutsuma hakata. Tal polnud selle vastu õnneks midagi. Ta on üldse hästi toetav mu blogi suhtes, sest ta teab, et mulle meeldib kirjutada. Kui ma ka tema depressioonist minevikus ja sellega seonduvatest probleemidest kirjutasin, siis ta tänas mind hiljem nende postituste eest. Ma loomulikult küsisin enne, et kas ta tahaks, et ma sellest kirjutaksin, aga tema jaoks on sellised teemad olulised, sest neist ei räägita piisavalt. Ta ongi selline mees, kellele sellised teemad lähevad korda.

Igal juhul – ma olen tänulik selle üle, et elu mind Hendrikuga kokku viis. Siiani olin ma vaid lugenud/kuulnud, et ka selliseid suhteid on olemas, aga kuna ise polnud kogenud, siis ei teadnud, et niimoodi on samuti võimalik. Nüüd tean 🙂

8 kommentaari “Mis on ülim õnn?/ Hendrik ja tema mõju mulle

 1. Ma alles hiljuti avastasin su blogi, aga suhete osas päris mitmeid su mõtteid jäänud läbi mõtlema, kuna mul endal ka pikka aega olnud selline toksiline suhe.
  Sellistest ilusatest suhetest vaid lugenud.
  Igatsen endale ka sellist sooja, hoolivat ja südamlikku meest.
  Mul nii hea meel su üle 🙂

  • Aitäh! Minul jäävad toksilised suhted pigem aastate taha, kuid nii õnnelikku ja head suhet polnud minulgi varem olnud, alati oli mingi mure või häda. Ja ma arvasin ka, et sellist polegi olemas, aga õnneks siiski on 🙂

 2. Sellist suhet ei usu enne, kui ise kogenud ei ole. Mul oli sama lugu, kaks ebaõnnestunud suhet täis draamat ja tülitsemist-leppimist mis laastas mõlemat osapoolt. Ja siis kohtudes oma praeguse elukaaslasega ei suutnud algul pikka aega uskuda, et selline suhe on võimalik, kus kõik on IDEAALNE. Olen ikka nalja visanud et kuule mees, sind oleks nagu vanajumal ise minu tellimuse peale minu jaoksvalmis teinud. No temas on lihtsalt kõik, absoluutselt kõik, mida ma iial mehes tahtnud või unistanud olen. Elame juba peaaegu kuus aastat koos ja kõik on endiselt perfektne. Ju siis ikka on olemas see, et kuskil on keegi kes on just sinu jaoks see õige. Mõnel veab ja leiab selle, mõni otsib terve elu .. Meil sinuga on nähtavasti väga vedanud 🙂

 3. See on imeline tunne maailmas, kui sul on inimene, kelle kõrval sa tunned end parema inimesena. Ilma pingutuseta- lihtsalt ta mõjub nii!
  Minul võttis sellise inimese leidmine 35 aastat 🙂
  Palju õnne teile ja loodan, et varsti tuleb veel mõni uus samm teie elus 😛

 4. mul oli nii hea ja soe tunne seda lugeda. just sellist suhet tahaks mina ka. soovin teile kõike head ja palju! 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s