Millistes Eesti linnades mina käinud olen?

Lugesin Ebapärlikarbi postitust sellest, millistes Eesti linnades tema on käinud. Ja mõtlesin, et teen enda kohta sama postituse, et kus mina siis käinud olen. Ebapärlikarp küll tegi erinevad kategooriad jne, et kus ta rohkem käinud on ja kus vähem, aga mina seda ei tee. Võtan selle Vikipedia Eesti linnade nimekirja ette ja kirjutan kõigi 47 kohta mingi kommentaari.

Tallinn –  Mina käisin Tallinnas esimest korda alles 14-aastaselt. Olen Tallinnas ka üle kolme aasta elanud (Lasnamäel ja Kristiines) ja enam tagasi ei tahaks. Tallinnas on mõnus vahel käia, aga elada ei tahaks. Minu jaoks on see liiga pingeline. Ma tean jah, et maailma mõistes on Tallinn üliväike, aga Eesti mõistes on ta suur ja närviline. Kuigi Kristiines elada oli suhteliselt rahulik, linnaosana oli see Kristiine, aga elasin Tondi Selveri lähedal. Kusjuures mu kodupood oli see toidupood, kus nüüd blogija Miiu oma kaupluse avas (sest toidupood pandi kinni). Elasingi Järve tänaval kõige rohkem ja kui Tondi Selverisse ei viitsinud minna, siis läksin sinna väiksesse toidupoodi, mida enam pole. Ka Lasnamäe lõpus olen kaks korda elanud, midagi hullu polnud. Aga mulle Tallinn ise ei meeldi juba. Külastada vahel võib ja vanalinn on väga ilus, aga elada seal ei tahaks enam.

Tartu – Minu armas kodulinn! Muud polegi vaja lisada. Armastan Tartut jäägitult ja jään alati armastama 🙂

Narva – Olen kaks korda käinud. Kui pärast esimest korda ma suures vaimustuses ei olnud, siis nüüd 1,5 nädalat tagasi uuesti sinna juhtudes olin vägagi lummatud! Elada ilmselt ei tahaks ega ka saaks, sest seal on vene keel väga vajalik, aga niisama aega veeta on seal küll ilus. Just see Narva linnus on võimas!

Pärnu – Ka mina olin üks neist inimestest, kes käis Pärnus esimest korda alles 21-aastaselt. Suvel 2011 ma praktiliselt elasingi seal (ja siis ma olingi 21-aastane, aprillis  2011 käisin esimest korda). Ütleme niimoodi, et Pärnul on oma võlu, aga minu jaoks ei ole see meri. Ja ma võin küll Pärnus käia, aga ma pigem eelistan teisi aastaegasid, suvel ma sinna ei viitsi minna. Mulle ei meeldi rannad, kus inimene on inimeses kinni, ma tahan privaatsemaid kohti. Õnneks pole ka Hendrik eriti Pärnu fänn – ta on samuti maininud, et suvel ta ei viitsi sinna mere äärde minna. Käia võib, aga elada ma seal ei tahaks.

Kohtla-Järve – Olen ainult kaks korda läbi sõitnud, seega konkreetselt käinud ei ole.

Viljandi – Viljandi on ilus! Ma olen sinna küll elu jooksul vast umbes kuus korda sattunud, aga mulle meeldivad Viljandi tänavad ja Viljandi kohvikud. Ja seal on väga head kaltsukad! Kuigi jah – viimasel ajal on Viljandi natuke halvas valguses kuulsust kogunud, nagu me kõik meedias kuulnud ja lugenud oleme, aga ma usun, et see on lihtsalt kokkusattumus, et need sündmused kõik nii järjest on juhtunud. Linna see koledamaks ei muuda.

Maardu – Hmm, ma olen seal ainult Hot Lipsis käinud – seega vist ei lähe arvesse? 😀

Rakvere – Olen vist kaks korda käinud? No ma tean, et linna olen ma suhteliselt põgusalt näinud, aga niimoodi väga palju tutvunud sellega kahjuks pole. Tarvast olen mitu korda näinud, aga Rakvere linnuses pole kahjuks käinud.

Sillamäe – Kaks korda käinud ja sama asi nagu Narvaga – alguses ei meeldinud väga, aga nüüd oli juba hoopis ilusam mulje 🙂

Võru – Võrus olen viimasel ajal üpris tihti käinud. Võru mulle meeldib! Meenutab natuke Viljandit ja Haapsalut oma olemuselt, mis mulle mõlemad sümpatiseerivad!

Kuressaare – Olen ainult kaks korda Saaremaal käinud ja sedagi talvel, mitte suvel. Kuid Kuressaare meeldis. Peakski tegelikult millalgi suvel Saaremaale ka minema.

Valga – Väiksena sai seal palju käidud, sest mu vanaema elas seal. Ei ole just üks mu lemmiklinnadest Eestis ja elada seal ei tahaks, aga käia harva võib. Nüüd talvel käies meeldis natuke rohkem, kui minevikus see linn mulle huvi pakkus. Võib-olla on asi ka selles, et selle linnaga ei seostu mul just parimad lapsepõlvemälestused, sest ma olen varemgi maininud, et mu vanaema ei olnud eriti hea inimene. Kuid vaamata sellele ei meeldi mulle Valga eriti. Ehk siis Valga oleks üks viimastest linnadest Eestis, kus ma isiklikult elaksin. Jällegi – ei solva Valga inimesi siinkohal, mulle endale ei meeldi see linn. See on ainult mu isiklik maitse.

Jõhvi – Olen korralikult linnas sees käinud vist ainult ühe korra, eelmisel talvel.

Haapsalu – Minu lemmiklinn Eestis peale Tartu! Haapsalu tänavad, kohvikud, üldine atmosfäär – see on minu jaoks nii üliarmas! Kokku olen seal käinud viis korda, esimest korda juhtusin sinna 2007, siis oli üheksa aastat pausi – ehk siis 2016 käisin uuesti. 2017 suvel käisin seal kaks korda ja 2017 detsembris käisin ka ühe korra. Linn, kuhu läheksin alati tagasi ja kus ma vabalt elada võiksin.

Keila – Olen kaks korda läbi sõitnud ja ühe korra külas käinud, aga niisama uudistanud pole.

Paide – Kokku olen kaks korda käinud, viimati paar kuud tagasi.

Türi – Olen ainult läbi sõitnud, käinud kahjuks pole.

Tapa – Ei ole käinud.

Põlva – Hehe, minu tulevane kodulinn 🙂 Enne Hendrikuga tutvumist olin ma siin ehk heal juhul kolm korda käinud. Ma arvasin, et see palju väiksem, aga ühest otsast teise ikka annab kõndida. Ja mulle meeldib Põlva! Nüüdseks oskan siin üsna hästi ringi liikuda ja Põlvas on midagi ilusat, mis mulle meeldib (haha – ei pea siinkohal Hendrikut silmas :D). Põlva järv keset linna on väga kaunis ja Põlva armsad tänavad on mu südame võitnud 🙂

Kiviõli – Olen ainult seal korra viibinud, kui seal seikluspargis käisime, aga linna endaga ma tutvust pole teinud.

Elva – Jaa, palju kordi käinud. Verevi järves sai lapsena tihti solberdamas käidud. Väike armas linnake, kuhu läheksin alati uuesti!

Saue – Pole käinud.

Jõgeva – Olen käinud ja absoluutselt ei meeldi. Minu meelest üks Eesti koledamaid linnasid. Jõgevamaa keskus võiks pigem Põltsamaa olla, mitte Jõgeva. Põltsamaa on lihtsalt kõvasti ilusam!

Rapla – Olen sealt mitmeid kordi läbi sõitnud, aga kunagi pole peatust teinud.

Põltsamaa – Tunnen Põltsamaad suhteliselt hästi ja minu meelest on see üliilus linn! Koht, kuhu alati võiks uuesti minna.

Paldiski – Seal ma pole kunagi käinud.

Sindi – Jällegi pole ma kunagi Sindis käinud.

Kunda – No nüüd tulevad järjest need linnad, kuhu ma pole sattunud.

Kärdla – Ma pole mitte kunagi Hiiumaal käinud. Seega on ka Kärdla minu jaoks täiesti avastamata paik! Kindlasti peaks sinna millalgi minema 🙂

Kehra – Ma pole seal käinud.

Loksa – Ma pole seal käinud.

Räpina – Ma olen seal nüüd juba päris mitu korda käinud. Kui kunagi lihtsalt läbi sõites jättis see mulle kuidagi koleda linna mulje, siis nüüd on minu arvamus sellest muutunud. Nüüd võib lausa öelda, et see linn isegi meeldib mulle 🙂

Tõrva – Olen väiksena mitmeid kordi käinud, aga kahjuks väga ei mäleta seda. Mul elavad isapoolsed sugulased seal, aga kuna me eriti läbi ei käi, siis polegi sinna nüüd väga juhtunud. Ja mõned aastad tagasi surid need vähesedki sugulased ära, kellega sealt veel mingitki moodi läbi käidi.

Narva-Jõesuu – Olen mitmeid kordi käinud ja väga ilus koht on!

Tamsalu – Olen kaks korda käinud. Kursaõde pidas kunagi seal kohalikus pubis sünnipäeva (ta on sealt pärit) ja hiljem olen veel ühe korra sinna tema juurde juhtunud. Olen seal jalutanud ka.

Otepää – Viimasel ajal olen sinna tihedamini juhtunud, enne eelmist suve oli oma 15 aastat pausi, kus ma sinna üldse ei juhtunud.

Kilingi-Nõmme – Olen sealt ainult läbi sõitnud, käinud pole kahjuks.

Karksi-Nuia – Ma pole seal käinud.

Lihula – Pole mitte kunagi seal käinud.

Mustvee – Olen kolm korda käinud seal.

Võhma – Ma pole seal kordagi käinud.

Antsla – Ka seal olen lapsepõlves mitmeid kordi käinud, sest seal elavad mu isapoolsed sugulased. Kuid kuna ei suhtle eriti, siis pole hiljuti sinna enam juhtunud. Need, kellega isegi mingil määral suheldi, on nüüd juba ammu manala teele läinud, noorema põlvkonnaga enam ei suhtle. Sama lugu, mis Tõrva sugulastega.

Abja-Paluoja – Pole sinna kunagi juhtunud.

Püssi – Ma pole seal käinud.

Suure-Jaani – Ei ole seal käinud.

Kallaste – Ei ole seal käinud.

Mõisaküla – Seal pole ma ka käinud.

Millistes linnades ma siis pole Eestis käinud? Siia lähevad ka need linnad, kust olen ainult läbi sõitnud, aga peatust pole teinud (või siis tõesti ainult mingis korteris või majas käidud, aga muud pole tehtud – need lähevad ka siia arvestusse):

Kohtla-Järve, Maardu (ma ainult Hot Lipsi ei loe käimiseks), Keila (ma ainult majas külaskäiku ei loe käimiseks), Türi, Tapa, Kiviõli (ma ainult seiklusparki ei loe käimiseks), Saue, Rapla, Paldiski, Sindi, Kunda, Kärdla, Kehra, Loksa, Kilingi-Nõmme, Karksi-Nuia, Lihula, Võhma, Abja-Paluoja, Püssi, Suure-Jaani, Kallaste, Mõisaküla.

Ehk siis 23 linna, mida ma reaalselt ei ole kunagi korralikult külastanud. Ainult ehk läbi sõitnud, kui sedagi üldse olen. Kurat, ma ei arvanud, et neid nii palju tuleb. Kui võtta need siit nimekirjast välja, kust ma olen läbi sõitnud, aga korralikult käinud pole, siis tuleb see number küll natuke väiksem, aga siiski. Siis on veel need kohad, kus ma olen natuke seda linna nuusutada saanud (Kiviõli, Maardu ja Keila näiteks), aga korralikult ikka näinud pole.

Mis linnades teie Eestis käinud pole? Ja millised teile meeldivad, millised mitte? Ja millistesse nendesse linnadesse soovitaksite mul kindlasti minna, kus ma veel üldse käinud pole?

16 kommentaari “Millistes Eesti linnades mina käinud olen?

 1. Hot Lips ei ole isegi eriti lähedal Maardu linnalisele osale, mis on ikkagi põhiliselt Kallavere. See sinu Maardus käimine oleks umbes sama, et käid korra näiteks Tõrvandis ja pärast väidad, et käisid Tartus.

 2. Jäi mainimata teemasse, et mul on külastamata Eestis 4 linna (Kilingi-Nõmme, Antsla, Abja-Paluoja ja Võhma). Osad linnad on küll linnad ainult nime poolest, kus olen käinud siiani. Aga muudest suurematest ja tuntumatest kohtadest, ei ole kahjuks käinud veel Kihnus.

 3. Olen Tõrvas üles kasvanud ja hoolimata sellest, kui pisike see on, olen selle koha üle alati väga uhke. Soovitan sinna sul minna, meil valmis uus keskväljak ja selle kõrval Tõrva sümbol- suur tōrva ahi 😉

 4. Kärdlas muidugi käi, väga tore linn ja Hiiumaa nii ilus ja super puhkusekoht. Vaikus ja mõnus 🙂 Suvitan Orjaku lähedal tavaliselt. Paldiskis ka soovitan käia, hoopis teistmoodi, seal on mööda rannikut matkarajad, saad jalutada pankranniku päris tippu, käia Pakri Parunis söömas ja siis minna näites nõukaaja mälestustega tutvuma. Teised linnad, kus Sa käinud ei ole on minu jaoks üsna so-so- ikka võib käia, aga ei ole karjuvat vajadust 🙂 Ise ma olen erinevatel eluetappidel ja asjaoludel Eesti risti ja põiki läbi käinud. Kõik linnad, enamik mittelinnu ka 🙂 Kihnus ja Piirissaares on käimata, aga ühe vea parandan juba homme 🙂

   • Mu vanemad olid suured reisisellid ja vedasid ka lapsed kaasa, sel ajal aga muidugi piirdusid ju reisid Eestiga, olen täna 34-aastane, sel ajal kui väike olin väga mujale ei saanud 🙂 Siis tekkis ka omal huvi ja hakkasin kunagi hetke ajal kodutütreks, kodutütred hiljem said väga lähedastele gaididega, kes matkasid ja reisisid väga palju Eestis ringi. Siis tekkis töö, mis nõudis palju sõitmist ja nii see läks . Lemmikuteks on jäänud Viljandi, Pärnu, Kärdla linnadest. Peipsiäär ja Setumaa kant ka. Elan Tallinnas. Elanud olen aga Järvamaal, Tapal, Rakveres, Tartus. Niiet elu on nii kujunenud jah 🙂

 5. Ma olen enamikus Eesti linnades käinud, aga kodulinn Pärnu on hands down ikkagi kõige armsam. Ja Pärnut ainult rannaga ka seostada ei maksa, palju toredat on niisamagi. Väikesed kohvikud ja pargid ja jõeäärsed promenaadid, kesklinna ei pea ka toppama jääma – Raeküla randades ei ole sugugi inimene inimeses nagu keskrannas, samuti saab rattaga nüüdseks praktiliselt ühest linna otsast teise mööda kergliiklusteid. Me oleme mererahvas küll, aga see ei tähenda et peaks ainult keskrannas liiva peal lamama.
  Elan praegu Tallinnas ja olen harjunud, on ka seal ilusaid kohti ja saab vajadusel ka rahu.
  Linnadest meeldivad mulle veel Kuressaare, kus on ka vanavanemate juured, ja Viljandi, aga üheski teises linnas peale Tallinna või Pärnu alaliselt elada ma ei sooviks. Hiiumaa on tore, aga mitte niivõrd Kärdla. Pigem saare tipp.
  Mulle isiklikult ei sobi Tartu. Olen seal viimasel ajal küll mõned korrad järjest käinud, aga seda ainult sõbranna soovil. Ma ei samastu kuigivõrd Tartu vaimuga ja Lõuna-Eestis käies eelistan Taevaskoja ja Karilatsi kanti, kus sugulased elavad. Põlvas olen igal aastal mitu korda käinud, olen harjunud, meeldib küll.
  Aga Paldiskis võib ära käia küll, täitsa teistsugune feeling. Keila ka normaalne, kannab jalutada ja kui edasi Keila-Joale minna võib päeva korda läinuks lugeda.

  • Jaa, Pärnu vanalinn meeldib mulle endale ka. Et mulle just meeldibki see osa Pärnust, mis nii väga konkreetselt merega ei seostu.

   Tean veel inimesi, kellele Tartu millegipärast ei meeldi. Eks see ole maitse asi. Aga Taevaskoja on tõesti imeline! Seal olen palju käinud käinud ja läheks aina uuesti 🙂

   Paldiskit ja Kärdlat on inimesed just eriti soovitanud nendest kohtadest, kus ma käinud pole. Jätan meelde 🙂

 6. Ma arvan et enamasti on kõik käinud kõikides kohtades. Aga on ka selliseid inimesi kes ei ole mitte kunagi Tallinnas käinud. Eluaeg maal tööl tehtud ja pole nagu asja sinna olnud. Või on käinud Tallinnas viimati kui Pika Hermani tornis lehvis sirbi ja vasara lipp, kindlasti on ka selliseid inimesi.
  Ka mina olen pea igas eesti otsas käinud kuna vanavanemael on sugulased mööda Eestit laiali ja nii siis saigi Eestile tiir peale tehtud. Kuigi saab öelda, et on olemas kohti kuhu veel sattunud ei ole. Kas on sellist inimest üldse kes on Eesti 100% läbi käinud? Ilusat Suve jätku sulle! 🙂

   • Sul veab et saad suvel puhata nt minu töös Puhkust ei võimaldata kui just ei küsi. Minu puhkused varieeruvad Sügiselt ja Talvel 😀 Aga suvepuhkust ettevõte ei anna. Kuigi ettevõte peaks võimaldama ka töölisele suvel puhkust. Aga mis teha 😦

   • Meil jah kollektiivpuhkus suvel kaks nädalat. Talvel jõulude ajal ka nädal ja ülejäänud nädala saab ise valida 🙂 Mul eelmisest aastast ka veel nädal võtmata – seega sel aastal puhkan mina kokku viis nädalat, septembris saan ka nädalakese puhata 🙂

 7. Mina ei ole käinud Jöhvis , Sillamäel ja Kohtla järve ja Narvast olen läbi söitnud ja yldse seal idavirumaal olen ainult läbi söitnud ja kylastanud pole ja neid ida linnu ma ei kylasta ka lähitulevikus.Välismaal olen jälle iga aasta käinud ja nyyd on minu köige kaugem reis eelmisest sygisest Iisrael , kuid sellel aastal peale töökoha riigi Soome ja Läti pole ma rohkem välismaal käinud.Miks Eesti linnad olid teil vaatluspunktid sellel puhkusel kas välismaa linnad see aasat teil plaanis kylastada pole Jaanika?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s