Kui kirjutad Mallukast halvasti ja taipad, et oled omadega nii ämbrisse astunud, et pead kohe postitused ära kustutama, sest muidu… (ehk siis Jane nägemus asjadest)

Olen Tartus ja ootan Hendriku tööpäeva lõppu, sest siis ta tuleb siia, et mu viimased asjad Põlvasse viia. Täna pakkisin siin viimased asjad veel ära jne. Kuna mul hetkel aega jagub, siis tahtsin kirjutada ühest asjast, millest mina eriti aru ei saa.

Nimelt sellest, kuidas mõned blogijad kirjutavad mitu postitust järjest ja siis kustutavad kohe ära. Jah, konkreetselt räägin Janest. See pole tema puhul mitte esimene kord niimoodi teha. Ka Merje oli kunagi selline, kes vorpis hoolega postitusi valmis, aga hiljemalt 24 tunni pärast olid need kadunud nagu tina tuhka. Jah, sellisel juhul ma saan ehk aru, et kui kirjutadki mingil eriti isiklikul teemal ja saad aru, et vist ikka poleks pidanud. Ja kustutad ära. Või siis sellisel juhul, kui sa saad aru, et aastatetagused postitused ei peaks enam nii avalikult kohe näha olema – ehk siis paned need privaatseks (nagu mina tegin). Et sellisel juhul on need nagunii unustustehõlma vajunud ja pole enam suurt vahet, kas need on avalikult olemas või mitte.

Kuid Jane kirjutab kaks järjestikku postitust Mallukast ja sellest, kuidas viimane närvi läks, et ta julges temalt mingi asja asukoha kohta Facebookis pärida. Kõigepealt kribabki, et Mallukas ju küll ise küsib oma lugejatelt, et ta eeldas, et ta võib ka temalt küsida. Siis järgmises postituses kirjutab ja põhjendab veel oma teguviisi ning vbl ütleb ka paar karmi sõna Malluka kohta. Kommentaarides annab veel vastu Malluka lugejatele. Ja lähed järgmisel päeval neid postutusi otsima – mida pole, seda pole… Olgu, Jane, said aru, et käitusid valesti, Malluka lugejad lendasid peale oma kaitsvate kommentaaridega Malluka suhtes – ja lihtsalt kustutasid postitused ära? Vabandamisest oleks piisanud, kui Jane tõesti tundis, et pidi seda tegema, aga ei – kohe pidi postitused ka ära kustutama, sest muidu 50 000 Malluka fänni lendabki peale ja mis siis sellest elukesest veel saama hakkab küll… Ja mina veel arvasin, et Jane küll Mallukat ei karda. Tundub, et natuke ikka kardab.

Ärge saage minust valesti aru – mul ei ole Malluka vastu midagi, Jane vastu ka mitte. Lihtsalt – kui juba julgesid midagi sellist öelda, siis ehk ei poeks järgmisel päeval urgu ega teeks nägu, et seda ei juhtunudki? Kui käitusid enda meelest valesti, siis ma leian, et järgmises postituses oleks vabandamisest piisanud, aga kõike on vaja kohe ära kustutada… Mina isiklikult arvan, et ta ei käitunud valesti, kui tõesti tahtis oma teguviisi põhjendada jne, aga see on juba tunde küsimus. Ja ehk ei tundukski see kõik nii veider, kui kohe ei hakataks kõike kustutama… Aga mina lihtsalt olengi teistsugune inimene – ma ei karda seda, et mingi teine blogija minu arvamusest suurt ei pea ega hakka kohe midagi kustutama, kui asi kontrolli alt väljub. Ise kirjutasin, ise vastutan oma sõnade eest. Aga nojah – ega ei tea ju, mis tingimustel see andeks palumine toimus, vbl Jane oli sunnitud need postitused eemaldama, et Mallukaga mitte täiesti tülli minna, vbl see oli viimase tingimus… Ei tea ju, mis nende kulisside taga toimub. Jane tundus mulle siiani alati inimene, kes selliste asjadega ometi kaasa ei läheks, aga näed sa siis – eksisin temas.

Mis teie sellistest postituste kustutamistest arvate? Minule need igal juhul ei meeldi. Pole muidugi minu asi ka, aga no millal ma olen suutnud vait olla, kui mulle midagi ei meeldi 😀  Näiteks – kõik teavad, et ma pole just Eveliisi ega Ebapärlikarbi suur fänn (ma loen nende blogisid küll, sest mõned postitused on neil head), aga üks asi, mis mul nende juures meeldib on see, et kui nad midagi kirjutavad, mis võib-olla kõigile ei meeldi, siis nad ei jookse seda päev hiljem kustutama, sest appi – Mallukas tuli ja näitas näpuga, et miks ma ikka niimoodi kirjutasin, et nüüd on maailm hukas. Kui julged öelda, siis vastuta oma tegude eest, mitte ära poe teki alla ega ürita kõike olematuks teha.

 

15 kommentaari “Kui kirjutad Mallukast halvasti ja taipad, et oled omadega nii ämbrisse astunud, et pead kohe postitused ära kustutama, sest muidu… (ehk siis Jane nägemus asjadest)

 1. Kui Jane need postitused üles pani, siis teadsin kohe, et kaua need küll ei püsi…no teades-tundes Janet, eks ta vaeseke ongi selline selgrootu olend, ennegi samu trikke teinud ja postitusi kustutanud, väitnud midagi nii kindlalt ja siis jälle mõne aja pärast on need põhimõtted sootuks muutunud ja endale vastu rääkinud jne. No ei üllata, kes teda ikka tõsiselt võtab 😀
  aga jah, mis ma sellega öelda tahtsin – nõme on see postituste kustutamine ja seejärel näo tegemine nagu mitte midagi ei olekski vahepeal juhtunud.

  • Ma arvan sama. Me kõik paneme vahel puusse ja kui ta leidiski, et ta tegi Mallukale ülekohut, siis oleks ju piisanud sellest, et ta vabandab (mida ta vist tegigi, nagu ta mingis järgnevas postituses mainis). Kuid kohe kustutas kõik ära, mis tekitab hulga lisaküsimusi, et miks ometi… Samas jah – me peaks juba harjunud olema, sest mõned blogijad teevadki tihti niimoodi. Õnneks Merje pole enam viimasel ajal sellega silma paistnud.

 2. need olid vist ainsad postitused ta blogis, millega silma paistis, muidu on nii igav ja mõttetu mulin
  ebastabiilsusega on ta juba ennegi silma paistnud, see nii tavaline

 3. Minule on küll Janest just pigem siuke selgrootu mulje jäänud. Koguaeg kriiskab näpud püsti,et elab ainult enda jaoks ja teiste arvamus ei huvita,a kui vähegi talle midagi öelda,siis kustutab postitusi ja kommentaare. Ta kriitikataluvus on miinus viiskümmend ja kui keegi julgeb temast erineval arvamusel olla..olgu jumal talle armuline 😂
  Ma olen nii põnevil Sinu Põlva kolimisest,nagu oleksin ise kellegiga kokku kolimas ja ootan juba kõiki kooselu blogipostitusi 🙂
  Mul on selline soe tunne,et oled seekord leidnud endale selle ÕIGE 💕💕

  • Just andsin Tartu korteri võtmed ära, Põlvasse kõik asjad viidud ja lahti pakitud ka juba! 🙂 Jee, ma olen nii õnnelik! Just panin Facebookis ka elukohaks Põlva 🙂

  • Me kõik saame kord vanemaks ja mõistame, et elus on nii palju muud peale seksi. Armastus, hoolimine, üritused koos, teineteise mõistmine, usaldus jne. Ja kui tulla paarisuhtest kaugemale, siis lugemine, heade filmide vaatamine, salsa ja bachata tantsimine (minu puhul siis) jne.

   Seks on suhtes kindlasti tähtis osa, aga lisaks sellele on nii palju muud. Ja kõik seksivad – seega sellest kirjutamine pole tegelikult midagi nii erilist 😀 Kunagi ehk oli, aga enam sellest kirjutamine mind ei köida. Inimesed muutuvad aja jooksul.

   Lühidalt öeldes – olid ajad, olid majad, aga nüüd on teised ajad 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s