Millal see põrgukuumus ometi otsa saab??? Kopp on ees juba…

Ma ei jõua enam ära oodata, millal see põrgukuumus ometi lõpeb. Järgmisel nädalal ehk? Tööl on veel talutav, sest seal on konditsioneer, Tartu kodus mul seda pole – aknad ja rõdu on kogu aeg pärani lahti, aga elada ikka ei saa. Põlvas oli ka enam-vähem talutav, aga siin on nii kuum. Ja väljas on veel hullem. Ma tean jah, et meil on seda kuuma niigi vähe ja viimati oli selline suvi aastal 2010, kui ma olin just Mehhikost tagasi tulnud. Aga ma olen inimene, kes on Eesti tavapärase suvega väga rahul, sest mulle ei meeldigi kuumad ilmad. Pigem sadagu juba terve suve kui selline põrgukuumus. Kuidas teil selle kuumusega on – kas teile meeldib või ootate, millal see nuhtlus ometi läbi saab? Mul on just see viimane variant.

Olen nüüd kaks päeva tööl käinud pärast puhkust ja elan vaikselt sisse. Meil on kolm uut töötajat ka – seega meeskond aina suureneb. Kui ma sinna tööle läksin, oli meid koos minuga seitse ja nüüd on juba kaksteist. Kontor hakkab varsti väikseks jääma 😀 Kuigi mitmed meist ei viibigi nagunii enamasti kontoris, vaid sõidavad ringi.

Aga eks natuke harjumatu on jälle nii vara ärgata, sest puhkuse ajal sain ma voodist umbes keskpäeval välja 😀 Ja pühapäeva öösel tegin selle vea, et kobisin täiega hilja tuttu, sest vaatasin “Vapraid ja ilusaid” salvestusest järele, mis mul puhkuse ajal nägemata jäi, sest Põlvas on hetkel ainult kolm kanalit. Kui ma sinna kolin septembris, siis enam nii pole, sest mu kanalid tulevad minuga kaasa 😀 Aga jah – õnneks eile kobisin normaalsel ajal tuttu ja täna ning järgnevad päevad plaanin sama teha, et oma tavapärane argirutiin tagasi saada.

Puhkuse viimased päevad läksid vaikselt. Külastasime Hendriku vanavanemad ja teisi sugulasi, kelle juures mina varem polnudki käinud. Midagi muud suurt ei teinudki.

Reedel oli mul paha tuju, mis mul vahel harva ette tuleb. Aastate eest ma vist ainult selline olingi, aga aja jooksul olen minagi muutunud. Aga sellised asjad lähevad mul suht kähku õnneks üle. Hendrik teab seda ka, et kui ma juhtun mossis olema, siis järgmisel päeval on kõik jälle nagu tavaliselt. Ja kui tavaliselt mõjub vihmane ilm inimestele muserdavalt, siis minu puhul oli see osaliselt just sellest kuumusest tingitud.

Mida teie sellisel kuumal suvel teete?

9 kommentaari “Millal see põrgukuumus ometi otsa saab??? Kopp on ees juba…

 1. Kuulsin juttu, et see kuumus pidavat veel kestma. Kuskil augusti keskpaigani.
  No ma ise käin jaheda vee all turgutamas end, keha pidevalt kleepub muidu 😀

 2. Lõpuks ometi üks korralik suvi ja kõik muudkui vinguvad. 😀
  On jah palav, aga mina eelistan küll seda palavust sellele praktiliselt olematule eelmise aasta suvele. Aga eks inimesed ongi erinevad, kõik kuumust ei kannata.

  Kuidas sul Mehhikos selle palavusega oli? Või sa elasid seal kuskil jahedama koha peal?

  • Ma elasin Mehhikos jah piirkonnas, kus nii palav ei olnud. Maksimum 30 kraadi ja sealne palavus ei mõju nii kohutavalt. Enamasti oli kuskil 25 kraadi. Ma jõudsin sinna talvel ja siis oli hommikuti kaheksa soojakraadi, päeval viskas 20 ära. Alates kevadest oli 25 kraadi ja juunist septembrini on neil vihmaperiood seal piirkonnas, kus mina olin. Siis oli kuskil 23 kraadi. Kui ma juulis 2010 Eestisse tagasi jõudsin, siis oli Mehikos hea jahe ja siin ootas mind mitu nädalat põrgukuumus – kuskil 33 kraadi.

   Kui ma oleksin Lõuna-Mehhikos olnud, siis oleks temperatuur pea 40 ära visanud. See oleks jube olnud. Pea 40 kraadist temperatuuri olen suvel 2009 Korsikal kogenud – see oli hirmus.

 3. Tore suvi, hea soe. Idüllilised soojad suveõhtud. Järvedes vesi soe, saba ujuda. Meres ka vahepeal.
  Mõnus!

  Ainult vihma võiks vahepeal öösel sadada, et põllumeestel oleks lihtsam ja meil poleks nii suur tuleoht…

 4. Imeline suvi! Olen omal ajal elanud Itaalias,Hispaanias ja oi,kuidas sinna tagasi igatsen!Eriti Itaaliasse.Nüüd on aga nii,et seoses ühe nahahaigusega on mul päikese käes viibimine praktiliselt võimatu.Eriti,kuna viimased 3 kuud sõin päevas 5 tabletti eriti ränkasid antibiootikume ja isegi päikesekaitse kreemiga õues olles tekib kiiresti lööbe.Nüüd ravikuur lõppes,aga see haigus on iseensest ravimatu (rohud lihtsalt leevendavad seisundit). Pikkade käistega õues olla ei kannata.Nii olengi ilma-vang,kelle tõttu ka minu perekond (just lapsed) kannatama peavad,sest ema ei saa nendega ei koduhoovis palju lustida,rääkimata näiteks mere äärde minekust.Mul tekib ainuüksi ülekuumenisest ebameeldiv nahareaktsioon.Samas ikka leian,et see suvi on fantastiline ja enamik loodetavasti võtab sellest viimast!!!

 5. Mina käisin eelmisel aastal oktoobri löpus Iisraelis ja algul seal Eliatis oli ka 32 kraadi sooja ja palav , kuid pöhjapoole söitsime ja pyhaseid kohti oma silmaga avastama siis oli nagu tavaline Eestimaa suvi ,kus oli 18 kuni 22 kraadi sooja.Ma pidin eelmine kuu töötama Soomes Helsinkis katusel ja päike paistis nii hullult et harjusin sellega ära , kuid löunamaades oleks see kindlasti ära keelatud , kui on yle 28 kraadi sooja ja päikese käes yle 40 kraadi sooja, isegi niiske sooja tundlikkus on löunamaadega vörreldes vilus 35 kraadi , nii et algul ei harjunud ära kuid hiljem sai organism sellega ära harjuda ja see nädal on mul puhke nädal , mille ma veedan oma Tallinna kodus.Önneks järgmine nädal on talutavad ilmad ilmateate järgi köigerohkem 23 kraadi sooja.Mis on sinu taluvus sooja piir ja kas talud sauna kuumust ?Ma talun sauna kuumust ja siis sellest ka ilma kuumust ja talvel on piir 20 kylma kraadi väljas siis ma välitöid ette ei vötaks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s